انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:14am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
سلام
نه کانی جان من یه چیز دیگه میگم ,منظورم با ردیاب 35 نیست منظور من فقط در فرکانس های بالاتر از 2 کیلو هستش که چند رقم اینور یا اونور فرقی نداره ,البته اگه نقطه زن داشته باشید و گرنه اگه فقط با ردیاب اقدام به حفاری بشه فرکانس هر چه دقیق تر بهتر, اینو کامل تست کردم

خیلی ممنون هوشی عزیز
خواهشم اینه که واضح بگید تا شک و شبهه پیش نیاد و پستها به انحراف کشیده نشن.

جمعه 7 آذر1393 - 1:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
سلام به همگی
ناصر جان هر کسی یک استعدادی داره , سعید جان هم دارن زحمتش رو میکشند و کارش هم قابل تقدیره ,منتها ما ایجا هستیم تا معایب 35 در صورتی که بحث به انحراف کشیده نشه برطرف کنیم . اگر به اون ردیابی که میخواهیم برسیم ما هم تجربیات و موارد گرانبهایی داریم که در اختیار دوستان خواهیم گذاشت مواردی که انجمن رو تکون خواهد داد و در دنیای ردیابی شاهکار بحاب میان
حرف شما در مورد مهم نبودن اعداد اعشار ( دهم یا صدم ) در ردیابی و چند فرکانس اینور یا اونور رو کامل قبول دارم فقط به شرطی که یک نقطه زن خوب در کنار ردیاب داشته باشیم اما کسانی که فقط با ردیاب بیرون میرن و اقدام به حفاری میکنند هر چقدر فرکانس خروجی دقیقتر باشه به همون اندازه هم بهتر خواهد بود.

هوشي جان
خوشحالم كه شما رو در انجمنها ميبينم
در مورد فركانس دقيق هر كي براي خودش تجربه اي داره ولي من خودم به فركانس پايين واستفاده از مميز اعتقاد ندارم بيشتر براي سرگرمي خوبه ولي براي حذف كنندگي پارامتر هاي ديگري هستند كه بايد رعايت بشوند

جمعه 7 آذر1393 - 1:59pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

خوب ناصر جان خواهش میکنم کمی توضیح بده.
اینکه اعتقاد به دقت اعشار نداری و راهکار خودتو پیاده کردی با چیلتر و اینا. میشه بگی حدودی چقد تفکیک داری با ردیابت؟
چقد میتونی بگی که چیو گرفتی؟
چقد میتونی بگی خطاست یا فلزه؟

چقد میتونی بگی که چه فلزیه؟

جمعه 7 آذر1393 - 2:02pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

خواهش میکنم کانی جان
مثلا ما در بازه فرکانسی 4.5 کیلو تا 6 کیلو میدونید چند فرکانس داریم ؟ حداقل 1500 هرتز اونم فقط با گام یک هرتز
اگر دهم و صدم یا هزارم رو هم حساب کنیم که دیگه تعداد فرکانسها هم از چند هزار هم بالاتر میره و جالب اینکه تمام این فرکانسها به طلا واکنش خوبی دارند.
البته اینو فقط بعنوان مثال گفتم در فرکانس های بالا به این شکل هست و در فرکانس های پایین اوضاع فرق میکنه.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 7 آذر1393 - 2:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

arash99 نوشته است:
سلام ناصر جان چرا نبايد سهيل به کارش ادامه بده مگه خلاف شرع انجام ميده از نظر من کار درست رو سهيل انجام ميده

آرش جان چي ميگي آقا هر كي از راه ميرسه يك مدار ميزنه وميگه من فلان كردم وبهمان و جماعت رو علاف كوه وبيابون ميكنه
اين مثلا كجاش خوبه

جمعه 7 آذر1393 - 2:04pm
استاد
استاد

Kani نوشته است:
hoshi نوشته است:
سلام به همگی
ناصر جان هر کسی یک استعدادی داره , سعید جان هم دارن زحمتش رو میکشند و کارش هم قابل تقدیره ,منتها ما ایجا هستیم تا معایب 35 در صورتی که بحث به انحراف کشیده نشه برطرف کنیم . اگر به اون ردیابی که میخواهیم برسیم ما هم تجربیات و موارد گرانبهایی داریم که در اختیار دوستان خواهیم گذاشت مواردی که انجمن رو تکون خواهد داد و در دنیای ردیابی شاهکار بحاب میان
حرف شما در مورد مهم نبودن اعداد اعشار ( دهم یا صدم ) در ردیابی و چند فرکانس اینور یا اونور رو کامل قبول دارم فقط به شرطی که یک نقطه زن خوب در کنار ردیاب داشته باشیم اما کسانی که فقط با ردیاب بیرون میرن و اقدام به حفاری میکنند هر چقدر فرکانس خروجی دقیقتر باشه به همون اندازه هم بهتر خواهد بود.

هوشی عزیز شما هم که داری حرف ناصر رو میزنی. باید خدمت شما عرض کنم که در تفکیک قابل قبول حتی 10 هزارم هم مهمه.
اما اگه هدف شما صرفا فقط ردیابی باشه بله با چند فرکانس اینور اونور میتونی رهگیری کنی اما متوجه نمیشی که چی رو گرفتی و دست به دامان نقطه زن میشی.

ما میخوایم تا اونجا که ممکنه فقط با ردیاب بفهمیم چی رو گرفتیم(تا اونجا که ممکنه) :ymhug:

درود بر شما
کانی جان همش دقت ردیاب و یا فرکانس دقیق به تنهایی نمیتونه تفکیک کنه.برای بالا بردن تفکیک حتما دستگاه باید سر خود باشه و انسان در کار ردیابی دخالت نکنه و انتنها باید از نوع تلسکوپی باشه که وزن را کمتر بزنه و همینطور یک حذف کننده با ترانس باید با پراپ روی نقطه هدف کاشته بشه تا مگنت یا همون هاله مگنتی را حذف کنه با این تفاصیل باز هم امکان تفکیک بین فلزات خیلی مشکل هست و تقریبا به همین حالت هم خواهد موند چون کسانی که در زمینه الکترونیک تخصصی دارند وقتشون را روی این پروزها نمیگذارند وگرنه تا حالا این مسعله حل شده بود

جمعه 7 آذر1393 - 2:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به به همه اساتید اینجا جمع شدن , خدایش خوشحال شدم :x
موفق باشید

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 7 آذر1393 - 2:11pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

hoshi نوشته است:
خواهش میکنم کانی جان
مثلا ما در بازه فرکانسی 4.5 کیلو تا 6 کیلو میدونید چند فرکانس داریم ؟ حداقل 1500 هرتز اونم فقط با گام یک هرتز
اگر دهم و صدم یا هزارم رو هم حساب کنیم که دیگه تعداد فرکانسها هم از چند هزار هم بالاتر میره و جالب اینکه تمام این فرکانسها به طلا واکنش خوبی دارند.
البته اینو فقط بعنوان مثال گفتم در فرکانس های بالا به این شکل هست و در فرکانس های پایین اوضاع فرق میکنه.

دمت گرم هوشی برادر خوبم

تا حدودی حرفتون در فرکانسهای بالا درسته اما نکته مهم اینجاست خواهشا توجه کنید:

اینکه این فرکانسهای بالا که شما مثال زدید بله به طلا واکنش دارن اما کجا و چطوری؟
رو سطح و عمق کم و صدالبته تو بیابون این فرکانسها هم طلا رو میگیرن هم عوامل خطارو.

این بحثی که گفتم تو فرکانسهای خود ما هم که میگرفتیم با 35 هم همینطوره. ما 165.3 رو بعنوان دقیقترین در نظر گرفتیم که به طلا واکنش خوبی داره اما دیدیم که حتی خود حمزه هم با این فرکانس خطا زد تو کاوش واقعی.

من مخوام اینو برسونم به شما که میخوایم فرکانس به طلا واکنش داشته باشه اما عوامل خطارو نگیره. و گرنه اگه بخوایم از سنس عوامل خطا چشمپوشی کنیم خوب چه کاریه چرا خودمونو تو زحمت بندازیم با همین فرکانسهایی که تو سایت هست میریم ردیابی و با خطاگرفتن حال میکنیم.

امیدوارم که منظورمو واضح رسونده باشم. ;;)

جمعه 7 آذر1393 - 2:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
خوب ناصر جان خواهش میکنم کمی توضیح بده.
اینکه اعتقاد به دقت اعشار نداری و راهکار خودتو پیاده کردی با چیلتر و اینا. میشه بگی حدودی چقد تفکیک داری با ردیابت؟
چقد میتونی بگی که چیو گرفتی؟
چقد میتونی بگی خطاست یا فلزه؟

چقد میتونی بگی که چه فلزیه؟

البته كاني عزيز
واقعيت اينه كه من يك ردياب براي دوستم درست كردم وايشون هم باهاش ميرند رديابي و تا بحال كليه برنامه هايي رو كه مينويسم وروي ردياب ايشون ميزنم واينها ميروند براي تست وكاوش منطقه
آخرين بار روي فركانس 5000 يك آهن زنگ زده در آورده اند و اين نشانه خوبي هست كه ماتونسته ايم ذرات و رطوبت و خاك بكر بستر كوه رو حذف كنيم و الان به فلزهاي زير خاك ردياب ميزنه
والان هم روي تفكيك فركانسي بين آهن زنگ زده و طلا كار ميكنيم
البته اين دوست من آدم تند و تيزي نيست ولي چون زياد حرفه اي نيست خودم اون رو انتخاب كرده ام تا نتايج بدست آمده با دوستان تازه كار كه ردياب رو ميخرند بخونه ودر صد موفقيت بالا بره
حالا اپراتور حرفه اي باشه و بخره كه عالي هست وامكان موفقيت افزايش مي يابد

جمعه 7 آذر1393 - 2:13pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

جاوید گرامی بله تا حدودی درست میگید اما همه ش نه

من که نگفتم فقط این دقت فرکانسی. من گفتم که برای رسیدن به تفکیک قابل قبول پایه و اساس و پیش نیازش دقت و ثبات فرکانسیست تا بتونیم بقیه مراحل تفکیک رو پیاده کنیم.
اگر دقت فرکانسی که منظورمه نباشه بقیه مراحل هم به غلط جلو میره و نتیجه ایی نخواهیم گرفت.

خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج
پس ابتدا باید دقت و ثبات فرکانسی رو داشته باشیم تا بتونیم جلو بریم و بقیه مراحل رو هم پیاده کنیم. :x

جمعه 7 آذر1393 - 2:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure