انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 7:21am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
saeeed60h نوشته است:
پادمهر نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
خوب الان شما میتونید بگید علت اینکه حذف کننده عمل میکنه چیه؟اگه یادتون باشه از روز اولی که من گفتم حذف کننده کار میکنه حدود شش هفت ماه کشید که من اینو ثابت کنم. تازه بعد اینکه فیلمو گذاشتم باز یه ماه کشید که شما قبول کنی. یادتونه میگفتین مساله فاز موج و غیره جور در نمیاد. میگفتین مونو هم جواب میده ولی من تست کردم نشد. ترانس رو گفتید تست کردیم شد. پس همه چی رو ما نمیدونیم. من این رو به خاطر این پیگیری کردم چون تو انجمن خیلیها مشغولش بودن و به همین خاطر ثابت کردم که میشه. حالا فرض کنید من بی خیالش میشدم و میگفتم که به من چه. شما با همون طرز فکر که همچین چیزی نمیشه میموندید و بازم فکرتون این بود که حق با شماست.
تو این مورد هم من نگفتم که دقیقا مثل اسپکترا هست. من گفتم این جوری بود. انتنهاش هم دوتا میله برنجی شماره سه بود داخل لوله برنجی. چیز خواصی نداشت.
منظورم اینه تا یکی میاد میگه فلان یه چند نفر میان با تمسخر میگن بابا ولمون کن همچین چیزی نمیشه. بهتره تو رفتار هامون تجدید نظر کنیم.

سلام دوست عزیز @};-
دسته هایی که شما استفاده میکنید از چه جنسی هست؟

سلام. فعلا از دسته های ردیاب 35که از جنس برنج هستن استفاده میکنم. ولی میخوام یه جدیدشو واسه خودم درست کنم.

اگر براتون مقدور بود یکبار هم از دسته هایی استفاده کنید که جنسشون تفلون(نوعی پلاستیک) باشه. شاید عملکردتون بهبود پیدا کنه.

جمعه 13 آذر1393 - 12:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اتفاقا من نمونه پلاستیکیش درست کردم حساسیتش نسبت به دسته های برنجی کمتره و بنظرم نسبت به مغناطیس حساسیت کمتری داره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 13 آذر1393 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
سعید جان حرف شما درست! ولی در خصوص به اصطلاح گیرنده اسپکترا و ری فایندر نمیتونین بگین اون توضیحی که بنده در اون تاپیک دادم اشتباهه! هر کسی کمی از مدار سرش بشه میتونه از روی عکس دقیقا متوجه بشه که چه کاری انجام شده. شوک دادن یک حالت نمایشی و تلقین مثبت برای اپراتور داره و نهایت کار همینه که باطری 9 ولت داره به آنتن وصل میشه! هیچ قسمت الکترونیکی یا فرکانسی هم در کار نیست. متاسفانه نمیدونم چرا مساله باطری رو کسی تست نمیکنه ببینه چه تاثیری داره؟!
بسیاری از مسائل ردیاب های خوب دنیا هم در آنتنشون هست. مثلا خیلی از این آنتنها بصورت آبکاری طلا هستن! حالا اگر بشه آنتنی به این صورت ساخت شاید کارایی بهتری داشته باشه.

عرض ادب و احترام !
دسته هائی که بنده استفاده میکنم هم دقیقا (طبق طراحی یکی از اساتید قدیمیه اوپراتوری و کارشناس ارشد الکترونیک) از همین باطری 9 ولتی البته بدون مدار استفاده میکنه و بسیار هم حساسه و خوب کار میده ...

ضمنا در جواب فرمایش استاد عزیزم جناب کانی که ارادت قلبی هم به ایشون دارم باید عرض کنم در کشف یکی از هدفهائی که اتفاقا قبل از همه با خود ایشون در میان گذاشتم اثری از سفال ، استخوان و فضای خالی نبود و هدف مورد نظر همونطور که قبلا به خودشون هم عرض کرده بودم درون نوعی پوشش چرم مانند بود... اگه اشتباه نکنم پوست بز یا آهو بود که اشباع شده بود و در دید اول چرم بنظر میومد ...

یه مطلب دیگه : با اینکه بنده تیک مربوط به گردش بصورت مخفی در انجمن رو نزدم چرا در پائین صفحه نام کاربری من نوشته نمیشه ؟ یکی از مدیران این انجمن گلایه کرده بود که چرا همش بصورت مخفی میام سایت در صورتیکه خودمم نمیدونم چرا ؟
در پناه حق.

جمعه 14 آذر1393 - 3:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
آقا سعید شاید در مورد مکمل حق با شما باشه! اونجا شما گفتین با سینوسی میشه یک سری خطاها رو پوشش داد. در ابتدا هم قضیه خیلی مبهم بود. در نهایت هم فقط آزمایش سایرین ثابت کرد که این مساله جواب میده. با این حال هنوز هم بحث استفاده از موج سینوسی برای حذف خطاهای مغناطیس نهایی نیست!
حالا اگر ما چیزی رو هم از نظر علمی نتونیم ثابت کنیم ؛ حداقل باید در تست ثابت بشه که درست کار میکنه و یک طرح مشخص باشه که بقیه بتونن استفاده کنن. وگرنه اینکه من چون چیزی رو در ردیابی متوجه نمیشم پس سایر حرفام هم اشتباهه ؛ این مطلب اصلا منطقی نیست! ردیابی هر چند نکات مجهول و عجیب زیاد داره ولی وقتی بحث وارد مدار الکترونیک میشه و میبینیم که مدار درستی پیاده نشده و بر اساس هیچ قاعده ای جز فریبکاری کار نمیکنه ؛ دلیل نمیشه تمام دانسته های الکترونیکمون رو زیر پا بذاریم و بگیم نه حتما داره کاری میکنه که ما متوجه نمیشیم!!!
در هر صورت شما مثل مکمل الان هم اگر طرحی دارین خب پیشنهاد بدین همه روش کار کنن. این روش که فقط بخواین من رو به چالش بکشین روش درستی نیست! چون بارها گفتم من دیگه روی پروژه ردیاب کار رو ادامه نمیدم. شما اگر احساس میکنین معماهای باقیمونده رو میتونین حل کنین ؛ راه برای شما بازه.

ااقا حمید حرف من هم از اول همینه. میگم مثلا یکی میگه فلان طرح خوبه واسه ردیابی سریع نگیم میشه و یا نمیشه.
بگیم اقا اینو تست کن ببینیم جریان چیه.من قصدم به چالش کشیدن کسی نیست. من قصدم کمکه.
و اگه فکر میکنید قصد دیگه ای دارم من دیگه تو این بحثها شرکت نمیکنم و نظری نمیدم.
در مورد حذف کننده هم تقریبا طرح نهایی رو رسیدیم یعنی تو این سیستم دیگه بیشتر از این کاری نمیشه کرد اگه خطایی باقی بمونه که باید تست بشه. ولی ...

اینم در نظر بگیرید چون حذف کننده از چند قطعه مجزا تشکیل شده احتمال داره که یه مورد داشته باشه که نتیجه نهایی رو مختل کنه.و همچنین به عنوان تاپیک حذف کننده هم توجه کنید که نوشتم حذف بیشتر خطاها نه همه خطاها. خودم هم تا حالا بیشتر خطاها رو حذف کردم یعنی از حدود 14مکانی که 35میگرفت همش رو حذف کردم. ولی این احتمال رو باقی میزارم که شاید در اینده جایی رو خطا بزنم.

جمعه 14 آذر1393 - 10:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منم با نظر آقا سعید موافقم همه چیزو نمیشه بصورت تئوری نظر داد قبول یا رد کرد! باید تست بشه اگه فقط بشینیم و بگیم نمیشه که کار جلو نمیره اونم واسه علم ردیابی که قسمتهای مجهول زیاد داره و علم هنوز نتونسته مجهولاتش پیدا و ثابت کنه
این عکس نمونه همون مداری که به آنتنها وصل میشه البته خیلی با کیفیت نیست امید است عذر بنده رو بپذیرید چون دوربین خوب موجود نبود :ymblushing:

جمعه 14 آذر1393 - 11:31am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به دوستان عزیز

بنده با نظر مهندس حمید درباره کارکرد این مدارات موافق هستم ,ضمن اینکه به نظرات دوستان خوبم اقا سعید و اقا مهران احترام میزارم , ولی باور کنید مسئله شوک دادن به دست اپراتور فقط یک حقه است اما درباره کارکرد این مدار واقعا کار میکنه
دلیلش رو حتما در فیلم زیر خواهید یافت:

http://s5.picofile.com/file/8155393976/hsp.rar.html

اغلب مردم به نیت فهمیدن گوش نمی دهند , آنها گوش میدهند که جواب دهند.

جمعه 14 آذر1393 - 1:04pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست من
مدار شما از یک 555 و یک ترانزیستور TIP042 و یک چوک و مقاومت تشکیل شده.در صورت نیاز بگین تا مدارش رو در اختیارتون قرار بدم. @};-
من هم یک زمانی این رو درست کردم و داخل منزل هر کجا که طلا بود پیدا میکردم.اما هرگز برای تست واقعی باهاش بیرون نرفتم.چون کلیاتش خیلی ساده هستش به همین دلیل بهش اعتماد نکردم. ;)

جمعه 14 آذر1393 - 1:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تک جان لطفا مدار رو آپ کن ، نيکی و پرسش

جمعه 14 آذر1393 - 2:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش این که مدار مهدی قاسمیه

یه فرکانس ساز 555 داره با یه تیپ 41 دوسه تا خازن و مقاومت در خروجی یه هسته فریت داره که برا تقویت ولتاژ خروجی هستش
کل مقاله رو براتون میزارم میتونید یه نگاه بندازید البته فکر کنم برا خیلی از دوستان این مدار آشنا باشه

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

جمعه 14 آذر1393 - 3:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درسته همون مدار مهدی قاسمیه که پدر باطری در میاورد

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 14 آذر1393 - 4:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure