انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 5:35pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجید 123 نوشته است:
حمید نوشته است:
fabienmartin عزیز اصلا معلوم هست شما چی میگی و چی میخوای؟! ولتمتر چیه دیگه عزیز من؟! :D اونی که شما استفاده میکنی اسمش مولتی متر هست! هایوکی ژاپن هست! در رنج فرکانس هم گذاشته شده! پس اینقدر بقیه رو با کلمه ولتمتر گیج نکنین! تا حالا چند بار گفتین ولت متر من هم گفتم شاید اشتباه لپی بوده ولی دیگه باید بگم دوست من اگر فرکانس منظورت هست که با فرکانس متر اندازه میگیرن! در جریان باش! :D
در هر حال من تست با اسکوپ گذاشتم. توضیحاتش رو هم مجددا عرض کردم. خودم دارم میگم فرکانس متر اصلا ملاک من نبوده و نیست و عدد دیگری نشون میده! حالا شما اگر میخوای از این مطلب سوء استفاده کنی بکن برای من مهم نیست! واقعیت مهمه. روش تست رو عرض کردم خود شما لطف کن انجام بده فیلمش رو هم بذار ببینم برای دستگاه شما چطور نشون میده! تریگر رو روی لبه بالا رونده بذار و انتهای پالس مثبت رو اندازه بگیر. بسیار هم سادست. اگر نتیجه شما با مال من اختلاف داشت میتونیم روش با هم بحث کنیم و کاملا هم جای بحث وجود خواهد داشت! اگر نه که همون چیزی هست که مدنظر طراحی بنده بوده و هیچ جای بحثی هم نداره! مساله واضح تر از اونی هست که شما اینقدر پیچیدش کنی! :D
ضمنا این اسکوپ که ملاحظه میکنین از نوع دیجیتال 200 مگاهرتزی هست. اسکوپ خوبی هم هست. شما هم باید بتونی تایم دیویژن در این حد داشته باشی. اگر اسکوپت انالوگ باشه یا تایم دیویژن در این حد نداشته باشه که اصلا هیچ خطایی رو نمیتونی اندازه بگیری! چون بحث نانو ثانیه هاست و با هر اسکوپی بخوبی دیده نمیشه. اگر اسکوپش رو داری که ت
ست بگیر فیلمش رو به هر صورتی میتونی بذار. اگر هم نداری برای ادامه بحث مجبوری تهیه کنی! :D

سلام بر مهندس حمید.میگم اصلا خودتونو ناراحت این صحبتا نکن انشاله تو ماه اینده فیلم وعکسهای حرکتی که با 35 کردم میفرستم تا همه برو بچه های انجمن که شک و ابهاماتی هست براشون مشکلشون حل بشه.این دستگاه فوق العاده هستش. :ymapplause: \M/ :-BD :-H

برو خودت رو رنگ کن , انگار ما گاگول تشریف داریم

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

پنج شنبه 13 آذر1393 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeeed60h نوشته است:
خب مشکل همینجاست که شما یه سری اطلاعات دارید و تو اون هم خیلی واردید. ولی قبول نمیکنید که شاید چیزایی باشه که شما اطلاعاتتون در اون موارد کمه. مخصوصا تو مقوله ردیابی که یه طرف مساله کاملا مجهوله.
اقا حمید من میگم شما تو نظراتی که میدین عجله میکنید همینه دیگه.
همین دستگاه که من نمیدونم چجوری عمل میکرد به راحتی فقط به طلا واکنش میداد و به خطا هایی که فیلمشونم دیدید و 35اونارو میگرفت واکنشی نداشت.
درسته که موج ثابتی تولید نمیکرد و واسه تولید موج لازم نبود حتما دو انتن به هم ارتباط داشته باشه و با مقاومتی که از طریق بدن بین دو انتن تولید میشد کار میکرد و موج تولید میکرد.
من اینو اینجا میگم که بفهمیم چجوری کار میکنه شما سریع موضع میگیری.الان شما میگی این به طلا واکنش نمیده؟؟
اگه اینجوری باشه دیگه مطرح کردن تجربیات بیفایده هست. اینو من نساختم که بخوام تعصبی روش داشته باشم.وقتی کار میکنه من بگم کار نمیکنه. ؟

راستی بازم دوستان تازه وارد که به بار زدن پیداشون شد. :D

=)) =)) =))

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

پنج شنبه 13 آذر1393 - 9:53pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید عزیز من حرف شما رو متوجه شدم. مشکل اینجاست که اون چیزی که من میدونم شما نمیدونی! و هر چه توضیح هم میدم شما یا سایرین انگار نمیخواین متوجه بشین. ولی اون چیزی که من نمیدونم شما هم نمیدونین! :D برای همینه که پیشرفتی حاصل نمیشه. ببینین بحث ما در مورد سیستم گیرنده اسپکترا و ری فایندر بود. توضیحی هم که دادم کاملا منطبق بر تصویر داخلی باکسش بود که بارها دوستان توی انجمن گذاشتن و هر کسی که کمی الکترونیک بدونه میتونه تحلیلش کن و ببینه آیا به نتیجه ای غیر از نتیجه بنده میرسه یا نه؟! پس در اون مورد بخصوص فکر نمیکنم جای هیچ بحثی داشته باشیم.
اما وقتی شما میگی طرح دیگه ای بوده که تنها مشابهتش ظاهرا وجود شوک بوده ؛ ما از کجا بدونیم دقیقا طرح چی بوده؟ اگر طرح مثل همون گیرنده ری فایندر باشه مطمئن باشین از نظر مدار داستان همونه. وگرنه شوک میتونه یکی از فاکتورهایی باشه که وجود داره و الزاما مدارش همون نبوده و واقعا کاری صورت میداده. شما تا حداقل عکسی از مدارش نذاری نمیشه نظر قاطعی داد. از این گذشته شما از کجا میدونی که تفاوت در نتیجه دهی بخاطر تفاوت آنتنها نیست؟ من که عرض میکنم بنظر من این انتنهایی که فعلا داریم خیلی جای کار برای بهتر شدن دارن. مشکل آنتن هم اینه که اولا محاسبه الکترونیکی یا قاعده صد در صدی براش نداریم و در ثانی بفرض هم داشته باشیم ؛ با کوچکترین اشکال در ساخت آنتن دیگه کاراییش رو از دست میده! ساخت آنتن چه از نظر معادلات موثر در ردیابی و چه متعلقاتی که لازم هست تا استفاده بشه ؛ مشکلات بیشتری داره.
در کنار این شما شاید بتونی بگی فلان ردیاب بهتر جواب داد. ولی ایا میتونی بگی چرا بهتر جواب داد؟ بنظرت چون شوک داشته بهتر جواب داده؟! نمیشه بر اساس حدسیات چیزی گفت. ما خیلی اوقات علت واقعی چیزی رو نمیدونیم و فقط گمانه زنی میکنیم که ممکنه علتش چی باشه. تجربه نشون داده که اکثر این گمانه زنی ها درست نیستن! باید رفت و علت واقعیش رو پیدا کرد. این هم نیاز به تستهای زیادی داره تا دقیقا مشخص بشه یک طرح چرا جایی جواب میده و طرح دیگه جواب نمیده و متاسفانه ممکنه جای دیگه برعکس باشه!!! پس بدون استدلال فنی کمکی نمیشه که در مسیر پیشرفت داشته باشیم.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب الان شما میتونید بگید علت اینکه حذف کننده عمل میکنه چیه؟اگه یادتون باشه از روز اولی که من گفتم حذف کننده کار میکنه حدود شش هفت ماه کشید که من اینو ثابت کنم. تازه بعد اینکه فیلمو گذاشتم باز یه ماه کشید که شما قبول کنی. یادتونه میگفتین مساله فاز موج و غیره جور در نمیاد. میگفتین مونو هم جواب میده ولی من تست کردم نشد. ترانس رو گفتید تست کردیم شد. پس همه چی رو ما نمیدونیم. من این رو به خاطر این پیگیری کردم چون تو انجمن خیلیها مشغولش بودن و به همین خاطر ثابت کردم که میشه. حالا فرض کنید من بی خیالش میشدم و میگفتم که به من چه. شما با همون طرز فکر که همچین چیزی نمیشه میموندید و بازم فکرتون این بود که حق با شماست.
تو این مورد هم من نگفتم که دقیقا مثل اسپکترا هست. من گفتم این جوری بود. انتنهاش هم دوتا میله برنجی شماره سه بود داخل لوله برنجی. چیز خواصی نداشت.
منظورم اینه تا یکی میاد میگه فلان یه چند نفر میان با تمسخر میگن بابا ولمون کن همچین چیزی نمیشه. بهتره تو رفتار هامون تجدید نظر کنیم.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

delta force نوشته است:
مجید 123 نوشته است:
حمید نوشته است:
fabienmartin عزیز اصلا معلوم هست شما چی میگی و چی میخوای؟! ولتمتر چیه دیگه عزیز من؟! :D اونی که شما استفاده میکنی اسمش مولتی متر هست! هایوکی ژاپن هست! در رنج فرکانس هم گذاشته شده! پس اینقدر بقیه رو با کلمه ولتمتر گیج نکنین! تا حالا چند بار گفتین ولت متر من هم گفتم شاید اشتباه لپی بوده ولی دیگه باید بگم دوست من اگر فرکانس منظورت هست که با فرکانس متر اندازه میگیرن! در جریان باش! :D
در هر حال من تست با اسکوپ گذاشتم. توضیحاتش رو هم مجددا عرض کردم. خودم دارم میگم فرکانس متر اصلا ملاک من نبوده و نیست و عدد دیگری نشون میده! حالا شما اگر میخوای از این مطلب سوء استفاده کنی بکن برای من مهم نیست! واقعیت مهمه. روش تست رو عرض کردم خود شما لطف کن انجام بده فیلمش رو هم بذار ببینم برای دستگاه شما چطور نشون میده! تریگر رو روی لبه بالا رونده بذار و انتهای پالس مثبت رو اندازه بگیر. بسیار هم سادست. اگر نتیجه شما با مال من اختلاف داشت میتونیم روش با هم بحث کنیم و کاملا هم جای بحث وجود خواهد داشت! اگر نه که همون چیزی هست که مدنظر طراحی بنده بوده و هیچ جای بحثی هم نداره! مساله واضح تر از اونی هست که شما اینقدر پیچیدش کنی! :D
ضمنا این اسکوپ که ملاحظه میکنین از نوع دیجیتال 200 مگاهرتزی هست. اسکوپ خوبی هم هست. شما هم باید بتونی تایم دیویژن در این حد داشته باشی. اگر اسکوپت انالوگ باشه یا تایم دیویژن در این حد نداشته باشه که اصلا هیچ خطایی رو نمیتونی اندازه بگیری! چون بحث نانو ثانیه هاست و با هر اسکوپی بخوبی دیده نمیشه. اگر اسکوپش رو داری که ت
ست بگیر فیلمش رو به هر صورتی میتونی بذار. اگر هم نداری برای ادامه بحث مجبوری تهیه کنی! :D

سلام بر مهندس حمید.میگم اصلا خودتونو ناراحت این صحبتا نکن انشاله تو ماه اینده فیلم وعکسهای حرکتی که با 35 کردم میفرستم تا همه برو بچه های انجمن که شک و ابهاماتی هست براشون مشکلشون حل بشه.این دستگاه فوق العاده هستش. :ymapplause: \M/ :-BD :-H

برو خودت رو رنگ کن , انگار ما گاگول تشریف داریم

دلتا فورس عزیز از ایشون میپرسید چرا ماه اینده؟چرا الان نه :D

پنج شنبه 13 آذر1393 - 10:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
saeeed60h نوشته است:
خوب الان شما میتونید بگید علت اینکه حذف کننده عمل میکنه چیه؟اگه یادتون باشه از روز اولی که من گفتم حذف کننده کار میکنه حدود شش هفت ماه کشید که من اینو ثابت کنم. تازه بعد اینکه فیلمو گذاشتم باز یه ماه کشید که شما قبول کنی. یادتونه میگفتین مساله فاز موج و غیره جور در نمیاد. میگفتین مونو هم جواب میده ولی من تست کردم نشد. ترانس رو گفتید تست کردیم شد. پس همه چی رو ما نمیدونیم. من این رو به خاطر این پیگیری کردم چون تو انجمن خیلیها مشغولش بودن و به همین خاطر ثابت کردم که میشه. حالا فرض کنید من بی خیالش میشدم و میگفتم که به من چه. شما با همون طرز فکر که همچین چیزی نمیشه میموندید و بازم فکرتون این بود که حق با شماست.
تو این مورد هم من نگفتم که دقیقا مثل اسپکترا هست. من گفتم این جوری بود. انتنهاش هم دوتا میله برنجی شماره سه بود داخل لوله برنجی. چیز خواصی نداشت.
منظورم اینه تا یکی میاد میگه فلان یه چند نفر میان با تمسخر میگن بابا ولمون کن همچین چیزی نمیشه. بهتره تو رفتار هامون تجدید نظر کنیم.

سلام دوست عزیز @};-
دسته هایی که شما استفاده میکنید از چه جنسی هست؟

پنج شنبه 13 آذر1393 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سعید جان احتمالا ایشون تا بخواد کارای اونور اب رو جور کنه یه ماه طول میکشه . بعدش میپره اونور و میگه آآغا ما جنس دراوردیم .اونم با 35

خشایار شاه

پنج شنبه 13 آذر1393 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پادمهر نوشته است:
saeeed60h نوشته است:

سلام دوست عزیز @};-
دسته هایی که شما استفاده میکنید از چه جنسی هست؟

سلام. فعلا از دسته های ردیاب 35که از جنس برنج هستن استفاده میکنم. ولی میخوام یه جدیدشو واسه خودم درست کنم.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 11:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فکر کنم این قطعاتی که در مدار گیرنده ردیاب شرکتی مثل ریفاندر یا اسپکترا میزارن بدون حکمت نباشه ؟؟حتما یه دلیلی داره؟؟فقط واسه شوک دادن و کلاهبرداری نیست
نمونه اش همون ردیابیه که من در قسمت فروشگاه گذاشتم و صاحبش قسم میخورد باهاش بار در اورده البته در حد چند تا النگو
اون هم بنظرم مدار دومش شبیه ریفایندر و اسپکترا باشه

خشایار شاه

پنج شنبه 13 آذر1393 - 11:59pm
مدیر کل
مدیر کل

آقا سعید شاید در مورد مکمل حق با شما باشه! اونجا شما گفتین با سینوسی میشه یک سری خطاها رو پوشش داد. در ابتدا هم قضیه خیلی مبهم بود. در نهایت هم فقط آزمایش سایرین ثابت کرد که این مساله جواب میده. با این حال هنوز هم بحث استفاده از موج سینوسی برای حذف خطاهای مغناطیس نهایی نیست!
حالا اگر ما چیزی رو هم از نظر علمی نتونیم ثابت کنیم ؛ حداقل باید در تست ثابت بشه که درست کار میکنه و یک طرح مشخص باشه که بقیه بتونن استفاده کنن. وگرنه اینکه من چون چیزی رو در ردیابی متوجه نمیشم پس سایر حرفام هم اشتباهه ؛ این مطلب اصلا منطقی نیست! ردیابی هر چند نکات مجهول و عجیب زیاد داره ولی وقتی بحث وارد مدار الکترونیک میشه و میبینیم که مدار درستی پیاده نشده و بر اساس هیچ قاعده ای جز فریبکاری کار نمیکنه ؛ دلیل نمیشه تمام دانسته های الکترونیکمون رو زیر پا بذاریم و بگیم نه حتما داره کاری میکنه که ما متوجه نمیشیم!!!
در هر صورت شما مثل مکمل الان هم اگر طرحی دارین خب پیشنهاد بدین همه روش کار کنن. این روش که فقط بخواین من رو به چالش بکشین روش درستی نیست! چون بارها گفتم من دیگه روی پروژه ردیاب کار رو ادامه نمیدم. شما اگر احساس میکنین معماهای باقیمونده رو میتونین حل کنین ؛ راه برای شما بازه.

جمعه 13 آذر1393 - 12:16am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure