انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 5:04pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله اقای قنبری شما درست میگید.
اقا حمید اگه مطلبی هست من در خدمتم.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 7:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به برادران

من خودم زیاد به ردیاب اعتقاد ندارم اما یک رفیق دارم که یک ردیاب داره و تا حالا یکی دو بار هم باهاش موفق شده
دو تا دستگاه هستش , یکی توسط دو میله تو زمین فرو میره و اون یکی که انتها بهش وصل میشن و به دور دستگاه اصلی میگرده
کارش واقعا حرف نداره

اغلب مردم به نیت فهمیدن گوش نمی دهند , آنها گوش میدهند که جواب دهند.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 7:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeeed60h نوشته است:

من هیچ موقع طرف چیزی که دلیل علمی هنوز براش پیدا نشده نمیرم.اونم در قرن 21 .وقتی روی انتن ها شما سیگنالی از فلز دریافت نمی کنید چطور ممکنه....
بی خیال عزیز من.
من زیاد روی ردیاب تحقیق کردم از میدان های مغناطیسی و الکترواستایکی بگیرتا معادلات ماکسول و امواج الکترومغناطیس....واقعیتش به چیز هایی رسیدم که یکم منطقی نبود ولی جواب میداد.فکر کنم پایه و اساس همه ردیاب ها همین هست .
حالا شما حق دارین با تمسخر جواب بدین. :D فکر کنم اون چیزی که شما الان بلدین بنده تو کودکی خوندم و فراموش کردم.یاحق موفق باشین @};-

پنج شنبه 13 آذر1393 - 8:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: IR-
حمید نوشته است:
fabienmartin عزیز اصلا معلوم هست شما چی میگی و چی میخوای؟! ولتمتر چیه دیگه عزیز من؟! :D اونی که شما استفاده میکنی اسمش مولتی متر هست! هایوکی ژاپن هست! در رنج فرکانس هم گذاشته شده! پس اینقدر بقیه رو با کلمه ولتمتر گیج نکنین! تا حالا چند بار گفتین ولت متر من هم گفتم شاید اشتباه لپی بوده ولی دیگه باید بگم دوست من اگر فرکانس منظورت هست که با فرکانس متر اندازه میگیرن! در جریان باش! :D
در هر حال من تست با اسکوپ گذاشتم. توضیحاتش رو هم مجددا عرض کردم. خودم دارم میگم فرکانس متر اصلا ملاک من نبوده و نیست و عدد دیگری نشون میده! حالا شما اگر میخوای از این مطلب سوء استفاده کنی بکن برای من مهم نیست! واقعیت مهمه. روش تست رو عرض کردم خود شما لطف کن انجام بده فیلمش رو هم بذار ببینم برای دستگاه شما چطور نشون میده! تریگر رو روی لبه بالا رونده بذار و انتهای پالس مثبت رو اندازه بگیر. بسیار هم سادست. اگر نتیجه شما با مال من اختلاف داشت میتونیم روش با هم بحث کنیم و کاملا هم جای بحث وجود خواهد داشت! اگر نه که همون چیزی هست که مدنظر طراحی بنده بوده و هیچ جای بحثی هم نداره! مساله واضح تر از اونی هست که شما اینقدر پیچیدش کنی! :D
ضمنا این اسکوپ که ملاحظه میکنین از نوع دیجیتال 200 مگاهرتزی هست. اسکوپ خوبی هم هست. شما هم باید بتونی تایم دیویژن در این حد داشته باشی. اگر اسکوپت انالوگ باشه یا تایم دیویژن در این حد نداشته باشه که اصلا هیچ خطایی رو نمیتونی اندازه بگیری! چون بحث نانو ثانیه هاست و با هر اسکوپی بخوبی دیده نمیشه. اگر اسکوپش رو داری که ت
ست بگیر فیلمش رو به هر صورتی میتونی بذار. اگر هم نداری برای ادامه بحث مجبوری تهیه کنی! :D

سلام بر مهندس حمید.میگم اصلا خودتونو ناراحت این صحبتا نکن انشاله تو ماه اینده فیلم وعکسهای حرکتی که با 35 کردم میفرستم تا همه برو بچه های انجمن که شک و ابهاماتی هست براشون مشکلشون حل بشه.این دستگاه فوق العاده هستش. :ymapplause: \M/ :-BD :-H

[color=#4040FF]هر وقت(( امید ))میرود سرو کله((شکست)) پیدا میشود[/color]

پنج شنبه 13 آذر1393 - 8:19pm
کاربر حرفه ای

ganbari نوشته است:
saeeed60h نوشته است:

من هیچ موقع طرف چیزی که دلیل علمی هنوز براش پیدا نشده نمیرم.اونم در قرن 21 .وقتی روی انتن ها شما سیگنالی از فلز دریافت نمی کنید چطور ممکنه....
بی خیال عزیز من.
من زیاد روی ردیاب تحقیق کردم از میدان های مغناطیسی و الکترواستایکی بگیرتا معادلات ماکسول و امواج الکترومغناطیس....واقعیتش به چیز هایی رسیدم که یکم منطقی نبود ولی جواب میداد.فکر کنم پایه و اساس همه ردیاب ها همین هست .
حالا شما حق دارین با تمسخر جواب بدین. :D فکر کنم اون چیزی که شما الان بلدین بنده تو کودکی خوندم و فراموش کردم.یاحق موفق باشین @};-

من که عرض کردم شما درست میگید.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 8:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
سلام دوستان
اینقدر جناب مهندس حمید رو اذیت نکنید خارج از مقوله ردیابی کاری که ایشون کردن و تونستن اسیلاتوری رو با اون پایداری فرکانسی با اون اعداد و ارقام اعشاری بسازن و چون خود بنده هم روی اینجور مدارات کار کردم میدونم کار بسیار پیچیده و مشکلی هست اینکار
و کار ایشون واقعا قابل تحسینه.
اما اینکه یک عده میتونن با ردیاب کار کنن و خیلی های دیگه نمیتونن این دو مسله جدا از همدیگست.

آخرین بار توسط پادمهر در پنج شنبه 13 آذر1393 - 9:04pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 9:00pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان این بحث تولید موج توسط بدن دیگه خیلی از شما بعید بود! :D عزیز من شما در جایی مثل منزل یا مناطق شهری ؛ هر کجا دستت رو به پراب اسکوپ بزنی موج مربوط به 50 هرتز برق شهر و حتی سایر امواج موجود در محیط رو میتونی روی صفحه اسکوپ ببینی! حالا اگر هر فلزی مثل آنتن ردیاب رو هم در دست بگیرین و به اسکوپ وصل کنین طبیعتا این موج قوی تر میشه چون نویز بیشتری جذب میکنه! این هیچ ارتباطی به موج بدن یا ردیابی نداره. اگر اسکوپ قابل حمل داشته باشین میتونین در بیابان این تست رو تکرار کنین و ببینین دیگه خبری از اون موج نیست!!! در عین حال اگر موجی هست ؛ فرکانسش هم قابل اندازه گیری و محاسبست. در خانه اگر انجام بدین بسادگی میبینین فرکانسش 50 هرتزه که تنها ارتباطش در مورد برق شهر هست. هیچ ربطی به بدن ما نداره. در خصوص اون توضیحی هم که در مورد گیرنده ری فایندر دادم خیالتون راحت باشه همه واقعیت همونی هست که اونجا عرض کردم. کما اینکه ردیاب های بهتری در دنیا وجود دارن که اصلا از چنین روشی استفاده نمیکنن.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 9:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
سعید جان این بحث تولید موج توسط بدن دیگه خیلی از شما بعید بود! :D عزیز من شما در جایی مثل منزل یا مناطق شهری ؛ هر کجا دستت رو به پراب اسکوپ بزنی موج مربوط به 50 هرتز برق شهر و حتی سایر امواج موجود در محیط رو میتونی روی صفحه اسکوپ ببینی! حالا اگر هر فلزی مثل آنتن ردیاب رو هم در دست بگیرین و به اسکوپ وصل کنین طبیعتا این موج قوی تر میشه چون نویز بیشتری جذب میکنه! این هیچ ارتباطی به موج بدن یا ردیابی نداره. اگر اسکوپ قابل حمل داشته باشین میتونین در بیابان این تست رو تکرار کنین و ببینین دیگه خبری از اون موج نیست!!! در عین حال اگر موجی هست ؛ فرکانسش هم قابل اندازه گیری و محاسبست. در خانه اگر انجام بدین بسادگی میبینین فرکانسش 50 هرتزه که تنها ارتباطش در مورد برق شهر هست. هیچ ربطی به بدن ما نداره. در خصوص اون توضیحی هم که در مورد گیرنده ری فایندر دادم خیالتون راحت باشه همه واقعیت همونی هست که اونجا عرض کردم. کما اینکه ردیاب های بهتری در دنیا وجود دارن که اصلا از چنین روشی استفاده نمیکنن.

مثل اینکه من باید از هر چی میگم فیلم بگیرم بزارم. مثل قضیه حذف کنند.
اقا حمید اون شوکی که به بدن میده درست با همون فرکانسی هست که تولید میکنه. تو حالت عادی 9هرتز تولید میکرد نه 50هرتز.
من نمیگم که بدن تولید میکنه. از بدن استفاده میکنه واسه تولید موج.
اینو هم بگم که یه ال ای دی رو جعبه بود که تا دست میزدم شروع میکرد به چشمک و چشمکش با فرکانس همخونی داشت.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 9:11pm
مدیر کل
مدیر کل

خب حالا داستان رفت سمت قضیه تولید موج 9 هرتز توسط یک باطری و یک رله و یک دیود و یک ولوم! :D این مجموعه که مشخصا تولید موج ثابتی رو نمیتونن انجام بدن و تمامش بابت قضیه شوک هست که اپراتور تصور کنه داره اتفاق خارق العاده ای رخ میده! در ضمن توجه داشته باشین تا دو تا آنتن به هم برخورد نکنن هیچ شوکی در کار نیست! این رو که دیگه قاعدتا قبول دارین؟ حالا بنظر شما در حالت عادی ردیابی مگه دو انتن همیشه در حال برخورد با هم هستن که بفرض اون موجی که شما فکر میکنین بطور دائمی در حال تولید باشه؟! در اکثر حالاتی که شما آنتن رو دست میگیرین عملا میله ها از هم فاصله دارن! بطور قطعی هم هیچ موج دائمی نمیتونه در کار باشه. اما در لحظه ای که برخورد دو آنتن اتفاق میفته ؛ یک شوک خاص رخ میده که شکل موجش شباهت به لحظه پالس در فلزیاب های پالسی داره. چون اینجا از چیزی مثل مقاومت دمپینگ خبری نیست ؛ بسته به ظرفیت سیم پیچ رله و مجموع ظرفیت خازنی موجود در مسیر های خروجی ؛ لحظاتی پس از وقوع شوک ما یک موج شبیه به سینوسی خواهیم داشت که فرکانسش بستگی به فاکتورهایی داره که اشاره کردم. نه ارتباطی به بدن! دلیل اینکه در پالسی ها هم معمولا دو سر لوپ مقاومت دمپینگ میذاریم دقیقا جلوگیری از همین نوسانات بعد از لحظه پالس هست. زمان این نوسانات ناخواسته هم بسیار کوتاهه. اینا همش واقعیت داره و با علم الکترونیک قابل اثباته. ولی اینکه بدن باعث تولید موج بشه و چند قطعه ساده بتونن کمک کنن و شما فکر کنی این قضیه حساب و کتابی هم داره ؛ نه بهیچ وجه! شما حتی اگر نوع اون رله رو عوض کنی بدلیل تغییر سیمپیچی که داره نوسانات بعد از شوک کلا عوض میشه! حالا یعنی شماره و نوع دقیق رله هم دیگه محاسبه شدست؟؟!! دوست من ؛ ما این همه مدار با فرمول و تئوری مشخص به هم میبندیم که واقعا دستگاه کاری صورت بده ؛ حالا آیا بنظر شما از یک مجموعه نامشخص و تصادفی بدون هیچ فرمول خاص میشه توقع داشت پیچیده ترین مجهولات دنیای ردیابی رو برای ما حل کنه؟! یک مقدار خواهشا از عقلتون بیشتر استفاده کنین! بسیاری از سازندگان و فروشندگان ردیاب با همین کلکهاست که سالها مردم رو فریب دادن و خیلیا رو هم نسبت به کلیت ردیابی تا این حد بدبین کردن! بخصوص این شرکت گلد دتکتور از جمله شرکتهایی هست که بنظر من قیافه و قیمت و تبلیغات تمامی دستگاههاش بسیار فراتر از واقعیتی هست که دارن.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 9:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خب مشکل همینجاست که شما یه سری اطلاعات دارید و تو اون هم خیلی واردید. ولی قبول نمیکنید که شاید چیزایی باشه که شما اطلاعاتتون در اون موارد کمه. مخصوصا تو مقوله ردیابی که یه طرف مساله کاملا مجهوله.
اقا حمید من میگم شما تو نظراتی که میدین عجله میکنید همینه دیگه.
همین دستگاه که من نمیدونم چجوری عمل میکرد به راحتی فقط به طلا واکنش میداد و به خطا هایی که فیلمشونم دیدید و 35اونارو میگرفت واکنشی نداشت.
درسته که موج ثابتی تولید نمیکرد و واسه تولید موج لازم نبود حتما دو انتن به هم ارتباط داشته باشه و با مقاومتی که از طریق بدن بین دو انتن تولید میشد کار میکرد و موج تولید میکرد.
من اینو اینجا میگم که بفهمیم چجوری کار میکنه شما سریع موضع میگیری.الان شما میگی این به طلا واکنش نمیده؟؟
اگه اینجوری باشه دیگه مطرح کردن تجربیات بیفایده هست. اینو من نساختم که بخوام تعصبی روش داشته باشم.وقتی کار میکنه من بگم کار نمیکنه. ؟
در مورد رله و ..من نگفتم که دقیقا مثل اسپکترا بود. ولی همون شوک رو داشت.

راستی بازم دوستان تازه وارد که به بار زدن پیداشون شد. :D

آخرین بار توسط saeeed60h در پنج شنبه 13 آذر1393 - 10:10pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 13 آذر1393 - 9:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 71 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure