انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 8:02am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
استاد حمزه عزیز سلام , نظر شما در مورد مطالب اخیر چیه.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

چهارشنبه 12 آذر1393 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
متاسفانه به دلیل فوت عموی گرامی چند روزی نبودم والان که اومدم اینجا یه چند ساعتی طول کشید تا تونستم پستا رو بخونم
در کل خیلی برام جالب بود که شخصیتهای خیالی که وجود داشتن در ذهن کاربرا من جمله خودم، شخصیتهای اصلی و واقعیشون رو شد وبه این جمله که همیشه گفتن زمان همه چیو مشخص میکنه بلاخره رسیدیم.

همونطور که تمام دوستان میدونن ردیابی هیچگونه تفسیر علمی نداره و از نظر علمی هنوز ثبت نشده و تعدادی قبول دارن و تعدادی هم قبول ندارن
من تو این 12 سالی که تو این زمینه بطور مثتمر فعالیت کردم بارها و بارها به عینه دیدم که کسانی با ردیاب تونستن بار بگیرن که من حتی با نقطه زن هم نتونستم بار بگیرم .
ولی تمام بحثی که تو این صفحه و این چیزی حدود 2 سال پیش اومده و همه زحمت کشیدن و پیگیرش بودن من جمله خودم این هستش که .منی که به عنوان مصرف کننده یا مشتری یا هر چیزی که اسمشو بذاریم .کاری ندارم که موج دستگام مربعیه مسطتیلیه .اره ایه .موج دریاست موج رودخونست موج بارونه اینها برای من و امثال من مهم نیستن مهم نتیجه کار هستش حالا شما بیا موج دریای خزرو بذار تو دستگاهت
چیزی که منو به عنوان یه کاربری که هم هزینه کردم هم دستگاه خریدم هم اومدم نزدیک 2 سال تو این مغوله با دوستان همراهی کردم هم هزینه سفر و حفاری متقبل شدم تمام حرف من و اعتراض من اینه که این کارا رو من نباید میکردم و دوستان دیگه هم نباید میکردن . و اینها همه و همه وظیفه سازنده و ارائه دهنده این دستگاه یا هر دستگاهی هستش
چیزی که تو کل دنیا مرسوم هستش .
چطور وقتی مقایسه میاد وسط این ردیابو با نمومنه های خارجیش مقایسه میکنن ولی در مورد مسایل کاتالوگی مقایسه نمیکنن ؟!!!
اقای سازنده ای که روی حرف خودت وایستادی و میگی ردیاب من خطا نداره فرکانسش درسته و موجش درسته
من یه سوالی دارم از شما
ایا واقعا این دقت فرکانسی و موجی شما تونسته به من نوعی کمکی کرده باشه یا تونسته به من ضرر زده باشه ؟؟؟؟؟!!!!!
واقعا جدا از هر گونه جبهه گیری و پر خاشگری بییاییم واقعبینانه و بدون طرفداری از هیچ چیزیو هیچ کسی و بدون احساس و با منطق کامل جواب بدیم و برخورد کنیم
همه ما داری شخصیت و شعور هستیم و هیچ کسی از توهین خوشش نمیاد
ولی همه اهل منطق هستیم
شما سازنده بنده مصرف کننده و خریدار
هر کدوم جایگاه خودمونو میشناسیم
من خریدار دستگاهیی که حذف کننده داره در نوع خودش بینظیره حذف ذراتو بخوبی انجام میده دارای تفکیف فلزی هستش و مودهای 23 گانه داره وقتی مود 23 گانه داره یعنی تفکیک داره این دستگا ه چون اگه رو طلا بذاری نباید اهنو بگیره و اگه رو اهن بذاری نباید طلا و چیز دیگه ای رو بگیره
طی نزدیک دو سال معلوم شد اون چیزی که در مورد این دستگاه شما سازندگان و طرفدارن پرو پا قرصتون که مدیران خودتونم بودن اومدن گفتن همش دروغ بوده و اگه دروغ هم بگیم نبوده حداقلش اینه که به شکست منجر شده
چرا؟ چون همون وزنی که میگفتنین نمیزنه 1 گرمو حتی 1 تن هم وزن میده فلز مورد نظرو نمیزنه بلکه حتی اشغالو به جای فلز مورد نظر تنظیم شده میزنه !!!
درسته؟
خواهشنا هم نیایید بگید که ردیابی چنینه و چنان چون مورد قبول نیست
چون اگه میخواست مورد قبول باشه شما موقع ارائه دستگاه باید این نکاتو گوش زد میکردیید که احتمال داره وقتی رو گزینه طلا میذاری بره و اهن زنگ زده رو بگیره برات حتی رو سطح همون طور که سعید عزیز فیلمشو تو تاپیکش گذاشته و همه دیدیم
و حتی جاوید که استاد اپراتوریه این ردیاب معرفی شده خودش اومد اعتراف کرد که و پستشم موجوده که برام کاسه مسی رو کاشتن و من نتونستم پیداش کنم و ردیاب من برد به سمت کپسول اکسیژن که اگه اشتباه نکرده باشم
این مشکلات و ضعفها رو منه خریدار نباید بیام پیدا کنم .اگه یادتون باشه پارسال گفتم شما مارو کردین موش ازمایشگاهی که واقعا هم همینطوره یه چیزی ساختین که از معایب و مزایاش خبری ندارین دادین دست ما، ما تو نزدیک دو سال معلوم کردیم با کلی هزینه و بدبختی که دستگاه شما ایا خوب هست یا بد که تمام اینکارها رو خود سازنده باید انجام میداد و روانه بازار میکرد
شما الان اومدی به اقای فابین گیر دادی (کاری ندارم فابین طرحش درسته یا غلط) ولی گیر دادی میگی اینکارو بکن اون کارو بکن این تستو بذار اون تستو بذار که من تائیید کنم درسته یا غلط .مگه شما خودت برای 35 اینکارهار و کردی
شما میگی طرحتو بده دست اپراتورهای انجمن که ماهها تست کنن اگه خوب بود میگیم درستش کن . شما مگه برای طرحت این کارو کردی .
بعدشم اپراتورهای انجمن کیا هستن شما که همشونو رد میکنی همین کانی که خودتون احسنو ایول بهش میگفتین الان شده بی لیاقتو بی کفایت همین کانی با این همه پشت کارو زحمت اگه نبود که پارسال 35 از جون افتاده بود .
واقعا جای تاسف داره که چیزی که معلوم شده اینه که هر کسی پشت شما باشه و از شما تعریف کنه و شما رو برتر بدونه حرفش خریدار داره ولی کسی که اعتراضی بکنه و حرف حقو بزنه داره دروغ میگه

ولی منطق قضیه اینه که
ردیاب 35 متاسفانه در عمل اون چیزی نبود و نیست که در تعریف و همین بحثهای فنی خودشو نشون میداد .
بحث فنی که در عمل جواب نده 2 ریال هم ارزش نداره

من تا حالا 7 مورد حفاری داشتم و بالای 50 نقطه رو که تو تمام تستها 35 همه چیش خوب بوده رو با نقطه زن رد دادم
این 7 مورد هم برای بدست اوردن تجربه و حقایق انجام دادم
35 چند مورد رو بخوبی میزنه در زیر خاک
1- استخوان
2-سفال
3-ریشه
4-حفره و جاهایی که قبلا پر شده
من تو این 7 مورد حفاری تو هر کدومشون با فرکانسهای طلا و نقره این خطاها رو بیرون کشیدم و مطمئن هستم که اون موردهای دیگه هم اگه حفاری میکردم باز هم یکی از این مواردو میاوردم بیرون
کما اینکه دوستان دیگه هم همینا رو بارها و بارها زدن
جعفر تو یکی از ردیابیاش گفت که بعد چند متر به استخون مهره مار اگه اشتباه نکنم رسیده بود . بله من هم دقیقا تابستون تو یه حفاری مهره مار به دست اوردم
جاوید تو 5 تا حفاری تو همشون به قبر خورد و گویا اسکلتها هم اومد بیرون بله من هم تو حفاری اخرم اسکلت اوردم بیرون
ریشه که تو شمال سلطان استخونه و سفال هم جای خودشو داره
باید این واقعیت رو قبول کنیم که 35 10 درصد اون کارایی رو که ازش تعریف میکردن و تبلیغ میکردن نداره و نبوده، و برای اینکه این موضوع ثابت میشد باید 35 خریداری میشد و تست میشد که کما اینکه تو این نزدیک 2 سال همه این کارها انجام شد

حالا این وسط اقای فابین هم اومدن چیزی رو گفتن که حمید جان شما درست میگی باید چندین نفر تست کنن ماها بررسی بشه و از کلی موانع رد بشه تا معلوم بشه که چیز خوبی هست یا
ولی انصافا و وجدانا شما چرا همین کارهایی رو که از فابین میخوایین رو در مورد 35 خودتو انجام ندادین بعد ارائه ندادین
کما اگه اینکارو میکردین مطمئنن من خودم نمیخریدم 35 رو و بالای 80 درصد دیگه هم نمیخریدن این ردیابو

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

چهارشنبه 12 آذر1393 - 3:44pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب کانی فکر میکنم این انشا نویسی آخر شما هم فقط یک ماستمالی مجدد برای اتفاقات قبلی بود!
اینکه شما بار زدی و ردیاب خود بار رو نزده و کوزه رو زده دیگه واقعا پاک کردن صورت مسالست. چون اولا شما اگر دچار نامردی همراهانت نمیشدی دیگه هیچ کدوم این حرفا در کار نبود و شاید وضعیت زندگی شما هم چیز دیگه بود و حتی این تاپیک هم وجود نداشت!!! پس اصلا داستان چیز دیگست. در ثانی شما از کجا صد در صد میتونی مطمئن باشی که ردیاب کوزه رو زده و خود بار رو نزده؟! درسته این احتمال وجود داره ولی هیچوقت صد در صد نیست! ثالثا بفرض اینکه شما بگی ردیاب فقط کوزه رو گرفته اونم با وجود تست فرکانسی روی طلا و نقره! ایا موقعیت مشابه این در واقعیت کم وجود داره که تکرار مجدد چنین چیزی چه برای خود شما و چه دیگران دور از ذهن باشه؟ واقعیت اینه شما چون بدلیلی خارج از بحث ردیابی و دستگاه دستت از موفقیت کوتاه مونده و همه ما خاطرمون هست شما طی چند روز بعدش اصلا حال و شرایط عادی نداشتی ؛ نشستی از نظر ذهنی داستان رو جور دیگه برای خودت درست کردی! وگرنه چیزی که شما اسمش رو موفقیت خیالی میذاری اصلا خیالی نیست! حتی اگر ردیاب کوزه رو گرفته باشه این کجاش موفقیت خیالی بوده؟ حداکثرش این هست که بگی شانس هم درش دخالت داشته که دیگه همه میدونن در کل کاوش شانس دخیل هست. دیگه چه برسه به ردیابی! پس از دید روانشناسی هم که نگاه کنیم نوع برخورد شما هر چند قابل درکه اما با واقعیتی که رخ داده تناسب درستی نداره.
حالا اینکه مثلا شما اصرار داشته باشی ردیاب سفال و کوزه رو هیچوقت نگیره بنظر من مساله ای نیست که صد در صدی بشه بهش رسید. ردیاب که سهله اصلا سنس الکترونیکی هم نداره ولی شما ببینید چند درصد فلزیاب های معروف دنیا با قیمتهای نجومی همین سفالهای مدفون در خاک رو بعنوان فلز سنس میکنن؟! فکر نکنین این بحث مربوط به دستساز ها میشه. خیر! تا جاییکه من تحقیق کردم همه فلزیاب های دنیا سفال مدفون شده رو بعنوان فلز میزنن. علتش هم خاصیت رسانایی سفالی هست که سالها در خاک مونده و چون فلزیاب هم دقیقا بر اساس خاصیت رسانایی هدف اعلام سنس میکنه ؛ این خطا اکثر اوقات پیش میاد مگر اینکه اپراتور دستگاه تجربه بالایی در تشخیص این مطلب داشته باشه. پس از ردیاب هم نمیشه توقع صد در صدی در این زمینه داشت. چرا که در ردیابی داستان به قدری پیچیده تر و دارای فاکتورهای متنوع تری هست که این بحث ها هیچوقت پایان نداره. همون خطایی که شما جایی تشخیص میدی بسته به شرایط ممکنه جای دیگه نتونی تشخیص بدی! به همین سادگی.
حالا اینکه شما میگی هدف کلی این بحث پیشرفت بوده ؛ باز ماستمالی و به نوعی عقب نشینی از ادعاهای قبلیه! وگرنه تا پریروز که شما منتظر بودی حرف این دوستتون در فیلم ثابت بشه بعدش بیای جواب دندانشکن به ما بدی! حالا که فیلم ایشون حرف ما رو اثبات کرد داستان به ادعای دیروز شما و حرف امروز شما رسید؟! دیگه همه میتونن این روال رو دنبال کنن و ببینن قضیه چیه. اگر بنده مدتهاست اعلام کردم دیگه در زمینه پروژه ردیاب قصد فعالیت ندارم ؛ دیگه چه دلیلی داره شما سردسته مخالفین ردیاب 35 بشی؟! مثلا فکر میکنی هر چقدر هم من به چالش کشیده بشم تحریک میشم چیز بهتری درست کنم؟ هرگز چنین چیزی نیست! اگر برعکسش بود و همه ردیاب 35 رو قبول میکردن بله بنده با خیال راحت بهترش رو طراحی میکردم. این خیلی منطقی هم هست. ولی با اوضاع موجود هیچوقت دیگه سمت این قضیه نمیرم.
ولی در خصوص رقابت یا همکاری با اقایان ایکس و ایگرگ! ببخشید کبوتر با کبوتر باز با باز! بنده چه سنخیتی با این اقایون دارم که بخوام همکاری هم بکنم؟ مگه از ابتدای تاپیک شاهد ارائه نکات فنی نبودین؟ چند مطلب از من درج شد و چند مطلب از این اقایون؟ من اگرم میخواستم ایا این دوستان اصلا روحیه همکاری داشتن یا سواد و دید فنی کافی و لازم برای کار رو داشتن؟! صحبتهای هر کدوم در انجمن مشخصه! یکی از اول تا اخر نشسته جلو فرکانس متر و پز اینو میده که پرسنل زیر دست داره ولی هنوز مبحث کلاک که نقطه صفر یک سیستم دیجیتال هست رو درک نکرده! دیگری هم که دیگه ماشالا خودتون میبینین بدرد برنامه کودک میخوره!!! همکاری که اصلا گفتنش هم مسخرست. ولی رقابت اگر میتونن بکنن ما حرفی نزدیم. در رقابت سالم هر کسی کار خودش رو عرضه میکنه و بقیه هم میبینن کار کی بهتره. اما اینکه هنوز یک طرح ارائه نشده میخوان به قیمت تخریب دیگری طرح خودشون رو مطرح کنن از یک سو نشون میده که سطحشون بالا نیست و از طرف دیگه اینکه قصد یا توان رقابت سالم رو ندارن! وگرنه لزومی به اینکه بیان اینجا رو بهم بریزن تا خودشون مطرح بشن نبود. مگه بنده تا حالا حتی شبیه به چنین کاری رو خدای نکرده انجام دادم؟ پس میبینید که راه ما کلا با هم خیلی فرق داره.

چهارشنبه 12 آذر1393 - 4:03pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب شایان شما اگر منطقی باشی و همه مطالب رو دنبال کنی جواب همه این مسائل رو قبلا دادیم! بارها و بارها! وگرنه بیان مجدد اینکه ما چرا خطا میزنیم که چیز جدیدی نیست. شما همه حرفت اینه که چند تا حفاری بیمورد داشتی و چیزهای دیگه عوض اون چیزیکه دوست داشتی زدی. در صورتیکه بهترین دستگاه دنیا از هر نوعی هم باشه قادر به تشخیص دقیق نوع هدف نیست. حتی فلزیاب ها. دستگاه بر اساس یک سیستمی کار میکنه ولی ما چیزی که برامون مهمه ارزش مادی جنس هست. این چیزی نیست که هیچ دستگاهی در دنیا قبل از حفاری قادر به تشخیصش باشه. میتونین در این زمینه هر تحقیقی دوست داشتین انجام بدین. اگر به نتیجه مثبتی رسیدین همون راه رو برین. ولی اگر نرسیدین حق ندارین چیزی رو از ما بخواین که هنوز در دنیا وجود خارجی نداره! ببخشید شما شاید 2 میلیون پول یک دستگاه اونم از نوع ردیاب دادی که اگر ده برابر هم خرج نمونه خارجیش میکردی باز هم داستان بهتر از این نبود! پس دیگه چه بحثی هست که بکنیم؟
تا اون موقع که چالش رو برای بنده بصورت موج و دقت فرکانس دراورده بودین ؛ مطلب فنی بود و منتظر بودین ببینین چی میشه! حالا که حرف ما تمام و کمال ثابت شده میگین موج مستطیل و رودخونه هم باشه مهم نیست و باید ردیاب بدون خطا باشه! یعنی فقط دنبال یک راهی میگردین محکوم کنین! انگار سایر ارائه دهندگان ردیاب رو همه نمیبینیم که چی ارائه میدن و چه تبلیغاتی میکنن و حتی یک مدرک موثق هم وجود نداره که نشون بده دستگاهشون واقعا در چه حدی هست. هیچ یک از تولیدکنندگان معتبر ردیاب در دنیا حاضر نمیشه یه انجمن بزنه که اپراتورهای دستگاههاش مثل اینجا تبادل نظر کنن. چون خودشونم میدونن که چه خبره! حالا اگر اینجا انجمنی هست باید از زوایای مثبتش استفاده کنین نه اینکه مدام آه و ناله و شکوه بابت خطا زدنها باشه.
بنده خودم عرض کردم ردیابی 90 درصد بیشتر خطاست و هر کسی هم ناراضیه میتونه دستگاهش رو پس بده. پس جای شکایتی باقی نمیمونه. شما هم هر وقت ردیاب بهتری دستتون گرفتین و کمتر خطا زدین و به موفقیت رسیدین تشریف بیارین بگین بهتر بود و به همه هم معرفی کنین و اصلا تبلیغشو هم بکنین. ولی چرا چنین کاری انجام نمیشه؟ شما حتی یک ردیاب داخلی میشناسین که در این همه مدت در مقابل ردیاب 35 مطرح شده باشه؟ تا الان که حداقل هیچ کدوم ما چنین چیزی ندیدیم! پس مقایسه ردیاب 35 با دستگاه مشابه احیانا بهتری که هنوز وجود خارجی نداره کاملا بی معنیه. اگر منطق بنده اشتباهه شما بفرمایین کجاش اشتباهه!
در مورد موش آزمایشگاهی هم که بارها شما و امثال شما گفتین من بهیچ وجه قبول ندارم. شاید اگر در مورد ردیاب 22 این رو میگفتین بیشتر قابل قبول بود. چون ردیاب 35 بر اساس درخواست و پیشنهادات زیاد دوستانی که با ردیاب 22 کار کرده بودن طراحی شد. ولی وقتی الان یک ساله 35 ارائه شده و من هنوز سر مواضع فنی خودم ایستادم و میگم اون چیزی که میخواستم رو واقعا در 35 پیاده کردم و چیز خاصی نیست که قابل تغییر باشه ؛ دیگه جای بحثی نیست. از این گذشته هیچ تولید کننده دستگاهی در دنیا نمیتونه تحت شرایط مختلف خودش دستگاههاشو تست کنه. چه برسه به ردیاب. علت اینکه بسیاری از دستگاههای معروف در خاک ایران درست جواب نمیدن هم شاید همین باشه که امکان تستش رو اصلا ندارن. بهرحال ردیاب هم مسائلش یک چیز و دو چیز نیست! شما در هر کاوش با نکته جدیدی مواجه هستی! حالا بنظرت ما 10 سال میرفتیم با این طرح خودمون کاوش میکردیم و آخرش چی میشد؟ خب مشخصه اگر هم به موفقیت میرسیدیم که دیگه بعدش نمیومدیم اینجا! این واقعیته که هیچ طراح یا فروشنده ای خودش کاوگشر حرفه ای نیست! اگر هم کاری میکنن فقط در حد تست هست. چیزی که ما بیشتر از همه کردیم! چون ردیاب 35 قبل از اینکه ارائه بشه حداقل توسط 10 نفر تست شده و باهاش کاوش هم صورت گرفته. من شک ندارم در همین مقیاس اولیه هم هیچ فروشنده ای در ایران دستگاهش رو تست نکرده!
بهرحال بازم تاکید میکنم ردیاب ردیابه و باید در کلاس خودش با مشابهات خودش مقایسه بشه. اصلا گیریم ردیاب 35 فقط هم خطا میزنه! شما ردیاب بهتری معرفی کن خودمون هم بریم دنبالش! بخدا قسم اگر من شخصا از این موضوع خوشحال نشم چون شخصا بابت این خطاهای ردیابی اصلا دل خوشی ندارم. ولی واقعیتی که میبینم اینه که کاریش نمیشه کرد! هر کار کنیم بیشتر این خطاها در ردیابی وجود دارن. تا زمانی هم که توسط یک کاوشگر حرفه ای ثابت نشه ردیابی هست که واقعا خطاش کمه ؛ چیزی ثابت نمیشه. در هر صورت عرض کردم کسی ناراضی باشه میتونه ردیابش رو پس بده. این رو از خیلی قبل هم گفتم و مطالب انجمن هم شفاف تر از این هست که دیگه ما بخوایم به تبلیغات کذب متهم بشیم! کسی اگر خودش بدونه تبلیغ الکی کرده نمیاد اجازه بده توی محیط این همه انتقاد هم بشه.

چهارشنبه 12 آذر1393 - 4:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خدا پدرتو بیامرزه منم حرفم همینه شما چرا از اول این حرفا رو نزدی کاش همون موقع که میخواستی این ردیابو ارائه بدی همین حرفو میزدی
اینجوری هم که شما روال کار اینطوره و هیچیکی این کار رو نمیکنه خوب منم فردا میام 20 هزار تومن هزینه میکنم یه اسباب بازی میسازم کای هم تبلیغ میکنم میفروشم چند ملیون .ولی اینکه درست نیست به فزض هم این کارو کردم کلی هم پول گیرم اومد ولی جواب اه و ناله های زنو بچه مردمو چیکار کنم و کجای دلم بذارم
من حرفم اینه شما الان داری میگی تفکیک غیر ممکنه
در صورتی که تو تبلیغات وگفته های قبلی اینگونه نبوده .
خود شما وقتی میایی 23 مود برای ردیابت میذاری این یعنی چی؟
یعنی اینکه تفکیفک >! غیر اینه مگه؟
شما فکر کن من به عنوان یه مبتدی میام تبلیغات شما رو میخونم و میبینم و امکانات تعریف شده هم میبینم
خوب مسلمه چیزی که تو رویام بوده میاد جلوی چشام
میبینم ردیابی که مود طلا سوا داره نقره سوا داره و چیزای دیگه
این از دیدگاه خریدار یعنی تفکیک و این دیدگاه رو شخص سازنده در ذهن خریدار میندازه و کما اینکه واقعیت امر چیز دیگه ای هستش
بخدا کاشکی همون 2 ملیونی که شما میگی برام هزینه داشت این ردیاب اگه اینطور بوده اینقدر دلم نمیسوخت
من برای هر تست یا کار تو یه نقطه حداقل 300 تا 500 کیلومتر باید مسافت طی کنم و حداقل 3 روز طول میکشه تا نتیجه نهایی کار معلوم بشه
همه این مسافتا و هزینه ها رو به این امید در خودمون شکوفا کردیم که فکر میکردیم با انسانهای درستو صافو صادقی روبرو هستیم و حرفشون برامون سنده . ولی بازهم تجربه رو تجربه کردیم و زمان نشون داد که نباید به راحتی اعتماد میکردیم و بازیچه دست فرصت طلبانی همچون مجتبی میشدیم که به دروغ با ایدیهای مختلف هر چند وقت یه بار بیاد وجون بچشو قسم بخوره که من فلانیم امروز بار زدم .من فلانیم شما هیچی حالیتون نیست من با 35 بار زدم کاری هم نکردم فقط گذاشتم روی گزینه طلا و مستقیم رفتم روی هدف که دوستان اسم این ایدی مجتبی رو گذاشت استاد تفکیک .
واقعا حمید جان این چیزاست که سینه ادمو به درد میاره و باعث ناراحتی میشه
و الا مگه کسی با کسی پدر کشتگی داره که بیاد تهمت بزنه به دیگیری و الکی وبه دروغ متهمش کنه .اگه پدر کشتگی داشتیم که بنا به اعتمادی که به شماها کردیم نمیومدیم هزینه کنیم و متحمل ضرر بشیم
ولی شما هم قبول کنید که خیلی کاراتون ایراد داشت و هنوزم داره
شما خدای این کار شما نخبه شما دانشمند ولی وقتی هنوز نتیجه قابل قبولی شکل نگرفته این همه مدرکو بحثو علم به چه دردی میخوره .
در بیش از 60 نقطه که همشون خطا بودن و 35 با تستهای خوبی اونجا رو نقطه کرده بود که اگه وجود نقطه زن نبود چنان شکی در دل میوفتاد که باید حتما حفاری میشد ولی نقطه زن همه رو رد داد .توی همین 60 مورد به عینه تمام انتن خالی هم همونجا رو با ختلاف حدود یک متری قیچی میکرد
خوب وقتی انتن خالی 3 هزار تومنی توی این همه موارد جایی رو نشون میده که 35 نشون میده پس اینجا واقعا تفاوت 35 با دو تا انتن معمولی در چی هستش و میتونه باشه

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

چهارشنبه 12 آذر1393 - 5:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگه 35 هم مثل بقیه ردیابهاست چرا این همه تبلیغات بی مورد روش شد؟ مشکل و گله همه بچه ها همینه که چرا حقیقت گفته نشد تا با دید باز 35 خریداری بکنند اون وقت جای هیچگونه گله و اگر و اما نبود چون گفته شده بود که 35 هم مثل بقیه ردیابها از همون قانون تبعیت میکنه نه اینکه گفته بشه ردیاب فوق پیشرفته و دارای حذف کننده خطا و ... الان این ردیاب با دیگر ردیابها هیچ فرقی نمیکنه اینم مثل بقیه سفال و استخوان و ریشه درخت جای طلا و نقره میگیره! منم با این ردیاب که حدود 6ماه دستم هست هنوز موفق به یافتن حتی یه پول سیاه که حداقل فلز باشه نشدم اگه طلا میزد و حداقل آهن پوسیده هم در میومد جای امیدواری بود اما یا سفال درمیاد یا هیچ یعنی مواد معدنی و غیره

چهارشنبه 12 آذر1393 - 5:05pm
مدیر کل
مدیر کل

ابتدا این رو عرض کنم که ردیاب 35 یک اسباب بازی 20 هزار تومنی نیست! شما اگر چیزی که بنده در فیلم تست فرکانسی ردیاب 35 گذاشتم رو از هر کسی بین این مدعیان بتونین ببینین بنده شخصا 10 برابر قیمت ردیاب 35 به شما جایزه میدم! اینم یک چالش جدید و پر سود برای هر دوست طراح یا مدعی که فکر میکنه میشه چنین چیزی رو به براحتی ساخت. فیلم تست با اسکوپش رو هم در صفحات ابتدایی گذاشتم. هر کسی حرفی برای گفتن در این زمینه داره بیاد جلو! :D
در عین حال این رو هم عرض کنم بنده حداقل 1 سال در زمینه ردیابی تحقیق کرده بودم! کاتالوگ اکثر ردیابهای معروف و حتی مدار بعضیاشون رو دیده بودم! سیستمهای فرکانسی رو بررسی کرده بودم. پس این یک کاردستی الکی نبوده که بخواد درست بشه. اگر سیستم وزن در ردیاب 35 واقعا کاری بر اساس وزن هدف صورت میده که همه هم قبول دارن و در دستگاه مشابه دیگری دیده نمیشه ؛ تصادفا بدست نیومده!
همه ردیاب ها مودهای فرکانسی مختلف دارن که علی القاعده هر کدوم مخصوص چیزی هست و در خیلی شرایط هم درست عمل میکنه. ولی همه این ردیاب ها هم همیشه دچار این خطاها میشن!!! واقعیت تلخ ردیابی به همین سادگیه!
اشتباه بزرگ شما و خیلیا بنظر من تکیه کامل به ردیابه. در صورتیکه بارها گفتم اگر از سیستمهای نقطه زن کمک گرفته میشد و صرفا ردزنی به ردیاب سپرده میشد آیا واقعا این همه نیاز به مبحث اپراتوری سرسام آور ردیاب بود؟!
درسته اکثر دوستان هم موفق نشدن. در کاوش همیشه همین بوده. ربطی به ردیاب و فلزیاب و مدل دستگاه هم نداره. اما ایا واقعا نبودن کسانی که اینجا در کاوش موفق شده باشن؟ حتی با تکیه صرف به ردیاب 35؟؟؟ حالا شما فلانی و فلانی رو بگی درست نبوده و اصلا طرف ادم ناشناس بوده! ولی خیلی از افراد شناخته شده هم موفقیتهای ریز و درشت متعددی گزارش کردن که نمیشه فراموش کرد! تازه اونی هم که موفقیت خیلی بزرگی نصیبش بشه که نمیاد اینجا جار بزنه! شما خودت تضمین میدی که در صورت رسیدن به موفقیت بزرگ بیای اینجا برای همه توضیح بدی؟ ولی من مطمئنم هر چی خطا بزنی میای با آه و ناله جار میزنی! خب برای خیلیا همین داستانه و ما هم مجبوریم تحمل کنیم!
در مورد انتن خالی هم من نظری ندارم. ما حتی ردیاب زن هایی داریم که اصلا با آنتن خالی بهتر هدف رو پیدا میکنن!!! این خودش نشون میده که نقش خود انتن و اپراتور چقدر در ردیابی اهمیت داره. در صورتیکه دست من توی قسمت الکترونیکی از این لحاظ بستست و نمیتونم کاری کنم که اگر مثلا آنتن ایراد داشت بتونه تشخیص بده یا خطای ذهنیت و انتن زنی اپراتور رو خنثی کنه. در واقع وقتی امواج از داخل دستگاه خارج شد دیگه هیچ چیزی در کنترل مدار نیست چون اصولا سنس ردیاب الکترونیکی نیست.
در خصوص اقا مجتبی طبیعتا ایشون مسئول و مدیر بخش فروشگاه در این انجمن هستن و مسئولیت بسیاری از مسائل متوجه ایشون هست و خودشون باید جوابگو باشن. ممکنه ایشون چیزی هم اینجا بگه یا تبلیغی هم بکنه که من موافق نباشم! ولی دیگه نمیشه توی انجمن با هم دعوا کنیم که! :D

چهارشنبه 12 آذر1393 - 5:23pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب مهران ردیاب 35 پیشرفتگی زیادی داره به همین دلیل ساده که خیلی چیزهایی که 35 داره حداقل اون ردیاب های دیگه که شما باهاش کار کرده باشی ندارن! دقت فرکانسی و ثبات شکل موج به این راحتی در دستگاههای دیگه پیدا نمیشه. فرکانس متغیر با این دقت هم در هر دستگاهی پیدا نمیشه. سیستم وزن هم که دیگه جای خود! همه اینا قابل اثبات هستن و واقعا دارن کار میکنن. همین تنوع تنظیمات مختلف دست اپراتور رو برای انواع تستها باز میذاره. ولی دیگه کاملا حالت تجریی پیدا میکنه. هدف من هم همین بود که همه پارامترهای موثر در ردیابی با این دستگاه قابل تغییر دادن باشن. فقط اینجوری میشد امیدوار بود که اتفاق بهتری در ردیابی بیفته. خب بنظرم واقعا هم افتاد! باید نیمه پر لیوان رو هم دید. ولی وقتی سنس با آنتن انجام میشه و خیلی اوقات آنتن خودش متوجه جهتی میشه و فرکانس رو نادیده میگیره بنظر شما من چکار میتونم بکنم؟! سیستم متعارف آنتن زنی همینه! بنظر من اگر روی طرح انتن کار بشه شاید خیلی بیشتر بشه پیشرفت کرد تا اینکه روی مدار ردیاب کار بشه!

چهارشنبه 12 آذر1393 - 5:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یادمه مهدی قاسمی برای طرح اولیه ردیابش یه کیت کوچک که به آنتها وصل میشد و گیرندگی آنتنها رو تنظیم میکرد جدا از ژنراتور ساخته بود که بنظرم خیلی کارا بود! یه جورایی با کم و زیاد کردن ولوم حساسیت آنتن ها نسبت امواج تغییر میداد! برای 35 هم میشه یه چیزی مثل این درست کرد که آنتنها بیشتر مدیریت بشن؟

پنج شنبه 13 آذر1393 - 4:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در رابطه با نظر استاد حميد در رابطه با تمرکز بر روی ساخت مدلهای جديد آنتن ها بنده هم موافقم و اگه بشه روش و شکل های جديد برای آنتن ها طراحی و ساخت خوب ميشه چراکه مدار و فرکانس 35 واقعا دقيق و کامله و داره کارخودش رو به ؟مد؟خوبی انجام ميده!!!!! اما ميشه با روشها و آناتومی های خاص ديگری مثل توماسى،،،رادارى،،،،چرخشی،،، مارپيچی و و و هر روش ديگرى استفاده کرد تا خطای خاص رديابی رو کم کرد و اين خطاها برای همه رديابها صدق ميکنه از آردى پرو گرفته تا ديگر رديابها چرا که ماهيت ردياب توأم با خطاست اگه از دوستان نظری طرحی به غير از دو عدد سيم صاف برنجی دارند مطرح کنند
ياحق

پنج شنبه 13 آذر1393 - 3:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure