انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 1:12am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

استاد جاوید با سلام و احترام:
درسته که ما مثل شما استاد ردیاب نیستیم اما در حد و توان خودمون بدک هم نیستیم.وقتی با ردیاب موبایلی با همون اساس و چهار چوب 35 دریابی می کنیم و با موبایل تست عمقی جواب میده و با 35 نه پس یک مشکل وجود داره.اگر ردیاب بر اساس حدس و گمان و تصادفی و شانسی باشه پس اینهمه جنگ و دعوا بر سر دقت فرکانسی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟شما با این حرف اصول علمی ردیاب رو زیر سوال میبری و این برای من قابل قبول نیست.پس این همه مهندس حمید در مورد دقت فرکانسی داره جنگ میکنه با شانسی گفتن شما که همه چی بر باده :-? :-? :-? نه استاد در این بین یک مشکلی هست که باید رفع بشه چرا که اگر این طوری که شما گفتین اگر شانسی باشه پس آقا مجتبی و مهندس حمید در تبلیغات چشمگیر 35 که بسیار پر زرق و برق هستش بنویسید ردیاب 35 براساس شانس و تصادف نه بر اسا علم و فرکانس و ثبات!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1[/quote]
درود بر شما
دوست من ردیابی هیچ اصول منطقی و حساب شده و ثابتی نداره این یه حقیقت هست.حالا شما چه این را بخواهید بپذیرید یا رد کنید.اگه ردیابی جایی را گرفت شما میتونید از دقت فرکانسی برای عمق و نقطه زنی و شاید تفکیک احتمالی یا با طرحی یا بدون طرح استفاده کنید و اگه ردیاب جایی را نگرفت دیگه نه فرکانس ارزش داره نه دقت اون
ما در ردیابی سه موضوع را همیشه دنبال میکنیم در ابتدا ردیابی یه منطقه و مورد دوم نقطه زنی و عمق زنی و مورد سوم تفکیک فلز از غیر فلز و تفکیک فلزات از همدیگه
در مورد ردیابی یک منطقه موج سینوسی حرف اول و اخر را میزنه ولی خطاش زیاد هست و تقریبا همه چیز را میگیره اما موج مربعی قدرت ردیابی اون کم ولی در عوض ذرات بیشتری را رد میکنه در مورد نقطه زنی سینوسی خیلی ضعیف عمل میکنه در مورد عمق زنی هم باز هم سینوسی خیلی ضعیف عمل میکنه در مورد تفکیک احتمالی هم باز سینوسی خیلی ضعیف عمل میکنه این بود تجربه ای که من از موح مربعی و سینوسی بدست اوردم
موج سینوسی صرفا برای ردیابی یک منطقه و برای استفاده در طرح حذف ذرات به کمک 35 عالی کار میکنه اما این 35 هست که بین موج مربعی و سینوسی حرف اول را میزنه از لحاظ دقت
اینکه شما با سینوسی بهتر ردیابی میکنید این مربوط به مگنت بدن شما هست که با اون سازگاری بیشتری داره یه تجربه در همین مورد دارم من با سینوسی اصلا نمیتونم نقطه بزنم ولی بعضی ها هستند که نقطه میزنند ولی در عوض فقط با مربعی 35 و مربعی که از کویل موتور بیرون میاد میتونم دقیق نقطه را تعیین کنم در صورتیکه با ترانس نمبی تونم نقطه زنی داشته باشم پس هیچ دلیلی نداره به جز مگنت بدن افراد که با همدیگه متفاوت عمل میکنند یا مثالی دیگه که من در حالت گردن اویز با فرکانسه 165.3 که برای طلا هست به هیچ عنوان طلا برای من نمیزنه و سلیس را میگیره اما به محض اینکه 35 را از خودم جدا کردم و در فاصله دورتر از 2 متر از خودم گداشتم با همون فرکانس میره و طلا را میگیره و تمایلی به سلیس دیگه نشون نمیده یا اینکه با یک فرکانس من طلا میگیرم وقتی که 35 با پراپ به زمین وصل هست وقتی کسی کنار 35 باشه من با همون فرکانس فلز مس را میگریم و ممکنه یکی دیگه بیاد کنار 35 و همین فرکانس که برای من طلا را میگرفت فلز روی را بگیره .حالا شما چه دلیلی غیر از مگنت بدن اینجا می بینید که تا ثیر گذار در ردیابی هست.اینکه میگم ردیابی تجربه میخواد و بر اساس مگنت بدن و حتی ذهنیات روانی فرد یا خستگی و یا باد و یا سرما و گرما و حتی شب و روز و یا فصول سال و یا قدرت ماه و یا طوفانهای خورشیدی و حتی زن و مرد موثر در ردیابی هست و میگم که از اصول ثابتی پیروی نمیکنه به این دلیل هست
حالا به نظر شما اگه فرکانس ردیاب دقت لازم را نداشته باشه باز هم میتونه از این همه عوامل ردیابی دلخواه کرد و یا نقطه زد و عمقگیری کرد

چهارشنبه 12 آذر1393 - 6:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستمون هوشی جان اگه اشتباه نکنم عرض کردند که الان دارن با چندردياب آنالوگ کار ميکنند اگه زحمتی نيست مدارشون رو آپ کنند تا بچه های ديگه هم استفاده کنند،،،در رابطه با حرفهای جاويد جان در رابطه با تاثير انرژى بدن برای ردياب و درست کار کردنش دقيقا با ايشون موافقم اصلا رديابى با بدن هرشخص از نظر مگنت ،گروه خونى، مونث يا مذکر بودن رابطه مستقيم داره و غيرقابل انکاره در رابطه با موج سينوسی هم عرض کنم بيشتر با بدن افراد متچ تر هست و اين رو هم با فانکشن 8038 تست کردم ،حالا کاری با خطاهاش ندارم اما احساس ميکنم ،،،،

چهارشنبه 12 آذر1393 - 10:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اما مطمعن هستم که موج سينوسی فقط حاله يا گاز يا حتی مگنت موجود فلز رو سنس ميکنه و برای اثبات حرفهام تست هام رو براتون بازگو ميکنم،،،،ادامه

چهارشنبه 12 آذر1393 - 10:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تست ::
بنده چند روز قبل از انجام تست که قبلا هم آنتن زده بودم و از پاک بودن محل مطمئن شده بودم(35_فانکشن 8038) فلز مسی رو
به ابعاد ده در ده در عمق 50سانتى زمين به روش دفن در ديواره چال کردم و بعد از پنج روز دوباره به محل مورد نظر رفته و يک فلز ورق مس به ابعاد30سانت با فاصله دوازده متر در عمق خاک با همان عمق قبلی دفن کردم و بعد از پوشاندن چاله بلافاصله آنتن زدم که 35 فلز دوم و سه آنته فلز کوچکتر رو قيچي کرد ادامه،،،،

چهارشنبه 12 آذر1393 - 10:29am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
با اینکه گفتم که دیگر جوابی در این زمینه نمیدم اما آخرین شک و شبهه رو هم برطرف کنم و برم.
اینم صرفا به این خاطره که تا حدودی بعضی مسایل روشن شد

شبهه بار زدن من:
مهندس حمید گرامی من باز هم با قدرت میگم که بار زدم!!! خیلی خلاصه چون و چراییشو میگم:
نسخه بود. مکان معلوم بود و همون طور که در پست من که نقلش کردی نوشتم ؛ تا رفتم از دور فهمیدم که اونجا یه خبرایی باید باشه و اتفاقا هم منو به اونجا بردند. دیگه فقط باید نقطه دقیقشو پیدا میکردم.

بله من باز هم با قدرت میگم که نقطه دقیق رو هم زدم اما!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مشکل همه شما اینه که به هیچ نکته ایی توجه نمیکنیدو من تو پستهای آخریم ذکر کردم که نباید گول موفقیت خیالی رو بخوریم!!!
موفقیت من هم خیالی بود مثل اکثر دوستانی که اومدن گفتند بار زدیم از جمله مجید فامالی عزیز که تا صفحه 20 بزور طاقت آورد و مجبور شد حقایق خیالی رو بازگو کند. مسئله ایشون هم چیزی شبیه همینه.

عزیزان باری که من زدم 3 خمره بود. یک خمره سکه طلا. یک خمره سکه نقره. یک خمره که الانم میگم نفهمیدم گفتن توش چی هست!!!
خوب دقت کنید. من گفتم با فرکانسهای طلا و نقره دقیق نقطه کردم ولی نکته ش اینه که در واقع خمره رو زدم. یعنی سفال. یعنی فلزات داخل خمره رو نزدم. خمره ایی رو زدم که توش جنس بود. سفالی رو زدم که توش جنس بود.

و من به غلط تصور میکردم که فلز رو زدم. اما من اینقدر وسواس هستم که بیخیال موضوع نشم و بررسی کنم که چرا چنین اتفاقی افتاد. خیلی سعی کردم و خیلی تست زدم و خیلی روش فکر کردم.
نتیجه ش شد اینکه من هم مثل بقیه فقط سفال گرفتم اما شانس چاشنی آن شد و چون نسخه هم بود و مکان درست متاسفانه یا خوشبختانه جنس هم داخلش بود.
قسمت هم نشد. الان هم نمیدونم اونجارو چکار کردن برام هم مهم نیست. پس من هم مثل بقیه موفقیت خیالی داشتم.

اینم توضیح بدم موفقیت از نظر من فقط زدن بار نیست. من موفقیت رو در موارد دیگری هم می بینم.:
از جمله دستگاه درست. اخلاق. تربیت. احترام و اعتبار. انسانیت. صداقت. ایمان و درستکاری . رضایتمندی دیگران. و ....

سخنی هم با مهندس مجتبی با اون دوست بسیار نامردشون که از اساتید سایت هم هستند:
شما هرطور دلت میخواد در مورد من فکر کن. شما فکر کن که اصلا بیرون نرفتم. شما تصور کن که بابام نمیزاره برم بیرون. شما افتخار کن بابات میزاره بری بیرون. خدایشش آخه چقد حرفا خنده دار و مسخره ست.

مهندس مجتبی عزیز اگه شما تونستی آمار خصوصی منو گیر بیاری و در تلاش هستی که فقط این مسایل رو بدونی باید به حضورت اعلام کنم که من آمار شمارو برام میارن نه اینکه خودم دنبالش باشم. اینقدر هم میدونم که بازگو کنم تمام دوستان و اساتید نامردتو بهتر بشناسی!!!

اما من هرکاری میکنم نمیتونم بی احترامی کنم. نمیتونم با آبروی کسی بازی کنم .پس خواهشا با احترام رفتار کنید تا بی احترامی نبینید. اون دوست و استاد بسیار نامردت هم بهش بگو اینقد جنس تقلبی نیاره تو سایت بزاره تو تایپک اشیا پیدا شده.

-----------
اما مهندس حمید عزیز سخن پایانی من با شماست. خدا را گواه میگیرم هدفی جز پیشرفت روزافزون نداشته و نخواهم داشت.
همه تاریخهایی که نوشتی درست. اما چیزی رو ثابت نمیکنه. من در چندین نوبت ازتون خواستم طرح بهتری ارائه بدید. حتی حاضر بودم خودم مسئولیت تست رو به عهده بگیرم.
در واقع یه نوع همکاری بدون هیچ چشمداشتی. من دنبال سود از این طریق نیستم. من دنبال دستگاه بهتر بودم و هستم. از ته دلم میگم دوس داشتم با شما همکاری کنم در این موضوع. بارها هم شاهد درخواست من بابت ارائه دادن طرح بهتر بودی. چه در خصوصی چه در عمومی.

مهندس حمید عزیز اگر من این بحث رو شروع کردم فقط یک هدف داشتم. ایجاد رقابت سالم بین شما ؛ مارتین و ناصر. و در نهایت ارائه محصولی ایده آل.
خود من و هر کسی که مایل بود در کنار من مسئولیت تست رو بعهده میگرفتیم تا آخرین مرحله. حتی نظرم این بود که شما با ناصر و مارتین با هم همکاری کنید و یک محصول مشترک و عالی بیرون بدید. و همه مشتریان در محصول و سازنده یکدست میشدن. اتحادی بی نظیر.

مهندس حمید عزیز من نیومدم سایت و انجمن و دستگاه شمارو بکوبم و برم. اینقد نمک نشناس نیستم. من ایرادات رو فهمیدم و دنبال رفع اون بودم. حتی براش راه حل داشتم.
من نیومدم همه رو تحریک کنم بر ضد کسی. این خود شما و دیگران هستین که متوجه هدف من نشدید و چه حرفایی که بیرون نیومد از دهنتون.

من نیومدم اینو بگم که دستگاه ها عودت داده شود. من نیومدم شمارو تحقیر کنم. نیومدم خودشیرینی یا خودنمایی کنم مثل خیلی ها. نیومدم فحش و ناسزا بگم و ناسزا بشنوم.

چرا شماها اینطوری هستید. با همه تونم . از مدیر کل گرفته تا بیسواد ترین فرد انجمن. از صدیقترین گرفته تا مغرض ترین.
من یا دیگری اومدیم ؛ این سایت رو به کلی مختل کردیم که چی؟

اینطوری تا قیامت هم به جایی نمیرسیم.
لازم میدونم باز هم از همه دوستان گرامی بابت تندرویهام عذرخواهی کنم.
موفق باشید دوستان. @};-

چهارشنبه 12 آذر1393 - 10:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اما بنده به اين تست اکتفا نکردم و چند تست ديگر رو انجام دادم به اينصورت که در محلی ديگر فلز مس ديگری رو به ابعاد ده سانت در عمق 50سانت دفن و بلافاصله همين عمل را برای فلز ده سانت دوم اجرا کردم و عمل آنتن زنی انجام شد 3 آنتنه گيج ميزد و به سمت دو طرف اشاره داشت تا اينکه رفتم روى فلزچند دوربه آهستگى چرخش و دوباره به سمت هدف دوم نشانه رفت وقتى دوباره در وسط دو هدف ايستادم آنتن گيج بود تا يکيشو بزنه اما 35 هرچی به فلز دفن نزديکتر بودم رو ميگرفت اما فانکشن 8038 فرقی در فاصله نداشت و گيج بود ادامه

چهارشنبه 12 آذر1393 - 11:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ارش جان میشه همه رو تو یه پست بنویسی!

چهارشنبه 12 آذر1393 - 11:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سعيد جان با گوشی امکان نداره

چهارشنبه 12 آذر1393 - 11:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در تست آخر هم به اين شکل نتيجه حاصل شد که موج سينوسی فلز مدفون طولانی کوچکتر در خاک رو بهتر از جنس بزرگتر تازه مدفون شده در خاک سنس ميکنه وهمچنين فلز محبوس شده در ظرفی روى سطح را بهتر از فلز آزاد در سطح ميزنه و اين دلايل دلالت بر سنس حاله فلز توسط موج سينوسی هست

چهارشنبه 12 آذر1393 - 11:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
arash99 نوشته است:
پوياجان پس شما هم با من موافقی که عملکرد موج سينوسی بهتر خواهد بود ؟؟؟چراکه با اين درخواست شما از taaakجان فقط اين معنا رو به همراه داره که شايد ايراد از موج ارساليه !!!؟؟؟

خیر آرش عزیز، قصد بنده فقط مقایسه وتست هردو ردیاب درشرایط یکسان تولید فرکانس وموج بود،یعنی مثلا" اگه 35 را روی فرکانس 27.14 تنظیم کنیم،همین فرکانس روی ردیاب موبایلی با موج مربعی تولیدبشه تا ببینیم کدومشون خطا میزنه و کدوم صحیح.

چهارشنبه 12 آذر1393 - 12:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure