انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 23 اردیبهشت1403 - 2:02am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

فیلم که مشخصه , چیزی نمیشه گفت :(
اینو حتی کسی که از الکترونیک چیزی نمی دونه میتونه ببینه و نظر بده

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

دوشنبه 9 آذر1393 - 12:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید کاملا مشخص هستش نمیدونم فیلم اگر یک بار بازبینی میکردن من بودم میگفتم که من اخراج کنید سنگین تر بودم این همه چیزی نگفتیم ببینیم شاید فرجی شد دیدیم و شرمساریم

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

دوشنبه 9 آذر1393 - 12:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی و اساتید و مهندس حمید:
دوستان بهترین مخترعان جهان هم مثل شما اساتید به جون هم نمی افتن.لطفا ادب رو مراعات کنین تا القاب مهندسی و علمی بودن سزاور باشه.من تست 35 رو شروع کردم.البته اجازه میخوام تا به نتیجه کلی برسم و بعد اعلام کنم.اطمینان داشته باشین که نتیجه 35 برای من از همه شما دوستان مهمتره چون شماها یک 35 خریدید و من 4 تا :D یکی برای خودم و بقیه رو برای دوستانم که دارن من رو اعدام میکنن.پس نتیجه کامل برام حاصل شد در اختیار قرار میدم.
در مورد شما دوست عزیز جناب مارتین:
دوست گلم در فرکانس 47 کیلو لبه پایین رونده شما بسیار ناپایدار هست ولی فرکانس 100 کیلو ثبات داره این نمیدونم چرا اینطوره؟؟بررسی کنین و اعلام کنین.در ثانی تست شما برای اینکه دقت لازم رو داشته باشه باید نیم سیکل مثبت رو کامل باز کنی در حد 1 یا 2 میکرو ثانیه تایم دیویژن رو افزایش بدی.بعد لبه بالا رونده رو نشون بدی که کاملا ثابت هستش .بعد لبه پایین رونده رو نشون بدی که آیا ثبات داره یا نه.لازم به ذکر هست که حتی تغییر لبه به اندازه 0.5 میکرو هم ثبات لازم رو نخواهد داشت.پس نیم سیکل رو کاملا باز کن و بعد ثبات رو نشون بده تا ادعای شما دوست عزیز ثابت بشه.در فیلم حضرت عالی بنده حقیر به عنوان عضو کم سواد در الکترونیک که مدرک ناقابلی هم دارم مردود شد =(( .تا فیلم بعد ببینیم چی میشه..یا حق

آخرین بار توسط Taaak در دوشنبه 9 آذر1393 - 12:40am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 9 آذر1393 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بعضی ها رو باش رو دیوار کی یادگاری نوشتند؟؟!!!

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

دوشنبه 9 آذر1393 - 12:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. چه دلیلی داره که 47کیلو پایدار نباشه ولی 100کیلو کاملا پایدار؟اصولا باید عکس این قضیه باشه

دوشنبه 9 آذر1393 - 12:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان و مهندس حمید گرامی: یک مهلت دیگه به جناب مارتین بدیم تا اینبار تست واقعی تحت شرایطی که گفتیم رو انجام بده و بذاره تا نتیجه رو ببینیم.در این فیلم ادعای ایشون مردود هستش.

دوشنبه 9 آذر1393 - 12:51am
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان این سوال بسیار خوبیه! چند دلیل داره. یکیش بحث علم اعداد و ارتباط این عدد فرکانسی با کریستال استفاده شده هست که بعضی فرکانسها تصادفا دقیق تر در میان! اتفاقا من نگران همین بودم که ایشون چنین کاری انجام بده. ولی خب تست فرکانس 47 کیلوهرتز مشخص کرد که احتمالا ایشون چون حواسش باز هم به قسمت فرکانس متر روی اسکوپ بوده متوجه امواج نشده. البته توجه کنین اون فرکانس 47 کیلو هرتز هم واقعا از نظر عدد کلی درست هست! با این تفاوت که بین قسمت مثبت و منفی پالس مرتبا یک بده بستون جالب وجود داره! هر لحظه یکی به دیگری قرض میده و بعد پس میگیره! :D در این روشهای نرم افزاری به همین صورت هست که کلیت مفهوم پالس در ثانیه دقیق در میاد. وگرنه که بارها توضیح دادم چرا فرکانسی با طول موج پایدار امکان نداره روی میکرو به این دقت برسه. حالا اگر نوسان فقط در قسمت منفی پالس بود مساله ای نداشت. اما خط قرمز ما در موج مربعی برای ردیابی قسمت مثبت پالس هست که باید به هر قیمتی شده ثابت نگهش داریم تا خطا به حداقل برسه.
علت دیگه این مساله هم در روش اندازه گیری توسط اسکوپ و ارتباط فرکانس با سمپل ریت هست. اصولا با این روشی که ایشون اندازه میگیره ؛ یکی در میون امواج در حالت غیر زوم درست بنظر میرسن! ولی اگر ایشون از روش بنده استفاده بکنه و تایم دیویژن رو بیاره روی 80 نانو ثانیه و لبه بررسی بشه ؛ حتی اون 21.045 هم دقت هزارمش زیر سوال هست! هر چند که عرض کردم در این فرکانس 0.001 دقت با میکرو کاملا امکانپذیره.
بهرحال هیچ دلیل تصادفی و شانسی برای اون حالت 47 کیلوهرتزی وجود نداره! الگوریتم نمیتونه تصادفا درست یا غلط عمل کنه. باید برای همه فرکانسها جواب درست بده. در واقع اون 107 کیلوهرتز هست که شانسی درست در اومده که همونو هم اگر زوم کنن مشخص میشه چه میزان خطا داره. چون حداقل خطای میکروی اتمگا16 روی این فرکانس حدود 700 هرتز هست! دیگه بستگی به رقم دقیق کریستال داره که سیکل فرکانس به میزان مضرب صحیحی از پالس ساعت کریستال در بیاد یا نه. اگر وسطش بیفته بیشترین خطا بوجود میاد. حالا همین 600 هرتز کمتر و بیشتر یعنی تفاوت 62.5 نانو ثانیه کمتر یا بیشتر! این چیزی نیست که با تایم دیویژن 2.5 میکرو ثانیه قابل بررسی باشه. حداقل باید تا حد 200 نانو ثانیه یعنی تقریبا 10 برابر این زوم کرد تا بشه اون میزان خطای فرکانسی رو بررسی کرد!

دوشنبه 9 آذر1393 - 1:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوستان به نظر من فابین عزیز اشتباه تحلیل کردن و به این نتیجه رسیدن که تو بحثهای علمی طبیعیه
ولی حمید خان -غیر طبیعی اینه که از کسی منبع بخوایی و بعد 2 صفحه منبع بزارن و بعد اخراجش کنن و بگن خوش اومدی استاد و بعد ادم مجبور بشه واسه چنس دلش بسوزه :D (خودت شروع کردی ;) )
ولی بااین حال اگه دوستان تو این مطالب دقت کنید میبینید که حمید خان اون نقصشو برطرف کرده و با تحمل فراوان و صبر زیاد به همه چیز علمی پاسخ داد بدون اینکه از کوره در بره و خوشحالیم که از این به بعد یک حمید خان با علم (که بود)و باحوصله(که شده )داریم :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: @};-
راستی من این مدار zoom x7 رو برسی میکردم دیدم فرکانس خروجیش 24.006 هرتز مربعی است و جالب اینه که برای حجم گیری دامنه زیاد و برای خنثی سازی ذرات دامنه کم میشه مثل کاری که مدار اکولیزر انجام میده دوستان اگه مدار ردیابی دارند یک مدار تون صدای با کیفیت (بیس و تریبل)در خروجی وصل کنن و ببینن چه تاثیری میزاره (با بیس حجم گیری کنید و با تریبل حذف ذرات و با ولوم صدا قدرت دستگاه) ;) ;) :D
موفق باشید

دوشنبه 9 آذر1393 - 1:12am
مدیر کل
مدیر کل

این رو هم اضافه کنم که بررسی صحت دقت 1 هرتزی روی 107 کیلوهرتز تقریبا غیر ممکن هست! چون 1 هرتز اینور و اونور روی این فرکانس معادل تغییر تقریبا 0.1 نانو ثانیست! خب خودتون حساب کنین ما به چه زومی نیاز داریم! ما باید حداقل تایم دیویژن 0.5 نانو ثانیه رو داشته باشیم و اسکوپ دیجیتال برای سنجش 0.1 نانو ثانیه نیاز به حداقل 10 گیگاسمپل سرعت نمونه گیری داره!!! چنین اسکوپی با هر مارکی هم که باشه طبق اطلاعات من بالای 50 میلیون قیمتش هست! البته اسکوپ ایشون ظاهرا 100 مگاهرتزی با 1 گیگاسمپل هست و واقعا هم اسکوپ خوبیه. ولی باز این میزان دقت رو نمیشه باهاش بررسی کرد. لذا در همون حدود چند هزار هرتز میشه با دقت طول امواج رو چک کرد.

دوشنبه 9 آذر1393 - 1:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان یک مزاحی بکینم:
اسم رو نگاه کنین......................
مهندس حمید اسمت بغل بد اسمی افتاده :D
یه ریستی بکنین.............فکر کنم این حرکت مافیایی باشه تا مهندس حمید ما رو بلرزونن....
شوخی کردم مهندس به دل نگیر .اسم دوستمون بد جایی افتاده نه شما. @};- @};- @};- @};- @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 9 آذر1393 - 1:32am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure