انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت1403 - 9:58am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
سعید جان اول این رو عرض کنم که متاسفانه حتی فرض هم نمیتونیم بکنیم! :D چون رسیدن به دقت اینچنینی و توام با پایداری و حفظ طول تک تک سیکلها که در ردیابی هدف موثر هست ؛ از رابطه ریاضی خاصی پیروی میکنه که تابعی از عدد کریستال استفاده شدست. این یک مساله ریاضی سادست و ربطی به الکترونیک هم نداره. خوشبختانه اختلاف دقت در واقعیت با ادعای ایشون تا حدی زیاد هست که تقریبا میشه گفت از طریق اسکوپ هیچ کلکی نمیتونن بزنن! به همین جهت تا این لحظه حتی جرات نکردن این مساله رو روی اسکوپ بطور مشخص نشون بدن.
اما سوال شما بسیار خوب و جالبه! بله این کار شدنی هست. ولی توضیح خاصی هم داره! ببینید وقتی طول سیکلها مساوی نباشه ؛ عملا ما چند فرکانس ردیابی نزدیک به هم داریم که در فرکانسهای بالاتر اتفاقا اصلا نزدیک به هم در نمیان! مثلا ممکنه روی همون رنج 1000 هرتز در حد چند هرتز هر کدوم با هم فرق داشته باشن! با توجه به اینکه ایشون در نظر داشته دقت عدد نمایشی روی فرکانس متر رو به حداکثر ممکن برسونه پس کانتر مربوط به تکرار حلقه در برنامه رو باید بزرگتر گرفته باشه که این به معنی ترکیب سیکلهای فرکانسی متنوع تر با اختلاف بیشتری هم هست! پس میشه انتظار داشت میزان خطا نسبت به فانکشن DDS موجود در انجمن بیشتر هم باشه. چون همونطور که توضیح دادم هر سیکل که فرکانس خاص خودش رو داره دنبال هدف متفاوتی میره!
اما در خصوص وزن اتفاق جالبی میفته. ببینید ما عملا چند فرکانس توام با هم داریم. خوب عملا هر کدوم این سیکلها بلافاصله پشت سر هم تکرار نمیشن! بلکه در بازه زمانی مثلا 1 ثانیه ای بسته به فرکانسی که تنظیم شده هر کدوم از سیکلهای خاص یک یا چند بار تکرار میشن. نکته جالب اینکه تعداد تکرارشون هم دقیق در کنترل شما نیست. چون اینکه هر سیکل فرکانسی چند بار باید تکرار بشه بستگی به فرمول فرکانس کلی نسبت به پالس ساعت میکرو داره که برای یک فرکانس تا فرکانس بغلیش یکسان نیست. در هر صورت نتیجه این میشه که این سیستم بخودی خود نوعی حذف کننده وزنی روی هر کدوم فرکانس های ترکیب شده خواهد داشت! میزان حذف وزنیش هم بسته به شرایط میتونه در حدود 1 گرم یا کمتر باشه. اما چون فرکانسهای مختلف ترکیب شدن طبیعیه که چیزهای مختلفی رو هم میتونه ردیابی کنه. این دیگه از نظر من ارزشی نداره که بخواد روی سیستم وزن فراتر از این کار بشه. وگرنه بله میشه سیستم کنترل وزن بالاتر رو توام با همه این اتفاقات گذاشت. موضوع اینه که اصل داستان خطا در ردیابی به دقت هر سیکل از موج هست. وقتی اون وجود نداشته باشه دیگه حذف کننده وزنی فایده زیادی نداره. حداقل میتونم اینو بگم که ردیاب 35 همین کار رو بصورت دقیق و با سیکل فرکانسی ثابت و پایدار و فرمول محاسبه ای دقیق وزن هدف انجام میده! پس شما نمیتونین انتظار نتیجه ای بهتر رو داشته باشین.

پس اگه ایشون ردیابی ارایه بدن که خطای کمی داشته باشه و وزن درستی بدهطول پالسهای موج خروجی ردیابشون باید دقیق باشه و با همون ddsکه شما میگید همچین چیزی امکان نداره؟یعنی اگه همچین ردیابی باشه پس طول پالسها درسته؟

یکشنبه 9 آذر1393 - 3:43pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب کانی اول این رو عرض کنم که دلیل @-) شدن شما چیه! قبلا هم گفتی و من چیزی نگفتم! ولی اگر حرفای من چرت و پرت هستن و بار فنی ندارن شما میتونی منو به گزافه گویی بیهوده متهم کنی. ولی وقتی از سر درک نکردن مسائل مطروحه توسط بنده باشه ؛ مشکل از من نیست! خیلی ببخشید نکاتی که دوستان در تک تک جملات من میتونن پیدا کنن (اگر بخوان!) بمراتب بیشتر از پستهایی هست که شما میزنین و در عرض تنها چند ثانیه بنده از ابتدا تا انتها مطالعه میکنم تا بلکه یک نکته بدردبخور در بیارم!!! دوست من اگر به درس اخلاق دادن باشه ؛ بنده از شما بهتر این انشا نویسی ها رو بلدم! شما هم ظاهرا فقط به انشا نویسی های اینجوری علاقه داری و سابقشو هم داری. در صورتیکه از نظر فنی فایده خاصی برای کسی نداره. بنده و شما هم معلم اخلاق نیستیم! اینجا هر کسی در زندگی واقعیش بقدری مسیرهای متفاوت رفته که دیگه با یک نصیحت من و شما در محیط مجازی روال زندگیش عوض نمیشه. اگر این بود لااقل این همه کلاهبردار نباید توی همین محیط باشه! ولی هست و روز به روز هم بیشتر میشه. پس درس اخلاق و این چیزا رو بذاریم کنار و حواسمونو جمع اصل داستان کنیم.
اینکه امواج 35 رو نمیشه با فرکانس متر چک کرد بارها توضیح دادیم! بنده سوال کردم اگر وزن 0 رو کلا نمیذاشتم شما همون فرکانس نزدیک به واقعیت رو چطور میخواستین اندازه بگیرین و بگین کمی فاصله داره؟! همه عملکرد ردیاب 35 بر اساس ترکیب سیستم وزن با سیکل فرکانس اصلی ردیابی هست! شما وزن رو 0 نذار بعد ردیاب رو بزن به فرکانس متر. همه قبول دارین کلا یک عدد خیلی پرت نشون میده که در واقع میشه گفت فرکانس سیستم وزن هست! برای همین شما وقتی وزن رو از صفر بالاتر بذاری ؛ هر چه ولوم فرکانس رو عوض کنی فرکانس متر تقریبا همون عدد قبلی رو نشون میده. ولی وقتی ولوم وزن رو تغییر میدی میبینی عدد روی فرکانس متر داره تغییر میکنه! پس این ساده ترین دلیلی هست که اثبات میکنه عدد فرکانس متر همون عدد فرکانس ردیابی نیست!!! دیگه به چند صورت و مدل باید توضیح بدم نمیدونم. حتما خود شما هم بهتر از هر کسی میدونی که سیستم وزن روی همون فرکانس ال سی دی کار میکنه و واقعا جواب هم میده! پس در این خصوص جای بحثی باقی نیست.
اینکه مناسب ردیابی طراحی شده یا نه دیگه باید گفت نه پس مناسب فرکانس متر طراحی شده! :D عزیز من عجب حرفایی شما میزنی! شما بگو پس این سیستم عجیب و غریب رو برای چه کاری درست کردیم؟ خب مخصوص ردیابی خواستیم باشه دیگه! حالا اینکه میتونه سیستم دیگه ای باشه که از این بهتر باشه خب بله قطعا میتونه باشه! بهتر همیشه امکان داره. بشرطی که اول مطمئن باشین بدتر نیست!!! بعدش هم زحمت بکشین مثل ردیاب 35 لااقل 6 ماه ردیاب رو دست بگیرین و کار کنین تا معلوم بشه. ردیابی به حرف و نوشته و روی کاغذ که نیست. بفرض هم بشه در حرف چیزی گفت باید بصورت علمی و فنی صحبت بشه نه ببخشید کیلویی!!!
در مورد موفقیت و عدم موفقیت هر وقت شما ردیاب دیگری در دنیا پیدا کردین و ثابت کردین موفقیتش بیشتر از عدم موفقیتش بوده میتونین در مورد 35 هم این رو تقاضا کنین! اگر نمیتونین پس حرفتون بی معنیه! توضیح بیشتر هم نمیدم چون مطلب کاملا منطقی هست.
درصد عدم موفقیت رو هم بذار من به شما بگم 99 درصد هست! خیلی رک و روراست هم میگم! مقدار زیادیش هم مربوط به ردیابی نمیشه! حالا مثلا هر کسی بهترین دستگاه دنیا هم دستش هست حتی شانس 50 درصدی داشته؟ اینجور باشه و شما بدونی 50 درصد واقعا شانس داری ؛ نمیری دستگاه گرونقیمت تری تهیه کنی؟! ولی همه میدونن شانس موفقیت بزرگ در کاوش خیلی کمتر از ایناست. نوع دستگاه تنها یک بخشی از این درصد موفقیت هست. بیشتر مسائل کاوش که دوستان رعایت نمیکنن دیگه در چارچوب بحث دستگاه نیست. با این وجود شما وقتی میتونین با امکانات و شرایط موجود جلو برین و با ترکیب کردن یک نقطه زن مثلا فلزیاب پالسی و سپردن تصمیم حفاری به اون ؛ درصد خطا رو خیلی کمتر کنین ؛ خب وقتی چنین کار ساده ای رو نمیکنین در واقع خودتون شانس خودتون رو پایین تر میارین!!! وگرنه اصرار بر جوابگیری صرفا از طریق ردیاب زیاد کار عاقلانه ای نیست و میتونه به دیوانگی منتهی بشه! :D
در مورد ردیاب های خارجی هم اگر مبحث مطمئن و قابل استنادی پیدا میکردین که ثابت کنه شانس موفقیتش چقدر هست ؛ مطمئنا شما یا دوستان تا حالا صد مرتبه توی سر بنده کوبیده بودین!!! ;) :D این حرفا خریداری نداره. اون هایی هم که شما بهش میگی شنیده ها ؛ من بر اساس تجربه ای که دیدم عرض میکنم بالای 90 درصد شایعه و ادعا و دروغ پردازی هایی هست که حتی جنبه سودجویانه هم داره! شما همین دوست گرامی مدعیتون رو در نظر بگیرین ؛ ایشون همزمان با کوبیدن ردیاب 35 اومد خودش هم یک ردیاب ساخت؟! واقعا عجب تقارن مبارکی! هر کسی یک ذره عقل داشته باشه متوجه میشه اینم همون داستان له کردن دیگری و بالا رفتن از طریقش هست! خیلیا متاسفانه این مسیر رو در پیش میگیرن. وگرنه ایشون مدتهاست ردیاب 35 رو داره. میتونست خیلی زودتر از این انتقاد کنه. حالا هم که میکنه جالبه یکی از ردیاب 35 بد میگه و یکی از فانکشن خودش خوب میگه!!! :D اگر همه شنیده های شما همین مدلی هستن که اصلا من بحثی با شما ندارم. واقعا موفق باشین!
بحث اولتیماتوم یک بحث مدیریتی در اختیار شخص بنده هست. بهیچ وجهی نه من به شما اجازه میدم در سیستم مدیریت من دخالتی بکنین و نه خودتون این اجازه رو به خودتون بدین در شرایطی که همگی مهمان در این محیط مجازی به مالکیت بنده هستین برای سیستم کاری من تعیین تکلیف کنین! جناب کانی در این مورد خاص شما هم خواهشا بار اخرتون باشه وگرنه شرمنده حضور شما هم خواهم شد! انتقاد کردین گوش کردیم جواب دادیم و چیزی رو هم سانسور نکردیم. ولی در منزل صاحبخونه برای طرف تعیین تکلیف نکنین! ممنون میشم.
ایشون نزدیک یک هفته هست همه رو سر کار گذاشته! فیلم علمی تخیلی از فانکشن خودش ساخته که ظاهرا نقش اول و دوم رو داده به فرکانس مترهای هایوکی و اسکوپ اون پشت شده مدیر تدارکات! :D حالا با همین چیزها هم داره امثال شما رو تحمیق میکنه. ازش مدرک بر اساس اسکوپ میخوایم اصلا انگار نه انگار. بالای 10 مورد سوال مطرح کردم هیچکدوم رو جواب نداده و هر دفعه میاد یه حرف جدید به میان میکشه! دیشب رو ملاحظه کردین. اگر قرار باشه ایشون به این روال جلو بره و شما هم دنبالش راه بیفتین خب بنده باید بشینم تا کی تماشا کنم این سیرک رو؟! بحث فنی چارچوب فنی هم داره. نمیشه من یک حرف فنی بزنم ؛ سایرین سکوت ؛ شما هم درس اخلاق بدی ؛ ایشون هم سری بعدی یک فرکانس متر جدید نشون ما بده!!! :D ببخشید گوشهای من یعنی تا چه حد مخملیه بنظر شما؟! بایستم نگاه کنم و از کار و زندگی و پروژه های دیگم معطل بمونم که چیه این اقا یک کلاه گشاد میخواد سر شما بذاره؟ خب اگر خیلی هوا سرد شده و کلاه لازم دارین کسی جلوتون رو نگرفته! ولی بیش از این دیگه حق ندارین کل انجمن و بنده رو علاف کنین. عرض و خواسته من ساده بود. تست مورد نظر رو بذارن بحث رو ادامه میدیم. نتونستن بحث رو تا فرداشب میبندیم و ایشون هم تشریف میبرن با فرکانس مترهاشون محشور میشن! شما هم میتونین برید همونجا بادشون بزنین! :D
حالا شما میفرمایین ایشون دنبال تهیه اسکوپ دیجیتال هستن! خب این هم یک فیلم جدید! شخصی با انبوه فرکانس متر و بدون اسکوپ مناسب!!! :D اسکوپ آنالوگشون هم که میفرمایین اونقدر خطا داره!!! خداییش هر عاقلی این داستان رو ببینه به همه ما میخنده. باشه حرفی نیست. ایشون تا فرداشب لااقل یک مدرک اسکوپ با هر اسکوپی بذاره ما ببینیم داره کار رو انجام میده ؛ باز هم صبر خواهیم کرد. اما اگر وسطش بیاد چیز دیگه ای بگه قابل قبول نیست! ایشون اول باید تست خواسته شده با اسکوپ رو بذاره.
در ضمن اینجا لااقل بنده کسی رو بخاطر فیلم اسکوپ تحریم نکردم! شما با اینجور حرفا واقعا به ادم توهین میکنین! اگر بخواد اینجوری باشه بله شما هم دیگه همراه ایشون تشریف نیاری انجمن به نفع همست! چون خیلی وقته که جز انرژی منفی هیچی به انجمن نمیدی! این رو فکر کنم همه دارن میبینن. بحث فنی باشه علمی باشه با صداقت باشه من مخلص همه عزیزان هم هستم. ولی با شعبده بازی و دروغ و ادعای کذب و این چیزا خیلی مشکل دارم. مدرک گذاشتن در مباحث فنی هم خیلی سادست. ولی جالبه که خیلی مدته افراد مدعی تشریف میارن بزرگان غیر فنی انجمن رو انتخاب میکنن و افساری به گردنشون میبندن و به هر سو خواستن میکشن! ببخشید ولی چرا اینجور مدعیان سراغ حتی یک ادم وارد و فنی نمیرن که ادعاشون رو مطرح کنن؟ دقیقا شماهایی که دانش کار رو ندارین رو باید انتخاب کنن؟ ماشالا نه عقلتون و نه دانشتون هم که اصلا قد نمیده اینا دارن چکار میکنن! حرصشو باید ما بخوریم و حرف و حدیثش رو هم ما بشنویم!

یکشنبه 9 آذر1393 - 4:01pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید عزیز ؛ بقول معروف اگر را با مگر تزویج کردند - از ایشان بچه ای شد کاشکی نام!!! :D موضوع اینجاست این اگر اصلا شانسی برای وجود میتونه داشته باشه یا نه؟!
در هر صورت بله شرط اول مساوی بودن تک تک سیکلهای فرکانسی هست. مثلا اگر فرکانس 1331.5 باشه باید تمام سیکلهای فرکانسی بطور مساوی برابر 751 میکرو ثانیه باشن یا در واقع در سیستم مربعی طول قسمت مثبتش 375.5 میکرو ثانیه باشه. اگر هر سیکلی عددی حول و حوش این رقم داشته باشه و با دیگری فرق کنه همون داستان خطاهایی میشه که عرض کردم. دقت کنین در چنین فرکانسی تقریبا 0.5 میکرو ثانیه کمتر یا بیشتر در طول سیکل منجر به ردیابی هدف متفاوتی خواهد شد! در سیستم DDS یا مشابه اون چون سیکلها نا مساوی هستن و هدف دراوردن فرکانس دقیق کلی در بازه زمان هست ؛ طبیعتا خطا میتونه خیلی افزایش داشته باشه. در عین حال سیستم کنترل وزن هم فرمول دقیق و ثابتی پیدا نمیکنه. لذا اون هم دقیق در نمیاد. البته بفرض اینکه شخص بدونه فرمول کنترل وزن اصلا چی هست! چون اینجا دیگه لزومی هم نداره بنده بخوام اون تکنیک رو جوری تشریح کنم که دوستان بتونن ردیاب 35 رو به نوعی مهندسی معکوس کنن!!! درحالیکه گاهی بنظر میرسه مطرح کردن بعضی نکات در این جهت هست! خب اگر کسی هم میخواست مهندسی معکوس کنه و بهترش رو درست کنه با یک اسکوپ خوب و طراحی خلاقانه امکانپذیر بود! ولی فعلا که کسی مثل ایشون پیدا شده که تکیش بر فرکانس متر هست نه چیز دیگه! پس داستان هر چه باشه به ردیاب 35 شباهتی پیدا نمیکنه.
اینکه اگر همچین چیزی باشه طول پالسها درسته ؛ خیر! در تست مثل خیلی ردیاب های معمولی مشابه هم جواب میدن. اما اون خطاهایی که در دل طبیعت پیدا میشه با سیستم مورد نظر ایشون تقریبا چند برابر ردیاب 35 در میاد! این هم تا با ردیاب کاوشهای جدی صورت نگیره و حفاری نشه مشخص نمیشه. وگرنه چطور شما یا ایشون یا هر کسی میتونه بگه خطاش کم باشه؟ خب از کجا مشخص شده؟ حفاری شده؟ بی خطا هم بوده؟ اونوقت ایشون هم در پی موفقیت در حفاری تشریف اوردن طرحشون رو به دیگران معرفی کنن؟!؟! :D یادتون رفته اوایل معرفی ردیاب 35 دوستان در پی تستهای خودشون چقدر به به و چه چه میکردن و راضی بودن؟! اکثر شماها همین برخورد رو داشتین! ولی تا کاوشهای جدی صورت گرفت و ماهیت و پیچیدگی داستان ردیابی بیشتر برای دوستان مشخص شد ؛ کم کم انتقادات آغاز شد! و به جایی رسید که به نوعی کلافگی منجر شد و حتی تاثیر منفی در سایر دوستان گذاشت که دیگه خودتون میدونین چقدر ذهنیت منفی در ردیابی سم هست! پس صرفا تست ملاک نیست. یک مدار خیلی ساده انالوگ هم میتونه تستهای ردیابی رو پاس کنه. همین مکملی که شما مطرح کردین بنظر من تحول بزرگی بود که واقعا به حذف خطاهای محیطی کمک کرد. حالا ترکیب ردیاب 35 در کنار اون موج سینوسی موبایل چیزی شده که بهیچ وجه گمان نمیکنم هیچ ردیابی به این راحتیا حریفش بشه! مگر اینکه سیستمی داشته باشه که خیلی پیچیده تر از اینها باشه. چیزی که حتی در گرونقیمت ترین ردیاب های دنیا هم بنظر من نمیشه گفت بهتر از این وجود داره! پس بنظر من باید باقیمونده خطاها در ردیابی رو پذیرفت و برای جبرانش از نقطه زن کمک گرفت و قدری هم به مسائلی غیر از دخالت دستگاه توجه داشت.

یکشنبه 9 آذر1393 - 4:38pm
مدیر کل
مدیر کل

از اونجا که اکثر دوستانی که اینجا طرف بحث هستن زیاد فنی نیستن یا شاید اعتماد لازم رو به بنده ندارن و به کسی دیگه دارن (!) بنده چالش جدیدی رو مطرح میکنم که هر کسی که واقعا خودش رو حتی در حد مبتدی هم ردیاب زن بدونه باید از پس این چالش یا در واقع تست بر بیاد!
بیاید فرکانس متر و اسکوپ رو هم اصلا بذاریم کنار! بعنوان مثال همین رنج فرکانسهای پایین و محبوب اکثر دوستان که در ردیاب 35 تغییرات صدمی دارن رو در نظر میگیریم. حالا اینکه هر هدفی در چه بازه ای کمتر یا بیشتر روی یک فرکانس جواب میده میتونه برای هر کسی کمی فرق کنه. فرض کنین در مورد فرکانس 21.04 این فرکانس برای بنده یک صدم کمتر و بیشترش هم جوابگو هست و فقط اندکی ضعیف تر میگیره! ممکنه دوستی نظیر جاوید عزیز بگن نه دقیقا روی خود همین صدم براشون جواب میده! فرق نداره برای هر کسی هر چی باشه باید با هر دستگاهی یکجور باشه. حالا در خصوص این تست و مقایسه بین ردیاب 35 و هر دستگاه احتمالی دیگری که دقت هزارم یا بیشتر رو بتونه داشته باشه 3 حالت بیشتر نداریم!

1- ردیاب 35 یک صدم کمتر یا بیشتر هم جواب میده ولی دستگاه دیگری که تست میشه بیش از چند صدم کمتر و بیشتر هم جواب میده و دیگه هزارمش کاملا بی تاثیر میشه!!! اگر این حالت رخ بده به معنی دقت بیشتر ردیاب 35 نسبت به طرح دیگر هست و پیروز این میدان قطعا ردیاب 35 خواهد بود!
2- ردیاب 35 و دستگاه دیگر هر دو مثلا یک صدم کمتر و بیشتر جواب میدن و در واقع فاین جوابدهی هر دو یکسان هست. در این صورت دقت هر دو دستگاه معادل هم بوده و دقت هزارم و ده هزارم در دستگاه دیگر نکته مثبتی تلقی نمیشه چون تاثیرگذار نیست! پس در این حالت ضمن تایید دقت کافی عملکرد ردیاب 35 ؛ هر دو دستگاه حداقل از نظر دقت مساوی هم هستن!
3- دستگاه دیگری که مورد تست هست فاین جوابدهیش در حد هزارم یا حتی ده هزارم هرتز هست و به صدم هم نرسیده هدف دیگه ردیابی نمیشه! اینجا ثابت میشه دقت ردیاب 35 کافی نیست و نیاز به دقت بیشتری وجود داره که دستگاه دیگر داره اما 35 نداره!

من از همه دوستانی که واقعا در زمینه ردیاب زنی و تاثیر دقت فرکانس حرفی دارن و دستگاه ثانوی دیگری رو هم برای تست در نظر میگیرن این تست رو انجام بدن. نتیجه همون چیزی هست که ما رو به سادگی به واقعیت کل این داستان دقت فرکانسی میرسونه. این تست حتی با ردیاب موبایلی هم امکانپذیره! بنابراین کسی که چنین تستی رو انجام نداده از نظر من حق نداره در خصوص دقت فرکانسی ردیاب 35 و بهتر بودن دقت دستگاه دیگه ای اظهار نظر بکنه!

یکشنبه 9 آذر1393 - 7:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
ببخشید که مزاحم شدم
دوست خوبم جناب فابیو یه چیزایی رو میخوام خدمتون عرض کنم
ببین دوست من منهم از نوع برخورد دوست خوبم حمید دل خوشی ندارم و میدونم که حرف حرف خودشه که احتمالا فضای مجازی این رفتارو ایجاب میکنه و من حقو به ایشون میدم ولی یک چیزی رو میخوام به شما توضیح بدم
با توجه به نوع ادبیاتی که در علم الکترونیک دارید به جرات میتونم بگم شما الکترونیک رو تجربی کار کردید و باید بدونید که حمید خان از اساتید این رشته هستند
من هیچ کدوم از این دستگا ها رو نخریدم ولی با تستی که روی دستگاه یکی از دوستان انجام دادم به جرات میتونم بگم یکی از بهترین آنتنی های دنیاست که در این دستگاه با ایرادات بسیار جزئی همه نیازها رعایت شده و اینو دقت داشته باشید که حداقل 50 مورد خطا برای کار با ردیاب مشخص شده که یک اپراتور حرفه ای تا 70 درصد اونو میتونه برطرف بکنه یک مثال آلمانی هست که میگه اگه نمیتونی تلویزیون رو روشن کنی نگو سوخته
وبعد مگه این دستگاهو چند میفروشن هیچ پول برنامه نویسیش هم است خدایش آدم باید انصاف داشته باشه با دو ملیون تومن الان کیتهای ksx رو هم نمیتونید بخرید
من وقتی اینجور حرفا رو میشنوم واقعا اذیت میشم یه مدار براتون میزارم یه دستگاه آمریکایی 28 ملیون تومنی که نقطه هم میزنه هم ردیابه هم راداره و جای جنسم بهتون نشون میده ولی آدم باید راستشو بگه که ردیاب انجمن تونست یه شمش طلای جدید رو تو نیم متری پیدا کنه ولی این دستگاه نتونست
ببخشید که این حرفارو زدم سعی کنید دوستیتونو حفظ کنید تا موفق بشید
با عرض پوزش
موفق باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 9 آذر1393 - 7:13pm
مدیر کل
مدیر کل

ضمن تشکر از رستم عزیز و دل شکستشون بابت چنس! :D
دوستان حالا به مبحث نهایی میرسیم! یعنی امکان تفاوت فرکانسی در دستگاههای مختلف ردیاب 35 که عزیزان در اختیار دارن. ببینید ردیاب 35 از نظر سیستم فرکانسی کاملا دیجیتال هست و هیچ قطعه انالوگی که بتونه در عدد فرکانس خروجی دخالتی داشته باشه عملا در این دستگاه وجود نداره. خود میکرو که بلحاظ عملکرد دیجیتالی صد در صد در مدلهای مختلف یکسان عمل میکنه و صرفا تابعی از فرکانس کریستال استفاده شدست. اما دقت کریستال ایده ال نیست! بنده کریستال های مختلفی رو استفاده کردم و اون مارکی که بنظرم دقیق تر بوده رو در بازار پیدا کردم و به اقا مجتبی هم گفتم که همون رو تهیه بکنه و ایشون هم همین کار رو کردن. حالا ببینیم خطای کریستال چقدر هست و میزان تاثیرش در دقت فرکانسی که میتونه برای دوستان مختلف فرق داشته باشه چقدره. کریستال معمولی در دمای عادی بطور معمول حدود 20ppm خطا داره! هر ppm هم به معنای یک میلیونیوم هست. یعنی باید کل فرکانس نهایی در این عدد ضرب بشه تا خطای فرکانسی وابسته به کریستال محاسبه بشه. حالا کریستال خودش در بازه دمایی معمول در محیط میتونه حدود 10 میلیونیوم دیگه هم خطا داشته باشه! علاوه بر این همه کریستالها بلحاظ ساختار فیزیکی جنس کریستال و تاثیر زمان و عمر در قابلیتش ؛ بطور متوسط 5 میلیونیم به ازای هر سال عمری که از کریستال میگذره هم خطا دارن!!! اینا همش قابل اثبات هست و فقط میخوام ببینین من تا کجای کار جلو رفتم که تازه این قسمتیش هست! پس میتونیم در نهایت ؛ حداکثر خطای امکانپذیر بلحاظ کریستال رو 50 میلیونیوم در نظر بگیریم. این عدد باید در هر فرکانسی که مورد استفاده هست ضرب بشه تا میزان خطا بدست بیاد. روی فرکانسی مثل 21.04 میزان خطا حداکثر 0.001 هرتز خواهد بود! در صورتیکه استپ تغییرات 0.01 هرتز هست. پس ما حتی میتونستیم تغییرات 0.002 هرتزی رو داشته باشیم چرا که در فرکانسهای پایین خطای دیجیتال خیلی کمتر از خطای کریستال هست و فقط دقت کریستال در میزان اعشار تاثیر داره! با این حال بنده از دقت بیشتر صرفنظر کردم. در فرکانسی مثل 1331.5 هم میزان خطای وابسته به کریستال حداکثر 0.07 هرتز هست در حالیکه استپ تغییرات گذاشته شده 0.5 هرتزی هستن! پس باز هم دقت ردیاب 35 درسته و بین دستگاههای مختلف روی هر فرکانسی که استفاده میکنین نباید و نمیتونه تفاوتی بیش از این وجود داشته باشه! دقت کنین چون عرض کردم که میکرو با هر مدل برنامه ای هم کار بکنه دقت تایمینگهاش در هر روشی از جمله روش بنده یا تایمر یا الگوریتم DDS همیشه تابعی از عدد فرکانسی کریستال هست ؛ پس همیشه این خطای کریستال وجود خواهد داشت. این خطا خارج از سیستم نرم افزاری هست و ربطی به بحثهای قبلی ما نداره. لذا با کریستال عادی بهیچ وجه نمیشه در فرکانس 20 هرتز به دقت بهتر از 0.001 هرتز رسید! در واقع اگر کسی چنین ادعایی تا این حد بکنه نتیجه این میشه که هر بار که مدار با کریستال متفاوتی ساخته میشه یا حتی گرما و سرما روی کریستال تاثیر میذاره حداقل چند ده هزارم هرتر در فرکانسهای پایین عدد فرکانس جابجا میشه. این میزان تفاوت طبیعتا در فرکانسهای بالا تر بیشتر میشه!
برنامه میکرو هم که عرض کردم از روز اول یعنی مهر 92 تا همین لحظه هیچ تغییری نداشته! ولوم ها هم فقط نقش دادن اعداد به میکرو رو دارن و لذا اون چیزی که روی ال سی دی میاد دقیقا همون چیزی هست که فرکانسش محاسبه میشه. پس هیچ مشکلی نیست. حالا اگر دستگاه کسی دارای قطعی باشه یا خروجیهاش مشکلی داشته باشن یا کریستالش خراب شده باشه که البته خیلی بعیده ؛ داستان چیز دیگه ای میشه که بصورت موردی و با احتمال کم میتونه برای کسی وجود داشته باشه.

یکشنبه 9 آذر1393 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حالا ازهمه اینا گذشته من امروز 35بردم بیابون توسرمابا4نفر روشن که کردم فونتاش میرفت ومربع روی ال سی دی میومد پاک ضایع شدم بهترین ردیاب دنیا ضایمون کرد!!!!!!!!!مونده بودیم آتیش روشن کنیم 35به سیخ بکشیم روآتیش بذاریم تا درست کار کنه!جدی میگم هر5دقیقه میبردیم توماشین بخاری روشن میکردم زیرش حرارت میدید بالا میومد!!ااینم حالو روز بهترین ردیاب دنیا!بخدابیابان رفتن تواین فصل سردسخته وکلی هزینه بر، ازسوخت وخطرات و...حساب کن تاآخر....البته آخرشو همه میدونن چندماهی با طرح بردیا الاف بودیم چندماهم بامکمل سعید آخرش چی میشه؟تصمیم گرفته میشه مدل جدید وبهبودیافته واردانجمن بشه روز از نو روزی از نو ... واسه منو اون بدبختیه که الاف بیابوناست بخدا خداروخوش نمیاد خواهشا یبار ازپشت کامپیوترا مولتی مترا اسکوپا پاشید نیمه شب تو این سرما برید بیرون ببینم اونوقت چه حسی دارید.
موفق باشید.

یکشنبه 9 آذر1393 - 10:08pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب شکیب خسته نباشین!
مطالبی که فرمودین شاید درست هم باشه ولی به طرح مربوط نمیشه بلکه مشکل برخی قطعات هست! در خصوص سرما فقط قسمت ال سی دی بسیار حساس به سرماست و در نمونه های مختلفی از این ال سی دی که در بازار یافت میشه هم من نتیجه خیلی بهتری ندیدم. بهرحال بنده کنترلی در این مساله نمیتونم داشته باشم. اگر ال سی دی 16 در 2 نظامی جایی پیدا کردین که واقعا نظامی هم باشه میتونین جایگزین کنین.
در ضمن شخص بنده هرگز نگفتم و نمیگم 35 بهترین ردیاب دنیاست! این حرف رو دیگران زدن و در دهان ما هم گذاشتن! از روز اولش گفتم جزو بهتریناست! این دو عبارت خیلی با هم فرق میکنه. بهترین بودن به این معنیه که تمام نمونه های مشابه تست شده و بررسی شده و اطمینان داریم که طرح ما بهتره! در صورتیکه هیچ کسی چنین ادعایی نمیتونه بکنه که همه دستگاهها رو قبلا خودش تست کرده. چون مشخصه که امکانپذیر نیست.

یکشنبه 9 آذر1393 - 10:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نه مشکل از ال سی دی نیست وقتی این مشکل پیش میاد دیگه خروجی فرکانس ندارم خیلی دستگاههای باهمین ال سی دی 2در16 درسرما تست کردم که دراوج سرما شاید درعملکرد ال سی دی تاخیر باشه یعنی وقتی تغیر منو میدیم کمی باتاخیر فونتها عوض میشن اما دیگه مربع شدن یک ردیف درسرما ربطی به ال سی دی نداره.

یکشنبه 9 آذر1393 - 10:34pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

من فعلا جواب توهینها رو نمیدم
فیلم هم آماده شد ببینید بعدش جواب بی شخصیتیهارو میدم

یکشنبه 9 آذر1393 - 10:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure