انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 8:10pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

جناب ناصر فکر میکنم همه دیگه شما رو میشناسن و روال کارتون رو دیدن. لذا من شخص شما رو چیزی فرض نکردم! این خودت هستی که با نحوه برخورد و علمی که بروز میدی یا ادعاهایی که همیشه داشتی یک شخصیت خاص برای خودت میسازی.
بله شما ممکنه الکترونیک رو در حد دکترا بدونی! که البته مشخصا نمیدونی. ولی اگر هر کسی که دانش الکترونیکش عالی بود میتونست ردیاب خوبی بسازه پس باید درصدی از این مهندسین الکترونیک در دنیا ردیابهای ریز و درشت بسیار بیشتر از چیزی که الان هست رو ساخته باشن! پس مقوله ردیابی صرفا به بحث الکترونیک نیست و در عین اینکه دانش فیزیک و خیلی چیزهای دیگه لازم داره که هیچ کدوم ما کامل نمیدونیم ؛ پل زدن از دنیای الکترونیک و امواج به دنیای ناشناخته ردیابی و ارتباط دادنشون هست که بیشتر از هر چیزی اهمیت داره. وگرنه بهترین فانکشن ژنراتورهای دنیا موجود هستن. روی موج خروجیشون هر تغییری که دلتون بخواد رو میتونین اعمال و تنظیم کنین. سوال من این هست ؛ دوستانی که هزینه میلیونی بابت این ردیاب ها میکنن و آخرش احیانا میخوان باز دل به یک فانکشن ژنراتور احتمالا با همین هزینه های میلیونی ببندن ؛ چرا همین هزینه رو نمیکنن و یک فانکشن ژنراتور استاندارد و دقیق با انواع امکانات و قیمت شاید حتی ارزان تر از بازار خودمون تهیه نمیکنن؟! فرکانس متر هم خیلی قشنگ عدد خروجیش رو تایید میکنه! دستگاه مجازی هم هست و مثل آشفته بازار ردیاب و فلزیاب نیست که سرشون کلاه بره یا دستگاه پر حرف و حدیث دستساز در کار باشه. خیالشون از خیلی جهات راحته. فقط یک آنتن باقی میمونه که دیگه ساختنش نه خیلی مشکل هست و نه هزینه و دردسر زیادی داره. من پیشنهاد میکنم دوستان این راه رو هم امتحان کنن!

یکشنبه 9 آذر1393 - 3:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
احسنت به شما Taaak عزیز. بله درسته. حالا بحث ما روی اون واحد زمان هست! یعنی فرکانس متر این شمارش رو بر اساس چه میزان زمانی انجام میده؟ معمولا واحد زمانی مورد نظر فرکانس متر بصورت استاندارد 1 ثانیه هست. برای فرکانس های بالاتر میشه از واحد زمانی کمتری استفاده کرد و برای فرکانس های پایین تر باید واحد زمانی طولانی تر باشه تا دقت مورد نظر بدست بیاد.
حالا بحث ما بطور ساده اینه ؛ خب در واحد زمان مثلا 1 ثانیه درسته که ما یک فرکانس دقیق و درست داریم. ولی آیا میتونیم از روی فرکانس متر متوجه بشیم که وضعیت تک تک سیکلها به چه شکله و ایا مساوی هم هستن؟
مثال ساده ای میزنم. فرض کنین ما در موج خاصی بیایم و در 0.1 اول ثانیه 100 پالس ایجاد کنیم. از فاصله 0.2 ثانیه تا 0.5 ثانیه هم در هر دهم ثانیه 500 پالس داشته باشیم. از 0.5 ثانیه تا 1 ثانیه هم کلا خروجی صفر باشه یعنی پالس نداشته باشیم! بنظر شما فرکانس متر چه عددی رو نشون میده؟ جواب به سادگی 1600 هرتز هست!!! در صورتی که فرکانس قسمت به قسمت پالسها کلا چیز دیگه ایه و 1600 هرتز نیست! اینجا فرکانس متر هیچ تحلیلی از وضعیت پالس ها نمیده. اگر پالسها گاهی نزدیک تر و یا دور تر از هم باشن یا دیوتی سایکلشون هم منظم نباشه باز هم فرکانس متر دقیقا همین عدد رو نشون میده! مثال من از این حیث هست که در روشهای نرم افزاری هم همین اتفاق میفته. وگرنه اگر یک میکروی ساده توان این رو داشت که با ریزولوشن مثلا 1 صدم طول پالس ساعتش تمام سیکلها رو بطور مساوی تغییر بده که خب چرا پردازنده گیگاهرتزی ساخته بشه! خودتون حساب کنین وقتی 0.1 نانو ثانیه ریزولوشن زمانی داشته باشیم و سیکلها مساوی باشن عملا فرکانس پالس 10 گیگاهرتزی قابل تولیده!!! چون 10 گیگاهرتز هم فرکانسی هست که فاصله پالسهاش 0.1 نانو ثانیست. این هم به این معنی خواهد بود که میشه با میکرو یک کامپیوتر فراتر از چیزی که ما پشتش نشستیم ساخت! تمام داستان علم دیجیتال و پیشرفت پروسسورها در ساده ترین وجهشون یعنی افزایش سرعت پردازش در همین مثال ساده نهفتست. به همین جهت این بحث رو الفبایی میدونم و صحت ادعای مطرح شده رو به یقین رد میکنم.
مطلبی که لااقل برای بنده در ردیابی ثابت شدست اینه که فرکانس یک سیکل از موج دنبال هدفی خاص میره! یعنی هر سیکلش مهمه. سیستم وزن در ردیاب 35 هم این رو ثابت میکنه. چون عملا برای ردیابی یک هدف سنگین و حذف اهداف سبک تر ما به سیکلهای کمی نیاز داریم. فاصله بین سیکلها این شرایط رو ایجاد میکنه که نیاز به مولکولهای بیشتری از اون جنس ماده وجود داشته باشه تا بتونن به تعداد سیکل کم جوابگو باشن! لذا یک سری سیکل فشرده کوچکترین ذره هدف رو میگیره. ولی تعداد پالس های کم دنبال وزن بالاتر میرن. پس نه تنها در ردیاب 35 بلکه در همه ردیاب ها طول هر سیکل تعیین کننده جنس هدف انتخابی و تراکم سیکلها تعیین کننده وزن هست. البته تراکم سیکل طبیعتا نباید با مفهوم دیوتی سایکل متعارف در فانکشن ها اشتباه گرفته بشه! دقت هم کنین کلمه وزن در اینجا بلحاظ علمی اشتباهه و درست ترش جرم هدف هست! چون از نظر فیزیکی این هر مولکول هدفه که به سیگنال ارسالی پاسخ میده.
بهرحال اینا هم گوشه ای از علمی هست که پشت ردیاب 35 قرار داره و امروز دیگه من حساسیتی در افشای این نکات ندارم. چون بنظرم طراحی که بتونه همینها رو هم در عمل پیاده کنه کار بزرگی کرده.

سلام.اقا حمید با این توضیحی که دادید و فرض رو بزاریم بر اینکه سیستم اقا مارتین هم بر اساس همین چیزی که شما میگید کار میکنه و طول پالسها برابر نیست و تعداد فقط درسته. (البته فرض کنیم)حالا با این وضع پالسها میشه سیستم جرم و یا همون وزن گیری رو درست در اورد و ردیابی ساخت که هم درست کار کنه و هم وزن رو درست نشون بده؟؟

یکشنبه 9 آذر1393 - 8:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
احسنت به شما Taaak عزیز. بله درسته. حالا بحث ما روی اون واحد زمان هست! یعنی فرکانس متر این شمارش رو بر اساس چه میزان زمانی انجام میده؟ معمولا واحد زمانی مورد نظر فرکانس متر بصورت استاندارد 1 ثانیه هست. برای فرکانس های بالاتر میشه از واحد زمانی کمتری استفاده کرد و برای فرکانس های پایین تر باید واحد زمانی طولانی تر باشه تا دقت مورد نظر بدست بیاد.
حالا بحث ما بطور ساده اینه ؛ خب در واحد زمان مثلا 1 ثانیه درسته که ما یک فرکانس دقیق و درست داریم. ولی آیا میتونیم از روی فرکانس متر متوجه بشیم که وضعیت تک تک سیکلها به چه شکله و ایا مساوی هم هستن؟
مثال ساده ای میزنم. فرض کنین ما در موج خاصی بیایم و در 0.1 اول ثانیه 100 پالس ایجاد کنیم. از فاصله 0.2 ثانیه تا 0.5 ثانیه هم در هر دهم ثانیه 500 پالس داشته باشیم. از 0.5 ثانیه تا 1 ثانیه هم کلا خروجی صفر باشه یعنی پالس نداشته باشیم! بنظر شما فرکانس متر چه عددی رو نشون میده؟ جواب به سادگی 1600 هرتز هست!!! در صورتی که فرکانس قسمت به قسمت پالسها کلا چیز دیگه ایه و 1600 هرتز نیست! اینجا فرکانس متر هیچ تحلیلی از وضعیت پالس ها نمیده. اگر پالسها گاهی نزدیک تر و یا دور تر از هم باشن یا دیوتی سایکلشون هم منظم نباشه باز هم فرکانس متر دقیقا همین عدد رو نشون میده! مثال من از این حیث هست که در روشهای نرم افزاری هم همین اتفاق میفته. وگرنه اگر یک میکروی ساده توان این رو داشت که با ریزولوشن مثلا 1 صدم طول پالس ساعتش تمام سیکلها رو بطور مساوی تغییر بده که خب چرا پردازنده گیگاهرتزی ساخته بشه! خودتون حساب کنین وقتی 0.1 نانو ثانیه ریزولوشن زمانی داشته باشیم و سیکلها مساوی باشن عملا فرکانس پالس 10 گیگاهرتزی قابل تولیده!!! چون 10 گیگاهرتز هم فرکانسی هست که فاصله پالسهاش 0.1 نانو ثانیست. این هم به این معنی خواهد بود که میشه با میکرو یک کامپیوتر فراتر از چیزی که ما پشتش نشستیم ساخت! تمام داستان علم دیجیتال و پیشرفت پروسسورها در ساده ترین وجهشون یعنی افزایش سرعت پردازش در همین مثال ساده نهفتست. به همین جهت این بحث رو الفبایی میدونم و صحت ادعای مطرح شده رو به یقین رد میکنم.
مطلبی که لااقل برای بنده در ردیابی ثابت شدست اینه که فرکانس یک سیکل از موج دنبال هدفی خاص میره! یعنی هر سیکلش مهمه. سیستم وزن در ردیاب 35 هم این رو ثابت میکنه. چون عملا برای ردیابی یک هدف سنگین و حذف اهداف سبک تر ما به سیکلهای کمی نیاز داریم. فاصله بین سیکلها این شرایط رو ایجاد میکنه که نیاز به مولکولهای بیشتری از اون جنس ماده وجود داشته باشه تا بتونن به تعداد سیکل کم جوابگو باشن! لذا یک سری سیکل فشرده کوچکترین ذره هدف رو میگیره. ولی تعداد پالس های کم دنبال وزن بالاتر میرن. پس نه تنها در ردیاب 35 بلکه در همه ردیاب ها طول هر سیکل تعیین کننده جنس هدف انتخابی و تراکم سیکلها تعیین کننده وزن هست. البته تراکم سیکل طبیعتا نباید با مفهوم دیوتی سایکل متعارف در فانکشن ها اشتباه گرفته بشه! دقت هم کنین کلمه وزن در اینجا بلحاظ علمی اشتباهه و درست ترش جرم هدف هست! چون از نظر فیزیکی این هر مولکول هدفه که به سیگنال ارسالی پاسخ میده.

سلام و درود.بنده تاپیک پیگیری می کنم و از کم و کیف بحث ها اگاهم.بنده در ادامه حرفهای مهندس حمبد این اشکال بصورت دستی کشیدم تا اونایی که از الکترونیک سر رشته ندارند براشون موضوع روشن بشه.ببینید دوستان فرکانس متر یک وسیله هست .فقط فرکانس موج مورد نظر را به ما می دهد و کاری با شکل موج ندارد همانگونه که اگر دو موج یکی مربعی و دیگری سینوسی با فرکانس یکسان بهش بدین خوب طبیعی است .در هر دو حالت فرکانس یکسان نشان ما می دهد اما بی خبر از ماهیت شکل موج ورودی.در اکثر فرکانس متر ها یک اشکار ساز عبور از صفر داریم که امواج سینوسی یا مثلثی یا دندان اره ای یا هر موج دیگری که مربعی نیست را وقتی که موج از صفر رد شد با پالس مثبت یا منفی نشان می دهد.خوب حالا چرااز اشکار ساز استفاده شده؟ به این دلیل که موج های ac بر روی صفر ولت نوسان می کنند اگر موج روی ولتاژ dc مثبت یا منفی نوسان کند بجای اشکار ساز عبور از صفر از یک اشکار ساز عبور از سطح غیر صفر می توان استفاده کرد در ساده ترین حالت.این اشکار ساز پالس های شمارش برای میکرو را فراهم می کند.
حال به شکلی که کشیدم دقت کنید.شکل موج اول یک موج سینوسی را نشان می دهد که بصورت نامنظم هست و شکل دوم خروجی اشکارساز عبور از صفر که به میکرو داده می شود برای شمارش پالس ها .خوب شکل دوم را ببینید خروجی اشکارسازدر هر بار عبور از صفر یک لبه بالا رونده یا پایین رونده تولید می کند.خوب طبیعتا برای میکرو وقت تعداد این لبه ها مهم است .در شکل به سادگی اگر یک بچه دبستانی هم بیارین همه چی گویاست.
شکل موج سوم که یک شکل موج سینوسی منظم است وشکل موج چهارم خروجی موج سینوسی سوم بعد از گذز از اشکارساز است.که همه شکل موج هابرای یک ثانیه کشیده شده است.
خوب حالا به نظر دوستان تفاوتی در فرکانس موج اول و دوم داریم؟ظبیعتا تفاوت نیست.وهردو موج فرکانس مساوی دارند.ولی در شکل موجشان تفاوت فاهشی هست.و هیچ فرکانس متری هم قابل به تشخیص این تفاوت نیست .می بینید که در هر شکل موج شامل شش سیکل هست ولی در اولی بصورت نامنظم و در بعدی منظم است .ولی تعداد لبه ها که میکرو شمارش میکنه در هر دو یکسان است!!!
خوب ما در علم الکترونیک به این نامنظمی امواج اعوجاج می گوییم و هرچه این نامنظمی زیادباشد دیگر موج از حالت ایده ال خودش خارج میشه و میشه یک نویز :D ما به امواجی پریودیک می گوییم که بعد از سیکل اول سیکل های بعدی نیز درست همان شکل بصورت منظم تکرار بشه وگرنه موج از حالت پریودیک خودش خارج میشه.
اگر ملاک فقط فرکانس بود.شکل موج مورد نظر دیگر اهمیت نداشن خوب راه های زیادی برای تولید فرکانس دقیق بدون اینکه شکل موج مورد نظر اهمیت داشته باشد هست.اصلا یک موج درهم بر هم تولید کنید که فقط براتون فرکانس مهم باشه :D
در مورد اقای فابین که فکر کنم با میکرو های اتمل شعبده بازی می کنن یا میشه گفت جادوگری :D بنده اصلا حرف های ایشان را قبول ندارم و بنا به دلایلی که شاید هزار بار مهندس حمید زحمت کشیدن و توضیحات دادن که دیگه من اینجا از توضیحات صرفنظر می کنم.
من از دوستانی که به الکترونیک واردن و با میکرو کار کردن تعجب می کنم که چرا ساکت شدن و هیچی نمیگن.بابا همین سکوت ماها کم بلا سرمون نیاورده اینجا هم سکوت؟؟؟؟؟؟به حدا دیگه اونایی که حقیقت میدونن و نمی گن شبیه اهل کوفه هستن که حقیقت میدونن ولی عقب نشستن ونظاره گرند.
تا حالا از خودتان پرسیدین چرا این اقای فابین با این همه تجهیزات ابزار دقیق .فقط دارن با فرکانسمتر کار می کنند؟خوب این معلوم یه کار میلنگه اونم شکل موج درهم و متحرک هست که اصلا روی اسیلوسکوپ نمی توان تایم رو اندازه گرفت.اگر این اقا بیان یه تست اسکوپ بگیرن و اینجا بگذارند که میدونم نمیشه :D اونوقت بنده به ایشان سجده می کنم و معذرت می خوام.
بابا چرا همتون عقلتون تو چشمتون هست یکم به نوشته توجه کنید و بخونیدشون .اصلا منظور این اقا معلومه.کسی که به مولتی متر بار ها بار ها ولتمتر میگه نمیدونم چطور تکیه می کنید؟واقعا یعنی این حد ماها خودمون خول حساب می کنیم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 9 آذر1393 - 12:00pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

خدایا کمی صبر عنایت کن!

بازم شروع شد. بازم پست های @-) اینجوری کننده. منم یه پست @-) اینجوری کننده بدم.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
بازم روشهای قبلی. بازم اولتیماتوم. بازم اخراج. بازم حاشیه.بازم پز دادن با سواد و علم. بازم نیش و کنایه. بازم تحقیر. بازم مزخرف.
شماها واقعا حالتون خوش نیست.دیگه برام ثابت شد که این یه مرضه و علاجی نداره و درست بشو هم نیست.

آقایان عزیز می میرید اگه یه کم آروم باشید؟ جونتون درمیره کمی محترم باشید؟ یا سکته میکنید اگه تحقیر نکنید؟ بس کنید دیگه. اومدیم یه بار با آرامش یه بحث رو به انتها برسونیم. هر کی برای اینکه کم نیاره یا زیر بار نمیره یا دست به تخریب متقابل میزنه. این چه روش نتیجه گرفتنه. این چه روش همکاریه. این چه روش بحث کردنه. هزار تا بحث هست که من میخوام ابتدا بحث دقت و ثبات فرکانسی حل بشه بعد بریم مرحله بعدی. حدود 40 صفحه شد هنوز رو خط اول گیر کردیم. طوری رفتار میکنید انگار ما چلاق و ناقص العقلیم نمیتونیم مثل شما ناسزا بگیم و تحقیر کنیم. دیگه تا کی.
روانی شدم من. من تا کی میتونم جواب اعتراض های کاربران به نحوره رفتار و برخورد شماهارو بدم. همه به من اعتراض میکنند که من نمیدونم چی جواب بدم.
------------------------------------------------
بحث نمایش عدد فرکانسی
من تا حدودی فهمیدم که مهندس حمید رو چی اصرار دارن و رو حرفشون پافشاری میکنن. هر چند من اسکوپ دیجیتال و حرفه ایی ندارم اما فرض رو بر این میزارم که منهدس حمید درست میگن و ایشون با علم و سواد خودشون اومدن برنامه ایی نوشتن و موجی مخصوص برای ردیاب 35 طراحی کردن و
ایشون روی کمترین حد خطا در موج فرکانسی ردیاب 35 اصرار دارن. طبق محاسبات و اونطور هم که من فهمیدم تغییراتی در موج بوجود آوردن که مناسب ردیابی باشد و از حالت فانکشن خارج شود.

من ساده صحبت میکنم و فنی و علمی رو کاری بهش ندارم و عامیانه میگم.
ایشون طبق ادعای خودشون یه موج مخصوص طراحی کردن که این موج بوسیله فرکانس متر نمیشه عدد فرکانسیشو مشخص کرد و به علت همین تغییراتی که در موج ارسالی بوجود آوردن عدد فرکانسی روی فرکانس متر کمتر نشون داده میشه.تغییراتی در عرض پالس ؛ طول پالس ؛ تاخیر ارسال موج ؛ ترکیب موج ؛ تکنیک خاص در تولید پالس یا فرکانس؛ اصل موج که میگن سینوسی در قالب مربعیست و چند موج در حال ارسال و همه و همه این بحثهای تکنیکی و علمی رو یه جا جمع کردن و در نهایت عرضه کردند در قالب ردیاب 35 و الان دست تعداد زیادی از کاربران هست.

حال این بحث پیش میاد دقت کنید:
ایشون میگن کاری کردن که مناسب ردیابی باشد اما آیا واقعا اینگونه ست؟ آیا در عمل این نتیجه که در ذهن شما نقش بسته برای حصول کارایی بیشتر در ردیابی واقعا همینطور است؟
این دیگه از دست شما خارج میشه که بهش جواب بدید. اینو کسانی میتونن جواب بدن که با این ردیاب کار کردند. کسانی که تجربه کردند کاوش کردند و متحمل زحمت شدند.

شما میایید عنوان میکنید که برید ببینید موفقیتها چقد بوده؟ بسیار خوب منم میگم برید ببینید عدم موفقیتها چقد بوده؟ حال این وسط حق با کیست؟
بهتره در این زمینه هم با منطق جلو بریم نه با پز دادن.
از همه تون سوال میکنم مخصوصا جناب گریوانت که گفتن درصد کسانی که موفق میشن فلان درصد و کسانی که خزانه میزنن فلان درصده و پست خودشونو دیگه بخونید.

سوال من اینه که آیا درصد موفقیت در مقابل درصد عدم موفقیت ملاکه |یا اینکه فقط بگیم بله چند نفر موفق شدن و تموم | یا اینکه بگیم همه خطا زدن و تموم؟

من میام درصد موفقیت رو در مقابل درصد عدم موفقیت میزارم. همه شما کم و بیش در جریان اپراتوری ردیاب 35 هستید به جز جناب اهورا که میگن ردیاب 35 رو دارن و بار هم زدن ولی اصلا و به هیچ عنوان افتخار ندادن که تایپک اپراتوری رو بخونن و فقط میان اینجا اظهار نظر و حمایت از 35 میکنند.
همه شما میدونید که کیا اومدن گفتن موفق شدیم و همه تونم میدونید که کیا تا الان هم ناموفق بودن. به نظرتون این درصدها چقد هستن؟

من که نظرم اینه: درصد موفقیت 10 ؛ درصد عدم موفقیت 90. ولی باز هم میگم 10 رو زیاد گفتم. نظر همه شما هم محترم هر کسی که با ما بوده میتونه منصفانه نظر بده. دیگه این چیزی نیست که پزشو داد.

کاری هم به ردیابهای خارجی و قیمت بالاشون و غیره ندارم خوب و بد ردیابهای خارجی واسه خود خارجیا . من و اکثر بچه ها با ردیاب خارجی کار نکردیم و اگه هم بخوایم چیزی بگیم بر حسب شنیده هاست. پس کلا بحث ردیاب خارجی رو بزارید کنار. ما میخوایم خودمون برای خودمون ردیاب خوب داشته باشیم.

حال بحث دیگری هم هست در مورد این 10 درصد موفقیت. من خودم اومدم موفقیت چند نفرو اعلام کردم. حمزه و کرمی هم زیاد اومدن گفتند.
اونایی که من اعلام کردم یکیشون مجید فامالی و یکیشون کرمی بود که خودشون اومدن گفتن و کاری ندارم.
اما دو نفر دیگه که اعلام کردم و درست هم بود من این مدت خیلی بررسی کردم و فهمیدم که چطور بار رو زدن. این دو دوست که اسمشونو نمیبرم هر دو گفتن نقره زدن و طلا نبوده. این خیلی مهمه. اما بررسی من نتیجه ش شد اینکه این دو نفر خمره و سفالی رو زدن که توش نقره بوده و من معتقدم که خود نقره رو نزدن.
پس این میشه اسمشو گذاشت خطای توام با شانس و موفقیت.!!!

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

حال سخنی با ناصر دارم. عزیز من قربون روی ماهت برم. من این بحث رو شروع نکردم که شما بیایی شلوغ کنی و بی احترامی کنی و آخرشم هرج و مرج و نتونیم نتیجه ای بگیریم. اون تایپک هم که ایجاد کردی من قفل کردم تا بحث فقط اینجا ادامه پیدا کنه.
ناصر عزیز نوبت به ردیاب تو هم میرسه. من بیصبرانه منتظرم ردیاب شما رو هم تهیه کنم و بسیار مشتاقم که ردیاب شما رو هم تست کنم.
میخواستم بهت پیشنهاد بدم که اگه موافق بودی بدی تستش کنم اما چیزی نگفتم و خودتم چیزی نگفتی و من در جریان هستم که ردیابتو به کی دادی تست کنه!!!

واقعا از اینکارت خنده م گرفت که به ما اعتماد نکردی و به کسی دیگه اعتماد کردی و بیش از 2 ماه تست خودتم الان نمیدونی نتیجه تستها چیشد و به کجا رسید و نمیتونی در مورد خوب یا بد بودن ردیابت نظر بدی و معلوم هم نیست که چه بلایی بر سر ردیابت آوردن.
پس خواهشا دست از توهین و تمسخر بردار و بعنوان برادر کوچکترت ازت خواهش میکنم جو رو بهم نریز و بسیار خوشحال میشم بیایی و در بحث فنی شرکت کنی و به کمک شما هم نتیجه ایی بگیریم برای اولین بار. ازت خواهش میکنم ممنونت میشم.
----------------------------------
میرسیم به مبحث بعدی
جناب مهندس حمید گرامی بازم که اومدی و نسازی. بازم که اومدی اولتیماتوم دادی. بازم که صحبت از اخراج کردی. بازم که اومدی سریع برچسب کلاهبردار استفاده کردی!
باید خدمت شما هم عرض کنم که کلاه بردار به کسی میگن که دستگاه آشغال رو با تعریف و تمجید فراوان به دست مردم بیچاره میده با قیمت نجومی و از معایبش طرف رو باخبر نمیکنه و پول رو که گرفت میره به امان خدا و جواب احدی رو هم نمیده . نمونه شو خیلیها اومدن اعلام کردن که فلانی فلان دستگاه رو با فلان قیمت بالا فروخته و فرار کرده. فلانی دستگاه دست ساز رو در قالب دستگاه شرکتی با قیمت نجومی فروخته و ناپدید شده. و خیلیهای دیگه که اسم نمیبرم همه تون باهاشون آشنا هستید.

ایشون که هنوز چیزی نفروخته که سریع بهش برچسب کلاه بردار دادی. هروقت مصداق کلاه بردار رو در ایشون دیدید تا دلتون میخواد بهش بگید کلاه بردار.
اما من قبل از اینکه شما این اولتیماتوم رو بدید دیروز بهش گفتم با اسکوپ دیجیتال بیان. گفتن که دنبال اینن که از دوستشون اسکوپ دیجیتال رو بگیرن و بیان جواب بدن. حال اومدیم کمی دیر شد اونوقت اولتیماتوم شما اجرا میشه و بحث به خوبی و خوشی تموم میشه و ایشون اخراج میشن و همه هم خوشحال از اینکه بالاخره نتیجه ای گرفتیم و مشخص شد که خوب و بد چیه!!!!
همینو میخواید؟ من خیلی خوشبین بودم که به خاطر من هم شده بزارید این بحث به جایی برسه ولی متاسفانه بازم دارید به نحوی برخورد میکنید که قبلا با کاربران دیگه کردید و منجر به فحش و ناسزا گفتن و اخراج شد. خوب اون بحثا به کجا رسید و چی معلوم شد؟
مثال بارزش یه کاربر به نام majidrt27 که واقعا من فیلم اسکوپ ایشون رو دیدم که اون دقتی رو که ادعا میکرد تولید کرده و داره تو اسکوپ نشون میده. اما چیشد ؟ اخراج شد ؟ خوب این چه کاریه همیشه اینطور بوده و آخرش این بحثا به جایی نرسید جز فحش و ناسزا.

در مورد محسبات شما با اسکوپ آنالوگ خودشون من سوال کردم که گفتن این اسکوپ رو تو فیلم فقط برای نشون دادن شکل موج آوردن نه محاسبه عدد فرکانس. این اسکوپ آنالوگ ایشون چیزی حدود 500 هزار قیمت داره و خطاش در فرکانسهای بالا بیش از 3کیلو هرتزه.
پس محاسبه فرکانس از روی اون اسکوپ اصلا صحیح نیست و فقط برای نشون دادن شکل موج ازش استفاده کرده.

حال منتظر اسکوپ دیجیتال خودشون و همچنین اسکوپ دیجیتال آقای Taak هستیم.

من همینجا میگم چه ایشون زودتر فیلمو بیارن چه دیرتر و آخرشم منجر به اخراج بشه ؛ لطف کنید منو هم اخراج کنید.

آخرین بار توسط Kani در یکشنبه 9 آذر1393 - 12:49pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 9 آذر1393 - 12:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنده بی صبرانه منتظر شعبده بازی اقای فابین هستم با اسکوپ دیجیتال. با یک اتمگا 16و یک کریستال 16 مگا هرتزی ببینم چیکار می کنی دوست عزیز. :D :D :D
اگه شما این کار بکنید بنده دیگه انجمن اظهار نظر نمی کنم.
یا حق

یکشنبه 9 آذر1393 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یکی بیاد شکل موج مغز منو بگیره که با این همه طومار نویسی گیج شدم...! @-) آخرشم دیونه میشیم :-J

یکشنبه 9 آذر1393 - 1:05pm
استاد
استاد

Kani نوشته است:
خدایا کمی صبر عنایت کن!

بازم شروع شد. بازم پست های @-) اینجوری کننده. منم یه پست @-) اینجوری کننده بدم.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
بازم روشهای قبلی. بازم اولتیماتوم. بازم اخراج. بازم حاشیه.بازم پز دادن با سواد و علم. بازم نیش و کنایه. بازم تحقیر. بازم مزخرف.
شماها واقعا حالتون خوش نیست.دیگه برام ثابت شد که این یه مرضه و علاجی نداره و درست بشو هم نیست.

آقایان عزیز می میرید اگه یه کم آروم باشید؟ جونتون درمیره کمی محترم باشید؟ یا سکته میکنید اگه تحقیر نکنید؟ بس کنید دیگه. اومدیم یه بار با آرامش یه بحث رو به انتها برسونیم. هر کی برای اینکه کم نیاره یا زیر بار نمیره یا دست به تخریب متقابل میزنه. این چه روش نتیجه گرفتنه. این چه روش همکاریه. این چه روش بحث کردنه. هزار تا بحث هست که من میخوام ابتدا بحث دقت و ثبات فرکانسی حل بشه بعد بریم مرحله بعدی. حدود 40 صفحه شد هنوز رو خط اول گیر کردیم. طوری رفتار میکنید انگار ما چلاق و ناقص العقلیم نمیتونیم مثل شما ناسزا بگیم و تحقیر کنیم. دیگه تا کی.
روانی شدم من. من تا کی میتونم جواب اعتراض های کاربران به نحوره رفتار و برخورد شماهارو بدم. همه به من اعتراض میکنند که من نمیدونم چی جواب بدم.
------------------------------------------------
بحث نمایش عدد فرکانسی
من تا حدودی فهمیدم که مهندس حمید رو چی اصرار دارن و رو حرفشون پافشاری میکنن. هر چند من اسکوپ دیجیتال و حرفه ایی ندارم اما فرض رو بر این میزارم که منهدس حمید درست میگن و ایشون با علم و سواد خودشون اومدن برنامه ایی نوشتن و موجی مخصوص برای ردیاب 35 طراحی کردن و
ایشون روی کمترین حد خطا در موج فرکانسی ردیاب 35 اصرار دارن. طبق محاسبات و اونطور هم که من فهمیدم تغییراتی در موج بوجود آوردن که مناسب ردیابی باشد و از حالت فانکشن خارج شود.

من ساده صحبت میکنم و فنی و علمی رو کاری بهش ندارم و عامیانه میگم.
ایشون طبق ادعای خودشون یه موج مخصوص طراحی کردن که این موج بوسیله فرکانس متر نمیشه عدد فرکانسیشو مشخص کرد و به علت همین تغییراتی که در موج ارسالی بوجود آوردن عدد فرکانسی روی فرکانس متر کمتر نشون داده میشه.تغییراتی در عرض پالس ؛ طول پالس ؛ تاخیر ارسال موج ؛ ترکیب موج ؛ تکنیک خاص در تولید پالس یا فرکانس؛ اصل موج که میگن سینوسی در قالب مربعیست و چند موج در حال ارسال و همه و همه این بحثهای تکنیکی و علمی رو یه جا جمع کردن و در نهایت عرضه کردند در قالب ردیاب 35 و الان دست تعداد زیادی از کاربران هست.

حال این بحث پیش میاد دقت کنید:
ایشون میگن کاری کردن که مناسب ردیابی باشد اما آیا واقعا اینگونه ست؟ آیا در عمل این نتیجه که در ذهن شما نقش بسته برای حصول کارایی بیشتر در ردیابی واقعا همینطور است؟
این دیگه از دست شما خارج میشه که بهش جواب بدید. اینو کسانی میتونن جواب بدن که با این ردیاب کار کردند. کسانی که تجربه کردند کاوش کردند و متحمل زحمت شدند.

شما میایید عنوان میکنید که برید ببینید موفقیتها چقد بوده؟ بسیار خوب منم میگم برید ببینید عدم موفقیتها چقد بوده؟ حال این وسط حق با کیست؟
بهتره در این زمینه هم با منطق جلو بریم نه با پز دادن.
از همه تون سوال میکنم مخصوصا جناب گریوانت که گفتن درصد کسانی که موفق میشن فلان درصد و کسانی که خزانه میزنن فلان درصده و پست خودشونو دیگه بخونید.

سوال من اینه که آیا درصد موفقیت در مقابل درصد عدم موفقیت ملاکه |یا اینکه فقط بگیم بله چند نفر موفق شدن و تموم | یا اینکه بگیم همه خطا زدن و تموم؟

من میام درصد موفقیت رو در مقابل درصد عدم موفقیت میزارم. همه شما کم و بیش در جریان اپراتوری ردیاب 35 هستید به جز جناب اهورا که میگن ردیاب 35 رو دارن و بار هم زدن ولی اصلا و به هیچ عنوان افتخار ندادن که تایپک اپراتوری رو بخونن و فقط میان اینجا اظهار نظر و حمایت از 35 میکنند.
همه شما میدونید که کیا اومدن گفتن موفق شدیم و همه تونم میدونید که کیا تا الان هم ناموفق بودن. به نظرتون این درصدها چقد هستن؟

من که نظرم اینه: درصد موفقیت 10 ؛ درصد عدم موفقیت 90. ولی باز هم میگم 10 رو زیاد گفتم. نظر همه شما هم محترم هر کسی که با ما بوده میتونه منصفانه نظر بده. دیگه این چیزی نیست که پزشو داد.

کاری هم به ردیابهای خارجی و قیمت بالاشون و غیره ندارم خوب و بد ردیابهای خارجی واسه خود خارجیا . من و اکثر بچه ها با ردیاب خارجی کار نکردیم و اگه هم بخوایم چیزی بگیم بر حسب شنیده هاست. پس کلا بحث ردیاب خارجی رو بزارید کنار. ما میخوایم خودمون برای خودمون ردیاب خوب داشته باشیم.

حال بحث دیگری هم هست در مورد این 10 درصد موفقیت. من خودم اومدم موفقیت چند نفرو اعلام کردم. حمزه و کرمی هم زیاد اومدن گفتند.
اونایی که من اعلام کردم یکیشون مجید فامالی و یکیشون کرمی بود که خودشون اومدن گفتن و کاری ندارم.
اما دو نفر دیگه که اعلام کردم و درست هم بود من این مدت خیلی بررسی کردم و فهمیدم که چطور بار رو زدن. این دو دوست که اسمشونو نمیبرم هر دو گفتن نقره زدن و طلا نبوده. این خیلی مهمه. اما بررسی من نتیجه ش شد اینکه این دو نفر خمره و سفالی رو زدن که توش نقره بوده و من معتقدم که خود نقره رو نزدن.
پس این میشه اسمشو گذاشت خطای توام با شانس و موفقیت.!!!

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

حال سخنی با ناصر دارم. عزیز من قربون روی ماهت برم. من این بحث رو شروع نکردم که شما بیایی شلوغ کنی و بی احترامی کنی و آخرشم هرج و مرج و نتونیم نتیجه ای بگیریم. اون تایپک هم که ایجاد کردی من قفل کردم تا بحث فقط اینجا ادامه پیدا کنه.
ناصر عزیز نوبت به ردیاب تو هم میرسه. من بیصبرانه منتظرم ردیاب شما رو هم تهیه کنم و بسیار مشتاقم که ردیاب شما رو هم تست کنم.
میخواستم بهت پیشنهاد بدم که اگه موافق بودی بدی تستش کنم اما چیزی نگفتم و خودتم چیزی نگفتی و من در جریان هستم که ردیابتو به کی دادی تست کنه!!!

واقعا از اینکارت خنده م گرفت که به ما اعتماد نکردی و به کسی دیگه اعتماد کردی و بیش از 2 ماه تست خودتم الان نمیدونی نتیجه تستها چیشد و به کجا رسید و نمیتونی در مورد خوب یا بد بودن ردیابت نظر بدی و معلوم هم نیست که چه بلایی بر سر ردیابت آوردن.
پس خواهشا دست از توهین و تمسخر بردار و بعنوان برادر کوچکترت ازت خواهش میکنم جو رو بهم نریز و بسیار خوشحال میشم بیایی و در بحث فنی شرکت کنی و به کمک شما هم نتیجه ایی بگیریم برای اولین بار. ازت خواهش میکنم ممنونت میشم.
----------------------------------
میرسیم به مبحث بعدی
جناب مهندس حمید گرامی بازم که اومدی و نسازی. بازم که اومدی اولتیماتوم دادی. بازم که صحبت از اخراج کردی. بازم که اومدی سریع برچسب کلاهبردار استفاده کردی!
باید خدمت شما هم عرض کنم که کلاه بردار به کسی میگن که دستگاه آشغال رو با تعریف و تمجید فراوان به دست مردم بیچاره میده با قیمت نجومی و از معایبش طرف رو باخبر نمیکنه و پول رو که گرفت میره به امان خدا و جواب احدی رو هم نمیده . نمونه شو خیلیها اومدن اعلام کردن که فلانی فلان دستگاه رو با فلان قیمت بالا فروخته و فرار کرده. فلانی دستگاه دست ساز رو در قالب دستگاه شرکتی با قیمت نجومی فروخته و ناپدید شده. و خیلیهای دیگه که اسم نمیبرم همه تون باهاشون آشنا هستید.

ایشون که هنوز چیزی نفروخته که سریع بهش برچسب کلاه بردار دادی. هروقت مصداق کلاه بردار رو در ایشون دیدید تا دلتون میخواد بهش بگید کلاه بردار.
اما من قبل از اینکه شما این اولتیماتوم رو بدید دیروز بهش گفتم با اسکوپ دیجیتال بیان. گفتن که دنبال اینن که از دوستشون اسکوپ دیجیتال رو بگیرن و بیان جواب بدن. حال اومدیم کمی دیر شد اونوقت اولتیماتوم شما اجرا میشه و بحث به خوبی و خوشی تموم میشه و ایشون اخراج میشن و همه هم خوشحال از اینکه بالاخره نتیجه ای گرفتیم و مشخص شد که خوب و بد چیه!!!!
همینو میخواید؟ من خیلی خوشبین بودم که به خاطر من هم شده بزارید این بحث به جایی برسه ولی متاسفانه بازم دارید به نحوی برخورد میکنید که قبلا با کاربران دیگه کردید و منجر به فحش و ناسزا گفتن و اخراج شد. خوب اون بحثا به کجا رسید و چی معلوم شد؟
مثال بارزش یه کاربر به نام majidrt27 که واقعا من فیلم اسکوپ ایشون رو دیدم که اون دقتی رو که ادعا میکرد تولید کرده و داره تو اسکوپ نشون میده. اما چیشد ؟ اخراج شد ؟ خوب این چه کاریه همیشه اینطور بوده و آخرش این بحثا به جایی نرسید جز فحش و ناسزا.

در مورد محسبات شما با اسکوپ آنالوگ خودشون من سوال کردم که گفتن این اسکوپ رو تو فیلم فقط برای نشون دادن شکل موج آوردن نه محاسبه عدد فرکانس. این اسکوپ آنالوگ ایشون چیزی حدود 500 هزار قیمت داره و خطاش در فرکانسهای بالا بیش از 3کیلو هرتزه.
پس محاسبه فرکانس از روی اون اسکوپ اصلا صحیح نیست و فقط برای نشون دادن شکل موج ازش استفاده کرده.

حال منتظر اسکوپ دیجیتال خودشون و همچنین اسکوپ دیجیتال آقای Taak هستیم.

من همینجا میگم چه ایشون زودتر فیلمو بیارن چه دیرتر و آخرشم منجر به اخراج بشه ؛ لطف کنید منو هم اخراج کنید.

درود بر شما
ما هم با استاد کانی موافقیم که مهندس حمید اجازه بده تا جناب مارتین یه تست اسکوپ دیجیتال از فانکشن خودشون تهیه کنه. شاید خودشون در دست نداشته باشند و بخواهند از جایی گیر بیارند.حداقل با دادن این فرصت تکلیف جتاب مارتین و فانکشنش معلوم میشه که با 35 سراسری میکنه یا بهتر یا بدتر هست
مهندس حمید که توضیحات لازم و کامل را از کار کرد 35 و هم از فرکانس 35 با اسکوپ دیجیتال در سایت گذاشتند حالا دیگه نوبت جناب مار تین هست که با مدرک که الان اسکوپ وسیله این کار هست ادعای خودشون را ثابت کنند و دقت فانکشن ساخته خود را با اسکوپ اینجا نمایش دهند
از دوستان دیگه همه میخواهم که یکدیگرا را به چیزی متهم نکنند و شلوغی در سایت راه نیندازند تا ما بدونیم تکلیف چه میشه
در هر صورت ما منتظر تست های جناب مارتین می مونیم

یکشنبه 9 آذر1393 - 1:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
استاد کانی لطفا اینجا رو هم قفل کن تا بحث به حاشیه نره
و فیلم مارتین هم آماده بشه .

یکشنبه 9 آذر1393 - 1:59pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان اول این رو عرض کنم که متاسفانه حتی فرض هم نمیتونیم بکنیم! :D چون رسیدن به دقت اینچنینی و توام با پایداری و حفظ طول تک تک سیکلها که در ردیابی هدف موثر هست ؛ از رابطه ریاضی خاصی پیروی میکنه که تابعی از عدد کریستال استفاده شدست. این یک مساله ریاضی سادست و ربطی به الکترونیک هم نداره. خوشبختانه اختلاف دقت در واقعیت با ادعای ایشون تا حدی زیاد هست که تقریبا میشه گفت از طریق اسکوپ هیچ کلکی نمیتونن بزنن! به همین جهت تا این لحظه حتی جرات نکردن این مساله رو روی اسکوپ بطور مشخص نشون بدن.
اما سوال شما بسیار خوب و جالبه! بله این کار شدنی هست. ولی توضیح خاصی هم داره! ببینید وقتی طول سیکلها مساوی نباشه ؛ عملا ما چند فرکانس ردیابی نزدیک به هم داریم که در فرکانسهای بالاتر اتفاقا اصلا نزدیک به هم در نمیان! مثلا ممکنه روی همون رنج 1000 هرتز در حد چند هرتز هر کدوم با هم فرق داشته باشن! با توجه به اینکه ایشون در نظر داشته دقت عدد نمایشی روی فرکانس متر رو به حداکثر ممکن برسونه پس کانتر مربوط به تکرار حلقه در برنامه رو باید بزرگتر گرفته باشه که این به معنی ترکیب سیکلهای فرکانسی متنوع تر با اختلاف بیشتری هم هست! پس میشه انتظار داشت میزان خطا نسبت به فانکشن DDS موجود در انجمن بیشتر هم باشه. چون همونطور که توضیح دادم هر سیکل که فرکانس خاص خودش رو داره دنبال هدف متفاوتی میره!
اما در خصوص وزن اتفاق جالبی میفته. ببینید ما عملا چند فرکانس توام با هم داریم. خوب عملا هر کدوم این سیکلها بلافاصله پشت سر هم تکرار نمیشن! بلکه در بازه زمانی مثلا 1 ثانیه ای بسته به فرکانسی که تنظیم شده هر کدوم از سیکلهای خاص یک یا چند بار تکرار میشن. نکته جالب اینکه تعداد تکرارشون هم دقیق در کنترل شما نیست. چون اینکه هر سیکل فرکانسی چند بار باید تکرار بشه بستگی به فرمول فرکانس کلی نسبت به پالس ساعت میکرو داره که برای یک فرکانس تا فرکانس بغلیش یکسان نیست. در هر صورت نتیجه این میشه که این سیستم بخودی خود نوعی حذف کننده وزنی روی هر کدوم فرکانس های ترکیب شده خواهد داشت! میزان حذف وزنیش هم بسته به شرایط میتونه در حدود 1 گرم یا کمتر باشه. اما چون فرکانسهای مختلف ترکیب شدن طبیعیه که چیزهای مختلفی رو هم میتونه ردیابی کنه. این دیگه از نظر من ارزشی نداره که بخواد روی سیستم وزن فراتر از این کار بشه. وگرنه بله میشه سیستم کنترل وزن بالاتر رو توام با همه این اتفاقات گذاشت. موضوع اینه که اصل داستان خطا در ردیابی به دقت هر سیکل از موج هست. وقتی اون وجود نداشته باشه دیگه حذف کننده وزنی فایده زیادی نداره. حداقل میتونم اینو بگم که ردیاب 35 همین کار رو بصورت دقیق و با سیکل فرکانسی ثابت و پایدار و فرمول محاسبه ای دقیق وزن هدف انجام میده! پس شما نمیتونین انتظار نتیجه ای بهتر رو داشته باشین.

یکشنبه 9 آذر1393 - 2:52pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب ganbari واقعا ممنون از شما. بله توضیحات شما کاملا درست هست.
البته من سعی کردم یک مقدار عمومی تر توضیح بدم که ظاهرا این دوستان زیاد متوجه نشدن! این توضیحات شما دیگه یک مقدار فنی تر بود و قسمتهاییش رو دوستان قطعا نمیتونن درک کنن! ولی بهرحال مهم اینه از نظر علمی و فنی درست بود.
من از دوستان هم خواهش میکنم حداقل به تصویری که ایشون زحمتشو کشیدن بیشتر دقت کنن! در تمام امواجی که میبینید فرکانس دقیقا یک چیزه. ولی شکل موج ها کاملا فرق داره. تاثیر این چند موج با فرکانس یکسان در ردیابی بهیچ وجه یکی نیست! موج اول سینوسی و معادل مربعیش عملا 2 یا 3 هدف مختلف رو توام با هم ردیابی میکنه! ولی موج دوم سینوسی و معادل مربعیش فقط یک هدف رو ردیابی میکنه که اصلا جزو اون 2-3 هدف مورد ردیابی موج اول هم نیست!!! :D در صورتیکه که اگر هر کدوم اینها رو به فرکانس متر بدین ؛ عدد نمایش داده شده یکسان هست.
سایر توضیحات هم کاملا درست هستن. خواهشا دوستانی که بمن شک دارن حداقل به توضیحات ایشون دقت کنن!

یکشنبه 9 آذر1393 - 3:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure