انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 9:01am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

fabienmartin نوشته است:
بنده هم يه جا رو با وزن 200 كيلو زدم.چيزي كه برام جالب بود اين بود كه ردياب با ولوم وزن اخر هم به حفره واكنش نشان ميداد كه نشون دهنده يه ميدان مغناطيسي قوي در محل بود.فلزات مس روي و كربن هم به محل واكنش نشون ميداد.زده شدن فلز روي و حفره با اون وزن نشون ميداد كه محل خطا هستش و بنده از مكمل هم استفاده كردم كه وزن 200 كيلو به 5 كيلو كاهش پيدا كرد و نشون داد كه محل خطا هستش.فلزياب تي ال رو هم زدم كه واكنش داشت و بعد از بررسي يه ورق الومينيومي كه براي ساندويجي كاربرد داشت خارج شد...

خوب باز میبینم که فقط منم منم میکنی جناب مدیر تو دنیا تنها کسی که ردیاب ساخته شما هستی نه کسی دیگر کسی نتونسته تو سیکل منفی تمام خطاها رو حذف بکنه جز ردیاب شما دوست عزیز من خواستم تو قسمت فانکشن جناب سهیل بگم که میشه فرکانس با دقت بالا و قابل قبول ساخت شما زودی اومدی گفتی نه نمیشه این کپی هست خوب این یعنی چی ...چی رو میخوای ثابت بکنی که مدیری... تو ایران کلی مدیر هست ولی الان وضعیت مملکت رو ببین شما میای محاسبه میکنی درست یا غلط ولی یک مدیر نباید تک قطب باشه باید درایت داشته باشه باید جمع پذیر باشه من اگر بخواستم با نیروهام مثل شما رفتار بکنم که دیگه کسی با من کار نمیکرد ...دوست عزیز ردیاب شما یه چندتا مشکل داره اگر ناراحت نمیشی بهت بگم
اول اینکه طرحت طرح کپی بوده انگار از مهندس قاسمی پس کاری نکردی فقط بهینش کردی
دوم دستگاهتون هر جوری هست نمیتونه ماهیت فرکانسی رو به خروجی بده این که دیگه این همه سر صدا نداره بله با اسکوپ میگیری میشه فرکانس مال من فرکانس تو پیک مثبت هست این چیزی نیست که دیگه کسی که میخواد ردیاب بسازه ندونه من این دستگاه خودم هس تو وزن صفر هست به خوبی ماهیت فرکانس رو حفط میکنه این برای من مهمه نه این شکل موج مربعی شکل موج برای من مهمه که متقارن باشه و دامنه داشته باشه تمام فرکانس اصلی بیاد بیرون .... چیزی که شما نمیدونی این هست نمیتونی ماهیت فرکانسی رو تو خروجی حفظ بکنی پس ناراحت نشو شما تو مد ازاد رو وزن صفر نمیتونی به راحتی فرکانسی که رو صفحه هست رو در خروجی ببینی ولی مال من تو وزن صفر همین فرکانس میاد بیرون و طرف میتونه با خیال راحت تست بزنه
سوم مونتاژ سخت افزاریتون هم بده این هم خودش مشکل ساز شده
چهارم فرکانسهاتون کپی هست فرکانسهاتون خوب نیست

و اینکه دوستان باز با وجود دستگاه مکمل خطا میزنن مشکل به خاطر چند فرکانسی بودن هست که من پیشنهاد میکنم از دو موبایل استفاده بکنن خطای دوستان کمتر میشه
همین یه خورده خونسرد باش دنیا که تموم نشده یه مثال برات میزنم یه استاد از دانش اموزاش میخواد که یک منبع ولتاژ 5 ولت براش طراحی بکنن از هر روشی هم میتونن استفاده بکنن به نظر خودت همه دانش اموزها از یک روش میرن مسلما نه
یکی با دایود زنر میسازه
چندتا با رگولاتور 7805
یه عده با lm2575
یه عده ....
و الی اخر پس میبینی که روشها فرق داره پس من روش شما رو نمیرم و از روش خودم میرم هر دوی ما از یک نمونه سیگنال وزن استفاده میکنیم ولی تفاوت کارمون تو ماهیت فرکانس هست پس نگران نباش همه چیز درست میشه کسی قصد نداره به کسی خودش رو ثابت بکنه شما مسیر خودت رو برو ما هم مسیر خودمون و نه بیام کسی رو متهم به کلاهبرداری بکنیم کمی منصف و منطقی باشیم نیام برای هم خط و نشان بکشیم تازه شما باید افتخار بکنی که یک نفر تو سایت شما همچین کاری کرده من اگر مدیر بودم و همچین کسی تو سایتم رو میدیدم تازه خیلی هم خوشحال میشدم تشویقش میکردم ولی ما شاهد تک قطبی بودن هستیم شما روشت با من فرق میکنه پس اروم باش کسی قرار نیست بره زندان کسی قرار نیست کشته بشه کسی قرار نیست از بقیه فرق بکنه هر کس متد خودش رو داره...موفق باشید :-H

جناب کلاهبردار! از اصل داستان طفره نرو. هر کسی مطالب انجمن رو خونده باشه به اندازه کافی خطاهای مختلفی که دوستان برخورد داشتن رو دیده. شما دیگه چیو میخوای ثابت کنی؟ مثلا اونجایی که طرف میگه خطا زده شما میتونی ثابت کنی طرح شما خطا نمیزنه؟ اگر راست میگی و میخوای منطقی باشی بیا ثابت کن جایی که ردیاب 35 خطا زد مال شما نزده! به حرف که نیست. ردیاب 35 از بوته عمل گذشته ولی چیزهایی که امثال شما ادعا میکنن فقط حرفه! باید دستگاهها توسط چند کاوشگر مدتی تست بشه و باهاشون کار بشه و حفاری بشه تا نتیجه مشخص بشه. دوست من طرح شما هر چه هست هنوز ردیاب نیست! چون دیگه خودت هم میدونی هنوز باهاش حفاری نشده! اگر شده و موفقیت آمیز بوده پس شما اینجا چه میکنی که بخوای طرحت رو به این و اون بفروشی؟! اگر من سخنی به گزاف میگم خب ایرادش رو بگو! اصولا اینجا چه کسی با ردیاب دیگه غیر 35 زیاد کار کرده که بتونه ثابت کنه خطای اون کمتر از 35 هست؟ واقعیت اینه که این رو شما و هیچ کدوم دوستانی که من میبینم نمیتونن اثبات کنن! 35 هر چه که هست شفافیت کامل از نظر اپراتوری داره و خوب و بدش برای همه معلوم شده. این چیزی نیست که ظرف یک روز و چند روز یا با ادعای پر زرق و برق شما یا فروشنده دیگه مردم بتونن بفهمن و برای دریافت محصول درست تصمیم بگیرن. هر وقت شما هم چنین چیزی در سایت خودت داشتی و ملت اومدن هی انتقاد کردن و خطا زدن و برای فروش گذاشتن و شما سعه صدر قبول این مساله رو داشتی تازه میتونی یه ذره سلامت کاری خودت رو با ما مقایسه کنی! ولی اینجوری بدون کارنامه و صرفا با ادعای واهی نمیتونی در برابر کسانی که عاقل هستن از این آب گل آلود ماهی بگیری. اصولا وقتی طرح شما هنوز هیچ جوابی پس نداده مقایسه کردنها و هم تراز جلوه دادن ها مضحکه! شما هنوز خیلی کار داره تا بتونی خودت رو یک طراح ردیاب جلوه بدی. شاید سالها طول میکشه یک طرح به نتیجه واقعی برسه. پس این بچه بازی ها و پز با فرکانس متر رو بذار کنار. برای من داستان شما خیلی پیش پا افتادست.
در مورد اینکه ردیاب 35 فقط در سیکل منفی کار میکنه و ردیاب دیگه میکنه یا نمیکنه ؛ من توصیه میکنم شما به دستگاههای LRL500 و تامدک رجوع کنین. تکنیک من زیاد فرقی با اونا نداشته. فقط بصورت دقیق تر و با حساب و کتاب عددی متفاوت پیاده شده و سیستم وزن رو هم بر اساس آزمون و خطا براش فرمول دراوردم که در ردیابهای دیگه وجود نداره. شما هم هر کار بلدی در این زمینه میتونی بکنی!
در مورد طرح جناب سهیل یا خیلی طرحها من همیشه که نظر منفی ندادم! خیلی اوقات دخالتی نکردم. مگر همین فانکشن که فایلهاشو گذاشتم توی انجمن نبود؟ قدیمی هم هست! چرا قبل این ماجرا اینجور تستش رو نذاشته بودم؟ اتفاقا خیلی طرحا توی انجمن در زمینه های غیر ردیابی هم وجود داره که من اطلاع دقیق دارم جواب مطلوبی نمیده. با این حال همه رو دخالت نمیکنم. چون بعضیا نظیر این حرف شما رو خواهند زد! اگر من جایی سرم به سنگ خورد ظاهرا نباید بگم تا دیگری هم بره سرش به سنگ بخوره. بقول بزرگی اگر ما همه حرف بزرگان و با تجربه ها رو گوش میکردیم دیگه نیاز نبود هر کسی خیلی چیزها رو توی زندگی خودش تجربه بکنه!!! حالا حساب کار ما اینجا هم اغلب همین هست. انگار همه در مسیر موفقیت هستن و مانع امثال بنده هستم! حالا اونی که میاد توی انجمن جماعتی رو دنبال شعبده بازی خودش راه میندازه میشه منجی کاوشگران!!!
در مورد فانکشن های دیگه هم تکرار میکنم با میکرو و همین تکنیک های نرم افزاری میشه فقط چنین دقت بالایی رو روی فرکانس متر دراورد. تستی که گفتم رو با طرح خودت که فکر میکنی از همشون بهتره انجام بده نتیجه رو بذار توی انجمن. از اصل موضوع هم فرار نکن. شما برای خفه کردن من فقط همین راه رو داری و بس! ولی چون خودتم میدونی چه کلکی سوار کردی داری این همه حاشیه میری!
مدیریت من هم هر چه هست بخودم مربوطه. حالا کار از بحث فنی و فروشندگی و این چیزا خارج شد رفت سمت شخصیت و نحوه مدیریت من؟ عزیز من شما توی یک تست ساده که ازت خواستم گیر کردی داری اینجوری دست و پا میزنی؟! شخصیت یا مدیریت من هر چه هست به شما ربطی نداره! هر وقت انجمن یا سایت خودت رو داشتی متد مدیریتی صحیح مد نظر خودت رو پیاده کن! ولی فعلا اینجا یک کاربری و بنده بعنوان مالک محیط دارم به شما اجازه میدم تا این حد درفشانی کنی! شاید همین از نظر اکثریت اشتباه من هست. یعنی محل دادن به امثال شما! کاری که خودت اگر جای من بودی عمرا نمیکردی. پس به صبر و تحملی که بابت حضور خودت در اینجا نشون میدم دیگه توهین نکن چون به نوعی خودت رو زیر سوال میبری!
ردیاب 35 کپی هیچ طرحی نیست! مسائلی که دوستان میگن حالت شایعه یا گمانه زنی داره. ردیاب 35 اگر هر چیزش کپی از جای دیگست خب نمونه اصلی رو بیارین نشون ما بدین! اگر به میکرو و این چیزها باشه که در خیلی جاها مشترکه. اگر هم به موج مربعی باشه که در خیلی جاها به صور مختلف کار شده. ولی فرکانس متغیر با این دقت و سیستم کنترل وزن هر چه که هستن کپی نیستن! اصل داستان ردیاب ما هم همیناست. شما میتونی کاراییشون رو هم قبول نداشته باشی. ولی نمیتونی چیزی که نظیرش نبوده رو بگی کپیه!!! اینا کاملا در تناقض هستن و باز نشون میده شما در اثبات طرح خودت گیر کردی و داری این چیزها رو صرفا جهت تکمیل تخریب ردیاب 35 مطرح میکنی.
ببخشید شما در مورد طرح خودت کلا چرت و پرت گفتی! متقارن باشه؟ ثابت باشه؟ عزیز من چند روزه دارم داد میزنم مثل من تصویر اسکوپ بذار ثابت کن! جدی ما رو گیر آوردیا! :D هر چی فرکانس متر داشتی گذاشتی که این رو ثابت کنی؟ الان بنده و دیگران از کجا میدونیم که در طول یک ثانیه چه اتفاقی روی امواج داره میفته که اخرش میشه اون عدد فرکانس کلی؟ شما اصلا میدونی فرکانس متر چطور کار میکنه؟ اگر میدونی خودت توضیحشو بده تا بهت بگم که متقارن بودن و ثبات امواج چیزی نیست که فرکانس متر اصلا مشخص کنه! فرکانس متر فقط میتونه تعداد سیکل در واحد زمان رو بشمره و نشون بده همین. این مفهوم رو هم میشه ثابت نگه داشت به قیمت تغییر خیلی مولفه های دیگه در شکل موج که برای ردیابی حیاتی هستن. این همون کاری هست که شما هم کردی! ;) مدار فانکشنی هم که گذاشتم و فیلمش رو همه میبینن دقیقا همین کار رو میکنه و عدد روی فرکانس متر ثبات عجیبی داره. دقیقا شبیه فانکشن خود شما! ولی اسکوپ رو دیگه همه میبینن چه خبره!
در قسمت مونتاژ بنده خودم از شاکیان هستم! پس اینجا با شما حرفی نداریم. آقا مجتبی بعنوان سازنده دستگاهها و ذینفع اصلی فروش باید در صورت وجود هر مشکلی در این زمینه پاسخگو باشن. حالا اگر مساله ای بود رسیدگی میکنیم. خیالتون راحت.
فرکانسهای کپی رو دیگه نمیدونم چه صیغه ای هست! اینکه حرف پرتی بود. این همه تعداد فرکانسی که در ردیاب 35 از ابتدا بوده بله درسته بیشترش بقول شما کپی بوده. ولی همینا رو هم در یک دستگاه بصورت جمع شده تا حالا دیده بودین؟ اون چند تایی هم که کپی نبوده از کجا اومده؟ حالا اینا هم هیچ ؛ پس این همه فرکانس ازاد که بچه ها خودشون پیدا کردن به چه دردی میخورده؟ حالا شما میخوای فرکانسهات کپی نباشه اگر راست میگی هیچ کدوم فرکانسهای ردیاب 35 رو استفاده نکن ببینیم شما چه فرکانسی میخوای بذاری! :D جالبه این همه فرکانس خوب با ردیاب 35 استخراج شده و داره جواب میده. خودت راستشو بگو شما که میگی ردیاب 35 دقت نداره ؛ ایا از همین فرکانسهای مود ازاد ردیاب 35 که بچه ها با 35 در اوردن استفاده نمیکنی؟ میتونی ثابت کنی توی دستگاه دیگه این فرکانسها چیز دیگه هستن؟ اگر ثابت کنی که حرف شما در خصوص خطای فرکانس 35 درست در میاد. اما اگر همین فرکانسها توی فانکشن شما هم داره جواب میده پس دیگه ثابت میشه ادعای شما فقط جنبه تخریبی داشته! البته اگر ابتدا ثابت کنی طرح خود شما دارای خطا نیست!!! ;) هر کسی که ردیاب 35 رو در کنار طرح شما دست بگیره ؛ تست کردن این مطلب و خیلی موارد دیگه بسیار سادست.
شما نگران من هم نباش من آرامش خودم رو دارم. ولی میخوام ببینم وضعیت شما بعد اون تست هایی که گفتم باید بذاری به چه صورته. حالا برای اینکه وقت من رو هم زیاد نگیری و دوستان هم احتمالا فریبی نخورن بهت یک اولتیماتوم 48 ساعته میدم. اگر تستهایی که در پستهای قبلیم بالای 10 بار خواهش و درخواست کردم ؛ گذاشتی و همه از روی اسکوپ قبولش کردن که دیگه کلکی در کار نیست ؛ مشکلی نداره. شما اینجا ازادی هر کار میخوای بکنی و اصلا تبلیغ هم بکنی و تاپیک اپراتوری ردیاب خودت رو داشته باشی! یعنی یک موقعیت فوق العاده عالی برای شما. اما اگر نتونستی با اسکوپ هم مثل فرکانس متر دقت طرحت رو ثابت کنی بنده شرمنده حضور شما در این انجمن خواهم شد. خواسته من گزاف نیست و همه فنی ها هم تاییدش میکنن. برات بیش از حد هم وقت گذاشتم. 48 ساعت هم زمان کمی نیست. تنها تا پایان روز دوشنبه 10 آذر فرصت داری.

یکشنبه 8 آذر1393 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا درسته که ما از 35 دل خوشی نداریم ولی انصافا حرفای اقا حمید منطقیه

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

یکشنبه 8 آذر1393 - 1:01am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

delta force نوشته است:

دوست عزيز
شما از كي 35 رو داري؟
راستش رو بگو تا بحال تونستي چيزي باهاش دريباري از زمين :-?
چند حفاري انجام داداي وچي در آوردي باهاش

دوستاني كه تونستن باهاش وسايل در بيارند راست وصادق و از روي وجدان بيان كنند

یکشنبه 8 آذر1393 - 1:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان اساتید و مهندس حمید گرامی:
مهندس با اجازتون جواب فرکانس متر چیست رو من بدم:
فرکانس متر متر چیست
فرکانس متر دستگاهی است که با استفاده از می توان فرکانس را اندازه گیری کرد و به این صورت می باشد که به اندازه گیری تعداد دفعاتی گویند که یک رویداد تناوبی در واحد زمان اتفاق می افتد.برای محاسبه بسامد باید یک بازه زمانی را مشخص کرده،تعداد روی دادن یک رخداد را در ان بازه زمانی شمرده و سپس این شماره را بر مدت ان بازه زمانی تقسیم کرد.راه دیگر محاسبه بسامد،اندازه گیری میان دو رویداد پیاپی(تناوب) وسپس اندازه گیری بسامد به عنوان وارونه این زمان است.رابطه بسامد به این گونه است :
F=1/T

در این فرمول T همان دوره تناوب است.فرکانس اندازه گیری تعداد تکرار اتفاقی در واحد زمان است،برای محاسبه فرکانس بر روی یک بازه زمانی ثابت تعداد دفعات وقوع یک حادثه را در ان بازه می شماریم و سپس این تعداد را بر طول بازه زمانی تقسیم می کنیم. در سیستم SI فرکانس با هرتز اندازه گیری می شود،یک هرتز به این معنا است که یک واقعه یک بار بر ثانیه رخ می دهد

ساختار فرکانس متر به این صورت می باشد که سیگنال به ورودی اعمال می شود ضمنآ سیگنال اعمالی فرقی نمی کند که سینوسی باشد یا مربعی و یا مثلثی چون با استفاده از یک معکوس کننده دیجیتالی شکل موج ما تبدیل به موج مربعی می شود و سپس به میکرو اعمال می شود.میکرو تعداد پالس های اعمالی به کانتر یک را در یک ثانیه بر حسب هرتز شمارش می کند که پالس های شمارش شده همان فرکانس پالس مورد نظر است.پس از اندازه گیری تعداد پالس ها،مقدار فرکانس سیگنال ورودی را بر روی نمایشگر ال سی دی نمایش می دهیم.
مهندس حمید من همچنان در صدد هستم تا خروجی 35 رو با اسکوپ دقیق اندازه گیری کنم و ثبات فرکانسی رو به عینا مشاهده کرده و نتیجه رو به حضور اعلام دارم.یا حق

یکشنبه 8 آذر1393 - 1:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

يكي به من جواب بده
اگه شكل موج 35 مربعي نيست پس چي هست ؟
من منظور مهندس حميد رو نفهميدم كه در 35 ديوتي سايكل نداريم آقا اين يعني چه مگه مميشه موج مربعي بدون ديوتي سايكل باشه
اصلا اندازه گيري فركانس ربطي به ميزان ديوتي سايكل نداره ~X(
ديوتي سايكل يعني اينكه اگه يك دوره تناوب يك موج مريعي رو به 100 قسمت تقسيم كنيم ديوتي سايكل 50% ميشه موج مربعي كامل يعني پيك مثبت با پيك منفي برابر هست
تعجب ميكنم راستش زماني كه كارشناسي ميخوندم كتاب تحليل و طراحي مدارات تكنيك پالس ديويد بل كه مترجمش آقاي مهندس محمود دياني هست رو بطور كامل پاس كردم ديگه يا سواد من كم هست يا سواد مهندس حميد زياد هست :D ;)
مهندس حميد چرا جواب نميدي
:D =)) =)) =)) =))

آخرین بار توسط @tesla در یکشنبه 8 آذر1393 - 1:56am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 8 آذر1393 - 1:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

@tesla نوشته است:
delta force نوشته است:

دوست عزيز
شما از كي 35 رو داري؟

ناصر جان شما دیگه شورشو در اوردی عزیز من
مگه به شما ربطی داره که کی ردیاب 35 رو داره و کی نداره؟
مگه شما خودت یه ردیاب درست نکردی که خطاش صفره پس اینجا چیکار میکنی؟
شما برو با اون خیال پردازیهات مخ همه رو بکار بگیر
مگه قراره هر کس با ردیاب 35 جنسی در میاره بیاد به شما بگه؟
نه عزیز من طرف مغز خر خو نخورده که بیاد تو انجمن پست بزنه من فلان چیز رو در اوردن که ظرف کمتر از 24 ساعت بگیرنش؟
پس دیگه شما از اینجور مسائل سو استفاده نکن
تا جایی که من میدونم کسایی بودن که با 35 به جواب رسیده باشن

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

یکشنبه 8 آذر1393 - 1:43am
مدیر کل
مدیر کل

احسنت به شما Taaak عزیز. بله درسته. حالا بحث ما روی اون واحد زمان هست! یعنی فرکانس متر این شمارش رو بر اساس چه میزان زمانی انجام میده؟ معمولا واحد زمانی مورد نظر فرکانس متر بصورت استاندارد 1 ثانیه هست. برای فرکانس های بالاتر میشه از واحد زمانی کمتری استفاده کرد و برای فرکانس های پایین تر باید واحد زمانی طولانی تر باشه تا دقت مورد نظر بدست بیاد.
حالا بحث ما بطور ساده اینه ؛ خب در واحد زمان مثلا 1 ثانیه درسته که ما یک فرکانس دقیق و درست داریم. ولی آیا میتونیم از روی فرکانس متر متوجه بشیم که وضعیت تک تک سیکلها به چه شکله و ایا مساوی هم هستن؟
مثال ساده ای میزنم. فرض کنین ما در موج خاصی بیایم و در 0.1 اول ثانیه 100 پالس ایجاد کنیم. از فاصله 0.2 ثانیه تا 0.5 ثانیه هم در هر دهم ثانیه 500 پالس داشته باشیم. از 0.5 ثانیه تا 1 ثانیه هم کلا خروجی صفر باشه یعنی پالس نداشته باشیم! بنظر شما فرکانس متر چه عددی رو نشون میده؟ جواب به سادگی 1600 هرتز هست!!! در صورتی که فرکانس قسمت به قسمت پالسها کلا چیز دیگه ایه و 1600 هرتز نیست! اینجا فرکانس متر هیچ تحلیلی از وضعیت پالس ها نمیده. اگر پالسها گاهی نزدیک تر و یا دور تر از هم باشن یا دیوتی سایکلشون هم منظم نباشه باز هم فرکانس متر دقیقا همین عدد رو نشون میده! مثال من از این حیث هست که در روشهای نرم افزاری هم همین اتفاق میفته. وگرنه اگر یک میکروی ساده توان این رو داشت که با ریزولوشن مثلا 1 صدم طول پالس ساعتش تمام سیکلها رو بطور مساوی تغییر بده که خب چرا پردازنده گیگاهرتزی ساخته بشه! خودتون حساب کنین وقتی 0.1 نانو ثانیه ریزولوشن زمانی داشته باشیم و سیکلها مساوی باشن عملا فرکانس پالس 10 گیگاهرتزی قابل تولیده!!! چون 10 گیگاهرتز هم فرکانسی هست که فاصله پالسهاش 0.1 نانو ثانیست. این هم به این معنی خواهد بود که میشه با میکرو یک کامپیوتر فراتر از چیزی که ما پشتش نشستیم ساخت! تمام داستان علم دیجیتال و پیشرفت پروسسورها در ساده ترین وجهشون یعنی افزایش سرعت پردازش در همین مثال ساده نهفتست. به همین جهت این بحث رو الفبایی میدونم و صحت ادعای مطرح شده رو به یقین رد میکنم.
مطلبی که لااقل برای بنده در ردیابی ثابت شدست اینه که فرکانس یک سیکل از موج دنبال هدفی خاص میره! یعنی هر سیکلش مهمه. سیستم وزن در ردیاب 35 هم این رو ثابت میکنه. چون عملا برای ردیابی یک هدف سنگین و حذف اهداف سبک تر ما به سیکلهای کمی نیاز داریم. فاصله بین سیکلها این شرایط رو ایجاد میکنه که نیاز به مولکولهای بیشتری از اون جنس ماده وجود داشته باشه تا بتونن به تعداد سیکل کم جوابگو باشن! لذا یک سری سیکل فشرده کوچکترین ذره هدف رو میگیره. ولی تعداد پالس های کم دنبال وزن بالاتر میرن. پس نه تنها در ردیاب 35 بلکه در همه ردیاب ها طول هر سیکل تعیین کننده جنس هدف انتخابی و تراکم سیکلها تعیین کننده وزن هست. البته تراکم سیکل طبیعتا نباید با مفهوم دیوتی سایکل متعارف در فانکشن ها اشتباه گرفته بشه! دقت هم کنین کلمه وزن در اینجا بلحاظ علمی اشتباهه و درست ترش جرم هدف هست! چون از نظر فیزیکی این هر مولکول هدفه که به سیگنال ارسالی پاسخ میده.
بهرحال اینا هم گوشه ای از علمی هست که پشت ردیاب 35 قرار داره و امروز دیگه من حساسیتی در افشای این نکات ندارم. چون بنظرم طراحی که بتونه همینها رو هم در عمل پیاده کنه کار بزرگی کرده.

یکشنبه 8 آذر1393 - 1:54am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ahoora94 نوشته است:
@tesla نوشته است:
delta force نوشته است:

دوست عزيز
شما از كي 35 رو داري؟

ناصر جان شما دیگه شورشو در اوردی عزیز من
مگه به شما ربطی داره که کی ردیاب 35 رو داره و کی نداره؟
مگه شما خودت یه ردیاب درست نکردی که خطاش صفره پس اینجا چیکار میکنی؟
شما برو با اون خیال پردازیهات مخ همه رو بکار بگیر
مگه قراره هر کس با ردیاب 35 جنسی در میاره بیاد به شما بگه؟
نه عزیز من طرف مغز خر خو نخورده که بیاد تو انجمن پست بزنه من فلان چیز رو در اوردن که ظرف کمتر از 24 ساعت بگیرنش؟
پس دیگه شما از اینجور مسائل سو استفاده نکن
تا جایی که من میدونم کسایی بودن که با 35 به جواب رسیده باشن

آقاي اهورا شما چرا ناراحت ميشي نكنه شما هم باهاش گنج پيدا كرده اي =)) =)) =)) =))

یکشنبه 8 آذر1393 - 1:58am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ا
مطلبی که لااقل برای بنده در ردیابی ثابت شدست اینه که فرکانس یک سیکل از موج دنبال هدفی خاص میره! یعنی هر سیکلش مهمه. سیستم وزن در ردیاب 35 هم این رو ثابت میکنه. چون عملا برای ردیابی یک هدف سنگین و حذف اهداف سبک تر ما به سیکلهای کمی نیاز داریم. فاصله بین سیکلها این شرایط رو ایجاد میکنه که نیاز به مولکولهای بیشتری از اون جنس ماده وجود داشته باشه تا بتونن به تعداد سیکل کم جوابگو باشن! لذا یک سری سیکل فشرده کوچکترین ذره هدف رو میگیره. ولی تعداد پالس های کم دنبال وزن بالاتر میرن. پس نه تنها در ردیاب 35 بلکه در همه ردیاب ها طول هر سیکل تعیین کننده جنس هدف انتخابی و تراکم سیکلها تعیین کننده وزن هست. البته تراکم سیکل طبیعتا نباید با مفهوم دیوتی سایکل متعارف در فانکشن ها اشتباه گرفته بشه! دقت هم کنین کلمه وزن در اینجا بلحاظ علمی اشتباهه و درست ترش جرم هدف هست! چون از نظر فیزیکی این هر مولکول هدفه که به سیگنال ارسالی پاسخ میده.
بهرحال اینا هم گوشه ای از علمی هست که پشت ردیاب 35 قرار داره و امروز دیگه من حساسیتی در افشای این نکات ندارم. چون بنظرم طراحی که بتونه همینها رو هم در عمل پیاده کنه کار بزرگی کرده.

مهندس حميد شما نميدونم ما ها رو چي حساب كردي كه اين مزخرفات رو تحويل ما ها ميدي
آقا شما هرچي بخواي در مورد تكنيك پالس من برات از سير تا پيازش رو توضيح ميدم از مولتي ويبراتورهاي مونو استابل (تك پايا) واستابل (ناپايا) تا مدارات اشميت تريگرو مقايسه كنند هاي ولتاژ - مدارات برشگر -كليدهاي ترانزيستوريوآپ امپ در سوئيچينگ فيليپ فلاپ ها -مدارهاي دوازه اي منطقي و آيسيهاي زمانسنج پاسخ فركانسي انواع مدارات و پاسخ مدارات rc نسبت به شكل موج مربعي و .............

یکشنبه 8 آذر1393 - 2:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من چیزی جز خطا نگرفتم.حسرت هم نمیخورم چون از اول بخودم گفتم این کار قماره احتمال باخت در اون خیلی ببشتر از برده

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

یکشنبه 8 آذر1393 - 2:50am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure