انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 5:45pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

@tesla نوشته است:
delta force نوشته است:
میشه اقا تسلا
کار نشد نداره بنده قبلا مشابهش رو دیدم که روی خود دستگاه تصویری سوار بود
اون موقع چون تو باغ نبودم زیاد بهش دقت نکردم ,نمیدونستم سرنوشت بلاخره ما رو میشینه سر همون سفره

:^o :)) =)) =)) آقا نخندونين جماعت رو :ymdevil: باز هم اين خارجيها كلي ميخندند :ymapplause: :ymapplause:

آقای ناصر لطفا بحث و بچه ها رو به سخره نگیرید. [-X [-X [-X

شنبه 7 آذر1393 - 1:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ن ر ی ن باز تو بزار کارشون بکنند میای هر پست با این حرفات خراب میکنی اقا تو مرد خندان بیا برو

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

شنبه 7 آذر1393 - 1:31am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان وقتی گالیله رو ميخواستند اعدام کنند گفت که حرف شما صحیح هست و زمین مرکز کائنات هست
االان هم من باید بگم که آقا این کار شدنی هست حتما من چیزی در مورد الکترو استاتیک ومیدان مغناطیسی و ماهیت امواج الکتر و مغناطیس و یا اللترو گراویتی نمیدونم :-BD
اگه میخواهید یک همین کاری بکنین اول باید اساس کار اسکو ئیت رو بدونن بعد باید ابر رسانا بسازیم بعدش هم باید یک cpu چند هسته ای دردسترس داشته باشیم یا یک تراشه dsp یا ازfpga بهره ببرید یعنی یک دستگاه ام آر آی پیشرفته که سطح اسکن لا اقل 500 متر باشد و برای اون مجبورید از میدان مغناطیسی در حد گیگا وات شبیه به آنچنان هارپ استفاده کنید موفق باشید

آخرین بار توسط @tesla در شنبه 7 آذر1393 - 1:55am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 7 آذر1393 - 1:42am
مدیر کل
مدیر کل

دو تصویر از دو فرکانس ردیاب 35 و اندازه گیری های متفاوت توسط اسکوپ خودم میذارم.
پیوست:
1331_5.jpg

این تصویر مربوط به فرکانس 1331.5 هست که فقط یک سیکلش روی صفحه اسکوپ جا گرفته. همونطور که میبینید فرکانس متر اول این اسکوپ که در باکس نارنجی گوشه سمت راست بالای صفحه دیده میشه ؛ مشابه فرکانسمتر دوستان فرکانس رو کمتر نشون میده! اما در گوشه سمت چپ پایینی اندازه گیری فرکانس مربوط به این سیکل 1.331 کیلوهرتز با دقت 4 رقم درست هست و اگر در کنارش به عدد پریود (طول کل موج) یعنی 751.0 میکروثانیه دقت کنیم ؛ فرکانس دقیق تر بصورت 1331.56 محاسبه میشه که تقریبا مطابق محاسبات قبلی هست و دقت کاملا قابل قبولی داره.
پیوست:
21_04.jpg

این تصویر هم مربوط به فرکانس 21.04 هست که به همون شکل اندازه گیری شده. باز هم میبینید که فرکانس متر بالایی فرکانس کمتری نشون میده ولی فرکانس متر پاییینی دقیقا فرکانس رو 21.04 اندازه گرفته!

این دو تصویر فکر میکنم برای بیان واضح تر موضوع مورد بحث و پیچیدگی این نوع موج کافی هست و قرار دادنش در کنار تصاویر و فیلمی که قبلا گذاشتم ؛ همگی بخوبی دقت فرکانسی ردیاب 35 رو در عین داشتن پایداری پالس مثبت اثبات میکنن. در عین حال ملاحظه میکنین که شارژ باطری روی 30 درصد هست ولی نه دقت تفاوتی کرده و نه قدرت پالسها! پس این مساله که ردیاب با باطری پر و خالی یکسان جواب میده هم به نوعی ثابت میشه! امیدوارم دیگه هیچ شبهه ای در این موارد باقی نمونده باشه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 7 آذر1393 - 1:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
حمید جان و دیگر دوستان خسته نباشید .

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 7 آذر1393 - 1:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید این که شما فرمودید کاملا صحیح است: F=1/T ---حالا T=751(دوره تناوب یعنی مدت زمان یک سیکل کامل .واحدش هم ثانیه هستش) پس F=1/751=1331.557 هرتز.
کاملا دقیق هستش.حال مسئله اینجاست که آیا سیستمی که دست بچه ها و بنده حقیر هست همین دقت رو داره یا نه.این هم در تستهای ما باید مشخص بشه..انشاالله که داشته باشه.

شنبه 7 آذر1393 - 2:06am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان من نمیخواستم وارد بحث ردیاب 35 بشم ولی دیگه چون بحث تخصصی میشه بهتره که نظر بدهم چون میدونم دوستان زیادی هستند که در الکترونیک سر رشته ندارند
1-در مورد فرکانس گیری فرقی بین اسکوپ و آهمتردیجیتال که درست کالیبره باشه وجود ندارد
2 وقتی ما فرکانس یک موج مربعی رو اندازه میگیریم هر دوره تناوب از یک سیکل مثبت ویک سیکل منفی تشکیل میشه که وتعداد این دوره تناوب ها در یک ثانیه فرکانس میشه حالا فرقی نمیکنه که دیوتی سایکل روی چند باشه منظورم آینه که شکل موج کاملا مربعی باشه یا عرض پالس کمتر ویا بیشتر باشه چون یک دوره تناوب از یک سیکل مثبت ویک سیکل منفی درست میشه حال اگر شمارنده فرکانس داخل آهمتردیجیتال با لبه پایین رونده شروع به شمارش کنه درست در لبه پایین ر نده بعدی عدد 1 و در لبه پایین رونده بعدی عدد 2 و .... و همچنین اگه از لره بالا رونده استفاده بشه همین طور خواهد بود
پس باید در هر دو حالت عدد نمایش داده شده با ولت متر یکی باشد که مشخصه ردیاب 35 ثبات فرکانسی نداره وبس...........

شنبه 7 آذر1393 - 2:26am
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان ابتدا از شما خواهش اکید میکنم بحثهای غیر مفید و غیر فنی یا تبلیغات برای خودتون رو بهیچ وجه مطرح نکنین! اگر مطلب فنی یا محاسبه فرکانسی داشته باشین در خدمتتون هستیم.
شما به نکته خوبی اشاره کردین. ولی جا داره خدمت شما و دوستان عرض کنم در ردیاب 35 از مفهوم دیوتی سایکل اصلا استفاده نشده! این اشتباهی هست که خیلیها میکنن و حتی دیدم عنوان شده با تغییر دیوتی سایکل میتونیم حذف کننده درست کنیم! این مطلب بهیچ وجه صحت نداره و خود دوستان در تستهای ساده ردیابی میتونن متوجه بشن که اگر از دیوتی سایکل برای این کار استفاده کنن دیگه هدف درست ردیابی نمیشه مگر بر اساس ذهنیت محض! بله در خصوص فرکانس این مطلب شما درسته که اگر فقط دیوتی سایکل موج تغییر بکنه فرکانس نباید عوض بشه. ولی وقتی دیوتی سایکل در کار نیست این بحث هم درست نیست و نهایتا باید گفت فرکانس متر چیز دیگری نشون میده که الزاما ربطی به فرکانس موثر در ردیابی هدف نداره.

شنبه 7 آذر1393 - 3:09am
مدیر کل
مدیر کل

دوستان عزیز بررسی و تست بسیار جالبی از مقایسه ردیاب 35 و فانکشن ژنراتور موبایل انجام دادم که نتیجه رو در اختیارتون میذارم. پیشاپیش این هشدار رو بدم که نتیجه این بررسی احتمالا سرنوشت ردیابی با موبایل و یا مکمل مورد استفاده دوستان رو به شکل دیگری خواهد کرد!!!
ابتدا خواهش میکنم فایل حاوی فیلم گرفته شده از اسکوپ رو دانلود و ملاحظه کنین:
پیوست:
Mobile_FPL35_1331-5.zip

البته من خیلی دوست داشتم که با دوربین واقعی این فیلم رو بگیرم ولی چون از خود موبایل برای تولید موج استفاده کردم و دوربین دیگه ای در دسترس نبود مجبور شدم تصویر برداری رو از طریق مکانیزم داخلی خود اسکوپ انجام بدم. بهرحال نتیجه تفاوتی نداره و تصویر هم واضح هست.
ابتدا این توضیح رو عرض کنم که موج به رنگ زرد خروجی ردیاب 35 روی فرکانس 1331.5 هست که به کانال1 اسکوپ داده شده و موج آبی خروجی فرکانس 1331.500 مربعی که توسط نرم افزار فانکشن ژنراتور اندروید روی موبایل گلکسی اس4 مدل 8 هسته ای به کانال2 اسکوپ داده شده.
حالا کار به دقت امواج نداریم! همه میدونیم موبایل برای تولید موج مربعی وضعیت بسیار افتضاحی داره. اما مساله فرکانس بویژه از نظر پایداری کاملا قابل بررسیه. تریگر هم بصورت Alter بین دو موج تعیین شده تا هر دو موج بصورت ثابت روی صفحه قرار بگیرن و قابل بررسی باشن. تحلیل ما هم طبیعتا روی قسمت مثبت پالس انجام میشه.
در قسمت سمت چپ ملاحظه میکنین که لبه بالا رونده پالس مثبت هر دو موج کاملا پایدار و ثابت هست. این چیزیه که ما برای بررسی وضعیت لبه پایین رونده طرف مقابل لازم داریم! وگرنه اندازه گیری نمیشه کرد. حالا در سمت راست که این پالس های مربعی پایین میان وضعیت رو مشاهده میکنین! لبه پالس زرد که مربوط به ردیاب 35 هست کاملا ثابت و استوار و بدون ذره ای لرزش قرار داره که نشانه پایداری کامل روی فرکانس 1331.5 هست. اما وقتی به لبه موج آبی موبایل در همونجا نگاه میکنین داستان چیز دیگه ای هست! موج آبی مرتبا بین دو نقطه در نوسان هست. خاطرتون باشه همین مطلب رو روی اسکوپ پرتئوس در فانکشن DDS موجود در انجمن هم بررسی و اعلام کرده بودم. اینجا هم بصورت واقعی این اتفاق داره میفته. چرا که باز هم پای الگوریتم DDS در میان هست! من دو نقطه ای که موج آبی در حال نوسان هست رو در میانه صفحه اسکوپ با دو کرسر S , E علامتگذاری کردم. در قسمت پایین میبینید که دلتای بین این دو کرسر معادل 22 میکرو ثانیه هست!!! یعنی موج آبی خروجی موبایل با اینکه لبه چپش ثابت هست ولی در لبه راست دارای یک نوسان زمانی 22 میکرو ثانیه ای میشه. جالبه که لبه پالس خروجی ردیاب 35 هم درست وسط این فاصله قرار داره! :D دوستان خیلی مساله جالب و ساده و مهمی برای ردیابیه. میانگین فرکانس خروجی موبایل در بازه زمانی یک ثانیه دقیقا 1331.500 هرتز هست. با 3 رقم اعشار دقت! چیزی که دوستان روی اسکوپ کارت صوتی هم چک کردن. اما آیا اینجا این مساله واقعیت داره؟ نه! یک تعداد قابل ملاحظه فرکانس داریم که مرتبا عوض میشن تا حد وسطشون عدد مورد نظر در بیاد! این مفهوم عینی چیزی هست که یک فانکشن DDS به ما میده و به همین لحاظ عرض میکنم استفاده ازش جهت ردیابی بسیار مخاطره برانگیزه چون پر واضحه که با چند فرکانس مختلف و همزمان اهداف مختلفی ردیابی میشن و طبیعتا خطا بالا میره.
حالا ببینیم این 22 میکرو ثانیه معادل تغییر فرکانس از چقدر تا چقدر هست؟! با توجه به اینکه میانگین دقیق 1331.500 هرتز هست بنابراین نصف طول موج تقریبا 375.5 میکرو ثانیه میشه. دلتای 22 میکرو ثانیه ای نوسان حول و حوش این مقدار به این معنیه که از 11 میکرو ثانیه کمتر تا 11 میکرو ثانیه بیشتر طول پالس مثبت متغیر برای فرکانس خروجی داریم. یعنی کمترین طول پالس حدود 364.5 میکرو و بیشترینش 386.5 میکرو ثانیه خواهد بود! با ضرب در 2 و معکوس کردن به این نتیجه میرسیم که فرکانس خروجی موبایل روی این موج از حدود فرکانس 1293.7 تا 1371.7 هرتز داره تغییر میکنه! یعنی در کمال ناباوری یک بازه تغییر 78 هرتزی داریم!!! :D
خب این مربوط به موج مربعی بود. برای سینوسی هم دقیقا همین هست. هیچ تفاوتی نمیکنه. چون در این الگوریتمها فرمول و در واقع لوپی که عدد فرکانس رو میسازه ربطی به شکل موج نداره. چون هر بار چیزی رو که باید خروجی بده از پترن خاص همون موج برمیداره و استفاده میکنه! لذا فقط پترن موج عوض میشه و محاسبه فرکانسی همون هست. تنها مشکل ارزیابی موج سینوسی با این روش این هست که چون سینوسی لبه نداره بسیار مشکل میشه میزان نوساناتش رو از روی اسکوپ اندازه گیری کرد. ولی وجود نوسان حتی اونجا هم مشخصه.
همه داستان همین بود. در واقع شکست سخت ردیاب موبایلی در برابر ردیاب 35 روی فرکانس 1331.5 ! واقعیتش قبل از بررسی دقیق حتی خودم باورم نمیشد که چنین خطای فاحشی در موبایل وجود داشته باشه. موبایل مورد استفاده هم که خودش جزو بهترین گوشی هاست! پس از گوشی های دیگه هم توقع بهتر از این نیست. لذا دوستان در جریان داستان باشن و در استفاده از نرم افزار موبایلی هم خیلی بیشتر احتیاط کنن. درسته که با این اوصاف جواب میده ولی میزان خطا رو میتونه خیلی بالا ببره. حداقلش این هست که فقط بعنوان حذف کننده کمکی خطا میشه روش حساب کرد. اما کسانی که بعنوان خود ردیاب بخوان از اینجور نرم افزارها استفاده کنن باید متوجه میزان خطای فاحشش باشن. این خطاها بعد از تقویت خروجی موبایل و افزایش میزان شعاع زنی به میزان توانی افزایش هم پیدا میکنه که دیگه بسیار بدتر هست!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 8 آذر1393 - 3:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید این اختلافی که تو تصویر دیده میشه تو موج مربعی ،میتونه به علت خروج موج از ایسی امپلی موبایل باشه. این مشکل میتونه در موج سینوسی نباشه.
اگه میشد که خروجی مربعی رو از سی پی یو و قبل از ورود به امپلی گرفت اونوقت نتیجه این نمیشد.

شنبه 8 آذر1393 - 9:23am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure