انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 5:33pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

l24nb0 نوشته است:
سلام من یک نظری دارم که :
اقای کانی و مهندس حمید.
از اقای کانی درخواست دارم که با هماهنگی اقای fabienmartin یک ic برنامه خورده دمو (چه جوری بگم علم پایین هستش .که نشه ازش کپی کرد )برای حمید بفرستن که خودشون تست های علمیشو بزنند که خیالشون اگر DDS بکار رفته باشه که مشخص هست سخت افزار هم که DDS نیست .
اینجوری مشخص میشه الان گیر دقت فرکانش همینDDS یا نرم افزاری یا سخت افزاری .خوب اگر DDS نبود مهندس حمید پاسخ میدن و در گیری پیش نمیاد فقط یه سیستم درست دست بچه میرسه

فکر نکنم ایشون همچین کاری انجام بده....فیلم رو ببین دادش بعدنظرت رو بگو :D

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

جمعه 7 آذر1393 - 10:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

.
.
سلام

دوستان منتقد توجه داشته باشید که:

در دستگاه 35،
با یک مولد ساده موج مربعی که با کانتر/تایمر و مولد pwm اکثر میکروکنترلرها، می توان با دقتی در حدود 16 بیت و بهتر ( خطای کمتر از 0.003% ) ساخت
روبرو نیستیم

انجام مورد فوق از عهده اکثر افراد مبتدی در میکروکنترلر هم بر می آید( حداقل 10000 نفر در سایت http://www.ECA.irمی توانند این کار را انجام دهند )

به توضیحات سازنده توجه فرمایید.

به دلیل استفاده از کلمه فرکانس در این دستگاه، در میان استفاده کنندگان شبهه پدیدار شده که مانند موج مربعی ساده باید عدد دقیق و ثابتی داشته باشیم.

این گونه نیست.
نیم موج مثبت دارای دقت زمانی است
نیم موج منفی، شناور است( بیشتر طول می کشد و نیاز به دقت زمانی ندارد)
جمع دو نیم موج فوق = پریود = شناور = فرکانس کمتر = عدم تثبیت فرکانس با فرکانس متر

لیکن، موضوع فوق به معنی غلط بودن نیست، بلکه تکنیک این دستگاه است

=============================================================

ضمنا" از این دستگاه، انتظاری در حد خودش داشته باشید.

داشتن خطا ، امری طبیعی و پذیرفتنی در این تکنیک است.

در دنیای الکترونیک، دستگاه دیگری که بی نقص باشد، به معرفی عموم گذاشته نشده...

همه کم و بیش، دارای خطا هستند.

دستگاه فرضی بدون خطا ارزش میلیاردی خواهد داشت.

درود

جمعه 7 آذر1393 - 10:54pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

خوب گریوانت عزیز
آیا این چیزی که شما و مهندس حمید می فرمایید برگ برنده محسوب میشه در ردیابی؟

جمعه 7 آذر1393 - 10:59pm
مدیر کل
مدیر کل

خب فیلمها بالاخره دانلود شد! واقعا کار این دوست ما و سطح فنیشون و حتی صداقتشون لحظه به لحظه بیشتر داره روشن میشه! :D
فیلم اول که بیشترش تکرار داستان قبلی هست. خیلی جالبه که ایشون چقدر دیگران رو احمق فرض میکنه! باز هم تکرار قضیه فرکانس متر! در این مورد توضیح زیادی دادم. دیگه نیازی به توضیح نیست. ولی شما دقت کنین که اسکوپ در این فیلمها چطور در حاشیه قرار گرفته! حتی اسکوپ دیجیتال هم نیست که بشه روی صفحه زوم کرد و دقت لبه امواج رو درست دید! پس حتی امکان هم داره ایشون خودش هم در جریان واقعیتی که وجود داره نباشه. با این حال من به ایشون توصیه میکنم اگر هم من رو قبول ندارن باز برای اطمینان خاطر خودشون هم که شده تست مشابه تست من رو با یک اسکوپ دیجیتال و دارای زوم کافی بررسی کنن و لبه مخالف پالس رو در حالت تایم دیویژن حداقل 200 نانو ثانیه ببینن. اینجوری پرش پالس در طرح خودشون و همینطور ردیاب موبایل کاملا مشهود خواهد بود. خوشبختانه در مورد موبایل که دیگه همه ما داریم و تستش رو خواهم گذاشت!
نکته دیگه این هست که ایشون وقتی روی 1331 میرسه میگه ببینین 0.5 تا جلو میره! خب دوست من مگه کسی غیر این گفته بود؟ چرا برای تخریب طرف مقابل تا میتونی فلفل و زردچوبشو زیاد میکنی؟ :D با احمق که طرف نیستی! هدف شما مشخصا تخریب ردیاب 35 و شخص بنده و تبلیغ طرح خودت هست! این رو دیگه کم کم همه متوجه میشن. بهرحال در مورد همین فرکانس هم توضیح دادم و عرض هم کردم در این سیستم حداکثر دقت همین بوده. فیلمش رو هم که گذاشتم و استپ های تغییر رو دیدین! اگر میتونی شما هم مشابه همونو فیلم بگیر. اگر نمیتونی من و خودت رو بیهوده خسته نکن. تا اخر دنیا هم فرکانس متر نشون من بدی من میگم اعداد همگی درست هستن ولی طریقه بررسی شما بلحاظ اینکه دستگاه یک ردیاب هست نه فانکشن ؛ کاملا اشتباهه! مشکل اساسی شما هم اینه که خودت یک فانکشن ساختی و ردیاب 35 رو هم فانکشن فرض کردی. لذا فانکشن شما در ردیابی کارایی زیادی نمیتونه داشته باشه و خطاش هم خیلی بیشتره و در عین حال هرگز با این روشها به تحلیل درستی در خصوص ردیاب 35 نمیتونی برسی. البته اگر بخوای میتونی! ولی باید فرکانس متر رو بذاری کنار! ;)
حالا من یک مطلب دیگه هم عرض میکنم. دوستانی که کمی فنی هستن میتونن رد یا تایید کنن. میدونیم که فرکانس متر کارش فقط سنجش فرکانس هست و به شکل موج هم کاری نداره. اما اسکوپ نه تنها شکل دقیق موج رو نشون میده بلکه براحتی میشه حتی گاهی با دقت بیشتر باهاش فرکانس رو هم اندازه گرفت! خب ایشون فرکانس متر رو بذاره کنار و اندازه گیری موج رو از طریق طول موج انجام بده! در نهایت محاسبه فرکانسش تنها یک تقسیم سادست! :D من درخواست دارم اندازه گیری دقیق با این روش انجام بشه و از صفحه اسکوپ هم فیلمبرداری بشه. شبیه چیزی که من انجام دادم. تا ببینیم طرح کی بقول ایشون خطای فاحش داره! ;)
خب خدا رو شکر فیلم دوم حقانیت ما رو کاملا ثابت میکنه! :ymsmug: دوستان خواهشا خیلی دقت کنن! در طرح ایشون فرکانس 100.01 کیلو هرتز تنظیم شده و روی فرکانس مترهای محبوب ایشون هم بوضوح دیده میشه. حالا به موج روی صفحه اسکوپ دقت ویژه بکنین! در اون حالتی که موج رو باز تر میکنن تایم دیویژن 1 میکرو ثانیه هست. خب ایرادی هم نداره با اینکه زوم کمه ولی در اینجا به اندازه کافی گویاست. حالا محاسبه ساده طول سیکل این موج رو انجام میدیم. فرکانس 100010 هرتز هست. 1 رو تقسیم بر این عدد میکنیم و تقسیم بر 2 هم میکنیم تا طول پالس مثبتش در بیاد. نتیجه 4.9995 میکرو ثانیه هست!!! حالا طول پالس مثبت رو از روی خانه های افقی صفحه اسکوپ شمارش کنین. دقت کنین از لحظه ای که موج شروع به بالا رفتن میکنه تا لحظه ای که موج شروع به پایین اومدن میکنه میشه طول پالس مثبت. در واقع انتهای قسمت منفی پالس تا انتهای قسمت مثبت پالس. حتی اگر کمتر و بیشترش رو هم حساب کنیم باز خطای فاحشی دیده میشه! تعداد خانه رو که بشمرین میبینین 5 خانه افقی کامل داریم و تقریبا 0.2 خانه از سمت راست بیشتر ادامه پیدا کرده و 0.2 خانه هم از سمت چپ بیشتر! در مجموع 5.4 میکرو ثانیه هست. این 0.4 اضافی بهیچ وجه در تصویری که دیده میشه قابل انکار نیست! :ymsmug: :D حالا رقم واقعی فرکانسی که طول پالس مثبتش 5.4 میکرو ثانیه هست رو مجددا محاسبه میکنیم. این مقدار رو در 2 ضرب میکنیم و 1 رو تقسیم برش میکنیم. رقم محاسبه شده تقریبا 92592 هرتز در میاد!!! خب این اسمش چیه؟ خطای فاحش یا کلاهبرداری فاحش؟! دوستان خواهشا خودشون به فیلم دوم خیلی توجه کنن. در واقع این یکی از سیکلهای فرکانسهایی هست که ترکیب میشه. قطعا سیکل بعدی عددی بالای فرکانس اصلی هست. چندین سیکل با فرکانسهای مختلف وجود دارن که میانگینشون میشه اون عددی که فرکانس متر نشون میده. فراموش نکنین بنده عرض کردم با این میکرو ها در فرکانس 100 کیلوهرتز با روش بنده و در واقع دقیق ترین روش پایدار بطور متوسط 625 هرتز خطا وجود خواهد داشت! این مطلب بنده در تاپیک قبلی موجود هست. حالا شما به عدد واقعی همین یک سیکلی که از این فرکانس روی اسکوپ دیده میشه دقت کنین. حدود 7500 هرتز تفاوت!!! واقعا دم شما گرم دوست عزیز. ما رو که رو سفید کردی! :D همین امثال شما هستین که این مملکت به اینجا رسیده. فقط و فقط ادعا و دک و پز ابزار و قطعه و آخرش هم این!!! دوستانی که دخیل به امامزاده ایشون بستن اگر در حد چند کلاس دوره متوسطه هم سواد دارن خودشون از روی فیلم دوم محاسبات رو تکرار کنن تا بهشون ثابت بشه.
نکته جالب این تصویر در عین حال آورشوت و آندرشوت قابل ملاحظه موج مربعی هست که البته بدلیل استفاده از سیمکشی بردبورد و همینطور استفاده از پراب اسکوپ نا مناسب یا در حالت X1 هست. ولی اینها ربطی به خطای فاحش فرکانسی که دیده میشه نداره!
در فیلم سوم هم بالاخره موج ردیاب 35 روی اسکوپ دیده میشه! ولی جالبه که تصویر رو جلو نمیبرن تا محاسبه قسمت طول پالس مثبت دقت فرکانسی رو ثابت کنه!!! :D در همین حد هم برای من کافی بود. ممنون. به نوعی باز هم حرف من اثبات شد!
حالا به این مسائل محاسباتی و فنی هم کار نداریم. ایشون طی صحبتهاشون در فیلم اول به شکل تحقیر آمیزی برخورد کرد و ادعا میکنه ردیاب 35 این خطای فرکانسی رو داره و اپراتور میره خطا میزنه و فروشنده باید پاسخگو باشه! عرض من این هست ؛ دوست عزیز اینجور با افکار عمومی بازی نکن! حتی در فیلمهای شما هم واضح هست که روی هر رنج فرکانسی حتی اگر فرکانس متر هم ملاک باشه باز هم یک میزان خاصی رو فرکانس متر کمتر نشون میده! مثلا در فرکانسهای پایین فرکانس متر شما کلا داره 0.05 هرتز کمتر از دستگاه نشون میده. حالا فرض کنیم شما درست میگی. ولی آیا طبق خود فیلم شما فرکانس خروجی ردیاب 35 یک صدم تغییر میکنه یا نمیکنه؟! اینکه دیگه واضح هست! پس دقت صدم هرتزی در میزان تغییرات وجود داره. حالا چیز سختی هم نیست شما فکر کن داری با 0.05 پایین تر هر فرکانسی ردیابی میکنی! اهداف که عدد فرکانس حالیشون نیست دوست من! اصل موضوع اینه که میزان تغییراتی که اپراتور روی دستگاه تنظیم میکنه واقعا در خروجی ردیاب اتفاق میفته! این رو دیگه فیلم شما داره تایید میکنه نه سند من! پس اگر قرار باشه هدفی با یک صدم اینور یا اونور ردیابی بشه خواهد شد! بنابراین خطایی که مربوط به اندازه گیری با فرکانس متر باشه امکانپذیر نیست. بخصوص که اکثر فرکانسهای ازاد رو خود دوستان دراوردن و نتایج با هم کاملا مشابه بوده. حالا اینکه فرکانس متر چی نشون بده ربطی به مقوله خطا نداره. دقت دستگاه در درجه اول به حداقل بودن پله های تغییرات بستگی داره. البته من کلا روش شما رو رد میکنم و صد در صد اشتباه هست. ولی حتی با فرضیات غلط شما هم میشه جلو رفت و به این نتیجه رسید که ادعایی که شما بر اساس فرکانس متر میکنی در مورد خطا اصلا مرتبط نیست و صرفا یک داستان تخریبیه.

جمعه 7 آذر1393 - 11:04pm
استاد
استاد

fabienmartin نوشته است:
جاوید نوشته است:
fabienmartin نوشته است:
خوب اگر این اختلاف ها چه کم چه زیاد در مد ازاد برای مشتری وجود داشته باشه همش خطا میزنید اینو بدونید جدی بگیرید اگر طراح میتونه این نقیصه رو برطرف بکنه لااقل در مد ازاد اونجا که دیگه وزن صفر هست و نباید چیزی دخالت داده بشه و دوستان میبینید که این فقط برای حل مشکل 35 بود قصد دیگری نبوده تا دوستان بفهممن این مدت مشکل داشتند از کجا بوده..
این هم لینک فیلم فرکانسهای 35 و فرکانس دستگاه خودم
http://uplod.ir/9ya9fhows2lm/1.rar.htm

درود بر شما
مارتین جان عامل اکثر خطاهای ردیابی از مگنت بدن هست امروز در یک تست روی یک تومولوس به وضوح این موضوع را دیدم و هدف هم 15کیلو در عمق 6 متری 35 نمایش داد دیگه فقط نمیتونم بگم که چه فلزی هست ولی اگه 35 دقت فرکانسی متغییر داره پس چرا یکبار نشده که دو فلز را بشه با یک فرکانس اون هم فرکانس زیر 100 هرتز و با صدم هرتز گرفت
این تو مولوس دوسال زیر نظر دارم و اگه جور بشه حفاری میکنیم اگه دستگاه دم دست داری میتونی برام ارسال کن تا این ردیاب شما را هم روی اون تست کنم و ببینم کدوم بهتر عمل میکنه و نتیجه حفاری هم اگه فانکشن شما جواب مثبت داد حفاری میکنم وگرنه بی خیال هدف میشم البته من حذف کننده استفاده نکردم چون با تک انتنه دیگه نیازی به استفاده از tda نیست و وزن را دقیق میزنه حداقل با هدف های دو ساله زیر خاک اینجوری جواب میده

خیلی هم خوب شما استاد هستید بهترین فرکانسها هم دارید فرکانس با مگنت بدن هم داری 35 هم که از نظر خودت خوبه دیگه مشکلی ندارید من دستگاهی ندارم همه چیز روی بردبورده شما با 35 و حذف کننده بهترین جواب رو میگیری نگران نباش چون لقب استادی رو یدک میکشی خوب میدونی وقتی انتن میره جای چه خبره هدفتون هم که خوبه پر از استخوان و ظرف سفالی بالای سرش خمره ای پر از طلا چون یادمه جای که بار باشه 35 حتما میزنتش نگران نباش استاد فقط یه حفاری رو گردنت میافته.. موفق باشید.... :-H

درود بر شما
مارتین جان ما قصد توهین به شما را نداریم و نداشتیم و ایبکه دستگاه ندارید باز هم مشکلی نیست گفتیم شاید بخواهید توانایی ردیاب خودتون را محک بزنید و ما هم که به قول شما لقب استادی در سایت داریم مهر تاییدی بر طرح شما بزنیم شاید این مهر تایید برای فروش شما و شاید برای کاربران هم خوب باشه که یه ردیاب خوب گیرشون بیاد.در هر صورت ما یه پیشنهاد دادیم که گویا این پیشنهاد موجب دلخوری شما شده حال اونکه من قصد منفی از این پیشنهاد خود نداشتم
مهندس حمید بهتر میدونه که شما چه ساختید منم بهتر از هر کسی دیگه میدونم که 35 چه دستگاهی هست باور کنید خود حمید هم نمیدونه که چه دستگاه کارامدی دستگاه 35 هست من که با 35 از 5 مورد حفاری هیچ خطایی در ردیابی و نقطه زنی و عمق گیری نداشتم و مطمعن هستم که هیچوقت هم ندارم. درسته که هنوز قلق تفکیک اون و توانایی اون در این موردبرای ما ناشناخته هست ولی این هم بهش دست پیدا میکنیم
ممکنه طرح شما از نظر شما 10 برابر از 35 دقت بیشتر داشته باشه اما باید به تجربه این را ازمود که در ردیابی با عوامل ناشناخته چقدر توانایی برای تفکیک داره چه تفکیک بین فلز و غیر فلز و چه تفکیک بین فلزات
ردیاب چیزی نیست که بشه جساب روی اون باز کرد حداقل در مورد تفکیک زیر خاک همشون مشکل اساسی دارند
حالا اگه طرح شما دست ما نرسه دوستان دیگه هستند که اگه بدستشون رسید خبر خوب و بد در مورد اون را به ما انتقال میدهند ولی خدا کنم خبرهای خوب برسه تا ما هم شاید از این در بدری تفکیک رهایی پیدا کنیم .شاید هم وضعمون خوب شد وزحمت ساختن یه دستگاه را به شما بدهیم

جمعه 7 آذر1393 - 11:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

.
.
سلام
{ جناب kani }

برای ردیابی به روش الکترونیکی، "تحلیل دقیق علمی با علوم دانشگاهی مرسوم" وجود ندارد.

بلکه بر اساس تجربیات و اتفاقات، سازندگان به تکنیکهایی در تولید شکل موج و فرکانس و دیوتی سایکل و مدولاسیون دامنه و... رسیده اند.

تکنیک دستگاه 35 هم منحصر به فرد بوده و تا حدودی که آمار آن در این سایت درج شده، توام با موفقیت و نیز مقداری خطا بوده.

استفاده از این روش ، برای 35 مزیت محسوب می شود.

==================================================================

مطمئن باشید که مانند خیلی از مشاغل دیگر، از هر 100 نفر،

90 نفر موفق نمی شوند، و مجبور به توقف فعالیت در این زمینه می شوند و به کار دیگر روی می آورند...
5 نفر موفقیتی در اندازه مقدارکمی بیش از درآمد کارمندی بدست می آورند
4 نفر موفقیتی در اندازه 10 تا 100 برابر بیش از درآمد کارمندی بدست می آورند
1 نفر موفقیتی در اندازه کوزه و خمره بدست می آورد

و از هر 10000 نفر که وارد این کار می شود کمتر از یک نفر به خزانه می رسد!

و این موضوع، تقصیر 35 نیست!

درود

آخرین بار توسط گریوانت در جمعه 7 آذر1393 - 11:25pm ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

جمعه 7 آذر1393 - 11:13pm
مدیر کل
مدیر کل

delta force نوشته است:
خروجی 35 درست اندازه گیری بشه یا نه چه فایده داره؟
مهم اینه که 35 با ردیابهای دیگه فرقی نداره و این دستگاهی که اقا حمید طراحی کرده جواب نداده این یک واقعیت است وگرنه من نوعی چه مرضی دارم که بخوام دستگاهمو بفروشم اگه واقعا جواب میداد که تا اخر عمر نگهش میداشتم
دلم بحال کسایی میسوزه که مثل خودم نه از الکترونیک چیزی میدونن و نه از نرم افزار تا حداقل وقتی دستگاه بدستشون رسید تست کنند بفمن مشکلی داره یا نه ؟درست مثل دستگاه من که سیم های انتنش درست وصل نبود و یکی از رفقا زحمتش درست کردنش رو کشید ,مطمئن هستم 40 درصد دستگاهایی که دست افراد مثل منه درست کار نمیکنه و معیوب هستن ولی چون چیزی از علم الکترونیک نمیونن فکر میکنن دستگاهشون درسته و اپراتوریشون مشکل داره
شرکتهای بزرگ تولید کننده هم تمامی محصولات تولیدی خودشون رو تست میکنند و بعد بدست مشتری میدن ولی این دستگاه
تا بدست مشتریش نرسیده بود تست و ازمایش نشده بود .
من سوالم از شما اینه اقا حمید گناه امثال مثل من چیه؟اونایی که با دستگاه معیوب شب و روز تو کوه و دشت و بیابون عمرشون رو هدر میدن و جونشون بخطر میفته؟؟؟

عزیز من شما هیچ گناهی نداری. بنده هم گناهی ندارم که سالها دانش و تجربه خودم رو صرف مقوله پر ریسکی مثل ردیاب کردم و وقتی متوجه شدم داستانهای ردیابی تمومی نداره گفتم من دیگه سراغ ردیاب نمیرم! وگرنه خیلی زودتر از این میشد طرح پیشرفته تری هم ارائه داد. اما واکنش دوستان رو میبینید و جدید هم نیست.
ردیاب 35 در کلاس یک ردیاب دستساز منحصر بفرده. خطاهایی هم که داره بیشتر مربوط به کلیت ردیابی هست. البته وجود این مکمل پیشنهادی هم خیلی موثر بوده. باز هم کارایی سیستم وزن رو مشاهده میکنین! این دیگه چیزی نیست که کسی در جای دیگه ارائه کرده باشه. پس شما حتی اگر فقط بابت سیستم کنترل وزن هم پول داده باشین باید کاملا خوشحال باشین! چون حتی ردیاب های معروف چند ده میلیونی هم ندیدم این سیستم رو داشته باشن. این دیگه واقعیته.
بهرحال من به شما تضمین کامل میدم که ردیاب 35 در کلاس ردیابهای دستساز خیلی بیشتر از پولش ارزش داره. این رو زمان بیشتر مشخص میکنه. تنها هم بشرط کار کردن با ردیابی واقعا بهتر از این میتونین بگین 35 خوب نبود! جالبه که هنوز هیچکس بطور جدی چنین چیزی رو گزارش نکرده. اگر هم موردی باشه مطمئنا مشابه دستساز با این حدود قیمت نیست! پس وسیله ای که گرفتین بسیار ارزشمنده. بنده هم یکی از شرایطی که ممکن هست در اینده دوباره سراغ ردیاب برم همینه که کارایی ردیاب 35 در مقایسه با خیلی از ردیاب ها واقعا مشخص بشه. اون موقع میتونم روی طرح پیشرفته تری در همین مسیر فکر کنم. وگرنه با اوضاعی که هست خیر!
اما بعضی مسائل هست که بحث کیفیت یا حتی ایراد و اشتباه در ساخت نهایی و مونتاژ هست که کلا در کنترل من نبوده و نیست. در این خصوص باید بیشتر بررسی کنیم و اگر موردی هم باشه شخص اقا مجتبی بعنوان سازنده باید پاسخگو باشن.

جمعه 7 آذر1393 - 11:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آقاي گريوانت يعني شما ميگين كه ردياب 35 رو از روي ردياب مهدي زده اند اگه اينطوري باشه كه اصلا چيز مهمي در اون بكار نرفته :D
عجب اوضاعي شده ديگه با اين اوضاع هيچ كسي جرات فروش ردياب رو نميكنه #-o چه استيضاحي :)) =)) =)) =))
ديگه با اين اوضاع هيچ كسي جرات فروش ردياب رو نميكنه
واما در مورد ردياب سوالي داشتم كه اميدوارم بتونين كمك كنين
من از بس برنامه نوشتم براي ردياب كه ديگه چشم بسته هم ميتونم برنامه بنويسم
البته در برنامه ي من از 256 پله استفاده ميشه تا يك دوره تناوب موج ساخته شود يعني براي فركانس 5000 از 256*5000 پله و براي فركانس 99999 هرتز بيين چقدر
ديگه پدر پورت ميكرو كنترلر در مياد تا دقت و رزو ليشن زياد باشه والان ميتونم هر شكلي كه لازم هست رو به موج توليد شده بدم و تا حدودي هم تونسته ام ذرات و رطوبت و بستر بكر كوه رو حدف كنم ولي با وجود اين احساس ميكنم كه بايد چند تا برنامه ي ديگه هم بنويسم تا قابل ارائه بشه
سيستم مبدل ديجيتال به آنالوگ سيستم ردياب من از روش r به 2r استفاده ميكنه با اين تفاوت كه شكل موج خروجي قابل انطباق با محيط بيرون هست البته الان روي سنسور هاي خاصي كار ميكنم تا بشه مشخصات محيط رو به سيستم معرفي كرد
آقاي گريوانت شما ميتونين راهنمايي كنين كه مثلا ردياب اسپكترا از چه روشي براي آناليز زمين منطقه استفاده ميكنه :-? :-? :-w

جمعه 7 آذر1393 - 11:32pm
مدیر کل
مدیر کل

حالا من یک سوال دیگه از همه عزیزان دارم! بنظر شما ایا ممکنه من در فرکانس پایین بتونم دقت دقیق 0.01 هرتزی رو ایجاد کنم ولی کلیت فرکانس رو واقعا نتونم در بیارم؟! همینطور در فرکانس بالاتر چطور شده که تغییرات 0.5 هرتزی طبق فیلم همین دوست ما داره انجام میشه ولی کلیت فرکانس 3 هرتز خطا داره؟! :D یک مقدار فکر کنین. ملاک من فرکانس متر نبوده! این دقت هم توام با پایداری منحصر بفرد هست. شده صدها بار بر این موضوع تاکید میکنم!
باز هم از توضیحات جناب گریوانت خیلی ممنون. مطالب ایشون تقریبا از نظر من درست هستن.

جمعه 7 آذر1393 - 11:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آقاي گريوانت
شما چرابه سوالات من جواب نميدين ؟
چون قبلا هم چند تا سوالم بيجواب مونده
نكنه از من دلخور هستين :(( :(( :(( :((

جمعه 7 آذر1393 - 11:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure