انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 3:50pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 40  بعدی
 حقایق ردیابی و fpl35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

http://uplod.ir/6mamni0xjrx7/3.rar.htm
http://uplod.ir/9ya9fhows2lm/1.rar.htm
http://uplod.ir/z38axektwbnb/2.rar.htm

دوستان عزیز خواهشا فیلمهارو دانلود کنید و تفاوت رو ببینید بعد نظر بدید. ممنون میشم

جمعه 7 آذر1393 - 7:42pm
مدیر کل
مدیر کل

fabienmartin نوشته است:
خوب وقتی ما روی مد ازاد هستیم و روی وزن صفر دیگه این متدها که نباید اجرای بشه درسته جناب مهندس...به هر حال این مدهای که شما نوشتید و من میگذارم:

سیستم ترکیب کننده دیجیتالی فرکانس (DFS) با امکان ارسال دو موج جهت ردیابی دقیق و ارسال موج سوم برای حذف ذرات و کنترل وزن هدف. بسیار دقیق با دقت و ثبات فرکانسی در حد صدم هرتز و حتی هزارم هرتز در برخی فرکانسها
* سیستم انحصاری کنترل دیجیتالی وزن هدف (DWC) بصورت ترکیبی با سیستم حذف کننده TRN با قابلیت حذف کامل ذرات و تخمین وزن هدف از 1 گرم تا 10 تن

خوب طبق همین نوشته های خودتون نوشتید ترکیب حداقل سه موج این که خودش میشه dds شما هر ترکیبی به کار ببری میشه dds ... ولی تمام این متدهای که در بالا اسم اوردید ما دیگه نباید خطا بزنیم ولی میزنیم که مربوط به فرکانسها میشه در بقیه مدها به غیر از مد ازاد..حال من خریدار میخوام فرکانس خودمو در وزن صفر تست بزنم ناگاه میبینم که این فرکانس در خروجی نیست پس دو اشکال وجود داره یا شما ناخوداگاه در قسمت مد ازاد روی وزن صفر کار خواستی کردی که چیزی لو نره یا برای اینکه دوستان خطا نزنند اومدی وزن روش گذاشتی که دوستان دچار سردرگمی میشن...
یا اینکه نه وزن صفر هست و خریدار میتونه فرکانس رو در خروجی ببینه
ولی باز با وجود این دو متد باز من در خروجی چیزی غیر از فرکانس نوشته شده روی صفحه السیدی هست حال چرا و به چه دلیل نمیدونم که اگر این کارها از سوی سازنده باشه اشتباه برزگی هست...
من به ترتیت فرکانسهای که با ولتمتر قسمت فرکانسش جناب مهندس دیگه ناراحت نشو اندازه گرفتم ولی با چیزهای که شما میگی فرق میکنه این ها رو توضیح بده دوست عزیز...

دوست عزیز اگر به اهمیت صرفا پالسهای مثبت و دقتشون توجه میکردین و توضیحات من رو حتی در مورد وزن صفر میخوندین این مطلب رو نمیگفتین! مشخص میشه شما اصلا در حد تست هم ردیابی نکردی که به نتایج من برسی! پس بحث اضافی در این مورد با شما بیفایدست و باید به پستهای قبلی من رجوع کنین. نمیتونم هر چیزی رو بارها توضیح بدم! اگر روی توضیحات من مساله ای دارین خواهشا با کپی کردن مطلب من ایرادش رو بفرمایین. در غیر این صورت به منزله قبول کردن اون توضیحات هست و تکرار دوباره داستان کلا از مقوله فنی خارج میشه! اگر بحث فنی هست روال خاصی داره. نه اینکه من جواب بک شبهه یا سوال رو چند بار بدم و دوباره مطرح کنین!!!
خب اینجا معلوم میشه شما حتی همون DDS رو که سراغش رفتی رو هم نمیدونی چیه! در DDS چند سیکل فرکانسی با هم ترکیب میشن و روی یک خروجی قرار میگیرن! میانگین فرکانسش در یک بازه زمانی نسبتا قابل ملاحظه مثل 1 ثانیه اون چیزی هست که فرکانس متر نشون میده و شما هم ظاهرا خیلی با همین عدد حال میکنین! چیزی که من استفاده کردم دو موج روی دو خروجی هست و با هم روی یک خروجی اصلا ترکیب نشده! اینا خیلی فرق داره. موج سوم هم فقط در مورد قسمت منفی امواج دخالت داده میشه. نیمه مثبت کاملا ثابت هست و از فرمول دیگری استفاده میکنه. پس قضیه به اون سادگی که شما فکر کنی یک فرکانس متر ببندی همه چی رو نشون میده نیست. ما اینجا قسمت مثبت امواجمون معنی خودشو داره که به اصطلاح به عنوان تعریف فرکانس استفادش میکنیم. خود این دو موج با هم وضعیت خاصی داره که باز هم مهمه. پایداری هر دو در بازه زمان و کوتاه بلند شدنش هم مهم هست. تمام این نکات به سادگی از طریق اسکوپ قابل بررسی هستن. دیگه الفاظی نظیر DFS اصطلاح هستن که ازش اسم برده شده. این ارتباطی به روش متداول DDS نداره. کما اینکه من هم از چنین چیزی اسم نبردم.
هیچ اشتباهی هم صورت نگرفته. روشی که شما استفاده کردی خیلی راحت تر از این حرفاست و مدار مشابهش هم زیاد پیدا میشه و ناپایداری موجش هم در حدی زیادی هست که میشه با اسکوپ بررسیش کرد. ولی تکنیکی که من استفاده کردم بسیار مشکل تره و اگر نیست لطف کنین مشابهش رو درست کنین! در ضمن بازم که گفتی ولتمتر؟! مولتی متر رو هیچ ادم با سوادی نمیگه ولتمتر! نمیدونم چه اصراری به اشاعه این بیسوادیهاست! :D

جمعه 7 آذر1393 - 8:44pm
مدیر کل
مدیر کل

fabienmartin نوشته است:
خوب قبل از اینکه من عکس و فیلمهام رو بگذارم لازم میبینم که اول دقت تجهیزات رو مخصوصا ولتمتر ها باز اگر گیر ندی قسمت فرکانسش میگذارم تا ببینید چقدر دقت دارن بعد میرم تو کار فیلمها...پس به دقت تجهیزات خواهشن دقت کنید چون مهم هستند من به صورت عامیانه عکس و فیلم میگذارم تا دوستان بفهمنن چی به چی هست...از یکی از دوستان درخواست کردم عکس ها رو بگذاره..

دوست من بیخود داری خودت رو خسته میکنی! ظاهرا پست های من رو اصلا درست نمیخونی و فقط پز ولتمتر و فرکانس متر خودت رو میدی! با فرکانس متر هیچوقت نمیتونی ردیاب خوبی بسازی! این جمله رو از من همیشه بخاطر داشته باش. وگرنه فرکانس متر دستگاه خیلی ساده تر و ارزان تریه. حالا شما هزار جورش رو هم ردیف کنی فقط در جهت منظور مورد نظر خودت جواب میده. منم بارها گفتم حرف شما رو تایید میکنم. ولی ایا شما میتونی عوض این رنگین کمان فرکانس متری که ردیف کردی ؛ یک بار هم به روش من موج رو اندازه بگیری؟ اگر نمیتونی خب چرا نمیتونی؟ اول این رو روشن کن تا بریم سراغ مسائل بعدی! وگرنه مادامیکه از فرکانس متر استفاده بشه من پاسخ خودم رو بطور مفصل دادم و سکوت خواهم کرد! هر کسی هم هر چی میخواد فکر کنه بکنه. من یک تست با اسکوپ با محاسبه ریاضی مشخص ارائه کردم کسی نتونست رد کنه! حالا همه فرکانس متر گرفتن دستشون! :D واقعا من کجام شما کجایین! #-o
در ضمن ممنون از توضیحات جناب گریوانت. بله تقریبا داستان به همین شکل هست که ایشون فرمودن.

جمعه 7 آذر1393 - 8:57pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

مهندس حمید عزیز
به فرض من میام همه مطالب شمارو قبول میکنم اینهمه محاسبات شما و این پالسها و قسمت مثبت و قسمت منفی و این نانوثانیه ها و همه و همه ش.

اما چیزی که ما مشاهده میکنیم عدم نتیجه گیری و سنس بسیاری خطاهاست و درصد سنس فلز در مقابل سنس خطا بسیار ناچیزه.
خوب عزیزم یه مشکلی وجود داره که موجب این تفاوت فاحش شده. حالا تا ابد بیایید این محاسباتو انجام بدید.

من گفتم ابتدا فیلمهارو ببینید.
حال اونم بیخیال نمیخواید ببینید به این تست خودتون اکتفا میکنم این دیگه تست و من و بقیه نیست. طبق محاسبه شما خروجی فرکانس 1331.5 در بهترین حالت میشه 1331.49.
من همینو هم دارای ایراد می بینم چون اعتقاد دارم و برام ثابت شده که حتی ده هزارم هم در سنس تاثیرگذار هست و اینکه شما نمیخواید قبول کنید بحثش جداست.
یا اینکه ناصر میگه تا 10 هرتز اینور اونور :-o مهم نیست دیگه بحث کردن بیفایده ست.

مطلب بعدی اینه که اگر فرکانسمتر برای 35 دقیق نشون نمیده چرا برای فانکشن ایشون درست نشون میده.
این مطلب بطور بسیار واضح در فیلم نشون داده شده و 35 و فانکشن ایشون با هم همزمان تست شده اند. لطفا فیلم رو ببینید.

متاسفانه باوجود اینکه تمام قطعات و مدار تو فیلم و عکس هست خیلی جالبه شما باز میگید که از DDS استفاده کردن و ولکن هم نیستید و مدام تکرار میکنید.

بحث شکل موج هم اینجا مطرح نیست بلکه بحث عدد فرکانسی و خروجی اون و ثبات اون هستش چیزی که تو فیلم بوضوح میتونید ببینید.

صرفا استفاده از کلمه ولتمتر موجب بیسواد شدن کسی نمیشه.

جمعه 7 آذر1393 - 9:00pm
مدیر کل
مدیر کل

کانی جان فیلمها در حال دانلود هستن. متاسفانه حجمشون زیاده و زمان میبره! اگر مطلب جدیدی درش دیدم عرض میکنم. الان هم نمیدونم واقعا جواب کی و چی رو دیگه بدم! میخواستم عکس از اسکوپ تحت شرایط مختلف بذارم ولی ظاهرا باید اول جواب تک تک دوستان رو بدیم!
کانی جان شما درست میگی. ولی مشکل بسادگی مشخصه از کجاست! دستگاه 35 که طبق همین فرمولها داره کار خودش رو میکنه و من شخصا چیز دیگه ای که مثلا خطای خاصی غیر از بحث وزن رو بخواد حذف کنه طراحی نکردم. البته توجه هم داشته باشین که دقت و پایداری موج بخودی خود نقش اساسی در کمتر شدن خطا داره. این چیزی هست که در ردیاب 35 وجود داره ولی شما هنوز قانع نشدین! مشکل اصلی در ماهیت ردیابی هست که توام با خطاهای متنوعیه. و مشکل اصلی شما اینه که با هیچ ردیاب دیگه ای کار نکردین یا لااقل تا این حد کار نکردین! اگر کسی در همین حدی که از ردیاب 35 استفاده کرده از ردیابهای دیگه هم استفاده کنه به مرور متوجه داستان میشه. وگرنه شما بفرمایین کدوم ردیاب رو اینقدر باهاش کار کردین و کمتر خطا داشته؟! این سوال بسیار مهم و اساسی من از همه کاوشگران هست. چند حالت هم بیشتر نداره. یا ردیاب دیگه رو استفاده نکردین یا در حد تست و موارد اندک بوده که در این صورت اصلا بحثتون منصفانه نیست. چون اصولا با هر دستگاهی هر چه بیشتر کاوش بری بیشتر هم خطاهاش رو میبینی! :D خیلی ساده تر از اون چیزیه که فکرش رو میکنین. حالت دیگه هم اینه که شما میدونی ردیاب بهتری هست که در کاوش واقعا جواب خودش رو پس داده و شما خودت میتونی شخصا تاییدش کنی. در این صورت باید دستگاه جهت استفاده همه معرفی بشه و در موردش توضیح داده بشه. اما اگر چنین چیزی هم نیست ؛ مقایسه ردیاب 35 با یک ایده ال ذهنی از ردیاب که صرفا در خیالات شماست مساله ای منطقی و واقعی نیست و این دیگه نه مشکل بنده هست و نه ردیاب 35! باز هم نکته ساده ایه.
اگر شما میگین مشکلی وجود داره خب بگین کجاش مشکل داره؟ اصلا میدونین اگر بحث تغییر فرکانسی به اون شکلی که شما از طریق فرکانس متر تست میکنین وجود داشت ؛ ردیاب 35 اصلا هدف رو درست ردیابی نمیکرد؟ دیگه چه برسه که وزنش مشخص بشه! وگرنه خطاها چه ربطی به این مسائل داره؟ واقعیت این هست اون نوسانی که میبینین فقط روی محاسبه وزن میتونه اثر بذاره! اون قسمتی از موج که هدف رو ردیابی میکنه که صد در صد ثابت هست! دیگه چی میخواین؟
حالا شما یا دیگران فرکانس متر میبندین ؛ من سوالم این هست: وقتی شما ولوم وزن رو غیر صفر بذارین چه اتفاقی میفته؟ دیگه همه هم نظر هستیم که اصلا یک عدد پرت روی فرکانس متر نوشته میشه! خب شما که میگین مشکلی وجود داره میشه توضیح بدین چطور ممکنه مثلا فرکانس متر فرکانس رو 10 نشون بده ولی هدف با 1331.5 درست ردیابی بشه و وزنش هم قابل تخمین باشه؟! دقت و تفکر روی همین مسائل ساده برای هر کسی که با ردیاب 35 کمی کار کرده باشه امکانپذیره. دیگه نیاز به این نیست شما که بقول خودتون فنی هم نیستین و اسکوپ هم ندارین وارد یک داستان فنی پیچیده بشین!
این دوست ما هم که فانکشن رو ملاک قرار میدن انگار اصلا توی باغ نیستن! کجای سیستم موج ردیاب 35 شباهتی به یک فانکشن معمولی داره که بخواد خروجیش با فانکشن مقایسه بشه؟ عزیزان چرا توجه نمیکنین که ردیاب 35 یک فانکشن نیست بلکه یک دستگاه فرکانسی کاملا خاص هست که بطور ویژه مخصوص ردیابی طراحی شده؟! فانکشن که همه جا زیاده! اگر قرار بود از فانکشن به همین راحتی بشه در ردیابی جواب خوب گرفت که دیگه نیازی به این مسیر پر پیچ و خم و ترکیبات فرکانسی عجیب و غریب نبود! مشکل اینجاست ظاهرا افکار خرابه و درست کار نمیکنه!
دوست من کانی عزیز! شما اگر سوادش رو نداری لطفا دیگه نظر نده! DDS یک الگوریتم هست! یک روش نرم افزاری! این رو میتونی درک کنی یا نه؟ همین الگوریتم در مدار ایشون بطور قطعی در میکرو پیاده شده. با دستکاری نسبت به مدارات مشابه. شک نکنین. به تمام مقدساتم حاضرم قسم بخورم. همین الگوریتم در نرم افزار موبایل پیاده شده. و همین الگوریتم در آیسی های خاص DDS هم بصورت سخت افزاری پیاده شده که دقیق تر هم جواب میده. چرا با وجود اینکه این مطلب رو بارها گفتم و قابل تحقیق هم هست گوشتون رو سپردین به شخصی که دیگه الان یک درصد هم شک ندارم چه اهدافی رو دنبال میکنه؟!
بفرمایین اگر سرچ بلد نیستین کارتون رو راحت کردم! میتونین مطالعه کنین:
http://en.wikipedia.org/wiki/Direct_digital_synthesizer
http://www.electricdruid.net/index.php?page=info.dds
http://www.radio-electronics.com/info/r ... torial.php
در ضمن کسی که بجای مولتی متر میگه ولتمتر و مکرر تکرار میکنه قطعا سواد کافی نداره! اگر اشتباه موردی بود مساله ای نداشت. ولی بنده در محیط دانشگاهی حتی بین دانشجوها هم چنین چیزی رو ندیدم. چرا امثال بنده از این جور اشتباهات پیش و پا افتاده مرتکب نمیشیم؟! واقعیت افراد گاهی از همین چیزها بسادگی معلوم میشه. عقل سلیم و شنونده و بیننده عاقل میخواد که متاسفانه این روزها خیلی کم شده!

جمعه 7 آذر1393 - 9:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خروجی 35 درست اندازه گیری بشه یا نه چه فایده داره؟
مهم اینه که 35 با ردیابهای دیگه فرقی نداره و این دستگاهی که اقا حمید طراحی کرده جواب نداده این یک واقعیت است وگرنه من نوعی چه مرضی دارم که بخوام دستگاهمو بفروشم اگه واقعا جواب میداد که تا اخر عمر نگهش میداشتم
دلم بحال کسایی میسوزه که مثل خودم نه از الکترونیک چیزی میدونن و نه از نرم افزار تا حداقل وقتی دستگاه بدستشون رسید تست کنند بفمن مشکلی داره یا نه ؟درست مثل دستگاه من که سیم های انتنش درست وصل نبود و یکی از رفقا زحمتش درست کردنش رو کشید ,مطمئن هستم 40 درصد دستگاهایی که دست افراد مثل منه درست کار نمیکنه و معیوب هستن ولی چون چیزی از علم الکترونیک نمیونن فکر میکنن دستگاهشون درسته و اپراتوریشون مشکل داره
شرکتهای بزرگ تولید کننده هم تمامی محصولات تولیدی خودشون رو تست میکنند و بعد بدست مشتری میدن ولی این دستگاه
تا بدست مشتریش نرسیده بود تست و ازمایش نشده بود .
من سوالم از شما اینه اقا حمید گناه امثال مثل من چیه؟اونایی که با دستگاه معیوب شب و روز تو کوه و دشت و بیابون عمرشون رو هدر میدن و جونشون بخطر میفته؟؟؟

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

جمعه 7 آذر1393 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام من یک نظری دارم که :
اقای کانی و مهندس حمید.
از اقای کانی درخواست دارم که با هماهنگی اقای fabienmartin یک ic برنامه خورده دمو (چه جوری بگم علم پایین هستش .که نشه ازش کپی کرد )برای حمید بفرستن که خودشون تست های علمیشو بزنند که خیالشون اگر DDS بکار رفته باشه که مشخص هست سخت افزار هم که DDS نیست .
اینجوری مشخص میشه الان گیر دقت فرکانش همینDDS یا نرم افزاری یا سخت افزاری .خوب اگر DDS نبود مهندس حمید پاسخ میدن و در گیری پیش نمیاد فقط یه سیستم درست دست بچه میرسه

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

جمعه 7 آذر1393 - 10:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عجب !!!!!!!!

جمعه 7 آذر1393 - 10:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مثل اینکه امشب مجری نداریم! :D

جمعه 7 آذر1393 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عزیزان برادران فیلم رو دانلود کنید ببینید.لینک دومی که اول همین صفحه هست که اقای کانی گذاشته رو دانلود کنید(فایل 120 مگی).درسته حجمش بالاست ولی حداقل همه چیز توش مشخص هست.اقای مارتین هم با اسکوپ گرفتن شکل موج رو و بر عکس چیزی که اقا حمید میگن اصلا هیچ پرشی نداره..زوم تایم دیویژن هم انجام دادن روی بیشترین فرکانسی که تونستن در طرحشون به کار ببرن که فرکانس 215000 هرتز هست.
هر چی میگن دوستان که مهندس میگه اشتباه هست خب حداقل اونو ببینید و بفهمید که همچین طرحی درست شده و میتونه بدونه هیچ مشکلی کار کنه..

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

جمعه 7 آذر1393 - 10:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 40  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure