انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 4:39am

پاسخ به موضوع  [ 52 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 چگونگی استفاده ازتست خوراک روی زمین 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

استاد بینا
با سلام
مغزی که متفکر باشه و پویا به راحتی بایک بار مطالعه از روی نوشته ها و تجربیات دوستانمون مطلب رو میگیره ، البته اگر تمرین واقعی داشته باشه و طی خوندن مطالب ، نکات مبهمی که در کار بهشون برخورده رو میتونه شناسایی و کارگشایی کنه
@};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 17 تیر1392 - 8:52am
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
من هم با آقا مهدی موافقم.
ولی واقعا بحث ردیاب خیلی پیچیده شده و صدها تاپیک براش ایجاد شده و به نظر من بهتره لااقل یه تاپیک بصورت شیوه نامه برای استفاده استاندارد بصورت گام به گام برای همه عموم توسط اساتید ایجاد بشه و قفل شده باشه که دیگران فقط مطالعه کنن و هیچ چیزی اضاف نشه.
یاعلی مدد

اگر بتوانید چنین کاری را بکنید که خیلی عالی میشه .مطالب واقعا زیاد شده و اونهای که تازه وارد سایت می شوند نمیدونند از کجا شروع کنند و کدام یک از روش ها و مطالبی که دوستان ذکر کرده اند مطمئن تر و درست است. حتما این پروژه در پیگیری کنید که سایت هم جمع و جورتر می شود و کاربران مطمئن تر عمل می کنند.

با تشکر
رحمان

انسان کار می کند ، کار انسان را می سازد.

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 1:15pm

باسلام به دوستان نظرتون چیه که ما تست طلارو هنگام کار با ژنراتور چندمتر از مرکزهدف دور توی زمین 20یا30سانت چال کنیم بعد 5دقیقه بزاریم دستگاه روشن باشه بهترجواب بده تا اینکه تست رو روی زمین بزاریم :-\

شنبه 2 فروردین1393 - 5:00pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام دوستان .
برای استفاده از خوراک مثل طلا که برروی زمین در2یا3 متری میگذاریم مثلا با وزن 50 گرم .

وزن دستگاه باید از وزن خوراک کمتر باشه یا بیشتر یا مساوی؟
ممنون از همگی

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

یکشنبه 17 فروردین1393 - 5:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
وزن ردیاب باید از وزن خوراک کمتر باشه و الا خوراک در ردیابی حذف میشه

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

جمعه 22 فروردین1393 - 3:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
آقا جاوید اگه میشه یک فیلم تهیه کنید و چند دستور به ردیابتون بدید تا ببینیم.
کسی بد برداشت نکنه از گفته ی من.واسه کنجکاوی گفتم.

شنبه 13 اردیبهشت1393 - 9:56pm

، اقا جاوید شما یه دفعه هدفی رو که واقعا از دید شما مخفیه و دوستتون با زیرکی تمام جایی مخفیش کنه که شما اصلا احساسش نکنید هیچوقت نمیتونید اینجوری پیداش کنید، من خودم سه چهار روزی میشه ردیاب ۳۵ دستمه و هدف مخفی شده که چند تا النگو و پلاک تا وزن ۳۰ گرم هست رو اصلا نمیتونم پیدا کنم و انتنها به اون سمتی میرن که خودم احساس کردم دوستم اونجا گذاشته هدف رو ولی اون بازیرکی گولم زده و جای دیگه ای گذاشته هدف رو؛ انتن ها جایی رو میزنن که فکرم به اون سمت هست ، ولی اگه اصلا از جای هدف خبر نداشته باشم گیج میزنن و اگه خبر داشته باشم دقیقا میرن همون سمت، منم اگه هر جایی رو که بهش فکر کنم انتن خود به خود میره به همون سمت، موفق باشید به امید روزی که امید داشته باشیم

شنبه 3 خرداد1393 - 1:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

موافقم مقدس
البته اگه هدف قوی باشه اینطور نیست

سه شنبه 6 خرداد1393 - 9:53pm
استاد
استاد

moghaddas نوشته است:
، اقا جاوید شما یه دفعه هدفی رو که واقعا از دید شما مخفیه و دوستتون با زیرکی تمام جایی مخفیش کنه که شما اصلا احساسش نکنید هیچوقت نمیتونید اینجوری پیداش کنید، من خودم سه چهار روزی میشه ردیاب ۳۵ دستمه و هدف مخفی شده که چند تا النگو و پلاک تا وزن ۳۰ گرم هست رو اصلا نمیتونم پیدا کنم و انتنها به اون سمتی میرن که خودم احساس کردم دوستم اونجا گذاشته هدف رو ولی اون بازیرکی گولم زده و جای دیگه ای گذاشته هدف رو؛ انتن ها جایی رو میزنن که فکرم به اون سمت هست ، ولی اگه اصلا از جای هدف خبر نداشته باشم گیج میزنن و اگه خبر داشته باشم دقیقا میرن همون سمت، منم اگه هر جایی رو که بهش فکر کنم انتن خود به خود میره به همون سمت، موفق باشید به امید روزی که امید داشته باشیم

درود بر شما
از نظر من ردیابی جنس جدید با ردیاب کار منطقی نیست باور کنید تا حالا بیشتر از دو مورد تست فلز روی خاک انجام ندادم یک بار در شب بود که اون را پیدا کردم و دو مین بار هم در سفری که داشتم و و در هوای بادی ازموده شدم که ردیاب هدفی از جنس مس بود که خدود 20 متری بود پیدا نکردم ولی در عوض فلز برنجی که ترکیبی از فلز روی و مس هست که سنگین تر و به من نزدیک تر بود پیدا کردم.اگه وزن هدف سنگین باشه مطمعنا ردیاب اون را پیدا میکنه و اگه هدفی زیر زمین باشه عکس العمل ردیاب نسبت به اون از زمین تا اسمون با هدف روی زمین فرق میکنه و شاید باورتون نشه ردیاب کاری به نظر من نداره برای ردیابی و کار خودش را انجام میدهد و تا جالا دقیق چهار مورد نقطه زنی کردم که چهار گور بدون هیچ علایم و نشانی در حفاری بدست اومد که اجساد درون اونها و همچنین وسایلی که در کنارشون بود صجت گورها را تایید میکرد. فقط یک مورد دارم که عملا ردیاب اونجا فلج هست و حفاری اون سخت هست و تقریبا در 10 متری اون در یک دره تنگ حدود 20 عکس از درختان و حیوانات در یک ردیف 4 متری و به عرض 50 سانت که عکس یک شیر بالای اون حکاکی شده وجود داره. در کل به این نتیجه رسیدن که ردیابی کار هر کسی نیست و حتما باید با بدنت مچ بشه از نظر من از هر 100 نفر شاید دو نفر توانایی ردیاب زدن داشته باشند.کلا ردیابی شاید 90 درصد اون ذهنی و بدنی هست و و بقیه اون دستگاه کار امد هست البته با این دستگاههای موجود که توی دسترس عموم هست بیشتر نمیشه انتظار از یه ردیاب داشت

دوشنبه 12 خرداد1393 - 8:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
جاوید جان منم با نظرتان موافقم ردیابی جنس جدید واقعا سخت هست من الان چند وقتی هست که دارم رو پیدا کردن جنس جدید کار میکنم اما موفقیتم کم بوده . اما در بیابان ردیابی خیلی بهتر هست . منم تا الان سه چهار تا جا رو زدم که هیچ نشانه ای نداشته و سندی هم از محل نداشتم .فقط چون محل قدیمی بوده ردیاب زدم , بعد حفاری محل از یک جا یک اتاق در آمد که بدلایل امنیتی حفاریش ادامه ندادیم , دو سه جای دیگه خوردیم به تونل که اونم چون عمقش زیاده و نیاز به حمایت مالی داره متاسفانه تعطیل شد حفاریش, یه جا هم که جدید زدم با حفاری نصف و نیمه با کسی که براش ردیاب زدم ابمان تو یک جوب نرفت ,اون هم تعطیل شد .... شاید با این ردیاب هم بیست جا حفاری خطا داشتم . اما در کل یا الان قسمتم نیست .یا ....نداشتن یک مکمل خوب برای جاهایی که زدم باعث دلسردی خودم و دوستانم شده .اما بازم ادامه میدم.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 12 خرداد1393 - 9:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 52 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure