انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 1:33pm

پاسخ به موضوع  [ 52 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 چگونگی استفاده ازتست خوراک روی زمین 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

یک نکته در مورد استفاده خوراک طلا برای تست رولازم دونستم نسبت به تجربه خودم توضیح بدم
بعضی ها شاید نسبت به این مورد مشکل داشته باشند مثلا انتنهای اونها حرکت نکنه ویا خطا بزنه دوستان باید توجه داشته باشید که حتما قدرت دستگاهتونو مورد توجه قرار بدید بعضی از ردیابها خوراک روی زمین تا فاصله 5متر براشون مهم جلوه میکنه بعضی ها 10متر وبعضی ها تا15و20متر هم جواب میده مثلا یک خوراک انگشتر رو اگر در فاصله 5متری از ردیاب قرار بدید وشما خودتون برید در فاصله 10یا 20متری بایستید دیگه انتها اون خوراک رو سنس نمیکنندپس انتنها یا حرکت نمیکنند یا خیلی طول میکشه که حرکت کنند ویا یک نقطه دیگه رو نشون میدن اما کافیه شما در فاصله 3متری از خوراک قرار بگیرید بلافاصله انتنها حرکت میکنند ویا در موردی دیگه اگر مثلا خوراک طلا رو در فاصله 20متری از ژنراتور قرار بدید وخودتون هم در فاصله 3متری از خوراک بابستید بازم انتها به طرف خوراک حرکت میکنند ولی اگر فاصله شما با خوراک وهمچنین فاصله خوراک با ژنراتور زیاد باشه دیگه نمیشه خوراک رو سنس کرد وعملا ممکنه یک نقطه خطا رو نشون بدن پس تست برای حذف خطا ویا تمرین وازمایش کردن ردیاب باید خوراک یا به ژنراتور نزدیک باشه ویا خودتون به خورا ک نزدیک باشید که هر چقدر خوراک به ژنراتور نزدیک تر باشه بهتر جواب میده وبهترین فاصله از خوراک برای خودتان وژنراتور بین 3تا 4متر هستش بعضی ها میان یک انگشتر رو در فاصله 20تا50متری از ژنراتور قرار میدن وخودشون هم در فاصله 20تا 50متری میاستند وانتظار دارند که انتنها حرکت کنند ومحل هدف رو نشون بدن در حالی که اینچنین نیست پس قدرت دستگاه میتونه تاثیر بزاره من خودم یک ردیاداشتم که تا فاصله 20تا 25متر رو به راحتی جواب میداد وانتها با قدرت زیاد میچرخیدن وچه شما وچه ژنراتور از خوراک دور باشید براش فرقی نمیکرد وبا قدرت انتنها واکنش نشون میدادند اما مورد دیگه باعث میشه انتها خطا بزنند ویا حرکت نکنند اینه که هر دو کیت باید دقیقا تنظیم باشند اگر تنظیم نباشند جهتهای مختلفی رو نشون میدند که باعث خطا میشه این موردی بود که گفتم با شما به اشتراک بزارم که اگر کسی مشکل داره این موارد رو مد نظر بگیره درظمن ردیابهایی رو که میسازید حتما اطمینان پیدا کنید که جوابگو هستند بعضی ها ردیابهاشون جواب نمیده و فکر میکنند که انتنهای اونها حرکت نمیکنه در حالی که مشکل از ردیاب بوده من خودم با اینچنین ردیابی برخورد کردم واشکال از ردیاب بود ونکته اخر انتها حتما باید روان وراحت باشند وبه هیچ عنوان سفت نباشند وحتی بایک فوت بتونند بچرخند

mantera

شنبه 10 فروردین1392 - 6:20pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار عالی استاد آریا سپاس خیلی فیض بردیم . یاعلی مدد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 12 فروردین1392 - 10:11am
استاد
استاد

سلام اریا جان
یه محوطه 30 در 30 هست که طبق نظر کارشناسان و با توجه به علائمی که عکس چند حیوان هست توی بک دره تنگ و این گورستان دقیقا بالا اون هست از فاصله 10 متری سه بار تست کردم دقیقا شمال و جنوب کردم حدود سه متر از هم جایی که انتن ها قیچی میکنند فاصله هست وقتی که نصف این دو تا قیچی را میگیرم و بعد از نقطه وسط کمی که به طرف نقطه جنوب رفتم و مشرق و مغرب انتن ها قیچی کردند نهایت بین دوتا قیچی بیشتر از 1متر نیست به نظر شما این هدف کاذب هست. سه بار از فاصله 10 متری تست کردم دوبار از فاصله 20 متری تست کردم یکبار 500 متری یکبار 200 متری یکبار 1 کیلومتری و سه بار 7 کیلومتری ردیاب زدم بازم اونجا را میکشه جالب این هست که وقتی توی فاصله 7 کیلومتری 10 منری ردیاب یک قطعه طلا میاندازم و در 2 متری اون یا کمتر قرار میگیرم باز سریع انتها به طرف اون هدف 7 کیلومتری میرن و سه بار از سه جهت با فاصله 500 متری از هم در مسلفت 7 کیلومتری این کار را کردم بازم در هر 3 جای که از 7کیلومتری اون هدف مذکور را میکشه ناگفته نمونه یک گوری که کندند همون منطقه عمق 1.20 بیشتر نداره و کف دره تا سطح خاک حدود6 متر هست به نظر شما با اینحساب این انتن کشیدنها الکی هست یا اینکه خبرای اون زیر باید باشه ناگقته نمونه پارسال هم رفتم تست گرفتم دقیقا حوالی همین مربع 3 در 3 را زد
اگه امکان داره چندتا تست که اینجا لازم هست من انجام بدم لطف کنید وبیان کنید ار ردیاب زنراتوری که توی سایت قاسمی بود الان استفاده میکنم نا گفته نمونه که اونجای که در 10 متری ردیاب را کاشتم تا اون هدف زمین یه کمه در حد 50 سانت شیب داره در ضمن انتنها را من ولوم صد کیلو گذاشتم که 50 گرم طلا را در فاصله 30 متری از زنراتور رد میده اما این هدف خیلی سریع انتها روی اون میکشن وقتی دور زنراتور جرخ میزنم

یکشنبه 18 فروردین1392 - 10:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
سلام اریا جان
یه محوطه 30 در 30 هست که طبق نظر کارشناسان و با توجه به علائمی که عکس چند حیوان هست توی بک دره تنگ و این گورستان دقیقا بالا اون هست از فاصله 10 متری سه بار تست کردم دقیقا شمال و جنوب کردم حدود سه متر از هم جایی که انتن ها قیچی میکنند فاصله هست وقتی که نصف این دو تا قیچی را میگیرم و بعد از نقطه وسط کمی که به طرف نقطه جنوب رفتم و مشرق و مغرب انتن ها قیچی کردند نهایت بین دوتا قیچی بیشتر از 1متر نیست به نظر شما این هدف کاذب هست. سه بار از فاصله 10 متری تست کردم دوبار از فاصله 20 متری تست کردم یکبار 500 متری یکبار 200 متری یکبار 1 کیلومتری و سه بار 7 کیلومتری ردیاب زدم بازم اونجا را میکشه جالب این هست که وقتی توی فاصله 7 کیلومتری 10 منری ردیاب یک قطعه طلا میاندازم و در 2 متری اون یا کمتر قرار میگیرم باز سریع انتها به طرف اون هدف 7 کیلومتری میرن و سه بار از سه جهت با فاصله 500 متری از هم در مسلفت 7 کیلومتری این کار را کردم بازم در هر 3 جای که از 7کیلومتری اون هدف مذکور را میکشه ناگفته نمونه یک گوری که کندند همون منطقه عمق 1.20 بیشتر نداره و کف دره تا سطح خاک حدود6 متر هست به نظر شما با اینحساب این انتن کشیدنها الکی هست یا اینکه خبرای اون زیر باید باشه ناگقته نمونه پارسال هم رفتم تست گرفتم دقیقا حوالی همین مربع 3 در 3 را زد
اگه امکان داره چندتا تست که اینجا لازم هست من انجام بدم لطف کنید وبیان کنید ار ردیاب زنراتوری که توی سایت قاسمی بود الان استفاده میکنم نا گفته نمونه که اونجای که در 10 متری ردیاب را کاشتم تا اون هدف زمین یه کمه در حد 50 سانت شیب داره در ضمن انتنها را من ولوم صد کیلو گذاشتم که 50 گرم طلا را در فاصله 30 متری از زنراتور رد میده اما این هدف خیلی سریع انتها روی اون میکشن وقتی دور زنراتور جرخ میزنم

جاوید جان از 7 کیلومتری هم گرفته؟؟؟؟ این ژنراتور فوق 1500 متر کار کنه..7 کیلومتر به نظرت یکم زیاد نیست.در این مسافت دستگاه احتمال اینکه خطا بزنه زیاد هست.توی این مسافت شاید چیزای دیگه ای هم بوده که طرف اونا رفته!!!!! جالب شد :) بچه ها حتما نظرشون رو بدند در این مورد..

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

یکشنبه 18 فروردین1392 - 11:18am
استاد
استاد

سلام
الان اون منطقه هست منم هستم ردیاب هم تشریف داره سه بار از سه جهت متفاوت هم تستش کردم تا دیگه شکی برای خودم هم نمونه توی دویست متری ساچمه ای که فکر کنم از جنس نیکل توی نوک یک خودنویس را باهش تست کردم اونهم دو یا سه بار . جنس خاک منطقه هم از ماسه و سنگریزه هست. یک انگشتر طلا را در فاصله 1.5 کیلومتری در عمق نیم متری و با جنس خاک که شوره زار هست به راحتی میتونه بگیره حتی اتاقکی که 4 متر زیر اب هست را میتونه اجناس درون اون را بگیره در کل فکر کنم قدرتش برای یک النگو حدود 4 کیلومتر هست تست نکردم ولی صد درصد مطمعن هستم براحتی میتونه اون را در 4 کیلومتری بگیره البته اگه زمین هموار باشه و رطوبتی باشه دقت بیشتری داره خودم و دیگر دوستانم هم از این تعجب میکنند که چه قدرتی توی این نهفته هست همچنیین کاری میکنه

یکشنبه 18 فروردین1392 - 11:49am
استاد
استاد

سلام
دوستان قدرت ردیاب نبود که از این فاصله به راحتی میتونم هدف را بگیرم راستش دنبال راز این کار بودم که چرا اینجوری . دوستان دیگه که در سایت هستند با هاشون مطرح کردم همشون به اتفاق گفتند که نهایت از صد متری میشه ردیابی کرد ولی برای من از 7 کیلومتری میسر هست سرانجام با کمک استاد اریا و راهنماییهای که کرد و تست یکی از بچه ها به این نتیجه رسیدم که بدن من اینجوری هست حتی بدون دستگاه اگه حول یک دایره بچرخم به راحتی هدف مخفی را میتونم بگیرم فرقی نمیکنه توی چند کیلومتری باشه

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 8:53pm
مدیر سایت
مدیر سایت

جاوید نوشته است:
سلام
دوستان قدرت ردیاب نبود که از این فاصله به راحتی میتونم هدف را بگیرم راستش دنبال راز این کار بودم که چرا اینجوری . دوستان دیگه که در سایت هستند با هاشون مطرح کردم همشون به اتفاق گفتند که نهایت از صد متری میشه ردیابی کرد ولی برای من از 7 کیلومتری میسر هست سرانجام با کمک استاد اریا و راهنماییهای که کرد و تست یکی از بچه ها به این نتیجه رسیدم که بدن من اینجوری هست حتی بدون دستگاه اگه حول یک دایره بچرخم به راحتی هدف مخفی را میتونم بگیرم فرقی نمیکنه توی چند کیلومتری باشه

بابا تو دیگه کی هستی ! دست GPS رو بستی :D

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 22 فروردین1392 - 10:57pm
استاد
استاد

سلام دوستان
با تشکر فراوان از استاد اریا که موجب شدند من به قدرت نهفته درونی خودم پی ببرم

شاید باور نکنید و شاید به نظرتون یکی از بزرگنرین دروغ تاریخ باشه اینی که الان من میگم ولی حقیقت محض هست
وقتی انتن ها را خالی وبدون دستگاه یا زنراتور دستم میگیرم و قتی بهشون میگم فلان چیز را پیدا کنه دقیقا میبرم سر اون هدف در حالی که هدف را قبلا دوستانم قایم کردند مثلا دوتا کفش قایم میکنند به انتنه میگم لنگ راست کفش را برام پیدا کن دقیق مبره روی اون بدون هیچ خطایی بهش میگم برو روی گلی که توی حیاطمون هست اونم اطاعت میکنه و بدون هیچ مقاومتی این کار را انجام میده یه طلا در چند متری میزارم بهش میگم رو طلا نرو و برو به طرف سنگی که جهت مخالفم هست انتن بیچاره بدون اینکه سوالی کنه میره طرفش انوقت بهش میگم برو روی طلا که خیلی کار داریم سریع برمیگرده روی طلا. بهش میگم تیر برق را پیدا کن بیچاره صاف میره روش وا می ایسته یا میگم برو درب حیاط را پیدا کن بدون مخالفتی میره طرف درب حیاط. حتی بهش گفتم حالا که روبروش هستی قیچی کن اونم دستور را اطاعت میکنه هر وقت کند حرکت کنه داد سرش میزنم میگم تند برو با کمال تعجب سریع حرکت میکنه مثل کسی که دنبالش کرده باشه ولی بعد از این تستها خوابم میاد و یه کمه سرم سوت میکشه ولی از نظر عقل و هوش نرمال هست

جمعه 23 فروردین1392 - 6:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:-? :-? :-?

ژنراتور سر خود هستید شما فکر کنم!!!! سلکتوری هم که روتون هست بینهایت هست....جالبه :))

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

جمعه 23 فروردین1392 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
در اپراتوری ردیاب می دونستم که قدرت فکر تاثیر داره اما نه تا این حدود

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

جمعه 23 فروردین1392 - 7:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 52 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure