انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 6:49am

پاسخ به موضوع  [ 35 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 ردیاب 35 - بررسی و کنکانش در خصوص بهینه سازی کارکرد آن 
نویسنده پیغام

با سلام خدمت همه دوستان . بنظر این حقیر مطالبی در خصوص ردیاب انجمن یعنی 35 خطور کرد که تصمیم بر آن گرفتم با همه دوستان در میان بگذارم . باشد تا کمکی بتوان به پیشبرد کارکرد 35 کرد.
همانطور که همه میدانیم ردیاب جدید انجمن یعنی 35 جزو بهترین ردیابهایی بوده که لااقل افراد حرفه ای و یا نیمه حرفه ای با آن کار کرده اند و آشنا شده اند . این ردیاب در دل خودش شاید به جرات گفت ده ها و بلکه صدها کاربرد مخفی و بعبارتی پتانسیل کاربردی و انجام نشده ای را پنهان نموده است که شاید به مرور زمان و با تکمیل آن این قابلیتها و پتانسیلها به منثه ظهور برسد . آنچه که بنده در یافتم از این ردیاب ساخت انجمن این بود که این ردیاب علی رغم قابلیت های خوب و کارآمد وابستگی های خاصی به بعضی شرایط داشته و تابع برخی پارامترها می باشد . مثل شرایط محیطی و شرایط فیزیکی شناخته شده و یا شناخته نشده هر کاربر یا همان اپراتور . نحوه کار ودرک حرکتی انتنها . تعیین استراتژی برای یک کاوش بهینه و درک آن توسط اعضا و کاربران این ردیاب و ...... مسایلی از این دست که در مجموع باعث میشود نتایج مشخص و تقریبا یکسانی در شرایط و حالات مختلف بوجود نیاید و تا حدی میتوان گفت به حالتی شبیه به یک کلاف سردرگم در بیاید . چیزی که در شروع اپراتوری با این ردیاب بیشتر نمود میکند و کاربر را متوجه و معطوف بخود میکند تردید در نحوه بکارگیری آنتنها و درک حرکات آن بوده از آنجاییکه مبحث فرکانس نیز تابع عوامل گوناگونی از جمله شرایط فیزیکی آب و هوا و خاک و نیروهای درونی ناشناخته و نیز قابلیتهای خود کاربر میباشد ، باز هم به همین ترتیب باعث ایجاد سردرگمی های بیشتری خصوصا برای افراد تازه کار و بیتجربه ای همچون بنده خواهد بود . بعبارتی میتوان گفت بدلیل نبود یک فرمول و راهکار مشخص و نقشه راه ، با یک تونل تودرتو هزار وجه مواجه هستیم . در این خصوص بررسی بعضی از عوامل و تببین موانع و مشکلات بر سر راه میتواند به کم کردن مشکلات رسیدن به هدف موثر واقع شود . بعضی از دوستان مقوله فرکانس های مختلف رو به شدت دنبال کرده و با تست فرکانس های مختلف هر روز سعی در ارائه بهترین وکم خطاترین فرکانسها بوده اند که جای تقدیر و تشکر بسیار دارد .

ادامه دارد...

پنج شنبه 23 مهر1393 - 1:26am
YIM

از آنچه که خدمت عزیزان گفته شد این مطلب بر میآید که ردیاب 35 یک ردیاب خیلی قوی با طراحی هوشمندانه ای بوده که میتواند بخوبی از عهده ماموریت محوله بر آمده و اپراتور خودرا به سرمنزل مقصود راهبری نماید . اما متاسفانه به دلیل وجود ابهامات در نحوه کاربری و شناخت و درک کامل از حرکات و حالات گوناگون آنتنها که بعضا با توجه به پارامترها و عوامل مختلف ، صرفاً خطا را به کاربر انتقال داده و شکی نیست که جز کاربران حرفه ای و کارآزموده این ردیاب ، افراد دیگر بخصوص مبتدیان را دچار تشوسش و اوهام حقیقت کرده و نتیجتاً هیچگونه فایده ای را در برنخواهد داشت . لذا برای به حداقل رساندن بروز خطاها میبایست به عامل بروز خطا و یافتن راه حلی مشخص و البته اثبات شده در کاهش و یا حذف قطعی خطا همت گمارد. یکی از عوامل مهم و ایجادکننده خطا از نظر بنده خود آنتن و طراحی آن و نحوه بکارگیری آن و فیزیولوژیک استفاده از آن و آرایش فیزیکی و نیروهای بدنی شخص اپراتور و نیز عوامل محیطی موثر در کارکرد آن ( آنتن ) می باشد .
بنظر میرسد جایگاه و ارزش واقعی آنتن بعنوان یک ستون و رأس خیمه در عملیات کاوش کمتر از خود دستگاه و یا مهارت اپراتور دستگاه نمی باشد . بطوریکه از این موضوع میتوان اینگونه برداشت کرد که با طراحی و شکل خاصی از آنتن میتوان کلیه عوامل ایجاد وبروز خطا را در کاربری ردیاب 35 اگر چه نتوان به صفر رساند اما لااقل به حداقل رسانیده و نتایج قابل قبولی از آن استنتاج کرد که در نتیجه نهایی میتوان عامل بسزایی در ظهور و ثبوت حقیقت بشمار آورد .
ذکر یک نکته ضروری بنظر میرسد و آن اینکه شاید کمتر توجهی بدان شده که یکی از اساتید و مدیران محترم انجمن یعنی آقا مجتبی بخوبی به این مهم پی برده و سعی در طراحی و رفع خطاهای ناشی از کارکرد آنتنهای فعلی ردیاب رو داشته اند . جالب اینجاست که ایشون هربار با توجه به اینکه توانسته اند مدل و راهکار جدید را برای طراحی پیداکنند ، اما همچنان از اعلام آن خودداری نموده ان و آن دلیلش این نمیتواند باشد جز اینکه همچنان در حال پیگیری و کشف مدلی دیگر و دقیق تر و کم خطاتر هستند که باید باز هم به ایشان احسنت و صدالبته و تبارک الله گفت

پنج شنبه 23 مهر1393 - 1:45am
YIM

توضیح این مطلب که آنتن یک رکن خیلی اساسی در به ثمر رسیدن تلاشهای بی وقفه کاربران زحمتکش می باشد شاید قدری مشکل باشد اما با اطمینان میتوان گفت بسیاری از کاربران در مقطعی بدان توجه نموده اند ولی بدلایل مختلفی از کنار آن با طراحی آنتن جدید توسط استاد مجتبی گذشته اند و سعی در استفاده از همین آنتن را دارند . بنده فکر میکنم اگر بعضی از دوستان به همان اندازه که در فرکانس گیری و تست آن همت گمارده اند به این مقوله آنتن هم با حساسیت دوباره و بیشتری توجه بفرمایند حتما انتن جدید را میتوان طراحی کرد که با همین ردیاب در جهت تکمیل کارکرد آن استفاده نمود . البته معلوم نخواهد شد که چه زمانی این موضوع به حقیقت بپیوندد . اما قطعاً روزی فرا خواهد رسید که انتنی طراحی و ساخته خواهد شد که بتواند با ترجمه و فهم علایم هدف و انتقال به کاربر این دستگاه رو به حد اعلای استفاده خود رسانیده و به جرأت میتوان گفت حتی میتوان آنرا در جایی خارج از ایران با قوانین آزاد به ثبت رساند .
استاد بزرگ آقا مجتبی چندی پیش بر روی آنتنی کار میکردند که با استفاده از خواص ژیروسکوپ عمل مینمود. این طراحی از این نظر برای بنده جالب توجه نمود که یک دستگاه الکترواسکوپ ساخت آمریکا رو از نزدیک دیده بودم و کارکرد آنتنهای انرا نیز مد نظر قرار داده بودم و متوجه شدم خطای انسانی در بکار گیری آنتن خیلی تأثیرگذار خواهد بود که می بایست بدان توجه ویژه داشت . اگر دوستان موافقت دارند خواهشمندم در کنار همه فعالیتهای خود در استفاده از این ردیاب به طراحی و ساخت نوعی از انتن برای ان نیز بپردازند تا بلکه در این مقوله بتوان با ساخت بهترین نوع انتن این دستگاه رو به یک ردیاب قوی و عالی و کارآمد که همانا در دست یک کودک نیز بتواند بخوبی از عهده وظیفه اش برآید مبدل ساخت . بنده از مدتی قبل این مقوله را مدنظر قرار داده و بخصوص توجه ویژه ای را بدان قایل شده ام که امیدوارم اعضا و کاربرانی که این مهم را درک کرده اند نیز به همین امر پرداخته و با انتقال تجربیات و یا اباز هرگونه ایده و فکری در رسیدن به هدف همدیگر را یاری فرمایند .

پنج شنبه 23 مهر1393 - 2:06am
YIM

همینجا از همه عزیزانی که این پست رو مطالعه فرمودند بخاطر اشتباهاتی که در نگارش موضوع تاپیک و مطالب درون پست بوجود آمده عذرخواهی میکنم

پنج شنبه 23 مهر1393 - 2:18am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

متعجبم از اینکه بیست روز نیست اومدی و چه حرفهایی که نمیزنی ..یه جای کار میلنگه ..به قول شاعر میگه...مشکوکم مشکوکم به تو...دوستان نظرتون چیه ؟؟؟
..

پنج شنبه 24 مهر1393 - 3:43am

سلام آقا معین عزیز . ظاهراً بعضی از ما ایرانی ها به تئوری توطئه بدجوری عادت کرده ایم و مدام در پیدا و پنهان به دنبال کشف آن هستیم . شما دوست عزیز و خوب من که کاربر خوب و حرفه ای این سایت هم هستین بهتر نیست بجای ایجاد شک و شبهه در یک تاپیک خیلی ساده و البته به نظر این حقیر بسیار مهم ! و توجه به هویت این کاربر بقول دوستان تازه وارد و بی تجربه ! به اصل و فحوای کلام که همانا بنده از همگان متمنی توجه و دقت نظر در مورد آن را داشتم ( آنتن ) توجه میفرمودین ؟
فکر نمیکنید که بجای پرداختن به مسایل حاشه ای آنهم در این محیط مجازی در مورد هویت کاربری بیاییم دست به دست هم داده تا راهی را که با مشقات زیاد و فراوان توسط بعضی از دوستان آغاز گردیده را به سرانجامی شیرین بدل سازیم ؟
بخدا من شرمنده ام از طرح این مسایل و مطالب در اینجا و پوزش میطلبم که خود نیز در حال حاشیه رفتن هستم اما خوب ، شما دوستان بفرمایید بنده چه کنم ؟
آیا نمی بایست در مورد فرمایش شما پاسخگو باشم ؟
بله دوست عزیز من و دیگر دوستان حاضر در این انجمن دوست داشتنی . بیایید با کمک هم و دست به دست هم در پربارنمودن محتوی و مطالب و انتقال اندیشه ها و تجربیات علمی خود با دیگر دوستان سهم خود را نسبت به آن ادا نماییم .
***************************************************************************************************
من در این مدت کوتاه و با گذشت زمان اندکی که خدمت دوستان هستم ، متوجه خیلی مسایل شدم و زحمات و صداقت رو در رفتار و زحمات خیلی از دوستان مشاهده نمودم که جداً آرزومندم همین رویه دردیگرکاربران سایت و اول از همه در خودم بوجود آید و یا ادامه یابد . حال مگر من بی تجربه و تازه وارد با تعداد پستهای اندک و انگشت شمار !!! چکار بد و ناشایستی ازم سرزده است که توجه شما و یا بعضی از دوستان رو که احیاناً همچنان مشکوک و دارای شبهه هستند رو بخود جلب نموده ام ؟ اگر صلاح میدانید از این به بعد در مورد هر شخصی اگر دچار تشکیک و شبهه گشتید میتوانید از مدیران ارشد استعلام نموده و بعد تمام هست و نیست و اموال و دارایی های خود را به وی بسپارید !
اگر هم صلاح میدانند اساتید محترم ومدیران ارشد سایت تا به هنگام ثبتنام اعضاء یک رونوشت از کارت ملی و صفحه اول شناسنامه ضمیمه گردد تا بتوان از این طریق شک وشبهه بعضی از دوستان رو برطرف نمود .
خدای ناکرده به فرمایش یکی از دوستان خوبمان جناب استاد کانی بییایید از طرح و ایجاد جنجال آفرینی پرهیز کرده و اگر کاری از دستمان بر نمی آید لااقل نظاره گر زحمات دیگردوستان باشیم و استفاده خودرا ببریم و نه اینکه هراز گاهی سری به سایت بزنیم و ....
زیاد وقت عزیزان خوبم رو نمیگیرم و اگر خدای ناکرده اسائه ادبی خدمت دوستان فرزانه و گرامی گردید صمیمانه عذرتقصیر می خواهم .
به امید آنکه ستاره های بعضی از دوستان هرچه زودتر بیشتر شده و به درجات بالاتری از رتبه های استادی ومدیر یتی نایل گردند.
با آرزوی توفیق و نیکروزی برای همه دوستان و کاربران
ارادتمند همه تان ؛
علیرضا

پنج شنبه 24 مهر1393 - 9:54am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا علیرضا به نظر این حقیر شما نیز باید نویسنده میشدید نه ردیاب زن ..امید میرود در مورد شغل خود تعغیر نظر بدهید ..و یک نویسنده ماهر بشوید ...در مورد مطالب بالا و خیلی از جریانهای دیگه من نظرم اینه به همه کاربران..که..از این به بعد اگر وسیله ای تولید شد اول توسط اساتید امتحان بشه و تایید بشه اونوقت به فروش برسه ..نه اینکه اول به فروش برسه بعد امتحان بشه ..اینطور برای همه بهتره ...خواهشا دوستان هم بدون واهمه نظر بدن شاید من اشتباه میگم ..به امید روزهای بهتر ..

پنج شنبه 24 مهر1393 - 1:19pm

از اظهار نظر و لطف و ادبی که نسبت به من ابراز داشتید سپاسگذارم !
لیکن منظور بنده تولید و ساخت یک آنتن دیگه به قصد فروش و صرفاًکسب سود نبود.
فکر میکنم شما قدری دچار بدبینی هستید دوست عزیز . درسته که احتیاط شرط عقل است اما بدبینی بیش از اندازه نیز میتواند فرصتهای زیادی را که در طول زندگی و عمر کوتاهمان برای ما پیش می آید را بسوزاند و از دست برود .
خواسته و پیشنهادی که من در این تاپیک مطرح کردم خیلی مشخص و شفاف بوده و چیز مبهم و عجیب و غریبی که برای جنجال آفرینی و کنایه زدن درش باشه وجود نداشت . واقعاً تعجب میکنم چرا بعضی از دوستان ظاهر کردار و رفتارشان با آنچه که مدعی آن هستند زمین تا آسمان تفاوت دارد .
ادامه این روند جداً میتواند منجر به یأس و ناامیدی کاربرانی بشه که همه سعی و تلاششون رو در جهت کشف حقیقت و ارائه دستاوردهایشان به دیگر دوستان ، شود .
بیایید بیشتر در مورد گفتار و کردارمان اندیشه کنیم دوستان و با رفتارهای خود و کج سلیقگی هایمان موجبات ناراحتی و اتلاف وقت و انرژی خود و دیگران را نشویم .

پنج شنبه 24 مهر1393 - 1:45pm
YIM

توانگری نه به مالست پیش اهل کمال که مال تا لب گورست و بعد از آن اعمال
من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال
محل قابل و آنگه نصیحت قائل چو گوش هوش نباشد چه سود حسن مقال
به چشم و گوش و دهان آدمی نباشد شخص که هست صورت دیوار را همین تمثال
نصیحت همه عالم چو باد در قفس است به گوش مردم نادان چو آب در غربال
دل ای حکیم درین معبر هلاک مبند که اعتماد نکردند بر جهان عقال
مکن به چشم ارادت نگاه در دنیا که پشت مار به نقش است و زهر او قتال
نه آفتاب وجود ضعیف انسان را که آفتاب فلک را ضرورتست زوال
چنان به لطف همی پرورد که مروارید دگر به قهر چنان خرد می‌کند که سفال
برفت عمر و نرفتیم راه شرط و ادب به راستی که به بازی برفت چندین سال
کنون که رغبت خیرست زور طاعت نیست دریغ زور جوانی که صرف شد به محال
زمان توبه و عذرست و وقت بیداری که پنج روز دگر می‌رود به استعجال
کنون هوای عمل می‌زند کبوتر نفس که دست جور زمانش نه پر گذاشت نه بال
چنان شدم که به انگشت می‌نمایندم نماز شام که بر بام می‌روم چو هلال
وصال حضرت جان‌آفرین مبارک باد که دیر و زود فراق اوفتد درین اوصال
به زیر بار گنه گام برنمی‌گیرم که زیر بار به آهستگی رود حمال
چنین گذشت که دیگر امید خیر نماند مگر به عفو خداوند منعم متعال
بزرگوار خدایا به حق مردانی که عارفان جمیل‌اند و عاشقان جمال
مبارزان طریقت که نفس بشکستند به زور بازوی تقوی و للحروب رجال
یقدسون له بالخفی والاعلان یسبحون له بالغدو والاصال
مراد نفس ندادند ازین سرای غرور که صبر پیش گرفتند تا به وقت مجال
قفا خورند و ملامت برند و خوش باشند شب فراق به امید بامداد وصال
به سر سینه این دوستان علی‌التفصیل که دست گیری و رحمت کنی علی‌الاجمال
رهی نمی‌برم و چاره‌ای نمی‌دانم بجز محبت مردان مستقیم احوال
مرا به صبحت نیکان امید بسیارست که مایه‌داران رحمت کنند بر بطال
بود که صدرنشینان بارگاه قبول نظر کنند به بیچارگان صف نعال
توقعست به انعام دائم‌المعروف ز بهر آنکه نه امروز می‌کند افضال
همیشه در کرمش بوده‌ایم و در نعمش از آستان مربی کجا روند اطفال؟
سؤال نیست مگر بر خزائن کرمش سؤال نیز چه حاجت که عالمست به حال
من آن ظلوم جهولم که اولم گفتی چه خواهی از ضعفا ای کریم و از جهال
مرا تحمل باری چگونه دست دهد که آسمان و زمین برنتافتند و جبال
ثنای عزت حضرت نمی‌توانم گفت که ره نمی‌برد آنجا قیاس و وهم و خیال
ختام عمر خدایا به فضل و رحمت خویش به خیر کن که همینست غایةامال
بر آستان عبادت وقوف کن سعدی که وهم منقطعست از سرادقات جلال

پنج شنبه 24 مهر1393 - 2:09pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب مغول میشه یکمی از سوابقتون شرح بدین?
چقدر تجربه ردیابی و یا حفاری دارید?
چند وقته 35 رو دارید?
ممنون

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

پنج شنبه 24 مهر1393 - 2:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 35 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure