انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:02pm

پاسخ به موضوع  [ 7 پست ] 
 یک تجربه در رابطه با انتخاب آنتن 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

در رابطه با انتخاب نوع انتن برای ردیاب
در واقع من به این شکل انتن مورد نظر خودمو برای ردیابی که دارم انتخاب میکنم
از اونجا که من با ردیابهای زیادی جه خارجی وجه ایرانی کار کردم متوجه شدم که هر شرکت وهر ردیابی یک نوع انتن خاص با رو کشهای متفاوت استفاده میکنند وحتی بعض ها هم اصلا از جنس برنج نیستند من خودم بایک نوع دستگاه شرکتی کار کردم که تا حالا نمونه اون انتها رو هیج جا ندیم واقعا بصورت شگفت انگیزی این انتها قدرتمند وحساس بودند به طوری که وقتی ژنراتور روشن بود کافی بود انتها رو به روی هدف قرار میگرفتند با یک قدرت بسیار زیاد انتها خودشون قیجی میشدند ومن با همین قیجی رو کانال بسوی هدف حرکت میکردم وهر موقع میخواستم ببینم که ایا از کانال خارج شدم یا نه کافی بود یک مقدارمیجرخیدم تا انتها از مسیر کانال خارج میشدند که بلافاصله انتها با قدرت زیاداز قیجی بودن باز میشدن وهمینکه دوباره برشون میگردوندم به کانال باز با قدرت قیجی میشدند وزمانی که از روی هدف میگذشتم انتها سریع از قیجی باز میشدن وبه طرف هدف نشانه میرفتند وحتی برای عمق گیری بدون
ژنراتورهم واقعا عالی وقدرتمند عمل میکردند وبه دست هر کسی میدادی میتونست به اسانی از انها استفاده کند واین انتها روکش وساختی بخصوص وحتی تا جایی که یادم هست از 3 میل هم باریک تر بودند البته درسته خود انتنها بسیار عالی عمل میکردند اما نباید قدرت اون ژنراتور رو هم از یاد برد در کل باید توجه داشت که مقوله انتن یک مورد بسیار قابل توجه هستش
من روش خودمو بصورت تصویر براتون گذاشتم که اگر مورد توجهتون قرار بگیره میتونید استفاده کنید

همانطور که در تصویر میبینید هر دسته یک نمونه انتن داره قهوه ای انتن قوی وقرمز انتن ضعیف هستش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

mantera

یکشنبه 4 فروردین1392 - 11:22pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار عالی استاد ؛ درکل سیمهای انتن ایرانی خیلی ضعیف عکس العمل نشون میدن ، ولی شماره 3 میل و 4 میل برنجی آلمانی خیلی خوبه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 6 فروردین1392 - 9:13am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

مهدی جان به نظر من بستگی به ردیابی داره که استفاده میکنی باید این تست انجام بشه
وتا جایی که من برای ردیابهای داخلی روی هدف واقعی تست کردم البته فرقی نداره که هدف واقعی باشه یا خطا نمونه با کیفیت ایرانی بسیار بهتر وقوی تر از نمونه المانی جواب داده چون تا جایی که من دیدم ایرانی دونمونه داره شما با این تست میتونید به این موضوع پی ببرید

mantera

جمعه 9 فروردین1392 - 11:44pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

من قبلا با یه سیستمی کار میکردم که انتنها هاش از جنس اهن بود مدلش رو خاطرم نیست ولی واکنشش به طلا هم خوب بود

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

شنبه 9 فروردین1392 - 12:17am
استاد - مدیر
استاد - مدیر

اره هوشی جان چون منم انتنهای مختلفی همراه با دستگاههای مختلف دیدم دیگه برای هر ردیابی که دستم میرسه سعی میکنم در جایی که یک هدف وجود د اشته باشه فرقی نداره هدف واقعی باشه یا کاذب انواع انتنها با جنسهای مختلف به روش بالا رو تست انجام میدم وبهترینو رو انتخاب میکنم

mantera

یکشنبه 11 فروردین1392 - 7:53pm
مدیر سایت
مدیر سایت

استاد آریا تست خیلی عاقلانه و استادانه ای هستش ، سپاسگذارم من حتماً تست میکنم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 12 فروردین1392 - 10:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
ariya نوشته است:
مهدی جان به نظر من بستگی به ردیابی داره که استفاده میکنی باید این تست انجام بشه
وتا جایی که من برای ردیابهای داخلی روی هدف واقعی تست کردم البته فرقی نداره که هدف واقعی باشه یا خطا نمونه با کیفیت ایرانی بسیار بهتر وقوی تر از نمونه المانی جواب داده چون تا جایی که من دیدم ایرانی دونمونه داره شما با این تست میتونید به این موضوع پی ببرید

بنده نيز با نظر شما موافقم چون آنتنهايي هم كه من درست ميكنم با دسته برنجي و سيم برنجي نمره 4 ايراني هست كه خيلي حساس و قوي عمل ميكنند

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 7:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure