انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 12:22am

پاسخ به موضوع  [ 47 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 همکاری دوستان برای تفکیک ردیاب زیر خاک 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه من با اجازتون این تایپیک ایجاد کردم تا با کمک هم بتونیم راهی برای تفکیک فلز زیر زمین پیدا کنیم البته استاد جاوید یک ایده دادن ولی من فکر نکنم بشه .عبور موج حتی از بهترین اون از میدان مغناطیسی شدنی نیست واسه همین تفکیک نداریم.حالا سوال من اینه این حاله یونی سطح هست که تفکیک فلز مختل میکنه یا یون احاطه شده زیر زمین منظور دور فلز هست ...من یک فکر دیگه ایی دارم ولی اول باید روشن بشه چه علتی تفکیک خراب میکنه راهنمایی میفرماید :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 11 شهریور1393 - 9:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اول باید بتونی فلز سطح زمین رو از بقیه تفکیک بکنی تا بتونی داخل زمین هم تفکیک بکنی پس تحریک فلز سطح زمین و بعد بحث تفکیک داخل زمین که اون هم بحث سنگینی هست...

سه شنبه 11 شهریور1393 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان خودت رو اذيت نکن تفکيک برای ال آر معنا نداره ،،،دوستان هنوز بلد نيستن با هر دستگاهی فلز و ذرات رو زير خاک تشخيص بدن چه برسه به تفکيک مگر اينکه چند سال خاک حفاری بخوری و هوش درست و حسابی داشته باشی تا وقايع و عوامل گوناگون رو تجزيه و تحليل کنی تابشه کاری کرد آره برادر

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 11 شهریور1393 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون که جواب داداین در جواب دوست گلم fabienmartin بگم که تفکیک فلز روی سطح شدنیه این فلز مدفونه که نمیشه تفکیکش کرد مشکل بچه ها همینه ...باور کنین که راه هست باید قدم برداشت اصلا سازنده های ردیابها خودشون ردیاب قبول ندارن این حرف مهندس حمید هست ولی وسیله ای هست که کار میکنه هر چیزی یک راه داره.بیشتر ما حتی خودم تا یک ساعت پیش فکر میکردم میشه با موج یا فرکانس این کارو کرد بله میشه اما نه تا وقتی حاله یونی فلز احاطه کرده باشه پس باید بگردیم ببینیم با چه چیزی میشه این مغناطیس کم کرد حذف نه چون اگه حذف بشه ردیابی معنا نداره ..من که سعیمو میکنم شد شد نشد فدای سر همتون @};-

چهارشنبه 11 شهریور1393 - 12:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان ما دوتا موضوع مختلف در ردیابی داریم که باید پله به پله بریم جلو
اول تفکیک فضای خالی از آل متاله که خیلی هم مهمه
دوم تفکیک نوع فلزات از همه
اتفاقا با تغییر فرکانس دقیقا میشه به چیزی که شما میخوای رسید
در شرایط واقعی راه حلش اینه که چندین فرکانس رو تست کنی نه از یک فرکانس به تنهایی استفاده کنی
به عقیده من این بهترین راه حله
و اینکه هر چه تعداد فرکانس های مربوط یک فلز خاص بیشتر باشه امکان خطا کمتر خواهد شد چون مشکل از اینه که ممکنه فرکانسی خاص به جند نوع فلز حساس باشه و همونطور که می دونیم فلزات خواص مشابهی دارند و به همین دلیل در یک گروه قرارداده می شن

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

چهارشنبه 12 شهریور1393 - 10:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
ممنون که جواب داداین در جواب دوست گلم fabienmartin بگم که تفکیک فلز روی سطح شدنیه این فلز مدفونه که نمیشه تفکیکش کرد مشکل بچه ها همینه ...باور کنین که راه هست باید قدم برداشت اصلا سازنده های ردیابها خودشون ردیاب قبول ندارن این حرف مهندس حمید هست ولی وسیله ای هست که کار میکنه هر چیزی یک راه داره.بیشتر ما حتی خودم تا یک ساعت پیش فکر میکردم میشه با موج یا فرکانس این کارو کرد بله میشه اما نه تا وقتی حاله یونی فلز احاطه کرده باشه پس باید بگردیم ببینیم با چه چیزی میشه این مغناطیس کم کرد حذف نه چون اگه حذف بشه ردیابی معنا نداره ..من که سعیمو میکنم شد شد نشد فدای سر همتون @};-

و اما تفکیک داخل زمین یا روی زمین بله شدنی هست دوست عزیز فقط کمی وقت میبره نگران نباش تکنولوژی در حال پیشرفته در آینده سیستمهای جدید میان فقط کمی صبر باید کرد... ~O)

چهارشنبه 12 شهریور1393 - 9:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی البته من شک ندارم که تکنولوزی در حال پیشرفت هست ولی چرا ما باید بشینیم تا ببینیم دیگران چیکار میکنن وپیش قدمن
من خودم روی طرحم کار کردم و به نتایجی رسیدم

من تا حدودی تونستم به تفکیک نسبی دست پیدا کنم

..اما در مورد سیستمی که این کارو انجام میده
عرض کنم که من تو تستهایی که انجام دادم با مدار حاله فلز رد کردم یعنی به عبارتی گاز فلز دیگه نمیتونه قد علم کنه و کاملا حذف شد
زاویه 45 ویونهای اضافی همه رو رد کرد واصلا واکنشی نداشت تا به نقطه اصلی که یک فیبر مسی که در80 سانتی دفن شده قیچی کاملا دقیق داشتم
بخاطر همین من تمام سعیمو کردم تا بتونم حجم بگیرم اما نشد که نشد.مدار کارشو خوب انجام میده فقط نقطه میزنه ودر تستهام نه به ریشه نه سیلیس نه کوزه
نه سنگهای بارداررطوبت نمکزار ذرات سطحی جواب نداد فقط فلز وکمی هم مگنت با فرکانس
به عوامل فوق بیشترشون با فرکانسهاش تست شده وجواب نداده اما مگنت در رنج خیلی کم که از وزن فلزی که گرفته بودم کمتر زد
واسه همین تا حدود بیشتری میشه تفکیک کرد وقتی به عوامل خطا واکنش نداره حتی گاز خود فلز نزد این به نظر من یعنی بهتر از این نمیشه
دوتا انتن هم تعبیه کردم که با هر دو سیگنال که خیلی هم متفاوت هستن بتونم حجم بزنم وجالب اینجاست که حجم واقعا دقیق زد
هشتاد سانتی که دفن کرده بودم که در صورت استفاده از انتن با سیم حجم110 سانتی به من میداد وجالبتر اینکه در عمق زنی حرکت انتنها بر خلاف همدیگه از هر دو روش هست

به زودی عکس سیستم کامل شدمو میزارم که این کارو انجام میده به امید خدا یاحق

سه شنبه 25 شهریور1393 - 12:41pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

بهرام جان عکس سیستمو میزاری؟
یعنی نمیخوای بگی قضیه چیه ما هم استفاده کنیم؟

سه شنبه 25 شهریور1393 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.
سیستم ایشون هم از موج سینوسی استفاده میکنه. مطمین باشید.

سه شنبه 25 شهریور1393 - 1:07pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
بهرام جان خوشحال شدم بابت نتیجه مثبتی که گرفتی.
راستی نمیخوای اطلاعات ساخت مدار رو بذاری؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 25 شهریور1393 - 1:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 47 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure