انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 4:03am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 , 102 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

معراج نوشته است:
دوستان من واسه پسرم یه میکروفون اسباب بازی خریدم که 6 تا باطری 1/5 ولتی میخوره که جمعا میشه 9 ولت و موقعی که با میکروفون صحبت میکنی صدای نسبتا زیادی رو بلندگو دستگاه تولید میکنه که مجبوری صدا رو کم کنی . خب حالا به نظرم رسید که به جای فیش میکروفون فیشی که از موبایل میاد رو وصل کنم و به جای سیمی که به بلندگو دستگاه متصله سیمی که به انتهای میله های برنجی وصله رو متصل کنم . آیا این کار جوابگو هستش . راستی آمپلیش هم 7 واته .

سلام. بهتره که از این وسیله استفاده نکنید. وقتی ترانس به خروجی مدار میخوره مصرف مدار زیاد میشه. اگه هم بخوایید از این وسیله استفاده کنید باید ورودی امپلی رو از قسمت مدار میکروفن جدا کنید. و خروجی موبایل رو به اونجا وصل کنید.

پنج شنبه 8 آبان1393 - 11:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
rohollahmohamady نوشته است:
سلام و خسته نباشید:
یکجارو دیروز شب تست زدم برا خاطر سرمای شدید نشد تستهای زیادی بزنم به قول طرف نسخه داشت اما دروغ بود:
با ردیاب تا وزن1 تن 165.3 زد.با 24.37 هم تا نصف اونو زد با 26.69 نزد.بعد استفاده از حذف کننده کلا هیچ کدومشو نزد.
من امروز برای مطمئن شدن از کارکرد حذف کننده اومدم تیت انجام دادم اما خیلی عجیب شد:
طلای یک گرم رو فرکانسهای 26.69/24.37 خیلی قوی میزد با 165.3 هم معمولی میزد تا وزن 10 گرم که رو اهنربا بود. اما بعد استفاده از حذف کننده 24.37 و 26.69 خوب میزدم و رو وزن واقعی اماجای تعجب اینجاست:
من وقتی بدون حذف کننده با 165.3 رهگیری میکنم میره سمت طلا اما وقتی حذف کننده روشن میکنم نمیره سمتش بلکه به یک صورت عجیبی میره به صورت شکل زیر:

درود بر شما
حتما از ترانس استفاده کن و ولوم موبایل را بزار اخرو از فرکانسهای طلا
26.14
26.15
27.15
استفاده کن و نکته اخر اینکه پراپها را حتما در جهات شرقی و غربی بزن و نهایت در 10 متری هدف قرار بگیر
سرما خیلی تاثیر گذار در حالت ردیابی هست

سلام با فرکانس 26.14 و 26.15ولوم گوشی وسط از ده متری به سختی انتنا میرفتن سمت هدف اما از شش متری تا حدودی نرمال بود.
با ولوم اخر فقط از شش متری به سمت هدف انتنا میرفتن اما از ده متری اصلا.
درکل با این دو فرکانس خیلی سخت انتنا حرکت میکردن.
با فرکانس 27.15با ولوم متوسط انتنا تا ده متری هدف هم نرمال میزدن اما نه سریع اما با ولوم اخر از ده متری خیلی سخت میزدن طوریکه مثل تیکه عقربه ساعت حرکت میکردن به سمت هدف و از ده متر بیشتر اصلا نمیزد.
از ترانس استفاده کردم رو همه موارد و طلاهم وزنش یک گرم میشه که رو اهنربا گذاشته بودم. @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

پنج شنبه 8 آبان1393 - 1:19pm
مدیر کل
مدیر کل

در مورد فرکانسهای خیلی پایین 2 مشکل وجود داره! اول اینکه این فرکانسها طبق خواص عمومی فرکانس دارای شعاع انتشار بسیار محدود تری هستن و فقط عمق نفوذ بالا دارن. لذا فرکانسهای بسیار پایین فقط بدرد نقطه زنی میخورن نه شعاعزنی از مسافت دور! برای شعاعزنی که قابلیت اصلی ردیاب هست باید از فرکانسهای بالای 100 هرتز بیشتر استفاده بشه. مشکل دوم فرکانسهایی در حد 20 هرتز با همین تقویت کننده هاست! طبق تستهای من این فرکانسها هم با آمپلی فایر زیاد تقویت نمیشن و هم با ترانس! اتفاقا احتمال بهم ریختگی شکل موج هم در فرکانسهای خیلی پایین هم با ترانس و هم با آمپلی فایر بیشتر هست که خود این بهم ریختگی موج میتونه مسبب خطا یا درست عمل نکردن سیستم حذف کننده بشه.
لذا به این دو دلیل ؛ من به دوستان پیشنهاد میکنم برای ردیابی کلا فرکانسهایی در حدود 100 هرتز تا چند صد هرتز رو بیشتر استفاده کنن که از هر حیث جواب بهتر و قویتر و قابل اطمینان تری داره.

پنج شنبه 8 آبان1393 - 4:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان . به نظر این حقیر شما دارین با این کارها وقتتونو هدر میدین چون کلا بی فایدست . ببین دوستان این تقویت موج سینوسی و مربعی و از این حرفها و یا تست طلا رو بیخیال بشین چون 90 در صد خطا داره در صورتی که شما فکر میکنین درست رفتین روی هدف و بعد از حفاری میبینین که چیزی نیست . متاسفانه من در تاپیک مربوط به حفره یابی مطالبی رو عرض کردم اما کسی توجهی نکرد . خوب طرف به دوستش میگه یه هدفی رو توی یه باغ زیر خاک بکنه و بعدش بره پیدا کنه و هنگامی که پیدا میکنه خوشحاله که طلا رو پیدا کرده و دستگاهشو به به چهچه میکنه . آقا خدا شاهده ردیابی جنسی که سالهای طولانی زیر خاک مونده به این آسونیا نیست . یا باید توی این کار خیلی وارد باشی و خطاها رو بدونی که اونم با 1 ماه 2 ماه نمیشه حتی چند سال باید کار کنی یا اینکه یه نقطه زن خیلی خوب داشته باشی اگه نقطه زن شما از این معمولیا هم باشه که ول معطلی هر جا ردیاب گرفت اونم بوق میزنه و هیچ و پوچ . دوستان ردیابی جنسهایی با قدمت طولانی زیر خاک خیلی متفاوته با ردیابی توی خونه و باغ . توی باغ شما یه محدوده کوچیکی داری که 100 در صد دوستتون جنس و اونجا خاک کرده و مطمئن هستی . اما وقتی برای ردیابی به بیابون میری با اون وسعت ردیاب شما جایی رو میگیره و شما همه تستها رو انجام میدی چه میدونم تست طلا و آمپلی فایر قوی و از این حرفا و همه مثبته اما وقتی میکنی میبینی هیچی نیست و به زمین و زمان و ردیاب 35 .... فحش و ناسزا میگی . خوب علتش چیه ...... YMWHISTLE
همونطور که گفتم در تاپیک حفره یابی مطالبی رو نوشتم اما متاسفانه نه کسی اونو تایید کرد و نه کسی رد کرد . و متاسفانه آدم دلسرد میشه . @};-

...جواب ابلهان خاموشیست....

پنج شنبه 8 آبان1393 - 6:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. اقا معراج بعد از این همه تست و زحمتی که دوستان کشیدن تازه شما داری میگی که بی فایدست. شما اول یه تست میکردی و یه امپلی و ترانس درست میکردی و اگه جایی رو گرفتی و حفاری کردی و چیزی نبود اونوقت میتونی با قطعیت بگی که این طرح هم خطا داره.
حالا من ادعا نمیکنم که این طرح خطا نداره ولی خوبی این کار اینه که بیشتر از 95درصد خطاهای رایج ردیاب رو دیگه نمیگیره. مثل اینکه شما کلا به ردیاب و ردیابی اعتقادی ندارید. ازتون خواهش میکنم یه دستگاه به جز ردیاب معرفی کنید که بتونه تو عمق 6.5متری 50گرم طلا رو بزنه تا من دیگه ردیاب و ردیابی رو کنار بزارم.

پنج شنبه 8 آبان1393 - 7:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام سعید جان مثل اینکه شما بد متوجه شدید . من اصلا نمیگم ردیاب به درد نمیخوره حتی به نظرم از نقطه زن هم بهتره . هدف من از نوشتن این مطالب توجه به خطاهای ردیابه و اینکه هر جا که ردیاب گرفت رو نباید حفاری کرد .
خوبه که من توی پست قبلیم گفتم که ردیابی اهداف با عمر طولانی با ردیابی یه هدف تازه با محدوده مشخص خیلی فرق میکنه . شما داری میگی 50 گرم طلا رو از عمق 6/5 متری ردیابی کردید که مطمئنا خودتون و یا دوستتون اونو اونجا گذاشته و تازست وگرنه کی میاد 6/5 متر رو بکنه که 50 گرم طلا رو اونجا بزاره . دوست عزیز بحث من اینه اهداف بسیار قدیمی ردیابیشون به این سادگیا نیست .

پنج شنبه 8 آبان1393 - 7:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

معراج نوشته است:
سلام سعید جان مثل اینکه شما بد متوجه شدید . من اصلا نمیگم ردیاب به درد نمیخوره حتی به نظرم از نقطه زن هم بهتره . هدف من از نوشتن این مطالب توجه به خطاهای ردیابه و اینکه هر جا که ردیاب گرفت رو نباید حفاری کرد .
خوبه که من توی پست قبلیم گفتم که ردیابی اهداف با عمر طولانی با ردیابی یه هدف تازه با محدوده مشخص خیلی فرق میکنه . شما داری میگی 50 گرم طلا رو از عمق 6/5 متری ردیابی کردید که مطمئنا خودتون و یا دوستتون اونو اونجا گذاشته و تازست وگرنه کی میاد 6/5 متر رو بکنه که 50 گرم طلا رو اونجا بزاره . دوست عزیز بحث من اینه اهداف بسیار قدیمی ردیابیشون به این سادگیا نیست .

من متوجه شدم که منظورتون چیه. مشخصه که این تاپیک رو هم کامل نخوندید. حالاشما دلیل اینکه طلای قدیمی رو نمیشه به این راحتی گرفت رو بگید تا ما هم بدونیم.

پنج شنبه 8 آبان1393 - 7:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
سلام دوستان من چند وقت پیش جایی رو گرفتم , اول عمق دو متر بود حفاری که کردیم هیچی نبود , بعد دوباره عمق گیری کردم عمق شد چهار متر . فقط در جهت جنوب میشه عمق گرفت , با آمپلی که زدم دوباره یه مقداری نقطه به سمت جنوب متمایل شد حدود 1/5 متر . دوباره که عقب عقب رفتم آنتنهای تو دو و نیم متری هدف یه قیچی خوب شد دوباره .... باز عمق شد چهار متر . ما تا چهار متری حفاری کردیم بعد یه سیوه به سمت هدف زدیم اما باز هم خبری از هدف نبود. امشب با ترانس به محل رفتم دوباره باز هم همونجا را گرفت با عمق چهار متر ... اما با فرکانس 612 که تست کردم آنتنها خیلی گیج میزد . حسابی درگیر بودم ... خلاصه بعد متوجه شدم که دوتا هدف با سه متر از هم هست که در جهت شمال به جنوب هم هستن , عمق هر دو هم 1/5 متر شد . وزن هردو هم برابر هم هستن. ...انشاالله بعد سوم هر دو را حفاری میکنم.....

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 8 آبان1393 - 7:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب ببینید دوستان این مطالبی که مگمو نه از جایی خوندم و نه از جایی شنیدم همشون تجربیات بنده در طول 3 سال گذشته هستش . جنسی که زیر خاک به مدت طولانی میمونه انرژی هایی از خودش تولید میکنه که همین انرژیها همه ردیابها رو گمراه میکنه و کلا همه خطاها از همین انرژی ها نشات میگیره .
خوب این انرژیها بسته به تغییر فصول مسیرشون هم عوض میشه . ببینید یه جنسی که به مدت طولانی زیر خاکه یه سری هدفهای مجازی برای خودش درست میکنه که قویترینشون به سمت شمال هستش . اینو باید بدوین که 90 درصد وقتی ک ردیاب میزنید اهداف مجازی رو میگیرین و خوده هدف اصلی جزو ضعیفترینشونه . یعنی به این سادگیا خودشو لو نمیده . بنابراین وقتی شما یه هدفی رو شناسایی کردید باید دور تا دورش رو به شعاع 15 متر دوباره سنس کنید . که به احتمال قوی چند نقطه دیگه پیدا خواهید کرد ....... :D :ymsmug:

پنج شنبه 8 آبان1393 - 7:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

معراج نوشته است:
خوب ببینید دوستان این مطالبی که مگمو نه از جایی خوندم و نه از جایی شنیدم همشون تجربیات بنده در طول 3 سال گذشته هستش . جنسی که زیر خاک به مدت طولانی میمونه انرژی هایی از خودش تولید میکنه که همین انرژیها همه ردیابها رو گمراه میکنه و کلا همه خطاها از همین انرژی ها نشات میگیره .
خوب این انرژیها بسته به تغییر فصول مسیرشون هم عوض میشه . ببینید یه جنسی که به مدت طولانی زیر خاکه یه سری هدفهای مجازی برای خودش درست میکنه که قویترینشون به سمت شمال هستش . اینو باید بدوین که 90 درصد وقتی ک ردیاب میزنید اهداف مجازی رو میگیرین و خوده هدف اصلی جزو ضعیفترینشونه . یعنی به این سادگیا خودشو لو نمیده . بنابراین وقتی شما یه هدفی رو شناسایی کردید باید دور تا دورش رو به شعاع 15 متر دوباره سنس کنید . که به احتمال قوی چند نقطه دیگه پیدا خواهید کرد ....... :D :ymsmug:

اقا معراج پیشنهاد میکنم این تاپیک رو از اول بخونید.

پنج شنبه 8 آبان1393 - 8:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 , 102 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure