انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 10:27pm

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا سعید من اون نکات رو رعایت کردم هم تو ردیاب 165.3 رو دادم و هم روی حذف کننده 165.3 رو دادم ولی برای تست 5500 رو رو حذف کننده دادم که دیدم نتیجه یکی هست

جمعه 2 آبان1393 - 3:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

saeeed60h نوشته است:
ارش جان واقعا خسته نباشی. تست هایی که انجام دادی واقعا عالی بود و میدونم که چقدر وقت صرف تستها کردی. ارش جان اون 50گرم رو در اوردن؟
با این تستها فعلا تو این ولتاژ باید پراب زده بشه. پس همه دوستان فعلا از پراب استفاده کنن.

سلام سعیدجان قربانت
طلا مدفونه ولی من ازشون خواهش کردم در بیارند تا مطمن بشیم بیل تراکتوری هم دارند ایشالله تا یک دو روز خبرش رو میدن

جمعه 2 آبان1393 - 3:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ebi-gold نوشته است:
اقا سعید من اون نکات رو رعایت کردم هم تو ردیاب 165.3 رو دادم و هم روی حذف کننده 165.3 رو دادم ولی برای تست 5500 رو رو حذف کننده دادم که دیدم نتیجه یکی هست

من که وقتی دو فرکانس مختلف رو میدم جواب نمیده. حالا اگه شما با ترانس تست میکردی حتما اونجا حذف میشد. تست اقا ارش رو دقیق بخونید متوجه میشید که با ترانس و بدون اون چقدر فرق میکنه.

جمعه 2 آبان1393 - 3:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
arash.irani نوشته است:
سلام نتیجه دو تاتست
1:همون موردی که 12 متری بود
با ترانس متصل به زمین 50 کیلو شد------بدون اتصال ترانس به پراب 100 کیلو شد-----بدون ترانس 500 کیلو شده بود
وضعیت حرکت آنتن ها:
فرکانسهای بالا ضعیف حرکت میکردند
فرکانسهای پایین خوب حرکت میکردند
حجم با ترانس متصل به زمین=نصف حجم ترانس غیر متصل
در عمق هم یک و نیم متر با ترانس متصل به زمین افزایش بوجود اومد
تست 2:
یک نفر بیست سال پیش جای رو تو باغش به عنوان اتاقی که پر طلاست بهش معرفی میکنند
این مشهدی هم 6 و نیم متر رو حفاری میکنه و یه تونل 6 متری هم افقی میزنه خلاصه به جای نمیرسند تا اینکه دوباره سیم زن میاد و از این مشهدی هم 50 گرم طلا میگیره میرند پایین شب هم باران خیلی شدیدی میباریده اینا میرن پایین و وسط سیمزنی تونل ریزش میکنه و دستگاهی سیمی و 50 گرم خوراک میمونه اونجا و اینا با بدبختی خودشون رو میکشند بیرون خلاصه محل حفاری بسته میشه اینام یکی دوباری میرند که دوباره طلا رو پیدا کنند نمیشه
تا اینکه روزگار مارو امروز کشوند به اونجا و من قبل انجام تست هام یک کلمه از اینارو نمیدونستم
شروع کردم با 35 به سرچ سه جا رو نشون داد
1.5 کیلو--------100 کیلو------50 کیلو
با حذف کننده و بدون ترانس =1.5 کیلو ثابت موند--------100 کیلو شد 2 کیلو----------50 کیلو شد 150 گرم
با حذف کننده با ترانس و ایرلس=1.5 کیلو شد 250 گرم------------100 کیلو 50 کیلو حذف شدند
با حذف کننده با ترانس متصل به پراب= 1.5 کیلو شد 50 گرم
حجم مورد 50 گرمی از نیم در نیم با 35 در آخر شد به اندازه یک مشت
عمق از 5 متر با 35 در آخر شد 6.5 متر
حرکت آنتن با فرکانسهای بالا ضعیف و با فرکانسهای پایین قوی
نقطه ای هم که زده بودم به گفته صاحب زمین وسط تونل بود
خلاصه طرف اعصابشون داغون شده بود میخواستن کتکم بزنند هم شاد بوند هم ناراحت که تو زمینشون چیزی نیست
حفره با 35 جای کنده شده رو نشون میداد تا 50
با ترانس متصل به زمین 5 تا بیشتر نگرفت

دست گلت درد نکنه و خسته نباشی آرش جان .

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

جمعه 2 آبان1393 - 5:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا سعید من یک امپلی مونو درست کردم با قدرت 50 وات و میخوام به خروجیش ترانس هم وصل کنم به نظر شما از چه ترانسی استفاده کنم که بهتر جواب بده
در ضمن برای تنظیم فرکانس روی موبایل برفرض فرکانس 165.3 رو نمیشه دقیق وارد کرد فرکانس روروی 166 که میزارم تو خروجی 165.9 میده مشکلی ایجاد نمیکنه یا باید همون دقیق 165.3 باشه

جمعه 2 آبان1393 - 6:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا سعید من نکاتی رو که اقا جعفر گفتن رو خوندم و متوجه ماجرا شدم پس ما بدون ترانس نمیتونیم اهن زنگ زده رو حذف کنیم و باید از ترانس استفاده کنیم
اقا جعفر شما از چه فرکانس هایی استفاده کردید روی موبایل

جمعه 2 آبان1393 - 6:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام. موبایل فقط اندروید باشه و بتونه نرم افزار رو اجرا کنه. در مورد انتن دهی هم معلومه که ربطی نداره و حتی جاهایی که موبایل انتن داره بهتره که موبایل رو تو حالت پرواز قرار بدید تا تداخلی تو فرکانسها به وجود نیاد!

با سلام خدمت استاد سعید.
لطفا بفرمایید: منظور از " حالت پرواز" یعنی چه؟
آیا از موبایل واسه ارسال موج سینوسی استفاده بشه بهتره یا از mfd ؟
با سپاس

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

جمعه 2 آبان1393 - 6:22pm
استاد
استاد

ebi-gold نوشته است:
اقا سعید من یک امپلی مونو درست کردم با قدرت 50 وات و میخوام به خروجیش ترانس هم وصل کنم به نظر شما از چه ترانسی استفاده کنم که بهتر جواب بده
در ضمن برای تنظیم فرکانس روی موبایل برفرض فرکانس 165.3 رو نمیشه دقیق وارد کرد فرکانس روروی 166 که میزارم تو خروجی 165.9 میده مشکلی ایجاد نمیکنه یا باید همون دقیق 165.3 باشه

درود بر شما
ابی جان فرکانسهایی که برای طلا گذاشتم با تست طلا روی 100 یا 500 گرم هن ربا وزن گیری کن هر فرکانسی وزن کمتر را گرفت اون را انتخاب و با اون ردیابی کن .استفاده از ترانس وزن دقیق فلز را میزنه ولی استفاده از کویل موتور سیکلت تا 200 گرم فلز را رد میده که هنور دارم روی فرکانسهای خروجی کویل تحقیق میکنم تا ببینم کویل بهتر هست یا ترانس.در هر صورت فعلا هدف از این طرح این هست که ذرات را رد بده برای تفکیک هم یه فکری باید در اینده کرد

جمعه 2 آبان1393 - 6:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ebi-gold نوشته است:

سلام. شما از ترانس 220به 6ولت استفاده کنید.
در مورد تنظیم فرکانس اگه از نرم افزاری که تو صفحه 9هست استفاده کنید میتونید تا صدم هرتز تنظیم کنید.

جمعه 2 آبان1393 - 7:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

افشین1 نوشته است:
سلام. موبایل فقط اندروید باشه و بتونه نرم افزار رو اجرا کنه. در مورد انتن دهی هم معلومه که ربطی نداره و حتی جاهایی که موبایل انتن داره بهتره که موبایل رو تو حالت پرواز قرار بدید تا تداخلی تو فرکانسها به وجود نیاد!

با سلام خدمت استاد سعید.
لطفا بفرمایید: منظور از " حالت پرواز" یعنی چه؟
آیا از موبایل واسه ارسال موج سینوسی استفاده بشه بهتره یا از mfd ؟
با سپاس

حالت پرواز حالتی هست که انتن دهی موبایل بسته میشه.
سوال دومتون رو یک بار تو خصوصی هم پاسخ دادم. من نمیدونم mfdبا چه سیستمی کار میکنه و قطعا بهتره از موبایل استفاده بشه.

جمعه 2 آبان1393 - 7:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure