انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 11:09am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود
افا سعید در مورد بورد حذف کننده تا چه بردی از لحاظ شعاع کاوش میشه روش حساب کرد ؟
ایا بهتر نیست در ابتدا همراه با 35 استفا ده بشه؟
با ترانس 3ولت شکل موج تغییر نمی کنه؟
با تشکر از شما

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

پنج شنبه 1 آبان1393 - 10:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
saeeed60h نوشته است:
ebi-gold نوشته است:
من مدار حذف کننده خودم رو تست کردم با ردیاب 35 که یک انگشتر 5 گرمی رو که تو 90 سانت خود صاحب زمین به دور از چشم من پنهان کرده بود که تو زمین 200 متری تو 20 دقیقه بدون خطا درست سر انگشتر با همون وزن 5 گرم پیداش کردم که خودم هم باورم نمیشد چون جوری زمین رو کنده بود که نمیشد جای کندنش رو هم متوجه شد
رو موبایل فرکانس 612 رو داده بودم

فرکانس 35 چی بود.

ابی جان این سوال آقا سعید سوال منم هست.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

پنج شنبه 1 آبان1393 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ردیاب رو رو فرکانس 219.9 گذاشته بودم که فقط با همین فرکانس به سمتش میرفت و وزن هم درست همون وزن اصلی بود

پنج شنبه 1 آبان1393 - 11:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بعد با مدهای خود ردیاب تست کردم گلد 1 و گلد2 و گلد 3 و4 و 5 به سمت اهن زنگ زده میرفتن
که با ردیاب mcu mfd هم تست کردم درست همین واکنش رو داشت که من بار اول همین ایده رو مطرح کرده بودم وگفتم یک جایی رو با ردیاب 35 و ردیاب mcu mfd که به جای حذف کننده استفاده کرده بودم رو گرفتم که تا در حین حفاری به زغال رسیدیم من پا به فرار گذاشتم و انتن های ردیابم هم جا مونده بود که از نوع از اقا مجتبی خریدم ولی ما هرچقدر گفتیم هیچ کس گوش نکرد شاید همون 1 سال پیش این قضیه حل میشد که الان حل شد که به بارون خوردیم

پنج شنبه 1 آبان1393 - 11:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ebi-gold نوشته است:
ردیاب رو رو فرکانس 219.9 گذاشته بودم که فقط با همین فرکانس به سمتش میرفت و وزن هم درست همون وزن اصلی بود

سلام. ابی جان در مورد وزن که چون طلا تازه دفن شده که نباید تغییری کنه.
در مورد اینکه شما از دو فرکانس مختلف تست کردید این واسه من و بیشتر بچه ها جواب نمیده. تو این حالت فقط ردیابی قویتر میشه. اگه تو خونه با اهنربا تست کنی متوجه میشی. شما که به موبایل 612داده بودی به 35هم همین رو میدادید و تست میکردی. دو باره تو خونه تست کنید.
دوستان دیگه هم تست اهنربا رو با دو فرکانس مختلف تست کنن و نتیجه رو بگن.

پنج شنبه 1 آبان1393 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنيامين1 نوشته است:
با درود
افا سعید در مورد بورد حذف کننده تا چه بردی از لحاظ شعاع کاوش میشه روش حساب کرد ؟
ایا بهتر نیست در ابتدا همراه با 35 استفا ده بشه؟
با ترانس 3ولت شکل موج تغییر نمی کنه؟
با تشکر از شما

شما میتونید از ابتدا استفاده کنید و لازم نیست حتما پراب بزنید و بعد از اینکه جایی رو گرفتید میتونید پراب بزنید. در مورد شعاع کاوش دیگه خودتون حساب کنید ولتاژ 35پنج ولته و ولتاژ ترانس بین 60تا 180ولت متغیره که بستگی داره که از فرکانس پایین استفاده بشه یا فرکانس بالا.
اگه ترانس 6ولت تغییر ی تو شکل موج نده 3ولت هم نمیده.

پنج شنبه 1 آبان1393 - 12:35pm

خدمت همه بزرگواران سلام وخسته نباشید عرض میکنم وبابت زحمات بدون چشمداشتتون تشکر میکنم خدمت اساتید عرض کنم این مباحث برای افرادی مثل من که مبتدی هستم یکم سخت به نظر میاد چند تا سوال دارم دوستان لطف کنند جواب بدن ممنون میشم 1 - من یک امپلی 12 ولت که تو اتوبوس ها استفاده میکنن دارم که منفیش تو خروجی ش مشترکه 20 +20 وات 4-8 اهم هست اول اینکه بفرمایید این بدرد اینکار میخوره در ضمن اکولایزر هم داره و ترانس 6 ولت هم دارم که فکر کنم شارژر ه چون یه مدار داره که 2 تا خازن دارهو یه ایسی 3 پایهانو میشه استفاده کرد ؟ ای مارو وصل کنم ترانس هم 2 تا سیم پیچ داره ورودی برق 220 به 1 سیم پیچ و برای خروجی میره تو مدار ا از مدار 6 ولت میده میشه مدارو بر دارم از روش وچطوری سیمارو به امپلی وصل کنم ببخشید طولانی شد ممنون میشم یه جواب کامل بفرمایید

پنج شنبه 1 آبان1393 - 8:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سعید جان سلام و عرض ادب و تشکر بابت تمام زحمات حضرتعالی و جاوید عزیز و همچنین ابراز ارادت بابت اینکه به تمام سوالات دوستان با صبر و حوصله و بطور کامل جواب میدین
من این آمپلی رو خریدم اگه ممکنه بفرمایین از کجا و کدوم سیمها رو باید به ترانس شش ولتی متصل کنم ؟ کدوم رو به باطری؟ و کدوم رو به موبایت و پراپ ها ؟
شرمنده من حتی لحیم کاری هم بلد نیستم ببخشید سوالاتم ابتدایی و پیش پا افتادست باز هم از بذل توجه اساتید کمال تشکر رو دارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 1 آبان1393 - 2:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

لطفا منظور از این جملاتی هم که روش نوشته بهم بگین
1) بدنه آی سی رو به یک هیت سنگ مناسب پیچ نمایید
2 )سیمهای ورودی و خروجی را ازنوع شیت انتخاب کنید
یعنی اینها که نوشته حتما باید انجام بشه؟؟؟؟؟

جمعه 1 آبان1393 - 2:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ratmehran نوشته است:
خدمت همه بزرگواران سلام وخسته نباشید عرض میکنم وبابت زحمات بدون چشمداشتتون تشکر میکنم خدمت اساتید عرض کنم این مباحث برای افرادی مثل من که مبتدی هستم یکم سخت به نظر میاد چند تا سوال دارم دوستان لطف کنند جواب بدن ممنون میشم 1 - من یک امپلی 12 ولت که تو اتوبوس ها استفاده میکنن دارم که منفیش تو خروجی ش مشترکه 20 +20 وات 4-8 اهم هست اول اینکه بفرمایید این بدرد اینکار میخوره در ضمن اکولایزر هم داره و ترانس 6 ولت هم دارم که فکر کنم شارژر ه چون یه مدار داره که 2 تا خازن دارهو یه ایسی 3 پایهانو میشه استفاده کرد ؟ ای مارو وصل کنم ترانس هم 2 تا سیم پیچ داره ورودی برق 220 به 1 سیم پیچ و برای خروجی میره تو مدار ا از مدار 6 ولت میده میشه مدارو بر دارم از روش وچطوری سیمارو به امپلی وصل کنم ببخشید طولانی شد ممنون میشم یه جواب کامل بفرمایید

سلام. بله میتونید استفاده کنید. خروجی موبایل رو بدید به امپلی. جوری که اگه یه اهنگ از موبایل پخش شد و به امپلی بلندگو وصل کردید صدا درست باشه.
حالا طرف 6ولت ترانس دو تا سیم داره ،توجه کنید که مدار ترانس باید جدا بشه. اون دو تا سیم رو به یکی از خروجیهای امپلی و صل کنید و به طرف 220ولت ترانس پرابها رو بزنید.

جمعه 2 آبان1393 - 8:45am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure