انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 11:32pm

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود
تشکر می کنم از اقا سعید که با ابتکار خود سعی در حذف خطاهای 35 دارن
سعید جان شما روی زمین ومکانهای واقعی این تست رو انجام دادین ایا اونجا هم تونستین خطاها رو حذف کنید؟
ایا میشه بدون فانکشن و با فرکانس موبایل به پرابها وصل بشن؟
من یادم میاد که میگفتن همین 35 با 3موج کار میکنه و حذف کننده ذرات هم داره پس چرا اهن زنگ زده رو میگیره و طلا رو نمی زنه
هر که یه راهی میگه 500 صفحه رفتیم جلو یه راهکار استاندارد که برای همه جواب بده در نیومده من که دیگه هیچ امیدی به این ردیابی ندارم قاطی کردم

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

شنبه 8 شهریور1393 - 3:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeeed60h نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:
سلام جناب آقا سعید!
لطفا کمی توضیح می خواستم!
فرضاً الان با فرکانس گلد 4 خود دستگاه برای ردیابی داریم انجام میدیم ! چطور باید از مدار حذف کننده استفاده کنیم !
من اینطور متوجه شدم حتما اشتباهه !
که با موبایل فرکانسی که 35 داره مربعی ارسال می کنه رو همون فرکانس رو سینوسی با پراب به زمین بدیم !
آخه ما چمیدونم عدد فرکانس مد دستگاه چنده !
ممنون

درست متوجه شدید. اولا پیدا کردن فرکانسهای دستگاه که کاری نداره. دوما ما اینهمه فرکانس ازاد خوب داریم که میتونیم از اونا استفاده کنیم.

ممنون سعید جان از پاسخ گویی !
ولی خوب همونطور که همه دوستان میدونن فرکانس هایی که در 35 قابل استفاده هست در ژنراتور نیست و باید معادل نزدیک استفاده بشه آیا باز هم جوابگو هست این سیستم!
و مورد دیگه آیا باز هم نیاز دسته ها رو با سیم به 35 نصب کرد

شنبه 8 شهریور1393 - 3:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنيامين1 نوشته است:
با درود
تشکر می کنم از اقا سعید که با ابتکار خود سعی در حذف خطاهای 35 دارن
سعید جان شما روی زمین ومکانهای واقعی این تست رو انجام دادین ایا اونجا هم تونستین خطاها رو حذف کنید؟
ایا میشه بدون فانکشن و با فرکانس موبایل به پرابها وصل بشن؟
من یادم میاد که میگفتن همین 35 با 3موج کار میکنه و حذف کننده ذرات هم داره پس چرا اهن زنگ زده رو میگیره و طلا رو نمی زنه
هر که یه راهی میگه 500 صفحه رفتیم جلو یه راهکار استاندارد که برای همه جواب بده در نیومده من که دیگه هیچ امیدی به این ردیابی ندارم قاطی کردم

باسلام. من تو عنوان هم گفتم حدف بیشتر خطاها. اگه روزی بتونیم همه خطاها رو حدف کنیم که دیگه پرونده ردیاب بسته هست. بله من چند جا تو بیرون هم تست کردم تو بیشترشون جواب داده ولی تو یکی دو مورد جواب نداد که من از روش پراب استفاده نمیکردم و از روش ترکیب دو موج استفاده میکردم. در ضمن من اونموقع ردیاب 35رو نداشتم. من بر این باورم که با این روش و استفاده از مود ازاد 35میشه بیشتر خطاها رو رد کرد. در ضمن اینجا که من تو فیلم تست میکنم میلگرد داخل بتون هست که به عمق 20سانته و توی کف زمینه.اگه منظورتون اینه که بدونتقویت موبایل مستقیم به پراب وصل بشه در این صورت خیلی ضعیف میشه.

آخرین بار توسط saeeed60h در شنبه 8 شهریور1393 - 6:08pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 8 شهریور1393 - 5:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

vahid_vxm نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:
سلام جناب آقا سعید!
لطفا کمی توضیح می خواستم!
فرضاً الان با فرکانس گلد 4 خود دستگاه برای ردیابی داریم انجام میدیم ! چطور باید از مدار حذف کننده استفاده کنیم !
من اینطور متوجه شدم حتما اشتباهه !
که با موبایل فرکانسی که 35 داره مربعی ارسال می کنه رو همون فرکانس رو سینوسی با پراب به زمین بدیم !
آخه ما چمیدونم عدد فرکانس مد دستگاه چنده !
ممنون

درست متوجه شدید. اولا پیدا کردن فرکانسهای دستگاه که کاری نداره. دوما ما اینهمه فرکانس ازاد خوب داریم که میتونیم از اونا استفاده کنیم.

ممنون سعید جان از پاسخ گویی !
ولی خوب همونطور که همه دوستان میدونن فرکانس هایی که در 35 قابل استفاده هست در ژنراتور نیست و باید معادل نزدیک استفاده بشه آیا باز هم جوابگو هست این سیستم!
و مورد دیگه آیا باز هم نیاز دسته ها رو با سیم به 35 نصب کرد

خوب واسه این هم راه حل هست. اون نرم افزاری که بیشتر بچه ها ازش استفاده میکنن اعداد رند رو داره. ولی یه نرم افزار دیگه هست که تا صدم هرتز حتی تو فرکانسهای بالا داره که تو قسمت ردیاب موبایلی هست.

شنبه 8 شهریور1393 - 6:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
سعید جان چقدر هزینه میبره که بخواییم این طرحو بسازیم؟

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

شنبه 8 شهریور1393 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شایان نوشته است:
سلام
سعید جان چقدر هزینه میبره که بخواییم این طرحو بسازیم؟

سلام. یه باتری 6ولت کوچیک یه ایسی 2000تومن بقیه. وسایل هم شش هفت تومن.
دوستان اگه از این اسپیکرهای موبایل که باتری داره و بهتره که استریو باشه هم میتونید به عنوان تقویت کننده استفاده کنید. اگه از این اسپیکرا با قیمت مناسب پیدا بشه بهتر از درست کردن مداره.

شنبه 8 شهریور1393 - 8:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ما اواسط کار با 35 انتن های تلسکوپی رو حذف کردیم. گفتا که از دو جا سیگنال میره، دستگاه خطا میزنه.
الان اقا سعید می فرمایید همون کارو ولی الان با موج سینوسی بکنیم.
اگه سینوسی خوبه چرا از اون تو 35 استفاده نشده؟ و اگه این کار جواب میده با برنامه میشه دوتا موج رو با هم از طریق میله ها فرستاد.؟

شنبه 8 شهریور1393 - 9:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kamal857 نوشته است:
ما اواسط کار با 35 انتن های تلسکوپی رو حذف کردیم. گفتا که از دو جا سیگنال میره، دستگاه خطا میزنه.
الان اقا سعید می فرمایید همون کارو ولی الان با موج سینوسی بکنیم.
اگه سینوسی خوبه چرا از اون تو 35 استفاده نشده؟ و اگه این کار جواب میده با برنامه میشه دوتا موج رو با هم از طریق میله ها فرستاد.؟

سوال شما عین این هست که من بگم که وقتی 35رو میشد درست کرد چرا 22درست شده!
بله میشه دو تا موج رو با انتنا فرستاد. ولی باید تست بشه که پراب که موج سینوسی میفرسته بهتره یا ترکیب دو موج. به نظر من پراب بهتره.

شنبه 8 شهریور1393 - 9:59pm
مدیر کل
مدیر کل

این روش رو دوستمون قبلا هم فرموده بودن و به نظر من جای ایراد زیاد داره! با این حال دوستان بهتره خودشون بطور دقیق تست کنن و نتیجه رو اعلام کنن. در اینصورت استفاده از خود موبایل که در دسترس همه هست بنظر من بهترین و ساده ترین راه خواهد بود.
اما ایراد فنی که من به این روش وارد میدونم شامل چند بخش میشه! اول اینکه فرکانس خروجی نرم افزار موبایلی اتفاقا خیلی دقیق نیست و از این گذشته هیچوقت بطور دقیق با فرکانس خروجی ردیاب 35 یکسان در نمیاد! دوم اینکه چون دو سیستم از هم مجزا هستن بین سیکلهای مختلف امواج از دو سمت اختلاف فاز های غیر قابل محاسبه و پیش بینی بوجود میاد که هر بار یکی از دستگاهها رو روشن و خاموش میکنین کمی وضعیت عوض میشه! و مطلب سوم این هست که فقط در شرایطی که ولوم وزن ردیاب 35 روی صفر باشه میشه تطبیق فرکانسی رو تا حدی بوجود اورد. وگرنه در مورد تنظیم وزنهای بالاتر معلوم نیست چه نتیجه ای حاصل میشه! کلا وقتی کار صرفا بصورت آزمون و خطا باشه و بیس علمی و فنی مشخصی نداشته باشه ؛ نتیجه هم بیش از پیش خارج از حد پیش بینی در میاد و این در ردیابی میتونه گاهی بمعنی حذف خطا و گاهی به معنی افزایش خطا باشه!!! از نظر من مطلب صد در صدی نیست مگر اینکه با تست دوستان مختلف واقعا ثابت بشه که تحت همه شرایط این روش بهتر جواب میده.
در مورد این موضوع که چرا در ردیاب 35 موج سینوسی استفاده نشده هم جواب واضح هست! اولا در سیستمهای دیجیتالی امواج مربعی رو میشه با دقت ده ها برابر بهتر از موج سینوسی تولید کرد و ما هم به دقت فرکانسی در این حد برای ردیابی دقیق نیاز داریم! در ثانی طبق تستهای زیادی که من کرده بودم و با بررسی چند سیستم ردیاب دیگر به این نتیجه رسیدم که خطای موج مربعی کمتر هست.

شنبه 8 شهریور1393 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا حمید. در مورد بیس علمی باید بگم که چند با ر دوستان در مورد کارکرد ردیاب و نحوه عملکردش از شما سوال کردن و شما در جواب گفتید که عملکرد ردیاب رو از نظر علمی نمیشه توضیح داد. حالا ردیاب که توضیح علمی نداره من چطوری این حدف کننده رو توجیه علمی کنم!
در مورد دقت فرکانسی موبایل باهاتون موافق نیستم.
در مورد سیکلها هم درسته که بازه زمانی باهم فرق میکنه ولی اگه تاتیری رو نتیجه داشت حداقل تو تست داخل اتاق باید یه بار درست عمل نمیکرد. به نظر من اگه این روش بتونه50درصد خطا ها رو حدف کنه بازم خیلی کمک میکنه. فقط باید روی هدف واقعی زیر خاک تست بشه که مشخص بشه روی هدف واقعی چه عکسالعملی داره.

شنبه 8 شهریور1393 - 11:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure