انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 2:22pm

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 , 177 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار عالی از تلاش دوست عزیزمون برادر 160 تشکر میکنیم که تلاششون واقعاً قابل تحسین و ستودنی بوده و باعث تحول نوینی دراین عرصه خواهد شد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 25 اسفند1393 - 9:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
بسیار عالی از تلاش دوست عزیزمون برادر 160 تشکر میکنیم که تلاششون واقعاً قابل تحسین و ستودنی بوده و باعث تحول نوینی دراین عرصه خواهد شد

درود مهدی جان .در حکم وظیفه بود .من کوچیک همه دوستان و اساتید هستم .زکات علم نشر ان است .شاد باشید

دوشنبه 25 اسفند1393 - 2:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
جناب i-160 و همه دوستانی که دارن رو این طرح کار میکنن و داشته هاشون رو بی منت در اختیار همه میذارن تشکر میکنم @};- @};- @};- @};- @};- .
بنده هم میخوام این حذف کننده جدید رو بسازم ترانسهاش و داد برام ساختن و حالا مدارش مونده tda8588aj یه دونه پیدا کردم اما pcb مناسبی براشش نمیتونم پیدا کنم تو دیتا شیتش یه pcb دو لایه هست که قطعات smd توش بکار رفته (بعضی قطعاتشم مشخص نیست چیه)اینم این pcb:
پیوست:
2015-03-18_130922.jpg

از دوستان کسی pcb مناسبی سراغ داره بزنیم؟
با تشکر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 27 اسفند1393 - 1:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

saman2 نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز
خیلی از آقا سعید ممنونم که تجربیاتشون رو اینجا اعلام کردن و از آقا حمید که نظر علمی شون رو بیان فرمودن @};-
تنها راهی که میشه از خطاهای ردیابی کم کردن همکاری دوستان هستش همین بیش از 500 صفحه ی بخش اوپراتوری 35 خیلی کمک کرده با فرکانس های مختلف بشه خطاها رو رد داد به نظرم با اون داشته ها(تجربیات و فرکانسهای به دست اومده)باید روشهای مثل همین روش آقا سعید و با کمک مهندس حمید و دیگر دوستان وارد خطاهای ردیابی رو کمتر کرد.
بنده هم ان شاء الله میخوام از این طرح استفاده کنم و تستش کنم فقط آقا سعید لطفا بفرمائید ورودی که دو تا سیم هست باید به کدوم پایه مثبت و منفی وصل بشه و خروجی بابد از کدوم پایه ها بر اساس قطبیت وصل بشن .(لطفا رو تصویر مشخص کنید)
پیوست:
2014-08-30_163036.png

یه میله برنجی برای وصل به زمین کافیه؟باید در چه فاصله ای از ردیاب پراپ وصل بشه ؟
در ضمن میشه نرم افزاری که تا صدم هرتز رو میش باهاش تنظیم کرد اینجا آپلود کنید
با تشکر @};-

سلام آقا سامان.شما فایلی واسه ساخت آمپلی دارید برای ردیابی؟یا جایی آمادشو میفروشه تو تهران؟سعید تو این تاپیک viewtopic.php?f=13&t=1987 آمپلی با آیسی Tda 2003 va 2005 معرفی کرده ولی تو این تاپیکhttps://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=13&t=1860&start=30 از ba5417 استفاده کردن. یه آمپلی قوی میخوام واسه دریابی.مردم از بی ردیابی.یه راهنمایی اساسی بکنید ممنون میشم.این نقشه ای که شما گذاشتین چیه؟نقشه کاملی دارید شما؟خیلی آقایی @};-

سه شنبه 11 فروردین1394 - 1:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز
برای ردیابی نمیدونم اما این PCB بالا مربوط به TDA8588 هست که از دیتا شیتش برداشتم که به نظر مهندس حمید امکاناتش برای یه تقویت کننده برای حذف کننده کمی زیاده و مدارش شلوغه که از خیلی قطعاتش میشه صرف نظر کرد .
فکر کنم یه تقویت کننده ساده مثل همینای که شمام لینکشون رو گذاشتین کفایت کنه(هر چی توانش بیشتر باشه بردتون بیشتر میشه فکر کنم).البته بنده تجربه ای که شما میفرمائید رو ندارم مهندس حمید نظر علمی و بهتری میتوننن بدن

سه شنبه 11 فروردین1394 - 2:05pm

با سلام خدمت دوستان @};- @};- @};-

من یک ترانس های ولتاژ مربوط به جرقه زن مشعل گازی دارم , میخواستم ببینم میشه ازش به عنوان حذف کننده به پراب وصل کرد . مشخصات ترانس ورودی 220ولت 0.25 آمپر و خروجی 15 کیلو ولت 40 میلی ولت

پنج شنبه 20 فروردین1394 - 3:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
دوستان یک نکته مهم در مورد برنامه keuwl.functiongenerator. وجود داره:

ان دسته از گوشی هایی که از cpu و پردازنده ضعیفی برخوردار باشند این برنامه رو بخوبی اجرا نمی کنند امکان داره که بار اول در خروجی موبایل فرکانس داشته باشند ولی اگر مثلا یک بار دیگه فرکانس رو تغییر بدن هر چند برنامه روی گوشی کار میکنه اما در خروجی موبایل فرکانس نداریم و چون به گوشی فیش وصل میکنیم متوجه این امر نمیشیم
من خودم با چند نوع گوشی تست کردم و متوجه این امر شدم
بهترین روش برای اینکه بفهمیم مدار کار میکنه یا نه اینه که در خروجی ترانس یا ورودی اون یک LED تعبیه بشه

اغلب مردم به نیت فهمیدن گوش نمی دهند , آنها گوش میدهند که جواب دهند.

جمعه 21 فروردین1394 - 4:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

کوبانی جان ال ای دی رو به چه شکل و دقیقا گجا باید نصب بشه؟ ممنونم

جمعه 21 فروردین1394 - 6:00pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان این شماتیک مکملی هست که من فعلا دارم درست میکنم و به دوستان همراه 35 میدم میتونین از این شماتیک کمک بگیرین برای خودتون بسازین مخصوصا کاربر رضا شاه که قسمت نصب ال ای دی رو گفته بودند براشون اماده کردم .
بزودی مکمل جدید و کاملی تو قسمت فروشگاه اعلام میکنم که هر نظر کامل و با قدرت هست .
توضیحات مختصری درمورد این مکمل جدید:
سیگنال سینوسی تولید میشه بوسیله میکرو با سه رقم اعشار و از خروجی برمیگرده داخل میکرو دوباره با یک صدم ثانیه اگر فرکانس همانی نباشه که درست شد دوباره میکرو دستور میده فرکانس تولید بشه همانیکه ما میخوایم . پس به هیچ عنوان ما تغییر فرکانس نداریم حتی تو هر اب و هوای و تمام فرکانسهای مد ردیاب رو داخل میکرو سیو کردم مثلا مد دو ردیاب گلد یک هست مد دو مکمل هم گلد یک هست الی اخر تا 22 مد بعد فرکانس ازاد داره از صفر تا یک مگا هرتز البته هرچی فرکانس پایینتر باشه درصد خطاش کمتره برای محدوده بیست هرتز الی دوهزار عالی جواب میده و میتونین اینتر رو نگه دارین تا این فرکانس ازاد تو میکرو سیو بشه تا بالای دویست فرکانس میتونین تو حافظه میکرو سیو کنید . اجرای فرکانس و تمام کارها رو میتونین بوسیله کلیدهای کیبد انجام بدهید حتی از ولوم هم استفاده نشده ولوم قدرت خروجی هم داره که بوسیله دیجیتال تنظیم میشه از صفر تا شماره ده . تنظیم نور هم داره برای کار در شب . نشانگر باطری بصورت دیجیتال دقیقا ولتاژ باطری رو به ما میده وقتی به ولتاژ 9 ولت برسه دستگاه الارم میده و شروع به چشمک زدن میکنه و اعلام میکنه لو باطری . دستگاه مجهز به امنیت ورودی میباشد یعنی تا پسورد کاربری ندین دستگاه روشن نمیشه و خطری نداره هم از نظر امنیتی و هم از نظر اینکه کودکان بهش دست نزنند . السی دی این هم مانند ردیاب 35 شانزده در دو هست . فعلا قسمت نرم افزار و قسمت پاور امپلی اون طراحی شده که خروجی ما 5 ولت پیک یا همان 10 ولت پیک تو پیک AC و 4 آمپر داریم که این قسمت امپلی رو که قبلا با ایسی 2005 یا 8210 استفاده میکردیم حذف کردم بعلت گرمای شدید و فشاری باری که به ایسیها میامد تو خروجی ما شکل موج تغییر میکرد و اعوجاج داشتیم تنها راهش فقط بوسیله ترانزیستورهای پوشپول بوده و طراحی شد با باطری 12 ولت 4.5 امپر مونده قسمت های ولتاژ اون تاحالا منتظر کسی بودم که قسمت های ولتاژ رو برام طراحی کنه با ماسفت کسی رو پیدا نکردم دو نفر بودند گفتند 90 میلیون میگیرم برات خروجی 5000 ولت یک امپر یا بیشتر طراحی میکنم که متاسفانه بنده همچین پولی نداشتم فعلا سعی میکنم قسمت های ولتاژ رو با ترانس قدرت با ولتاژ بالا حل کنم تا ببینیم خدا چی میخواد .
این شماتیک که در زیر میذارم مکمل ساده هست که براحتی میتونین واسه خودتون درست کنین .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

شنبه 22 فروردین1394 - 7:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
سلام و درود اقا مجتبی مرسی و ممنون از گذاشتن این مکمل
راستی میشه قیمتش رو هم بفرمایید

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 22 فروردین1394 - 11:46pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 , 177 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 81 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure