انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 4:07am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 162 , 163 , 164 , 165 , 166 , 167 , 168 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

kurosh نوشته است:
i-160 نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان گلم .خدمت دوستان قبلا عرض کرده بودم که از حذف کننده با ولتاژ 900 ولتی استفاده کردم و بیشتر از ده دقیقه باطری دوام نیاورد و خوب در جواب سوال بنده دوستان نظراتی دادن .من یک تست دیگه زدم در همون شرایط خاک که رسی بود با نمک .ولی این دفعه مشکلی نداشتم و براحتی سیستم حذف کننده تونست نیم ساعت کار کنه و بعدشم مشکلی نبود .یعنی مقدار باطری فقط نیم ولت افت کرده بود در حالی که در مورد قبلی ولتاز 12 به 5 کاهش پیدا کرده بود .دلیلشو بررسی کردم دیدم توی خاک قبلی خاکه زغال و پودر زغال بوده و به احتمال زیاد دلیل اصلی رسانا بودن کربن بوده و باعث شده کل جریان باطری کشیده بشه ..
دیروز یک محیط صد متر در پنجاه متری رو با 35 اسکن کردم که روی دونقطه قیچی شد .یکی که بهتر نتیجه میداد رو بدون 35 و با 35 و با حذف کننده اسکن کردم .نتایج بدست امده اینها بود ند.
1.بدون 35 دو نقطه قیچی کرد
2.با 35 و با سیم رابط و فرکانس 50.48 باز همون نقاط قیچی شد .توان ماکزیمم و وزن از 400 کیلو تا سه تن رو قیجی میکرد . ولی خیلی وسیع بود محل قیچی و نتونستم دقیقا روی یک نقطه قیچی فیکس شده داشته باشم .
3.با حذف کننده باز دقیقا همون نقاط رو گرفت ولی وزن بین 6/3 تا 8 کیلو قیچی میکرد .از چهار جهت به سمت هدف حرکت کردم .از سه مسیر برای تعیین عمق 3/50 رو زد ولی پشت به قبله 5متری انتنها باز شدن .منهای 1/50 بلندی از سطح زمین هدف باید بین 2 تا 3/50 میبود .با اسکنر gems محیط اسکن شد .هدف مشخص شد .دوستان مشغول حفاری شدند و دقیقا در 2/50 به یک تیکه لوله اهنی زنگ زده خوردند .بعد از وزن گیری واقعی روی ترازو دقیقا شش و نیم کیلو بود .
نتایج مثبت بدست امده اینکه .
الف :مدار حذف کننده تونسته تابا 900 ولت تا سه متر رو حذف کنه و در نهایت وزن گیری 35 تونسته وزن دقیق رو بزنه .
و نتایج منفی اینکه فرکانس 50.48 نتونسته دقیقا طلا رو سنس کنه .
از همه مهمتر اینکه اگر فلزی بخصوص اهن زنگ زده شدید باشه 35 با فرکانس 50.48 و گلد 1و 2 و سیلور 1و 2و و مس اون رو بعنوان طلا میگیره ..
البته من از هر پنج گلد سیستم هم استفاده کردم روی اولی و دومی قیچی کرد و روی نقره یک و دو هم قیچی کرد و روی مس هم قیچی کرد .ولی اهن زنگ زده در اومد .قصد ندارم 35 رو زیر سوال ببرم .از اساتید فن بخصوص مهندس حمید میخام نتایج بدست اومده رو بررسی کنند و نتیجه کلی رو اعلام نمایند ..
مطلب دیگر اینکه دلیل پراکندگی عمل قیچی شده میتونه خاک مرده توی میحط باشه که بعد از حفاری مشاهده شد و در ضمن اکسیداسیون خاک اطراف بوسیله اهن زنگ زده .موفق باشید

درود بر شما دوست گرامی
دوست عزیز شما اگر همون اول که نقطه با تمام مدها و فرکانسهای آزاد طلا مشخص شده بود بلافاصله با مد آهن 35 و فقط با وزن 10 گرم تست میکردید بلافاصله روی هدفتان قیچی میشد که بدین وسیله ظرف مدت کوتاهی متوجه هدف بی ارزش یا آهنی میشدید و چنانچه روی آن هدف با مد آهن قیچی نداشتید آنوقت حذف کننده روش موثری برای دریافت خطا از غیر خطاست. با اینهال اگر چنانچه صرفا هدف شما تست مکمل بوده که بسیار تست جالب و مثبتی بوده البته فقط در مورد تشخیص وزن نه جنس هدف @};-
پیروز باشید @};-
با سلام خدمت همه دوستان .ممنون کورش جان .هدف بعدی رو تست میزنم و نتیجه گیری میکنم .ممنون

شنبه 9 اسفند1393 - 9:06am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهدی نوشته است:
بسيار عالي جناب i 160 همينكه بخوبي تونستيد آهن رو در 2/5 متر كشف كنيد خيلي خيلي خوب بوده و شما كارتون رو درست انجام داديد ، آفرين به شما ، حالا اپراتوري ردياب شما كامل شده و بايد روي موضوع حذف كننده و نظرات و روشهاي بهتري تمركز كرد .. موفق باشيد
مهدی جان سلام ممنون .در مورد لوپ هنوز ب نتایج مطلوبی نرسیدم .انشالا این هفته زمان بیشتری میزارم .روز خوش

شنبه 9 اسفند1393 - 9:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

hoshyar191 نوشته است:
من یک ترانس مچینگ گرفتم که به یک طرفش دوتا سیم داره ( خروجی ترانس که به بلندگو وصل میشه )که به آمپلی وصلش کردم طرف دیگش در دو توان 3 وات و 5 وات خروجی دارم با سیگنال ژنراتور رو میزی به آمپلی فایر سیگنال داردم که شوک شدیدی در خروجی ایجاد نمود . ولی ترانس مثل بلندگو صدا ویز ویز میده . چاره چیه چطور زوزه ی ترانسو خفه کنم ؟
همچنین در ابتدای روشن کردن آمپلی جریان شدیدی حدود 800 میلی آمپر از باطری کشیده میشه و بعد از چند ثانیه جریان کشی به 200 میلی آمپر میرسه . نظر اساتید چیه ؟ ممنون از راهنمایی شما

سلام .با اجازه از محضر اساتید .ترانس مچینگ میتونه چندتا خروجی داشته باشه .3 -20-40 -و 5 وات که خروجی 5 واتش به خروجی ولتی معروفه و 110 ولت میده .من از ترانسی استفاده کردم که امپدانس ورودیش 8 اهمی بود .(روی امپلی ها قید میشه که از چه نوع بلندگویی با چه اهم و چه واتی استفاده کنید .6210 طبق نظر کارخانه توشیبا بلندگوی 4اهمی نیاز داره ولی من مچینگ 4 اهمی هم گرفتم ولی با مچینگ هشت اهمی بهتر و منظم تر جواب داد ).این هشت اهم رو شما نمیتونید با اهم متر بگیرین و ببینید .در حدود شش دهم اهم میتونید با اهم متر بگیرین .(البته اگه وقتی پراب های اهمترتون رو شرت میکنید صفر رو نشون بده .چون اکثر پرابها اهم داخلی در حذ 2 یا 3 دهم اهم دارن )و ترانس مد نظر من فقط یه خروجی ولتی داشت که من بازش کردم و خروجی رو مجدد پیچیدم تا به ولتاز مد نظر رسیدم .در مورد زوزه ترانس شما باید بین هر دور سیم پیچی یه لایه عایق مخصوص بزارین .اسم علمی عایقشو نمیدونم ولی داخل کویل ماشین از این کاغذ ها بین لایها استفاده میشه که ایزوله میکنه هر دور رو از هم تا قوس نزنن .درضمن اگه فرصت داشته باشید بعد از هر دور سیم پیچی با قلم مو یه لایه شارلاک بزنید و بزارین خشک بشه بعد دور بعدی نتایج بهتری میگیرن .میشه بعد از پیچیدن کل ترانس رو بزارین داخل شارلاک و بزارن باشه تا حسابی وارد ترانس بشه و بین لایه ها قرار بگیره .بعد خشک شدن وزوز تموم میشه .یکی از دلایل جریان کشی مدار شما میتونه مچ نبودن ترانستون باشه با امپلی و یکی دیگه همون زوزه ترانس هست که نشون میده داره سیم پیچهای ترانس در اثر القا میلرزن و به احتمال زیاد اگه ادامه پیدا کنه دود توی ترانستون در میاد .موفق و پیروز باشد .

شنبه 9 اسفند1393 - 9:31am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ضمن تشکراز همه اساتید که برای بهبود مدار حذف کننده تلاش میکنن لطفا بگین نهایتا چه مداری باچه ترانسی ساخته بشه ؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 9 اسفند1393 - 9:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت اساتید .من یه تست دیگه زدم .در تست قبلی با نهصد ولت تونستم یه تیکه نبشی زنگ زده رو توی 2/70 سنس کنم که دقیقا با 35بعد از حفاری وزن دقیق رو گرفته بود .تست بعدی من یه سند بود که طبق سند عمق هدف 5متر بوده .با 35 در همه حالات روی هدف قیچی کرد .با فرکانس 50.48 هم همچنین .وزن هدف بدون حذف کننده از یک تن تا 8 تن جواب داد .با حذف کننده عمل قیچی حدود هفتاد سانت جابجا شد ولی وزن از 6/3 کیلو تا 250 کیلو رو قیچی میکنه .نتیجه گیری اینکه حذف کننده تونسته یه کارایی رو انجام بده ولی نتونسته دقیقا حذف کنه عوامل خطا رو .و در ضمن با توجه به مقایسه با تست قبلی فکر میکنم به ازای هر دویست تا سیصد ولت معادل یک متر خاک رو میتونه حذف کنه .پس شاید یکی از دلایلی که این تلرانس بالا در وزن گیری و قیچی داشتم این بوده که ولتاژ به حد کافی نبوده تا بتونه کامل عمل حذف رو تا اون عمق انجام بده .احتمال زیاد من میبایست از دو هزار ولت استفاده کنم تا بتونم تا عمق شش متری رو حذف کنم تازه اگه تغیرات محیطی و افزایش سحط خاک روی هدف رو در نظر نگیریم ..البته فکر میکنم که برای این سیستم حذف کننده و ولتاز بالا نوع خاک ایران در هر نقطش فرق بکنه .به احتمال زیاد خاک های رسی و نمکی و خشک شرایط بدتری رو دارن .موفق باشید

شنبه 9 اسفند1393 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
سلام دوستان
کسی از آقا سعید خبر داره؟
خیلی وقته که نیست!

شنبه 9 اسفند1393 - 5:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

i-160 نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان گلم .خدمت دوستان قبلا عرض کرده بودم که از حذف کننده با ولتاژ 900 ولتی استفاده کردم و بیشتر از ده دقیقه باطری دوام نیاورد و خوب در جواب سوال بنده دوستان نظراتی دادن .من یک تست دیگه زدم در همون شرایط خاک که رسی بود با نمک .ولی این دفعه مشکلی نداشتم و براحتی سیستم حذف کننده تونست نیم ساعت کار کنه و بعدشم مشکلی نبود .یعنی مقدار باطری فقط نیم ولت افت کرده بود در حالی که در مورد قبلی ولتاز 12 به 5 کاهش پیدا کرده بود .دلیلشو بررسی کردم دیدم توی خاک قبلی خاکه زغال و پودر زغال بوده و به احتمال زیاد دلیل اصلی رسانا بودن کربن بوده و باعث شده کل جریان باطری کشیده بشه ..
دیروز یک محیط صد متر در پنجاه متری رو با 35 اسکن کردم که روی دونقطه قیچی شد .یکی که بهتر نتیجه میداد رو بدون 35 و با 35 و با حذف کننده اسکن کردم .نتایج بدست امده اینها بود ند.
1.بدون 35 دو نقطه قیچی کرد
2.با 35 و با سیم رابط و فرکانس 50.48 باز همون نقاط قیچی شد .توان ماکزیمم و وزن از 400 کیلو تا سه تن رو قیجی میکرد . ولی خیلی وسیع بود محل قیچی و نتونستم دقیقا روی یک نقطه قیچی فیکس شده داشته باشم .
3.با حذف کننده باز دقیقا همون نقاط رو گرفت ولی وزن بین 6/3 تا 8 کیلو قیچی میکرد .از چهار جهت به سمت هدف حرکت کردم .از سه مسیر برای تعیین عمق 3/50 رو زد ولی پشت به قبله 5متری انتنها باز شدن .منهای 1/50 بلندی از سطح زمین هدف باید بین 2 تا 3/50 میبود .با اسکنر gems محیط اسکن شد .هدف مشخص شد .دوستان مشغول حفاری شدند و دقیقا در 2/50 به یک تیکه لوله اهنی زنگ زده خوردند .بعد از وزن گیری واقعی روی ترازو دقیقا شش و نیم کیلو بود .
نتایج مثبت بدست امده اینکه .
الف :مدار حذف کننده تونسته تابا 900 ولت تا سه متر رو حذف کنه و در نهایت وزن گیری 35 تونسته وزن دقیق رو بزنه .
و نتایج منفی اینکه فرکانس 50.48 نتونسته دقیقا طلا رو سنس کنه .
از همه مهمتر اینکه اگر فلزی بخصوص اهن زنگ زده شدید باشه 35 با فرکانس 50.48 و گلد 1و 2 و سیلور 1و 2و و مس اون رو بعنوان طلا میگیره ..
البته من از هر پنج گلد سیستم هم استفاده کردم روی اولی و دومی قیچی کرد و روی نقره یک و دو هم قیچی کرد و روی مس هم قیچی کرد .ولی اهن زنگ زده در اومد .قصد ندارم 35 رو زیر سوال ببرم .از اساتید فن بخصوص مهندس حمید میخام نتایج بدست اومده رو بررسی کنند و نتیجه کلی رو اعلام نمایند ..
مطلب دیگر اینکه دلیل پراکندگی عمل قیچی شده میتونه خاک مرده توی میحط باشه که بعد از حفاری مشاهده شد و در ضمن اکسیداسیون خاک اطراف بوسیله اهن زنگ زده .موفق باشید

بعد از بررسی های بعمل امده و صحبت با اساتید فن در خصوص 35 :ا گر 35 روی همه 5 گلد قیچی کرد میتونه هدف طلا باشه .در غیر این صورت فلز هست . شاد باشید

شنبه 9 اسفند1393 - 9:33pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
ضمن تشکراز همه اساتید که برای بهبود مدار حذف کننده تلاش میکنن لطفا بگین نهایتا چه مداری باچه ترانسی ساخته بشه ؟
یاحق

سلام مجدد
دوستان كسي نظري نداره؟
ياحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

شنبه 9 اسفند1393 - 11:24pm

سلام بر i160عزیز داداش میشه لطف کنی دقیق بگی چطور خروجی رو ب ۹۰۰ولت افزایش بدیم؟ممنون میشم

یکشنبه 9 اسفند1393 - 3:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام
من وقتی ترانس 6 ولت 300 میلی آمپر را به خروجی امپلی 2005 وصل میکنم،در ولوم حداکثر 270 ولت نشون میده، و بیشتر از200 ولت موج بهم میریزه، ترانس هم ظرف چند لحظه میسوزه و خراب میشه. دوستان برای رفع مشکل سوختن ترانس چه کاری باید انجام بدهم؟
ممنون

یکشنبه 10 اسفند1393 - 3:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 162 , 163 , 164 , 165 , 166 , 167 , 168 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure