انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 6:14pm

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 , 166 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
ضمن تشکر از همه دوستان لطفا بگین با توجه به اینکه نیاز به ولتاژ بالا برای مکمل الزامیه حالا چه با ترانس - کویل یا های ولتاژ و ... آیا در صورت برخورد این ولتاژ از خروجی پرابها آیا آنتنها با دست یا بدن خطری نداره؟
چون بعضی از دوستان مکمل رو با 35 یجا توی جعبه جاسازی کردن و باید ولتاژ مکمل از آنتنهای مجزا یا همون دسته های 35 با موج سینوسی ارسال بشه حالا قطعا امکان برخورد با آنتها وجود داره.
یاحق

سلام دوستان
اساتيد لطفا در مورد سوال بنده راهنمايي كنن.
ضمنا در صورت افزايش ولتاژ در فركانسهاي مختلف چطور بايد بدونيم تغيير شكل موج انجام شده يا نه؟
ياحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 9:31pm
استاد
استاد

bina نوشته است:
bina نوشته است:
سلام دوستان
ضمن تشکر از همه دوستان لطفا بگین با توجه به اینکه نیاز به ولتاژ بالا برای مکمل الزامیه حالا چه با ترانس - کویل یا های ولتاژ و ... آیا در صورت برخورد این ولتاژ از خروجی پرابها آیا آنتنها با دست یا بدن خطری نداره؟
چون بعضی از دوستان مکمل رو با 35 یجا توی جعبه جاسازی کردن و باید ولتاژ مکمل از آنتنهای مجزا یا همون دسته های 35 با موج سینوسی ارسال بشه حالا قطعا امکان برخورد با آنتها وجود داره.
یاحق

سلام دوستان
اساتيد لطفا در مورد سوال بنده راهنمايي كنن.
ضمنا در صورت افزايش ولتاژ در فركانسهاي مختلف چطور بايد بدونيم تغيير شكل موج انجام شده يا نه؟
ياحق
@};-

درود بر شما
فقط با اسکوپ چه کامپیوتر چه خوددستگاه اسکوپ باشه با کم و زیاد کردن ولوم موبایل میشه به موج سینوسی دلخواه رسید.اگر چه ولتازها بالا هست ولی امپر اونها کم هست شوک شدید ایجاد میکنه اما خطرناک نیست مگر اتینکه امپر بالا باشه لازم هم نیست دست به پراپها بزنی و نهایت ولوم ردیاب روی حدا اقل میگداری و پراپها را میگیری که شوک دارند یا نه

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 11:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
i-160 نوشته است:
با سلام مجدد .نیم ساعت قبل روی حذف کننده 8210 و 35 کار کردم این نتایج گرفته شد.
هدف شمش 2/5 گرمی سوییسی با عیار 24 یا 999/99.
در اولین وضعیت بدون حذف کننده با 35 ولوم پاور ماکزیمم ولوم وزن روی هشتاد و فرکانس ازاد 612 تونست روی هدف قیچی کنه .ولوم وزن رو از شصت و پنج تا هشتاد و پنج تنظیم کردم ولی بهترین قیچی روی هشتاد گرم بود .
در مرحله دوم حذف کننده رو با پراب دو متری و رعایت فاصله دو متری از مدار حذف کننده استفاده کردم .ولتاژخروجی حذف کننده از 350 ولت به بالا استفاده شد .و بدون 35 .تونستم از 350 ولت تا شش ولت روی هدف قیچی کنم .ولی تو ولتاژ بالاتر عمل نکرد .وضعیت سوم حذف کننده از 250 ولت شروع شده ولوم وزن 35 روی یک گرم تا 2/5 گرم روی هدف قیچی کرد .ولی روی 2گرم بهترین قیچی رو داشتم .با افزایش ولتاژ حذف کننده تا پانصد و سی ولت عمل قیچی انجام میشد .ولی در ولتاژ بالاتر دیگه قیچی نکرد .این نتایج ولتاژ بالاتر .دوستان با تجربه لطفا نظر بدن تا اگه نیازی به ازمایش بیشتر ی هست انجامش بدم .فردا برای یه هدف واقعی در عمق هفده متر ی که با i160 سنس کردم اقدام میکنم .ولی متاسفانه امکان حفاری نیست .حدود ابعاد رو میدونم .ببینم چه نتایجی میگیرم .شاد باشید

درود بر شما
شما باید طلا را در کنار اهن ربا بگذارید هر چه وزن اهن ربا و وزن طلای هدف بیشتر باشه میشه تاثیر قدرت ولتاز موج سینوسی برای حذف کنندگی را مشخص میکنه.
شما ابتدا طلا را در کنار اهن ربا میگذارید و با 35 وزن گیری میکنید و ببینید طلا در مجاورت اهن ربا چه وزنی میده بعد که وزن نهایی مشخص شد موبایل را روی فرکانسه طلا بگذارید و به امپلی و ترانس وصل کنید و سپس روشن نمایید و ببینید که حداکثر ردیاب 35 با چه ولوم وزنی به طرف طلا میچرخه و قیچی میکنه. اگر نزدیک به وزن واقعی طلا انتنها عکس العمل به طلا داشتند خوب عمل کرده اگه با ولوم وزرن پایین تر از خود طلا باز انتنها به طرف هدف طلا نرفتند نتیجه میگیریم که فرکانس سینوسی میتونه خود فلز را حذف کنه و تقریبا این یک فاکتور هست که بتونیم چه مقدار فلز را به دلخواه با ولتاز حذف کنیم

با سلام .دیروز با 35 و حذف کننده برای یه هدف که خیلیا تایید کرده بودن رفتم ./داخل یه سرداب که سقفش واریز کرده بود .از بیرون با 35 روی 50.48و روی 50.04. مس روی 35 و نقره 2 و 1 میزد روی وزن از ششصد کیلو تا سه تن .حذف کننده رو روی 50.48 و 50.04 زدم و پراب هاشو زدم به خاک داخل سرداب .35 روی هر دو فرکانس جهت گرفت ولی نمیتونستم برم داخل سرداب به جهت واریز سقف.وزنی که 35 جهت گیری کرد ده کیلو بود .برای هر دو فرکانس .مشکلی که بود تخلیه سریع باطری دوازده ولتی یکو دودهم امپری بود .کمتر از ده دقیقه دیدگه خروجی سینوسی نداشتم .ولی تو این مدت خروجی رو روی سینوسی تنظیم کردم و کار کردم .دوستان با تجربه نظر بدن لطفا .
در ضمن از حذف کننده و خروجیش فیلم گرفتم ولی اپلودش یک ساعت طول میکشید که حوصلم سر رفت و حذفش کردم :D

یکشنبه 3 اسفند1393 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خسته نباشید اقای i-160 دیدم سوتو کوره گفتم بزا منم نظرمو بگم :D @};-
من تاحالا با 35 وزن نزدیک 650 کیلو زدم بعد حذف کننده نزدیکای عمق 6متری تا 800 گرم میزد که بعد کاوش به تجمعی نزدیک شاید 10 کیلو یا بیشتر تجمع سفالو/خورده اهنو/استخوانو...داشتم.
اما شما که حالا ترانستون ولتاژ بالایی داره امکان حذف ذراتشم تا حدودی زیاد هست و عمق نفوذشم بیشتر و تا وزن 3تن هم زدینو بعد استفاده از حذف کننده تا 10 کیلو هم رفته پس بنظر من اونجا غیرممکنه خبری نباشه چیزیم نباشه مشخصه که اونجا تجمعی جز سفال هست @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

یکشنبه 3 اسفند1393 - 10:59pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
i-160 عزيز لطفا بگين :
1- شما بدون حذف كننده و با حذف كننده چقدر عمق زدين؟
2- الان از چه ترانسي استفاده ميكنين و خروجي شما چند ولته ؟
3- حجم هر دو حالت چقدر بود؟
لطفا جزئيات كامل رو بفرمائيد.
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 3 اسفند1393 - 11:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

bina نوشته است:
سلام دوستان
i-160 عزيز لطفا بگين :
ياحق

سلام بینا جان .جایی که بودم توی یه سردابه که شبیه یه تونل هست و سقفش تخریب شده .من نتونستم جلو تر برم تا روی هدف قیچی کنم با 35.فقط انتن ها به اون سمت کشیده شدن و فکر میکنم تا جایی که هدف باشه حدود چهار متری فاصله داشته باشم .از روی هدف هم نمیتونم برم ببینم چند متری میزنه چون خونه مردمه .قرار شده با رعایت اصول تونل سازی :D خاک برداری کنن تا بتونم برم جلو تر و ببینم چه عمقی میزنه.الان از یه ترانس افزاینده مچینگ که ثانویشو دست پیچ کردم استفاده میکنم که خروجی سینوسیش حدود هزار ولته .درمورد حجم هم که نتونستم برم جلو تا ابعاد رو بگیرم .ب محض اماده شدن خبر میدم .

دوشنبه 3 اسفند1393 - 12:05am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
در مورد تجمع سفال با دوستمون موافقم .هر کاری انجام بشه باز هم سفال ،استخوان،و.... خیلی موارد هست که ایجاد خطا میکنه . برای رفع این خطاها فقط و فقط تجربه به کار میاد. تجربه هم مزد حفاریه و تا وقتی جایی کنده نشه و عامل خطا دیده نشه بدست نمیاد

ماشا الله دوستان از من واردتر هستن ومن فقط دارم درس پس میدم. اپراتور ردیاب انقدر باید با انتنها کار کنه که وقتی به دست میگیره تو دستش احساس نکنه جسمی رو گرفته و براش عادی باشه. برای من که مبتدی هستم بهتره اول حداقل یک هفته روزی یک ساعت فقط با انتن خالی تو خونه راه برم . انقدر این کار رو انجام بدم که با دیدن انتن حالم خراب بشه .مکمل و ولتاژ بالا فقط و فقط از نظر سخت افزاری اپراتور رو مسلح میکنه اما درکی از ردیاب نمیده پس بهتره بدونیم با مکمل بدونه تمرین ومهارت لازم هم موفقیت دور از دسترس هستش

نقل قول یه استاده:تمرین عامل مهارت هست
شب خوش

دوشنبه 3 اسفند1393 - 3:02am
استاد
استاد

i-160 نوشته است:
bina نوشته است:
سلام دوستان
i-160 عزيز لطفا بگين :
ياحق

سلام بینا جان .جایی که بودم توی یه سردابه که شبیه یه تونل هست و سقفش تخریب شده .من نتونستم جلو تر برم تا روی هدف قیچی کنم با 35.فقط انتن ها به اون سمت کشیده شدن و فکر میکنم تا جایی که هدف باشه حدود چهار متری فاصله داشته باشم .از روی هدف هم نمیتونم برم ببینم چند متری میزنه چون خونه مردمه .قرار شده با رعایت اصول تونل سازی :D خاک برداری کنن تا بتونم برم جلو تر و ببینم چه عمقی میزنه.الان از یه ترانس افزاینده مچینگ که ثانویشو دست پیچ کردم استفاده میکنم که خروجی سینوسیش حدود هزار ولته .درمورد حجم هم که نتونستم برم جلو تا ابعاد رو بگیرم .ب محض اماده شدن خبر میدم .

درود بر شما
مکمل باید روی نقطه هدف کاشته بشه و گویا شما 4 متر از نقطه هدف فاصله داشتید تازه عمق را هم نتونستید بزنید که چقدر هست متاسفانه فرکانس سینوسی برای حذف مگنت نفوذ خوبی نداره و نهایت شاید بشه 3 متر از اون بهره برد اون هم برای اهداف کوچک. ولی اگه اهداف بزرگ باشه که یک دایره با قطر 1 متر هاله دور خودش ایجاد کنه و عمق بالای 3 متر هم داشته باشه نباید انتظار داشت که مکمل بتونه این همه خاک الوده وهاله را رد بده.حالا اگه این وسط خاک هم نمناک باشه که دیگه واویلا.اگه مثل جای شما توی تونل هم باشه و بدتر اینکه خودتون هم در تونل قرار بگیرید و ردیابی کنیددیگه فقط باید انتظار خطای بیشتر را کشید چون در تونل ردیاب توان ضعیفی داره.در ضمن شما نباید با این فرکانسها حجم بگیرید و یا به حساب دیگه این فرکانسها نباید جحم بگیرند .اینکه باطری سریع خالی میشه صرفا بخاطر سیم پیچ اولیه هست که حدودنصف اهم هست در صورتیکه حداقل اهم خروجی ta حدود 2 اهم می باشد بخاطر همین هم فشار به امپلی میاد و جریان کشی زیادی صورت میگیره که باطری را سریع تخلیه میکنه

دوشنبه 4 اسفند1393 - 7:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

جاوید نوشته است:
i-160 نوشته است:
bina نوشته است:
سلام دوستان
i-160 عزيز لطفا بگين :
ياحق

درود بر شما
مکمل باید روی نقطه هدف کاشته بشه و گویا شما 4 متر از نقطه هدف فاصله داشتید تازه عمق را هم نتونستید بزنید که چقدر هست متاسفانه فرکانس سینوسی برای حذف مگنت نفوذ خوبی نداره و نهایت شاید بشه 3 متر از اون بهره برد اون هم برای اهداف کوچک. ولی اگه اهداف بزرگ باشه که یک دایره با قطر 1 متر هاله دور خودش ایجاد کنه و عمق بالای 3 متر هم داشته باشه نباید انتظار داشت که مکمل بتونه این همه خاک الوده وهاله را رد بده.حالا اگه این وسط خاک هم نمناک باشه که دیگه واویلا.اگه مثل جای شما توی تونل هم باشه و بدتر اینکه خودتون هم در تونل قرار بگیرید و ردیابی کنیددیگه فقط باید انتظار خطای بیشتر را کشید چون در تونل ردیاب توان ضعیفی داره.در ضمن شما نباید با این فرکانسها حجم بگیرید و یا به حساب دیگه این فرکانسها نباید جحم بگیرند .اینکه باطری سریع خالی میشه صرفا بخاطر سیم پیچ اولیه هست که حدودنصف اهم هست در صورتیکه حداقل اهم خروجی ta حدود 2 اهم می باشده بخاطر همین هم فشار به امپلی میاد و جریان کشی زیادی صورت میگیره که باطری را سریع تخلیه میکنه

سلام مجدد .فرامایش شما در خصوص تونل و ... را قبول دارم .ممنون از لطفتون .محلی ک من توش کار کردم یه اتاق 3*4*4هست ورودی یه تونل با ورودی حدود سه متر .من درست ابتدای تونل ایستادم . میدونم که تا انتهای تونل چهار متر بیشتر نیست .و اگه با توجه به تجربیاتی که تو این محیطها دارم هدفی وجود داشته باشه توی دومتری هست .یعنی دقیقا وسط سرداب .تجربه دوستان نشون داده :-? . البته تو این محیط ها سفال استخوان و فلزات زنگ زده ب وفور یافت میشه .ولی امید وارم تو این محیط این موارد نباشه .در مورد اولیه ترانس که فرمودید من از یک ترانس مچینگ تطبیق امپدانس برای سیستمهای صوتی استفاده کردم و فقط ثانویشو به هفت هزار دور رسوندم تا بتونم ولتاز بالا داشته باشم .اولیه هیچ دست کاریی نشده و عملا مچ شده با خروجی امپلی هست .بدون نصب به محیط و پراب زدن و با توجه به جریان مصرفی مدار و تست به عمل امده حدود سه ساعت کار مداوم داشته ولی با نصب پروب به زمین عمل کرد باطری افت کرده .البته زمین خیس بوده و گل رس نمکی که بهترین هادی الکتریسیته هست تو محیط بوده .با این تفاسیر..این عمل کردها بوده است .من یه رد یاب روسی چند سال پیش تعمیر کردم که عمل کردی شبیه با مدار حذف کننده خودمون داشت .با این تفاوت که یه لوپ مستطیلی داشت و دوتا پایه که فقط حکم نگه دارنده رو داشتن .این پایه ها داخل زمین میشدن و لوپ مستطیلی رو به زمین میسپوندند و با رد یاب انتتنی با شعا های پنج متری و ده متر ی ....دور لوپ میگشتند و هر کجا قیچی کرد علامت میزدن .شبیه کاری که در اپراتوری و کار با 35 بیان شده که سه روش هست و این مدل روش دومی هست .نتیجه قلم سرایی بنده اینکه ایا حتما باید پرابها به زمین وصل باشن یا لوپ هم میتونسته بدون ارتباط با زمین عمل حذف کنندگی رو انجام بده .با تشکر .

دوشنبه 4 اسفند1393 - 11:34am
مدیر سایت
مدیر سایت

:-BD فکر خیلی خوبیه ، این فکر همیشه در ذهن بنده بوده ، لوپ میتونه پهنا و گسترش فرکانس خروجی رو در اطراف بیشتر کنه که در نتیجه فرکانسهای بازگشتی فلزات یا ذرات مدفون که به آنتنهای ردیاب میرسن رو میتونه تحت تأثیر قرار بده و عمل حذف کنندگی بهتر و قوی تر صورت بگیره
آقای i 160
شما حتما روش اتصال پایه های ردیاب روسی که به لوپ متصل میشده رو بصورت تصویری نشون بدید و دوستان بیشتر روی این موضوع مهم تمرکز و تست کنن ، موردی خوبی هست @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 4 اسفند1393 - 1:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 , 166 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure