انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 7:47pm

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 159 , 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

از دوست خوبمون اقا سیعید تشکر میکنم که اموزش این مدار رو گذاشتن.
اما یه نکته ای رو بگم.در ساخت این مدار باید بسیار دقیق عمل کنید.پایه های قطعات رو بصورت کوتاه در سوراخهای فیبر قرار بدید.ترانس رو تا اونجا که میتونید از مدار دور کنید.قاب مدارتون اصلا فلزی نباشه.در اخر هم کیفیت مدار رو با بلندگویی که در دیتاشیت ذکر شده امتحان کنید تا اعوجاج(یا همون صدای فیس) نداشته باشید.
توجه کنید چون در این مدار از قطعات مرغوب استفاده نکردید و قطعات بیشتر چینی و بدرد نخور هستند نباید انتظار موجی دقیق رو داشته باشید.یعنی موج ورودی مدار هرچند هم دقیق باشه < موج خروجی تغییرات قابل توجهی رو داره.نظر شخصی بنده اینه که ردیابی از فاصله دور این مدار رو بکار بندازید.و برای نقیه زنی از این تقویت کننده استفاده نکنید.
یه نکته دیگه هم بگم در مورد انتن.شما برای ارسال امواج الکترومغناطیسی از هر سیمی به هر شکل میتونید استفاده کنید.اما برای هر موجی بهتر وبهینه ترش اینه که طول انتن یک مقدار مشخصی باشه.برای انتشار این امواج که فرکانس پایین و طول موج زیادی دارند بهتر است که طول انتن شما بلند باشد.

سه شنبه 28 بهمن1393 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
i-160 نوشته است:
سلام دوستان .اینم شماتیک امپلی 8210
.

با تشکر از جناب i-160

دوست عزیز در تصویر روی فیبر مدار 6عدد خازن الکترولیت که ظاهرا" ظرفیتشون در محدوده میکروفاراد هست دیده میشه ولی در شماتیکی که شما رسم کرده اید تعداد 5 خازن دیده میشه. اگه ممکنه دوباره یه بازبینی بکنید.

ممنون

چهارشنبه 28 بهمن1393 - 12:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

pouya83 نوشته است:
i-160 نوشته است:
سلام دوستان .اینم شماتیک امپلی 8210
.

با تشکر از جناب i-160

دوست عزیز در تصویر روی فیبر مدار 6عدد خازن الکترولیت که ظاهرا" ظرفیتشون در محدوده میکروفاراد هست دیده میشه ولی در شماتیکی که شما رسم کرده اید تعداد 5 خازن دیده میشه. اگه ممکنه دوباره یه بازبینی بکنید.

ممنون[/quo.
با تشکر از دقت دوست خوبمون .این خازن یه خازن فیلترینگ بود و چون اکثر دوستان از باطری خشک استفاده میکردن پی نویزی در مدار ایجاد نمیشه .منم نکشیدمش .با این وجود اصلاحییشو گذاشتم .موفق باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 10:49am
استاد
استاد

درودبر شما
دوستانی که تهران هستند و دسترسی به قطعات دارند دنبال کیت مدار 6210 یا 8210 ta بگردند و فروشگاهی که این کیتها را داره به دوستان مغرفی کنند تا بچه های دیگه بتونن به صورت اماده خریداری کنند

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 11:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شماتیک خدمت دوستان طبق کارخانه تولید کننده آی سی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 12:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

kavoshgar نوشته است:
شماتیک خدمت دوستان طبق کارخانه تولید کننده آی سی

با سلام خدمت دوستان عزیز و کاوشگر عزیز .بله فرمایش شما صحیح هست در خصوص شماتیک اصلی کارخانه و طرح پیشنهادی طراح کارخانه توشیبا .ولی لازم ب ذکر است این شماتیک انحصارا برای برند توشیبا بوده و برند اصلی توشیبا دیگه گیر نمیاد .مارکهایی که توی بازار هست st مالزی و مارکهای متفرقه چینی هستن .8210 ای که روی برد من هست برند stسنگاپور مالزی هست .اگه برند توشیبا اصلی رو گیر بیارین حرف نداره .در ضمن من روی tba810sهم کار کردم .مارک زیمنس و هیتاچی ژاپن که از بیست سال پیش داشتم و توی قسمت صوت تلویزیونهای دهه 1990 استفاده میشده .این ای سی هم با توان 5 وات موج سینوسی بسیار صافی داره و من زدم به ترانس مچینگی که باز پیچی کرده بودم .ولتازی حدود هفتصد ولت میده در اخرین وضعیت ولوم موبایل .تماما سینوسی هست .موفق باشید.
در ضمن تمام دیتا شیتهای کارخانه ای شامل چندتا جدول هستن ی
که یکیشون جدول تابع دما روی خروجی المان هست .باید بیشتر به این جدول توجه بشه .با افزایش دما از حد استاندارد تعیین شده در جدول خروجی .ای سی دچار اعوجاج میشه و در نتیجه شکل موج خروجی رو بهم میریزه .
نکته دوم اینکه هر سری ای سی دارای یه پسوند هست .سعی کنید از پسوندهایی استفاده کنید که در ابتدای دیتا شیت دمای کاری ای سی رو از -55 تا +150 درجه مشخص کرده .این سری ای سی ها سری نظامی هستند و دارای لایه سیلیکون و با پایداری بالاتر نسبت به بقیه پسوندها .پس در نتیجه خروجی بسیار بهتری خواهید داشت .
از بقیه پسوندها که استفاده بشه خروجی مدار با نوسان هست .حتما برخورد داشتین که اگه فرضافلز یاب انالوگی رو روشن کنید و بعد 5 دقیقه استفاده کنید نتیجه بهتری میگیرن .دلیلش اینکه مدار با عبور جریان گرم میشه و به دمای جدولی نزدیک میشه و در نتیجه رادمان مدار رو بهتر میکنه .این سری قطعات که در اول دیتا شیتشون تابع دماییشونو با 0 تا +70 در جه مشخص کرده قطعات معمولی هستن و قطعا قیمت کمتری دارن .پس بهتره از قطعاتی با بازه دمایی بالاتر بخصوص از بازه دمایی زیر صفر تا بالای نقطه جوش استفاده بشه تا در هر شرایطی بهترین راندمان رو داشته باشید

آخرین بار توسط i-160 در چهارشنبه 29 بهمن1393 - 3:53pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 3:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام مجدد .نیم ساعت قبل روی حذف کننده 8210 و 35 کار کردم این نتایج گرفته شد.
هدف شمش 2/5 گرمی سوییسی با عیار 24 یا 999/99.
در اولین وضعیت بدون حذف کننده با 35 ولوم پاور ماکزیمم ولوم وزن روی هشتاد و فرکانس ازاد 612 تونست روی هدف قیچی کنه .ولوم وزن رو از شصت و پنج تا هشتاد و پنج تنظیم کردم ولی بهترین قیچی روی هشتاد گرم بود .
در مرحله دوم حذف کننده رو با پراب دو متری و رعایت فاصله دو متری از مدار حذف کننده استفاده کردم .ولتاژخروجی حذف کننده از 350 ولت به بالا استفاده شد .و بدون 35 .تونستم از 350 ولت تا شش ولت روی هدف قیچی کنم .ولی تو ولتاژ بالاتر عمل نکرد .وضعیت سوم حذف کننده از 250 ولت شروع شده ولوم وزن 35 روی یک گرم تا 2/5 گرم روی هدف قیچی کرد .ولی روی 2گرم بهترین قیچی رو داشتم .با افزایش ولتاژ حذف کننده تا پانصد و سی ولت عمل قیچی انجام میشد .ولی در ولتاژ بالاتر دیگه قیچی نکرد .این نتایج ولتاژ بالاتر .دوستان با تجربه لطفا نظر بدن تا اگه نیازی به ازمایش بیشتر ی هست انجامش بدم .فردا برای یه هدف واقعی در عمق هفده متر ی که با i160 سنس کردم اقدام میکنم .ولی متاسفانه امکان حفاری نیست .حدود ابعاد رو میدونم .ببینم چه نتایجی میگیرم .شاد باشید

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 3:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان ایمیل شرکت سازنده آمپلی فایر استفاده شده توسط دوستمون آقای i-160 رو پیدا کردم کیت مال شرکت sam star هستش و اینم ایمیل شرکت مربوطه هست
SHOJAATMARKET@YAHOO.COM

موفق باشید @};-

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حالا سعی میکنم شماره تماس هم ازشون گیر بیارم و در خدمت دوستان قرار بدم @};-

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 5:15pm
استاد
استاد

i-160 نوشته است:
با سلام مجدد .نیم ساعت قبل روی حذف کننده 8210 و 35 کار کردم این نتایج گرفته شد.
هدف شمش 2/5 گرمی سوییسی با عیار 24 یا 999/99.
در اولین وضعیت بدون حذف کننده با 35 ولوم پاور ماکزیمم ولوم وزن روی هشتاد و فرکانس ازاد 612 تونست روی هدف قیچی کنه .ولوم وزن رو از شصت و پنج تا هشتاد و پنج تنظیم کردم ولی بهترین قیچی روی هشتاد گرم بود .
در مرحله دوم حذف کننده رو با پراب دو متری و رعایت فاصله دو متری از مدار حذف کننده استفاده کردم .ولتاژخروجی حذف کننده از 350 ولت به بالا استفاده شد .و بدون 35 .تونستم از 350 ولت تا شش ولت روی هدف قیچی کنم .ولی تو ولتاژ بالاتر عمل نکرد .وضعیت سوم حذف کننده از 250 ولت شروع شده ولوم وزن 35 روی یک گرم تا 2/5 گرم روی هدف قیچی کرد .ولی روی 2گرم بهترین قیچی رو داشتم .با افزایش ولتاژ حذف کننده تا پانصد و سی ولت عمل قیچی انجام میشد .ولی در ولتاژ بالاتر دیگه قیچی نکرد .این نتایج ولتاژ بالاتر .دوستان با تجربه لطفا نظر بدن تا اگه نیازی به ازمایش بیشتر ی هست انجامش بدم .فردا برای یه هدف واقعی در عمق هفده متر ی که با i160 سنس کردم اقدام میکنم .ولی متاسفانه امکان حفاری نیست .حدود ابعاد رو میدونم .ببینم چه نتایجی میگیرم .شاد باشید

درود بر شما
شما باید طلا را در کنار اهن ربا بگذارید هر چه وزن اهن ربا و وزن طلای هدف بیشتر باشه میشه تاثیر قدرت ولتاز موج سینوسی برای حذف کنندگی را مشخص میکنه.
شما ابتدا طلا را در کنار اهن ربا میگذارید و با 35 وزن گیری میکنید و ببینید طلا در مجاورت اهن ربا چه وزنی میده بعد که وزن نهایی مشخص شد موبایل را روی فرکانسه طلا بگذارید و به امپلی و ترانس وصل کنید و سپس روشن نمایید و ببینید که حداکثر ردیاب 35 با چه ولوم وزنی به طرف طلا میچرخه و قیچی میکنه. اگر نزدیک به وزن واقعی طلا انتنها عکس العمل به طلا داشتند خوب عمل کرده اگه با ولوم وزرن پایین تر از خود طلا باز انتنها به طرف هدف طلا نرفتند نتیجه میگیریم که فرکانس سینوسی میتونه خود فلز را حذف کنه و تقریبا این یک فاکتور هست که بتونیم چه مقدار فلز را به دلخواه با ولتاز حذف کنیم

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 5:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 159 , 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure