انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 4:42am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان

اقا امیر شما خروجی مدارتون رو به سمت ضعیف ترانس وصل کن(مثلا اگه از ترانس 220 به3 ولت استفاده میکنی . سیم بلندگو رو به سیم سمته 3 ولت ترانس وصل میکنی و سمته 220 میشه خروجی که به پراپ وصل میشه

دوستان اینو مطمین میگم چون بارها تست کردیم. انتن زدن با حذف کننده هم باز به شخص مربوط میشه .الان من یه جایی رو میزنم با وزن و حجم و... معقول که نشون میده جا درسته اما رفیقم همونجا رو رد میده یا با وزن و حجم متفاوت میزنه. در کل جای درست وزن و حجمش باید با هم بخونه. مشکل گرفتن عمقه که اصلا نمیشه گفت که عمق مشخص شده دقیق هست. من جایی رو عمق زدم2 متر اما وقتی به دومتر رسیدیم چیزی نبود و عمق بیشتری داشت . البته با تمامه این حرفها بهترین روش استفاده از حذف کننده اقا سعید هست و میتونه خیلی از خطا ها رو حذف کنه .اما مشکل نبود فرکانس نسبت به منطقه هست

فرکانسی که در تمامه نقاط و تمامه شرایط یکسان باشه فعلا پیدا نشده. من یه فرکانس رو در یک منطقه میزنم جواب میده اما تو فاصله 10 کیلومتری اون منطقه اون فرکانس جوتب نمبده و دلیلش هم نوع خاک یا مواد معدنی هستش .البته نظرم رو گفتم .شرمنده زیاد شد

دوشنبه 20 بهمن1393 - 2:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگه از ترانس 300 میلی آمپر 220 به 6 ولت استفاده کنید خروجی خوبی میده! اما با تمام این روشها بنظر من بهترین مکمل برای ردیاب یه دستگاه تصویری با حفره یابی دقیقه که بتونه حفره اتاقک یا تونل هدف تایید کنه که خوشبختانه اکثر تصویری های جدید مثل Rover C II براحتی میتونه حفره اتاقک ها رو از 20 تا 25 متری بزنه و این میتونه بهترین و مطمئن ترین مکمل برای ردیاب باشه چون این دستگاه پر و خالی بودن حفره با دقت بالا نشون میده که برای صحت کار کافیه! وقتی با ردیاب دفینه یا اتاقکی با بار گرفته باشید و تصویری بتونه حفره اتاق تایید کنه مطمئن باشید هدف درست زدید

پنج شنبه 22 بهمن1393 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برای ترانس میشه از اون ترانس که در ردیاب که در سایت ژئوتیک هست استفاده کرد
نحوه ساختش به اینصورته که:
هسته وقرقره 16*19 باسیم نمره4صدم که داخل کویل ماشینهای پیکان گیر میاد یا6صدم یا7و8صدم
هرچه نازکترباشه ولتاژبیشتر خواهد بود بنده باسیم نمره7صدم حدود2500 دور پیچیدم که نزدیک به375اهم شد فکر میکنم 3000دور بالای500ولت رو تامین کنه بعد از عایق کردن 20دور سیم نمره0.25میپیچید وبعد هسته رو جامیزنیم

فکرمیکنم اگه دستی پیچیده بشه نتیجه بهتر باشه

درصورت امکان دوستان اطلاعات ساخت مدار همینجا اپلود کنند تا20صفحه اول که خوندم اطلاعات ساخت نبود
یکی لطف کنه pcb لیست قطعات زحمتش بکشه

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

شنبه 24 بهمن1393 - 12:29am
YIM
استاد
استاد

شکارچی نوشته است:
برای ترانس میشه از اون ترانس که در ردیاب که در سایت ژئوتیک هست استفاده کرد
نحوه ساختش به اینصورته که:
هسته وقرقره 16*19 باسیم نمره4صدم که داخل کویل ماشینهای پیکان گیر میاد یا6صدم یا7و8صدم
هرچه نازکترباشه ولتاژبیشتر خواهد بود بنده باسیم نمره7صدم حدود2500 دور پیچیدم که نزدیک به375اهم شد فکر میکنم 3000دور بالای500ولت رو تامین کنه بعد از عایق کردن 20دور سیم نمره0.25میپیچید وبعد هسته رو جامیزنیم

فکرمیکنم اگه دستی پیچیده بشه نتیجه بهتر باشه

درصورت امکان دوستان اطلاعات ساخت مدار همینجا اپلود کنند تا20صفحه اول که خوندم اطلاعات ساخت نبود
یکی لطف کنه pcb لیست قطعات زحمتش بکشه

درود بر شما
من تا قرقره 65 در 45 را هم سیم پیچی کردم ولی افاقه نکرد حتی تا 12 کیلو اهم پیچوندم نهایت 600 ولت خروجی میده و اگه امکان پذیر باشه و سیم گیرم بیاد میخوام تا 30 کیلو اهم با سیم 4 صدم قرقره بپیچونم و نتیجه را ببینم که حداکثر دقت ولتاز برای موج سینوسی چند میشه. ولی ما سینوسی دقیق میخواهیم و نهایت سینوسی 170 ولت برای من تا حالا شده.گرچه با این قالب کوچک 19.16 نیاز به اهم سیم کمتری برای بالا بردن ولتاز داره اما قالب جا نداره که سیم بیش از حد روی اون پیچوند

شنبه 25 بهمن1393 - 6:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان بخصوص سعید اقای گل .
من انواع ترانسها رو تست زدم و به این نتیجه رسیدم که بهترین ترانس ترانسهای مچینگ سیستمهای صوتی هست .این ترانسها اینطور عمل میکنن که وقتی یک سیستم صوتی از بلند گو فاصله داره افت ولتاژداره .با این ترانسها ولتاژ رو بالا میبرن و تو خروجی ازش استفاده میکنن .مزیتی که داره اینه که از لحاظ اهمی با خروجی امپفایر های موجود مچ هست .من از 6210 و 8210 استفاده کردم و خروجی امپیلی رو به ورودی اهمی ترانس مچینگ هشت اهمی زدم .خروجی در حد 250 ولت بود .ترانس رو باز کردم و ثانویه رو از سیم لاکی شش صدم هفت هزار دور پیچیدم.در حال حاظر خروجی ترانس بالای هزارو پانصد ولت هست .فقط یه مشکل هست .از ولتاز هزار ولت که بالا تر میره شکل موج بهم میریزه در ضمن وقتی ترانس رو میپیچین باید بین هر دور سیم عایق بکنید تا از داخل قوس نزنه و بعد کل ترانس رو توی شارلاک بزارین و بزارین کاملا خشک بشه تا لرزش سیم ها باعث سوختنشون نشه .ولی تا حدود نهصد ولت رو میتونین سینوسی بگیرین .موفق باشید

شنبه 25 بهمن1393 - 7:11pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ماشاا.. به این تجربه و اطلاع رسانی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 26 بهمن1393 - 11:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
i-160 نوشته است:
من انواع ترانسها رو تست زدم و به این نتیجه رسیدم که بهترین ترانس ترانسهای مچینگ سیستمهای صوتی هست .این ترانسها اینطور عمل میکنن که وقتی یک سیستم صوتی از بلند گو فاصله داره افت ولتاژداره .با این ترانسها ولتاژ رو بالا میبرن و تو خروجی ازش استفاده میکنن .مزیتی که داره اینه که از لحاظ اهمی با خروجی امپفایر های موجود مچ هست .من از 6210 و 8210 استفاده کردم و خروجی امپیلی رو به ورودی اهمی ترانس مچینگ هشت اهمی زدم .خروجی در حد 250 ولت بود .ترانس رو باز کردم و ثانویه رو از سیم لاکی شش صدم هفت هزار دور پیچیدم.در حال حاظر خروجی ترانس بالای هزارو پانصد ولت هست .فقط یه مشکل هست .از ولتاز هزار ولت که بالا تر میره شکل موج بهم میریزه در ضمن وقتی ترانس رو میپیچین باید بین هر دور سیم عایق بکنید تا از داخل قوس نزنه و بعد کل ترانس رو توی شارلاک بزارین و بزارین کاملا خشک بشه تا لرزش سیم ها باعث سوختنشون نشه .ولی تا حدود نهصد ولت رو میتونین سینوسی بگیرین .موفق باشید

باسلام
دوست عزیز، ممنون از بیان تجربه تون.
اگه ممکنه بگید ترانس مچینگ را از کجا و با چه مشخصاتی باید تهیه کنیم.
ممنون

یکشنبه 26 بهمن1393 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

i-160 نوشته است:

دوست عزیز اگه براتون مقدوره یه عکس از کل سیستمی که درست کردین بزارین
ممنونم

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 27 بهمن1393 - 12:06pm
استاد
استاد

i-160 نوشته است:

درود بر شما
گویا شما اولین نفری بودید که تونستید موج سینوسی با ولتاز بالا بهش دست پیدا کنید اگر امکان پذیر هست چند تا عکس از مدارتون و همچنین ترانس بگذارید تا دوستان بتونن از مدار شما یک کپی بزنند

با تشکر جاوید

دوشنبه 27 بهمن1393 - 12:16pm
مدیر سایت
مدیر سایت

انشاا.. که ایشون بیان و دوستان رو همراهی کنن

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 27 بهمن1393 - 1:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure