انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 7:39pm

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 155 , 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان .
باید عرض کنم خدمتتون که بنده تمام تاپیک ها و پست ها رو خواندم .

موضوع کلی رو متوجه شدم ولی بازم از ساخت مکمل عاجزم چون لحیم کاری هم بلد نیستم .

توی دوستان کسی هست زحمت ساختش رو برای من بکشه . :ymhug: :ymhug: :ymhug:

حتی المغدور خیلی تمیز و شکیل باشه . ;)

و با استفاده از تجربیات آقا سعید از ای سی و مقاومت و .. خوب هم استفاده کنه .

بنده تمام و کمال هزینه اش رو پرداخت کنم .

در حال حاظر نیاز مبرم به این مکمل دارم و اگر دوستی پیدا بشه این زحمت رو بکشه من ممنون می شم . ^:)^ ^:)^ ^:)^

شنبه 18 بهمن1393 - 11:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام اقای درباره دفینه.
دوست عزیز راسیتش من خودم هم اصلا بلد نیستم یک حیم کاری ساده هم انجام بدم اگر شخصی نبود براتون بسازه اینکارو کنید مث من:
رفتم امپلی که قشنگ تو نایلونها میزارند به همراه بردشو دادم همون صاحب مغازه با دست مزد فک کنم 5تومن برام قطعاتو لحیم کرد بعدا اونو بردم دادم به یک تعمیرکار که قطعات الکترونیکی مث ضبط و تلویزیون تعمیر میکنه برام کلید خاموش روشنشو به همراه فیشهاو ترانس متصل کرد و گذاشتمش داخل یک ظرف مرباخوری که جای فیشاوکلید با چاقو برش دادم و با چسب قطره ای محکم کردم.
شما اگر نتونستید شخصیرو پیدا کنیدبراتون بسازه میتونید با این روش هم بگذرونید.موفق باشید.

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

شنبه 18 بهمن1393 - 5:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من طراحیش رو میگم اگه درستنبود بقیه اصلاح کنند..یعنی حداقل من که اینطوری ساختمش
از باطری مثبت و منفی رو میدین به ورودی امپلی فایر
بعد امپلی فایر یه input داره و یه output..اینپوت رو میدید به موبایل و اوت پوت یا همون خروجی امپلی رو وصل میکنید به خروجی ترانس
وردوی ترانس رو هم میدید به انتن هایی که میزنیم به زمین..توی ترانس هم یه دیوت استفاده میکنید که برق باطری موقع شارژ برنگرده..همین
ترانس رو هم حتما ایرانی بخرید نه چینی

شنبه 18 بهمن1393 - 6:57pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
سعید جان لطفا توضیح بدین ایا برای جستجوی غیرفلزات هم لزومی به استفاده از مکمل هست یا نه؟
مثلا برای جواهرات و...
منظور بنده اینه که آیا جواهرات هم مثل فلزات خطای یون و زاویه 45 درجه و حجم و وزن و عمق و ... دارن؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 19 بهمن1393 - 12:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
دوستان یه مشکلی هست که امشب متوجه شدم . بعضی وقتها که حذف کننده را روشن میکردم و با ولتمتر ولتاژ را اندازه میگرفتم متوجه شدم اول مثلا دویست ولت نشان میداد بعد حی ولتاژ کم میشد . تا رو پنجاه , همین حول و حوش ثابت میماند. چندین بار تست کردم که آخر کار متوجه شدم که وقتی ولوم رو حداکثر باشه درسته ولتاژ اولیه بالا هست اما بعد چند ثانیه ولتاژ کم میشه ... که این مساله را دوستان هم اگه تست کنن خوبه . .. و یه چیز دیکه ولوم صدا را بسته به نوع فرکانس که انتخاب میکنین باید تنظیم کنیم . مثلا با فرکانس بالا با ولوم سه تا مانده به آخر حدود 300 تا 400 ولتاژ داریم که با کم کردن یه ولوم کمتر ولتاژ مناسب میشه . در خصوص فرکانس پایین هم ولوم را باید طوری تنظیم کنیم که ولتاژ بین 150 تا 180 داشته باشیم . انا درخصوص فرکانس 50/45 و 50/38 , این فرکانس صدای ترانس را در میاره که برا من بهترین حالت ولوم سه چهار تا مانده به آخر هست .

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 20 بهمن1393 - 4:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
یه مساله دیگه برا شروع کار برای ردیابی بهترین روش به نظر من که بشه خطای کمتری بگیریم اینه , ابتدا فقط 35 را به مدت ده تا بیست دقیقه رو فرکانس مورد نظر روشن میکنیم و پرآب میزنیم , سپس ردیاب را به مدت سه دقیقه خاموش میکنیم و بعد ردیاب و حذف کننده را باهم رو فرکانس مورد نظر میزاریم و شروع به ردیابی میکنیم . چیزی که هست این روش را دوستان دیگه هم تست کنن به نظر من بهترین روش برا حذف ذرات و فرکانسای مشابه هست . و یه مساله دیگه سعی کنید از خنک کننده بزرگی برا ایسی حذف کننده استفاده کنید و هر چند دقیقه حذف کننده را خاموش کنید تا خنک کننده و ایسی سرد بشه .

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

دوشنبه 20 بهمن1393 - 4:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

jafar نوشته است:
دوستان یه مشکلی هست که امشب متوجه شدم . بعضی وقتها که حذف کننده را روشن میکردم و با ولتمتر ولتاژ را اندازه میگرفتم متوجه شدم اول مثلا دویست ولت نشان میداد بعد حی ولتاژ کم میشد . تا رو پنجاه , همین حول و حوش ثابت میماند. چندین بار تست کردم که آخر کار متوجه شدم که وقتی ولوم رو حداکثر باشه درسته ولتاژ اولیه بالا هست اما بعد چند ثانیه ولتاژ کم میشه ... که این مساله را دوستان هم اگه تست کنن خوبه . .. و یه چیز دیکه ولوم صدا را بسته به نوع فرکانس که انتخاب میکنین باید تنظیم کنیم . مثلا با فرکانس بالا با ولوم سه تا مانده به آخر حدود 300 تا 400 ولتاژ داریم که با کم کردن یه ولوم کمتر ولتاژ مناسب میشه . در خصوص فرکانس پایین هم ولوم را باید طوری تنظیم کنیم که ولتاژ بین 150 تا 180 داشته باشیم . انا درخصوص فرکانس 50/45 و 50/38 , این فرکانس صدای ترانس را در میاره که برا من بهترین حالت ولوم سه چهار تا مانده به آخر هست .

جانا سخن از زبان ما میگویی..به خاطر همین مساله من تا حالا ترانس و امپلیمو کلا عوض کردم گفتم شاید از کار افتاده...اصلا کلا وقتی اولین بار دستگاه رو روشن میکنی یعنی روز اول که دستگاه رو ساختی همه چی خوبه..مثلا برا من ولتاژ 200 رو رو فرکانس 2400 میداد و ولتاژ300 رو رو فرکانس3000 هزار..ولی بعد چند روز اصلا انگار که نه انگار..ولتاژ رو 60 تا 65 مونده که مونده...من که دستگاه رو 3 ساعت روشن نگه میدارم.روز اول که بردمش بیرون و ردیابی میکردم البته نه با 35 ..عالی بود..یعنی جوری بود که ردیاب و بوسیدمش خدایی..ولی الان نه..اصلا انگار که نه انگار...یه دوستی دارم میگفت مشکل از امپلی هست که ضعیف هستش.واقعا دوستان دیگه هم میتونن با یه ولت سنج ولتاژ الان دستگاشونو اندازه گیری کنن..برا من که ضعیف شده.

دوشنبه 20 بهمن1393 - 6:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام دوستان
سعید جان لطفا توضیح بدین ایا برای جستجوی غیرفلزات هم لزومی به استفاده از مکمل هست یا نه؟
مثلا برای جواهرات و...
منظور بنده اینه که آیا جواهرات هم مثل فلزات خطای یون و زاویه 45 درجه و حجم و وزن و عمق و ... دارن؟
یاحق

سلام..واسه همه چی از مکمل استفاده کنید.بله حجم و خطا و ... دارن

دوشنبه 20 بهمن1393 - 9:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amir6777 نوشته است:
jafar نوشته است:

جانا سخن از زبان ما میگویی..به خاطر همین مساله من تا حالا ترانس و امپلیمو کلا عوض کردم گفتم شاید از کار افتاده...اصلا کلا وقتی اولین بار دستگاه رو روشن میکنی یعنی روز اول که دستگاه رو ساختی همه چی خوبه..مثلا برا من ولتاژ 200 رو رو فرکانس 2400 میداد و ولتاژ300 رو رو فرکانس3000 هزار..ولی بعد چند روز اصلا انگار که نه انگار..ولتاژ رو 60 تا 65 مونده که مونده...من که دستگاه رو 3 ساعت روشن نگه میدارم.روز اول که بردمش بیرون و ردیابی میکردم البته نه با 35 ..عالی بود..یعنی جوری بود که ردیاب و بوسیدمش خدایی..ولی الان نه..اصلا انگار که نه انگار...یه دوستی دارم میگفت مشکل از امپلی هست که ضعیف هستش.واقعا دوستان دیگه هم میتونن با یه ولت سنج ولتاژ الان دستگاشونو اندازه گیری کنن..برا من که ضعیف شده.

ولوم موبایل از یه حد که بالاتر بره امپلی دیگه درست کار نمنیکنه.همچنین اهم ترانسی که به خروجی وصل میشه مهمه.نباید از دو کمتر بشه.اگه اهمش کمه یه مقاومت یک یا دو اهم تو مسیر خروجی بزارید

دوشنبه 20 بهمن1393 - 9:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا یکی برای ما مشخص کنه که خروجی بلند گو رو بدیم به خروجی ترانس یا به ورودی ترانس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوشنبه 20 بهمن1393 - 11:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 155 , 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure