انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 13 اردیبهشت1403 - 12:18am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 151 , 152 , 153 , 154 , 155 , 156 , 157 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

در هر صورت ادم هرجور مشکل مالی داشته باشه وسیله ای که کار امدش باشه نمی فروشه پس،،،،،،بچه ها هنوز مشکل ردیاب حل نکردن چون اخرش میبینیم همه پست فروش گذاشتیم

پنج شنبه 11 دی1393 - 5:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
مشکل ردیاب فقط وفقط با کار کردن و تجربه و در کنار یه نقطه زن حل میشه. داشتن نقطه زن کنار ردیاب مثل شب و روزه که مکمل هم هستن
با این مکمل ممکنه وزن پایین بیاد و یک سری از خطاها حذف بشن .به خاطر تفاوت خاک تو ایران یک نفر تو یه استان با توجه به خاکش خطاهاش تا 10 درصد پایین میاد اما یه سری خطا تو یه استان دیگه به قوت خودش استوار هست . تنوع خاک ، سنگ، تو ایران زیاده. انتظار معجزه نباید داشت

پنج شنبه 11 دی1393 - 8:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
quester نوشته است:
سلام .فرکانس ۵۰۳۸_۵۰.۳۶ به یک نوع از سنگها که تو محدوده شمال هم فراوانه واکنش دارن.رو این سنگ قیچی میشه. عکس سنگ رو هم گرفهم براتون میزارم

درود بر شما
با تشکر از زحمتی که برای تست کشیدید فرکانسه 50.45 که تقریبا اخرین فرکانسه من برای طلا خواهد بود چونکه نه اهن ربای بیشتر دارم نه یک کیلو طلای تست در اختیارم هست
130 گرم طلا را روی 4 کیلو اهن ربا فقط با ولوم وزن صفر میگیره و فقط نقطه زنی داره و زاویه 45 درجه را رد میده هم تست کن ناگفته نمونه که برای حذف ذرات و مگنت بیشتر نیاز به استفاده از موج سینوسی موبایل و پراپ زنی روی نقطه هدف خواهد بود

سلام جاوید جان !
جالبه برام اکثر فرکانسهائی که شما گذاشتید رو من دقیقا با همون عدد سنس میکنم ... این فرکانس 50.38 رو هم وقتی تست کردم فقط برام نقطه میده و حجم هم نداشت و وزن رو هم تقریبا دقیق میده البته بسته به عمق . برای تست هم در مکان تست در عمق 2 متری و الان حدود 2 ساله که طلا مدفون و در ارتباط مستقیم با خاک هست رو دقیقا با همون وزن میگیره که این برام خیلی جالب بود ... تو رنج 50 هرتز هم چند فرکانس دیگه رو تست کردم که 50.45 هم جزوش بود ولی 50.38 بهترین فرکانس این رنج برای من بود ... متاسفانه در شمال بخاطر نوع خاک و تنوع وفراوانی درختان و سنگهای گوناگون و رطوبت بالا خطاهای بسیار زیادی وجود داره که هر فرکانسی رو از پا در میاره... باید هر اپراتور با چند فرکانس مختلف که هر کدام یک خطا رو رد میده کار تست بشه...
در مورد فرکانس 26.69 که بنده اعلام کرده بودم ، برای بنده اصلا فاین نداره و فقط با همین فرکانس واکنش نشون میده ...
فقط دوستان توجه داشته باشن برای رد دادن بیشتر خطاها همونطور که استاد جاوید عزیز فرمودن حتما از موج سینوسیه موبایل و پراب برای نقطه ی هدف استفاده بشه ...
در پناه حق.

پنج شنبه 11 دی1393 - 9:41pm
استاد
استاد

majid_famali نوشته است:
جاوید نوشته است:
quester نوشته است:
سلام .فرکانس ۵۰۳۸_۵۰.۳۶ به یک نوع از سنگها که تو محدوده شمال هم فراوانه واکنش دارن.رو این سنگ قیچی میشه. عکس سنگ رو هم گرفهم براتون میزارم

درود بر شما
با تشکر از زحمتی که برای تست کشیدید فرکانسه 50.45 که تقریبا اخرین فرکانسه من برای طلا خواهد بود چونکه نه اهن ربای بیشتر دارم نه یک کیلو طلای تست در اختیارم هست
130 گرم طلا را روی 4 کیلو اهن ربا فقط با ولوم وزن صفر میگیره و فقط نقطه زنی داره و زاویه 45 درجه را رد میده هم تست کن ناگفته نمونه که برای حذف ذرات و مگنت بیشتر نیاز به استفاده از موج سینوسی موبایل و پراپ زنی روی نقطه هدف خواهد بود

سلام جاوید جان !
جالبه برام اکثر فرکانسهائی که شما گذاشتید رو من دقیقا با همون عدد سنس میکنم ... این فرکانس 50.38 رو هم وقتی تست کردم فقط برام نقطه میده و حجم هم نداشت و وزن رو هم تقریبا دقیق میده البته بسته به عمق . برای تست هم در مکان تست در عمق 2 متری و الان حدود 2 ساله که طلا مدفون و در ارتباط مستقیم با خاک هست رو دقیقا با همون وزن میگیره که این برام خیلی جالب بود ... تو رنج 50 هرتز هم چند فرکانس دیگه رو تست کردم که 50.45 هم جزوش بود ولی 50.38 بهترین فرکانس این رنج برای من بود ... متاسفانه در شمال بخاطر نوع خاک و تنوع وفراوانی درختان و سنگهای گوناگون و رطوبت بالا خطاهای بسیار زیادی وجود داره که هر فرکانسی رو از پا در میاره... باید هر اپراتور با چند فرکانس مختلف که هر کدام یک خطا رو رد میده کار تست بشه...
در مورد فرکانس 26.69 که بنده اعلام کرده بودم ، برای بنده اصلا فاین نداره و فقط با همین فرکانس واکنش نشون میده ...
فقط دوستان توجه داشته باشن برای رد دادن بیشتر خطاها همونطور که استاد جاوید عزیز فرمودن حتما از موج سینوسیه موبایل و پراب برای نقطه ی هدف استفاده بشه ...
در پناه حق.

درود بر شما
مجید جان فرکانس تقریبا دیگه برای من تمام شده و برای شما هم این فرکانسها دقیق وزن طلا روی اهن ربا را میزنند فقط مونده استفاده از قدرت 300 ولت به بالا برای تولید موج سینوسی با فرکانس حدود 50 هرتز
تا حالا چند ترانس پیبچوندم ولی فرکانس سیونسی دقیق نهایت بیشتر از 80 ولت نمیشه رسوند و بعد موج مربعی میشه و با این ولتاز 4 کیلو اهن ربا را نهایت در 1.5 متری روی خاک میتونه حذف کنه مطمعنا اگه زیر حاک این وزن از مگنت باشه قدرت حذف کمتری داره. چون فلزات یا مواد معدنی قدرت مگنت زیادی تولید میکنند باید موج سینوسی خیلی قدرتمند باشه که بتونه لا اقل در 4 متری زیر خاک بتونه این مگنت های قوی را رد بده.در هر صورت تا ما نتونیم ترانسی با این شدت ولتاز بسازیم امکان حذف خطاها در عمق خیلی کم هست

پنج شنبه 11 دی1393 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشکر از شما استاد جاوید عزیز !
بنده هم دنبال این قضیه هستم که متاسفانه هنوز موفق نشدم ...
برای این حذف کننده هم قبلا خدمت آقا سعید عرض کردم با این اوصاف برای عمق های زیاد نمیشه خیلی روش حساب کرد ... البته اگه زمین نمناک باشه و بشه کاری کرد که سیمها بهم اتصالی نکنن شاید بشه عمق نفوذو بیشتر کرد.
وقتی فاصله ی بین پرابها زیاد میشه باید ولتاژ هم بیشتر باشه تا تاثیر بهتری داشته باشه ، از طرفی در زمین نمناک وقتی با ولتاژ زیاد فاصله ی بین پرابها کم باشه امکان اتصالی کردن پرابها هم پیش میاد.

پنج شنبه 11 دی1393 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
عکس

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 12 دی1393 - 2:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
mehran1545a نوشته است:
بدون مقاومت تک ترانس ولوم 50%
فرکانس 26.69 = 155 ولت
فرکانس 50.38 = 206 ولت!!
فرکانس 165.3 = 172 ولت
فرکانس 1500.5 = 186 ولت

با مقاومت 2.2 اهم 5 وات(جهت محافظت از آیسی مدار) جفت ترانس ولوم 50%
26.69 = 141 ولت
50.38 = 187 ولت
165.3 = 167 ولت
1500.5 = 180 ولت
بله برای فرکانس های پایین افت ولتاژ بیشتری داریم اما جالبه فرکانس 50.38 ولتاژ 206 ولت میده!! یعنی نسبت به فرکانسهای بالاتر از خودش ولتاژ بیشتری میده بنابراین میشه نتیجه گرفت هر فرکانس از قانون و قاعده خاصی پیروی نمیکنه و ماهیت ویژه خودش داره! دوستان و اساتید لطفا همفکری کنند شاید این حالت سرنخی باشه برای بدست آوردن به فرکانس خوب

دوستان جریان چیه که هیچیک از کاربرانی که از مدار 2005 استفاده کردن ولتاژ خروجی ترانسشون در حالت ولوم 50% از 70 یا 80 ولت بیشتر نشده حتی خود بنده که در بهترین حالت شکل موج و ولوم ولتاژ ترانس 76 ولت شده ولی آقا مهران تونستند با ولوم 50% ولتاژ های بالاتری را بدست بیاورند.
آقامهران عزیز آیا با این ولتاژها در ولوم 50% موبایل شکل موج سینوسی کاملا حفظ شده ؟

ممنون

یکشنبه 14 دی1393 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. اقا پویا اگه ولتاژتون 80ولته حتما خطا خواهید زد.
اگه از ترانس سه ولت استفاده کنید باید ولتاژ بیشتر از 150باشه. شما ولوم نرم افزار رو روی صد و موبایل رو رو نصف بزارید. شکل موج کمی عوض میشه ولی ولتاژ بالا میده. ولتاژ بالا مهمتره و تا وقتی موج مربعی نشه حذف کننده درست عمل میکنه.البته نوع ترانس هم مهمه و با هم فرق دارن.

یکشنبه 14 دی1393 - 8:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منم معتقدم نوع ترانس باهم فرق داره! مخصوصا مقاومت ترانسها
تا حالا 4تا مدار درست کردم همشون همین ولتاژ داده و البته شکل موج تست نکردم اما قدرت گیرندگی روی فلز مورد نظر بیشتر میشه مخصوصا با مدار متصل به آنتن

یکشنبه 14 دی1393 - 11:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان گل !
آقا پویا فک کنم آقا مهران از ترانس 6 ولت استفاده میکنن برای همین ولتاژشون کمی بالاتر از شماست ... شما به مدارتون 2 ترانس وصل کنید یکی 3 ولت و دیگری 6 ولت برای بنده در این حالت بهترین جواب رو داده ...
تا چند روز آینده نتیجه ی کامل چند تست اخیر رو میزارم... نتایج تقریباً رضایت بخش بوده چند تست دیگه مونده که اگه هوا یاری کنه کار تموم میشه و به نتایج خوبی میرسیم ...
در پناه حق.

دوشنبه 14 دی1393 - 1:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 151 , 152 , 153 , 154 , 155 , 156 , 157 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 62 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure