انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 11:15am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 , 153 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سعید جان من ترانس 3 ولت 300 میلی امپر استفاده کردم .یک جایی رو که قبلا خطا میزد با 160 ولت حذف کردم در باقی نقاط یا خطا زدم یا اهن پاره در اوردم.

دوشنبه 30 آذر1393 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

tehrani39111355 نوشته است:
سلام سعید جان
ممنون از لطفا شما که بی وقفه به ما کمک میکنی .
1- نقطه ای که ردیاب سنس کرده وقیچی هم داشتیم با وزن معقول.برای استفاده از حذ ف کننده آیاباید حذف کننده ،روی نقطه وداخل حجم باشد؟ یا اینکه در فاصله ی ده متری یا 5 متری نقطه .هم کار خودشو انجام میده.
2-وزن معقولی که معمولا از وزن ردیاب بدون حذف کننده کم میکنه چقدره؟چون جایی داشتم که 1.600 کیلو وزن میداد با مکمل 1 تن وزن داد .جایی هم 501 کیلو وزن داشتم که با مکمل کاملا حذفش کرد .

سلام. دستگاه حذف کننده رو بیرون حجم بزارید و روی خود هدف پراب بزنید.
وزن تقریبا باید واقعی بشه. و اینکه شما از چه ایسی استفاده میکنید هم مهمه واسه تنظیم ولوم ورودی.

دوشنبه 1 دی1393 - 6:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
سعید جان من ترانس 3 ولت 300 میلی امپر استفاده کردم .یک جایی رو که قبلا خطا میزد با 160 ولت حذف کردم در باقی نقاط یا خطا زدم یا اهن پاره در اوردم.

با 160ولت هم خطاها باقی میمونن ؟با چه مداری؟

دوشنبه 1 دی1393 - 7:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مدار اماده TDA 2003 رو استفاده میکنم .

دوشنبه 1 دی1393 - 9:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
مدار اماده TDA 2003 رو استفاده میکنم .

ال و ار رو به هم وصل کنید و هر دو رو به ورودی بزنید. اگه از 22استفاده میکنید ،با مکمل خالی فرکانس 50.38رو تو خونه تست کنید. من با ولتاژ حدود 200ولت تا حالا خطایی نزدم.

دوشنبه 1 دی1393 - 11:14am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
پوریا جان لطفا توضیح بدین با چه وزن و حجم و فرکانسهایی خطا زدین؟
جزئیات رو بگین تا همه استفاده کنیم.
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 1 دی1393 - 11:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من فقط از یکی از خروجی های موبایل و منفی به tda میدم .فکر کنم ایراد از همین باشه .

بینا جان من در هر نقطه ای که رفتم اول با ولوم وسط موبایل ردیابی کردم و با فرکانس هایی که 22 داره کار کردم و این فرکانس 50.38 فکر نمیکردم حتی به تنهایی هم بشه ازش جواب گرفت.

دوشنبه 1 دی1393 - 5:23pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
پوریا جان شما با 22 کار میکنین یا 35؟
بهرحال آقا سعید راهنمایی کامل میفرمایند و امیدوارم مشکل شما هم حل بشه.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 1 دی1393 - 5:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان

هر کاری انجام بشه باز هم احتمال خطا هست . چون عوامل زیادی زیر زمینه. به نظر من به هیچ عنوان نمیشه دقیقا نقطه اصلی رو مشخص کرد و همیشه بین نقطه مشخص شده و بار میتونه اختلاف باشه و نسبت به عمق میتونه تا 3 متر هم بشه . نگاهتون به تست نباشه که اعلام میشه مستقیم رفتم روی هدف،بله،منم موقع تست رفتم رو هدف .حتی برا جنسی که دوسال زیر خاک بوده وبرای تست اپراتور و دستگاه گذاشتن . بار و جنسی که سالیان دراز زیر خاک بوده شرایطش کاملا فرق میکنه

به نظر من که شاگرد این انجمن هستم برای سرعت دادن به کار و دریافت نتیجه قابل استناد برای حفاری حتما نقطه زن همراه ببرید و گرنه اذیت میشید.
البته مدار حذف کننده بسیار کارامد هست و تا حدودی خطا ها رو کاهش داده اما کلید این قفل نیست. همانطور که قبلا گفتم وعکس گذاشتم من خودم تونستم با کمک مکمل یه کارایی انجام بدم و نتایجی هم بگیرم اما همیشه نقطه زن لازمه کاره و خودم دیگه بدونه نقطه زن جایی نمیرم

از اقا سعید هم خیلی ممنونم که تا اینجا کمک من و خیلی از دوستان بودن .چه در زمینه مکمل چه در زمینه تحلیل نتایج بدست اومده. اقا سعید ممنون . موفق باشید

دوشنبه 1 دی1393 - 8:12pm
استاد
استاد

spook_mer نوشته است:
سلام دوستان

هر کاری انجام بشه باز هم احتمال خطا هست . چون عوامل زیادی زیر زمینه. به نظر من به هیچ عنوان نمیشه دقیقا نقطه اصلی رو مشخص کرد و همیشه بین نقطه مشخص شده و بار میتونه اختلاف باشه و نسبت به عمق میتونه تا 3 متر هم بشه . نگاهتون به تست نباشه که اعلام میشه مستقیم رفتم روی هدف،بله،منم موقع تست رفتم رو هدف .حتی برا جنسی که دوسال زیر خاک بوده وبرای تست اپراتور و دستگاه گذاشتن . بار و جنسی که سالیان دراز زیر خاک بوده شرایطش کاملا فرق میکنه

به نظر من که شاگرد این انجمن هستم برای سرعت دادن به کار و دریافت نتیجه قابل استناد برای حفاری حتما نقطه زن همراه ببرید و گرنه اذیت میشید.
البته مدار حذف کننده بسیار کارامد هست و تا حدودی خطا ها رو کاهش داده اما کلید این قفل نیست. همانطور که قبلا گفتم وعکس گذاشتم من خودم تونستم با کمک مکمل یه کارایی انجام بدم و نتایجی هم بگیرم اما همیشه نقطه زن لازمه کاره و خودم دیگه بدونه نقطه زن جایی نمیرم

از اقا سعید هم خیلی ممنونم که تا اینجا کمک من و خیلی از دوستان بودن .چه در زمینه مکمل چه در زمینه تحلیل نتایج بدست اومده. اقا سعید ممنون . موفق باشید

درود بر شما
ردیاب اینجوری برای شما جواب میده که نقطه و عمق را نمی تونی دقیق بزنی هدف زیر زمین و روی زمین نداره تنها تفاوتشون این هست که هدف زیر زمین انتنها را سریعتر به خود جلب میکنه منتهی در زیر خاک بخاطر هاله یونی که فلز به دور خودش ایجاد کرده تا الان ما موفق نشدیم که بین فلزات تفکیک کنیم که این هم شاید با فرکانس دقیق یا یه طرح مثل طرح سعید حواب گو باشه
متاسفانه ما هیچ اطلاعات پایه ای برای ردیاب نداشتیم و صرفا با تست و خطا باید به اهداف خودمون برسیم که نیاز به زمان و صرف هزینه و همفکری داره.چوت تا حالا تفکیک زیر خاک حتی برای تقطه زنها هم یه راز مونده توی این مدت کوتاه ما نمی تونیم این خطای مگنت و تفکیک زیر خاک را با ردیاب به انتها برسونیم.پس هوز زمان نیازه که کار را تموم کنیم البته اگه امکان تفکیک وجود داشته باشه

دوشنبه 1 دی1393 - 8:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 , 153 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure