انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 11:14am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 127 , 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
شایان نوشته است:
سلام
یه هفته ای نبودم الان که این تاپیکو دیدم خیلی دلسرد شدم
متاسفانه همیشه یه سری نخاله همه جا وجود دارن که کارشون فقط دروغگویی و جو دادن الکی هستش و باز هم این دروغهای الکی و سریالی داره تکرار میشه و دقیقا نکته جالب این دروغهای تکراری زمانیه که یه طرحی در مورد 35 پیش میاد و بعد از اون شاهد این قضیه هستیم که یکی یدفعه بی محاوا میاد جلو و کاملا ناشناس همه معادلاتو بهم میزنه و دو باره غیبش میزنه
فقط اینو میتونم بگم که خدا باعثو بانی این قضیه رو لعنت کنه و لعنت بر همه کسو کارش
ادمو دلسرد میکنن با این همه کثافت کاریو دروغ

دوستان چند تا تجربه کاری خوب در مورد حذف کننده کشف کردم و یه خبر بد که هچنان با حذف کننده خطا وجود داره
و تا پیدا نشدن راه کار دقیق بدون نقطه زن بیرون نرید
اولین مورد اینکه
حتما و فقط با ولوم وسط موبایل کار کنید چون درست ترین حالت ممکن حذف کنندگی در حالت ولوم وسط هستش
هر چی ولوم رو کمتر کنید وزن گرفته شده بالا میره
در یه مورد وزن با 35 = 1 تن شد
با حذف کننده و پراپ با حد اقل ولوم =20 کیلو شد
و با ولوم وسط =1 گرم
که نتیجه مشخص شد مورد خطا هستش
مورد جالبی که وجود داره اینه که وقتی فلز تستو روی اهن ربا میذاریم در همه حالت ولوم از حد اقل تا ولوم وسط وزن درست رو میدن که فکر میکنم یکی از راهای درست بودن هدف این باید باشه که وزن گرفته شده با حداقل و ولوم وسط باید یکی در بیاد که باید این مورد بیشتر تست بشه تا مشخص بشه

مورد بعدی تجربه ای که منجر به حفاری سخت و باز هم بیهوده و بی نتیجه شد

نقطه ای با فر کانس 165.3 -612 - 219.9 ره گیری شد با فرکانس 24.37 نقطه شد
وزن با 35 بالای 40 کیلو بود که با حذف کننده به 20 کیلو رسید
متاسفانه به دلیل بودن دو دیوار به حالت سه کنج امکان گرفتن حجم نبود
عمق با 35 =2.5 متر و با حذف کننده یک متر اضافه تر شد 3.5 متر
بزرگترین علت حفاری به این دلیل بود که فقطو فقط فرکانسهای طلا اون نقطه رو میگرفت
تقریبا میتونم بگم تو چند شب حفاری تمام فرکانسهای طلا رو روش تست کردم از فر کانس بالا بگیر تا پایین همشون رو نقطه جواب میداد
حتی فرکانس 23.42 جاوید که برای روی هستش هم جواب داد
و فر کانس حفره هم جواب میداد
اهن -نقره-مس-برنج-برنز و .... به هیچ وجه جواب نمیدادن
نتیجه حفاری تو عمق 180 سانت قبر و اسکلت نمایان شد بدون هیچ گونه فلزی
فکر بر این رفت که استخون رو ردیاب زده منتها بعد از خارج کردن استخون همچنان ردیاب با قدرت و همون عمق همون نقطه رو میزد
زیر سر اسکلت تو عمق 2.5 متر به خاک کاملا سیاه رسیدیم که دقیقا مثل ذغال بود ولی فکر کنم زغال سنگ و یا چیز دیگه ای بود دقیقا این ماده سیاه چند لایه حالا یا ریخته شده بود یا همونجا بود بصورت لایه لایه مابین لایه ها خاک یا ماده سفیدی همانند اهک تا حدود 30 تا 40 سانت ریخته شده بود که بعد از بیرون اوردن اینها خاک کاملا بکر شد و تا عق 3 متری حفاری شد که متاسفانه نتیجه ای حاصل نشد
اینهم تجربه ای که یک هفته زمان برد

درود بر شما
تست جالبی کردید اگه من بودم میگذاشتم یک هفته ای گور باز باشه و یونها خارج بشن و دو باره ردیاب میزدم و وزن میگرفتم. اگه باز همون وزن داد مجددا عمق گیری میکردم و حفاری تا 3.5 متری میکردم و عامل را چه مواد معدنی چه فلز بود بیرون می اوردم
اگه یه زمانی فرصت شد و رفتنی اونجا با فرکانسهای
26.14
26.15
27.15
ولی قبل از رفتن این tda را با ترانس در منزل تست کن و دوباره وزن گیری کن با فلز روی اهن ربا
و موقع پراپ زنی در اونجا که میخواهی هدف واقعی را وزن گیری کنی یا تفکیک به کمک 35 انجام بدهی دست به پراپها بزن که حتما و باید شوک قوی داشته باشند انوقت اونها را به زمین بزن. هر چی ولتاز ترانس بالاتر بشه قدرت حذف کنندگی هم بیشتر میشه خودم تا 200 گرم فلز را به راحتی با ولوم کامل موبایل با خروجی حدود 400 ولت رد میدهم. در ضمن سعی کن که به پراپ tda بیشتر از 1 متر فاصله نگیری تا حذف کنندگی با شدت بیشتری انجام بشه

اینکه فرمودید وزن را روی اهن ربا با حداقل ولوم و با ولوم نصف یکی نشون میده فکر کنم ایراد از tda باشه
البته اهن ربا باید حداقل یک کیلو باشه تا تفاوت را حس کنی. ولتازهای خروجی ترانس باید همیشه داشته باشی نه اینکه هر چند باری که استفاده میکنی یکی دو مورد فقط این شوک را داشته باشند باید موبایل در حالت پراوز یا بدون سیم کارت باشه و یا اینکه لایت صفحه نباید در مورد تست گیری خاموش بشه چون نرم افزار حساسی هست و با خاموش شدن نور صفحه برنامه دیگه کار نمیکنه البته همیشه اینجوری نیست[/quote

سلام
جاوید جان ممنون تمام این نکاتی که گفتی همشون مو به مو رعایت شدن و مدارو ترانس کارشونو به درستی انجام دادن
در مورد اهن ربا هم من روی اهن ربای باند ماشین که فک کنم بالای یک کیلو هم باشه این تستو انجام دادم هم با نقره و هم با طلا
مدار تو این حالت کارشو درست انجام میده یعنی وقتی ولوم روی حداقل هستش همون وزنو میزنه و روی وسط هم همون وزن فلز روی اهن ربا رو میزنه و همین که ولوم از نصف بیشتر میشه وزن دوباره میره بالاتر طوری که ولوم اخر دیگه دوباره فقط 35 کار خودشو میکنه و مدار کاری انجام نمیده
پس وقتی این حالت پیش میاد مدار کارشو درست داره انجام میده و شوک قوی هم داره
در مورد این مکان هم ولوم حداقل و وسط تنها 5 کیلو با هم تفاوت داشتن در صورتی که تو جایی دیگه این دو ولوم با هم بالای 20 کیلو تفاوت داشتن
مطمئنم که ردیاب استخون رو نزده چون تو ی عمق 3 متر وقتی بکر شد نقطه زن رو داخل چاله بردم و روی نقطه هیچی نمیزد
من فکر میکنم این تفاوت وزنی برای ولوم پایین و وسط راه چاره این کار باشه که تو این سفر پی به این موضوع بردم این قضیه باید روی فلز واقعی تست بشه
ناگفته نمون روی لوله اب 30 ساله هم این ولوم وسط و حداقل یک وزن مشخصی رو میزدن و نه پایین تر و نه بالاتردوستان رو این مورد تمرکز کنن شاید یکی از کلیدای تشخیص صحیح همین بالا پایین کردن ولوم باشه

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

آخرین بار توسط شایان در پنج شنبه 29 آبان1393 - 3:17pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 29 آبان1393 - 3:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeeed60h نوشته است:
سلام. من اعتقاد دارم که اکثر خطاهایی که دوستان میگیرن به علت درست نبودن خروجی هست. یعنی شکل موج به هم میریزه. دوستان توجه کنن که من با مدار خالی و بدون ترانس اکثر خطاها رو حذف میکنم.
اگه مدارتون درست باشه باید نود درصد خطاها رو حذف کنه. وقتی چند خطا پشت سر هم گرفتید بدونید که یه جا ایراد داره.
حذف کننده اقا جعفر منفی بین مدار و موبایل قطع بود. تو این حالت اکثر وزنها کاهش پیدا میکرد ولی حذف نمیشد. شوک هم تو ترانس داشتند.
باید یه راهی پیدا کرد که این مشکلات حل بشه.

خوب سعید جان چطور میشه تشخیص داد که مدار داره درست کار میکنه یا نه
تو تمام تستها که خوب کار میکنه از اهن ربا گرفته تا شوک پراپها
دیگه با چه روشی میشه متوجه شد که مدار درست کار میکنه یا نه؟

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

پنج شنبه 29 آبان1393 - 3:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
مداری که من ساختم شوک خوبی داره تمام اتصالات چک کردم درسته اما فیش هدفون که به موبایل وصل میکنم علامت هدفون رو گوشی نمیاد و صدای نرم افزار قطع نمیشه بنظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟
با سپاس

پنج شنبه 29 آبان1393 - 4:46pm
استاد
استاد

mehran1545a نوشته است:
با سلام
مداری که من ساختم شوک خوبی داره تمام اتصالات چک کردم درسته اما فیش هدفون که به موبایل وصل میکنم علامت هدفون رو گوشی نمیاد و صدای نرم افزار قطع نمیشه بنظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟
با سپاس

درود بر شما
همین مورد هم برای من پیش اومد تا تونستم رفع عیب کنم چند روزی ازمایش و خطا کردم
اگه گوشی شما فیش اون 4 تیکه هست کافی هست از سیم هدزفری که میکروفن هم روی اون هست دو هنذفری را را جدا کرده وسر یک مقاومت 30 اهم به یک مثبت خروجی فیشی که به هنذ فری میرود و سر دیگه را به منفی بزنی و بعد از دو سر مقاومت سیم خروجی به tda وصل کنی برای فیش سه تیکه هم فکر کنم کار ساز باشه

پنج شنبه 29 آبان1393 - 6:05pm
استاد
استاد

شایان نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
سلام. من اعتقاد دارم که اکثر خطاهایی که دوستان میگیرن به علت درست نبودن خروجی هست. یعنی شکل موج به هم میریزه. دوستان توجه کنن که من با مدار خالی و بدون ترانس اکثر خطاها رو حذف میکنم.
اگه مدارتون درست باشه باید نود درصد خطاها رو حذف کنه. وقتی چند خطا پشت سر هم گرفتید بدونید که یه جا ایراد داره.
حذف کننده اقا جعفر منفی بین مدار و موبایل قطع بود. تو این حالت اکثر وزنها کاهش پیدا میکرد ولی حذف نمیشد. شوک هم تو ترانس داشتند.
باید یه راهی پیدا کرد که این مشکلات حل بشه.

خوب سعید جان چطور میشه تشخیص داد که مدار داره درست کار میکنه یا نه
تو تمام تستها که خوب کار میکنه از اهن ربا گرفته تا شوک پراپها
دیگه با چه روشی میشه متوجه شد که مدار درست کار میکنه یا نه؟

درو.د بر شما
شایان جان شما از چه tda استفاده میکنید و از ترانس چند ولی استفاده میکنید
باید وقتی ولوم از نصف بیشتر شد حتی خود فلز را حذف کنه برای من که اینجوری هست الابته من با کویل موتور سیکلت تست میکنم ولی با ترانس نتونستم فلز را حذف کنم.البته مجددا باید تستهای در این مورد حذف با ترانس یا کویل انجام بدهم که دیگه مطمعن باشم مجددا این کار را میکنه چون یه چند روزی گرفتار طرحی برای 35 بودم فرصت هیچ تستی نداشتم

پنج شنبه 29 آبان1393 - 6:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان مکمل امواج دندانه ای چه موجی هست؟ مثلا الان ما مکمل موج مربعی با سینوسی در کنارش استفاده میکنیم حالا برای موج دندانه ای چه موجی مکمل هست؟

پنج شنبه 29 آبان1393 - 6:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه من دیدم دوستان دارن تلاش میکن گفتم ی کاری هم من کرده باشم ..یک pdf انواع امپلی فایر مونو واستریو که مد نظر هست واسه دوستان

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 29 آبان1393 - 7:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درو.د بر شما
شایان جان شما از چه tda استفاده میکنید و از ترانس چند ولی استفاده میکنید
باید وقتی ولوم از نصف بیشتر شد حتی خود فلز را حذف کنه برای من که اینجوری هست الابته من با کویل موتور سیکلت تست میکنم ولی با ترانس نتونستم فلز را حذف کنم.البته مجددا باید تستهای در این مورد حذف با ترانس یا کویل انجام بدهم که دیگه مطمعن باشم مجددا این کار را میکنه چون یه چند روزی گرفتار طرحی برای 35 بودم فرصت هیچ تستی نداشتم[/quote]

lمن از این مدار استفاده میکنم که داش سعید حتی گفت این مدارو ایسی از مدارو ایسی 2005 هم بهتر و هم قدرتمند تره
تو تمام تستها هم دقیقا حرفای داش سعید درست در میومد .چون داش سعید میگه ولوم که از نصف بیشتر میشه حالت موج بهم میریزه و دیگه موج سینوسی نمیشه از نصف بیشتر و فک کنم همون حالت مربعی میگیره
طوری که من تست کردم وقتی ولوم از نصف بیشتر میشه و تا قدرت اخر که مرسه عملا حذف کننده دیگه فقط روشنه و هیچ کاری انجام نمیده تو این حالت وقتی حذف کننده روشن هستش منظورم ولوم بالای نصف و حد اکثر هستش.
تو این حالت 35 فقط کار میکنه و دقیقا همون وزنهایی که بدون روشن کردن حذف کننده 35 میزنه رو دوباره میزنه
در کل از همون اول وقتی فقط مدار بود درست کار میکرد ترانس که زدم باز هم درست کار کرد و وزن بیشتری رو کم کرد وباز هم وقتی پراپ زدم باز هم وزن کمتر شد اینا رو روی لوله اهنی 30 ساله تست کردم که زیر خاکه نتیجه تستها رو هم توضیح داده بودم که احتمالا توجه نکردین
ترانس هم 6 ولت به 220 ولت هستش
باطری 12 ولت 7 امپر

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 آبان1393 - 7:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان. اول فیشی که از موبایل به امپلی میاد رو تست کنید که سیم هاش سالم باشه.
همین الان از سر مکانی میام که یه تپه باستانی بود. ردیاب چند نقطه رو گرفت که همگی با وزنهای بالای یک تن بودن. حتی تو یکی دو و نیم تن گرفت. همه موارد با حذف کننده حذف شد. فقط واسه یکی سر فیشها رو زدم به خاک و بقیه به صورت بی سیم و حتی یک مورد رو بدون وصل کردن سیم به خروجی حذف کننده براحتی حذف شد.
پس یا امپلی و یا اتصالات و یا تنظیمات میتونه ایراد داشته باشه. عمق دو تا از خطا ها یکیش دو متر و یکی سه متر بود.

پنج شنبه 29 آبان1393 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
سعید جان کاش یکی رو حفاری میکردید و عامل خطا رو بیرون میکشیدید که مطمعن بشید واقعا خطا رو حذف کرده یا نه ؟

پنج شنبه 29 آبان1393 - 10:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 127 , 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure