انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 7:29am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
سلام دوستان من بعد از چند وقت دیروز رفتم واسه ردیابی
با ۱۶۵.۳ یک مسیر داد و تا ۵۰ متر من رو کشید و قیچی کرد وزن شد ۵۰۰ کیلو و با فرکانسهای پایین هم جواب داد و تمام گلد ها هم گرفت و بعد با مدار و ترانس و پراب یک متر سمت غرب محل رو گرفت و وزن با ۱۶۵.۳ و فرکانسهای پایین با یک کیلو و دویست گرم بیشتر نزد و حجم شد ۳۰&۳۰ و حفره هم با مدار تا w19 گرفت و حجم حفره شد ۳&۳
البته عمق بدون مدار شد ۲ متر و با مدار شد ۶ متر
اقا سعید و دوستان نظرتون چیه؟
و به علت اینکه باد شد نشد نقره مفرق و بقیه رو بزنم

شنیدن کی بود مانند دیدن

دوشنبه 12 آبان1393 - 1:45pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

keyhanjam نوشته است:
با ۱۶۵.۳ یک مسیر داد و تا ۵۰ متر من رو کشید و قیچی کرد وزن شد ۵۰۰ کیلو و با فرکانسهای پایین هم جواب داد و تمام گلد ها هم گرفت و بعد با مدار و ترانس و پراب یک متر سمت غرب محل رو گرفت و وزن با ۱۶۵.۳ و فرکانسهای پایین با یک کیلو و دویست گرم بیشتر نزد و حجم شد ۳۰&۳۰ و حفره هم با مدار تا w19 گرفت و حجم حفره شد ۳&۳

سلام. قطعا یه حالت وجود داره که میشه این اختلاف عمق رو توجیه کرد. هدفی که تو عمق دو متری وجود داره و 35اونو میگرفته خطا بوده و حالا داره تو عمق 6متری چیزی رو میگیره. اختلاف عمق بعد از حذف کننده باید همون مقدار که حجم کم میشه زیاد بشه.
شما مطمینید که درست عمق گیری کردید؟

دوشنبه 12 آبان1393 - 1:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

keyhanjam نوشته است:

سلام keyhanjam عزیز
فاصله پراب هاتون چقدر بود؟
پراب رو چند سانت تو خاک کردید ؟
حرکت آنتن ها روی نقطه با فرکانسهای پایین خوب بود؟
وقتی مدار و ترانس خاموش بود هر دو نقطه رو نشون میداد؟

دوشنبه 12 آبان1393 - 2:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash.irani نوشته است:
keyhanjam نوشته است:

سلام keyhanjam عزیز

سلام فاصله پراب نیم متر و بیست سانت داخل زمین
بله حرکت انتنها خوب بود
وقتی مدار خاموش بود جای که با ۱۶۵.۳ گرفت حدودا یک متر با جای که با مدارو ترانس گرفت فرق داشت و با مدار به سمت غرب محل رو گرفت
بله چند بار متراژ رو گرفتم و از روش عقب حرکت کردن عمق رو گرفتم
ولوم گوشی نصف و ولوم نرم افزار و مدار ۱۰۰ گذاشته بودم

شنیدن کی بود مانند دیدن

دوشنبه 12 آبان1393 - 2:30pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

35رو خاموش کنید و همچنین حذف کننده. از رو هدف به یه سمت اگه بشه شمال و یا هر جهتی که شیب نداشته باشه حرکت کنید.باید تو دو متری یه قیچی داشته باشید و همچنین در شش متری یه قیچی دیگه. اگه اینطور باشه دو متری رو حذف کننده حذف کرده و شش متری رو یک کیلو زده.

دوشنبه 12 آبان1393 - 2:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

keyhanjam نوشته است:
arash.irani نوشته است:
keyhanjam نوشته است:

سلام keyhanjam عزیز

سلام فاصله پراب نیم متر و بیست سانت داخل زمین
بله حرکت انتنها خوب بود
وقتی مدار خاموش بود جای که با ۱۶۵.۳ گرفت حدودا یک متر با جای که با مدارو ترانس گرفت فرق داشت و با مدار به سمت غرب محل رو گرفت
بله چند بار متراژ رو گرفتم و از روش عقب حرکت کردن عمق رو گرفتم
ولوم گوشی نصف و ولوم نرم افزار و مدار ۱۰۰ گذاشته بودم

فقط این جا یه مسله ای هست که بدون مدار و با 35 باید هر دو نقطه رو میگرفت یعنی هم خطا و هم نقطه ای که به فرض درست باشه رو هم باید میگرفت ,استارتتون با چه وزنی بوده؟

دوشنبه 12 آبان1393 - 2:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استارت با ۵۰۰ گرم بود که هر چند متر که جلو میرفتم وزن رو زیاد میکردم
اینجوری که من زدم اونجارو یک اتاق زد که ۳&۳ بود و نقطه ای که ۳۵ گرفت برای طلا و مدار هم گرفت داخل اتاق رو میگرفتن
حالا بفرمایید که همچین حجم اتاق رو با مدار تا w19 بیشتر نگرفت ایا درسته؟و بدون مدار با w35 راحت میگرفت که دیگه وقت نشد ببینم تا دبلیو چند بدون مدار میگیره

شنیدن کی بود مانند دیدن

دوشنبه 12 آبان1393 - 2:47pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash.irani نوشته است:

فقط این جا یه مسله ای هست که بدون مدار و با 35 باید هر دو نقطه رو میگرفت یعنی هم خطا و هم نقطه ای که به فرض درست باشه رو هم باید میگرفت ,استارتتون با چه وزنی بوده؟

ارش جان اگه هدفی تو دو متری باشه و هدفی دیگه تو عمق بیشتر که نزدیک هم باشن تو این حالت 35اونی که عمق کمتر داره رو میگیره.

دوشنبه 12 آبان1393 - 2:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
من امروز یه کیت از بازار تهیه کردم که روش نوشته بود آمپلی فایر 40وات که ایسیش TDA2030 بود این مدار رو مونتاژ کردم و تو خروجی هم از ترانس 3 ولت استفاده کردم الان که مدار رو راه اندازی کردم تو خروچی ترانس ولتاژ39ولت DC دارم و وقتی با AC نگاه میکنم چیزی در حدود 600ولت تا 700 ولت رو نشون میده (پرش داره) یه لحضه خواستم ببینم مدار شوک داره یا نه دستم رو که سیم ترانس زدم 2متر رفتم هوا :D یه 10 دقیقه ای تو حال خودم نبودم عجب شکی داره نوک سیمها رو به هم نزیدک میکنم حدود 2 میلی به مونده یه جرقه از این سیم به اون یکی سیم میپره مثل شوکر

الان با این تفاصیر می خواستم بدونم مدار من داره درست کار میکنه یا ولتاژ خیلی زیاد شده چطوری تست بگیرم ؟

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 12 آبان1393 - 2:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kavoshgar نوشته است:
سلام دوستان
من امروز یه کیت از بازار تهیه کردم که روش نوشته بود آمپلی فایر 40وات که ایسیش TDA2030 بود این مدار رو مونتاژ کردم و تو خروجی هم از ترانس 3 ولت استفاده کردم الان که مدار رو راه اندازی کردم تو خروچی ترانس ولتاژ39ولت DC دارم و وقتی با AC نگاه میکنم چیزی در حدود 600ولت تا 700 ولت رو نشون میده (پرش داره) یه لحضه خواستم ببینم مدار شوک داره یا نه دستم رو که سیم ترانس زدم 2متر رفتم هوا :D یه 10 دقیقه ای تو حال خودم نبودم عجب شکی داره نوک سیمها رو به هم نزیدک میکنم حدود 2 میلی به مونده یه جرقه از این سیم به اون یکی سیم میپره مثل شوکر

الان با این تفاصیر می خواستم بدونم مدار من داره درست کار میکنه یا ولتاژ خیلی زیاد شده چطوری تست بگیرم ؟

سلام. کاوشگر جان این ولتاژ خیلی زیاده. اگه مدار ولوم داره اونو کم کنید تا جایی که روی ولوم دو موبایل زیر 200ولت acداشته باشید. تو ی کار هم همیشه از همین اندازه ولومها استفاده کنید. این ولتاژ شاید تا یک کیلو از وزن واقعی رو حذف کنه.
هم اینکه خطر ناکه. اگه ترانس 9و یا 12ولت دارید با اون تست کنید.

آخرین بار توسط saeeed60h در دوشنبه 12 آبان1393 - 3:11pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 12 آبان1393 - 3:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure