انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 11:31am

پاسخ به موضوع  [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 ... 193  بعدی
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

babaee197 نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
اگه 300میلی امپر باشه خوبه. احتمالا از این ترانس کوچیکتره.

از لحاظ اندازه یکی هستن .. فکر کنم جدیده بهتره کم مصرفتره، 80 میلی آمپره و بیشتر هم تقویت میکنه..درسته؟

سلام. بله اگه به 3.5 ولت وصل کنید بیشتر تقویت میشه.

شنبه 10 آبان1393 - 6:06pm
استاد
استاد

درود بر شما
اقا بنیامین گوشیهای موبایل خروجی اونها با هم فرق داره و باید با اسکوپ کارت صوت کامپیوتر که همه در دسترس دارند خروجی فرکانسه گوشیهای خود را چک کنند سامسونگ ایس مدل5830 بهتر از گراند2 با سیپیو 800 دقت فرکانسی داره هاواییy330 دقت بسیار عالی برای خروجی فرکانس داره چون سی پیو 1300 داره ولی متاسفانه فیش هندزفری 4 تیکه هست و به هیچ عنوان حاضر نیست با امپلی فایر جواب بده. پس ابتدا باید بدونید که واوم شما در چه درجه ای دقیقترین فرکانس را به امپلی فایر میده
فرکانس پایین دقت بیشتری برای نقطه زنی و حذف ذرات داره و عمق زنی داره
در تستی که با کویل موتور انجام دادم یک قلز از الیاز مفرغ که حدود 600 گرم هست و حدود یک سال زیر خاک در عمق 1.5 متری هست و بخاطر اینکه زمین کشاورزی و رطوبتی هست وزنی با ردیاب 35 با فرکانس مس معادل 200 کیلو میده با ترانس معمولی این وزن 200 کیلو 200 گرم میشه با نهایت ولوم گوشی. وقتی که به کویل موتور اون را وصل میکنم و پراپ به زمین میزنم در کمنرین حالت قدرت ولوم وزن 200 کیلویی را فقط 2 گرم نمایش میده ولی وقتی ولوم را کاملا باز میکنم دیگه هیچ عکس العملی نسبت به اون هدف نداره
در ضمن الیاز مفرغ ترکیبی از مس و قلع و اهن هست

شنبه 10 آبان1393 - 7:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
جاوید جان خروجیهای تبلت چطورن ؟
من الان با تبلت به امپلی وصل میشم هندز قری خود تبلت چهار کاناله ولی من فیش آوکس سه کاناله بهش وصل میکنم
و تو تستا هم تا حالا خوب جواب داده .در ضمن من ولوم تبلت رو روی مینیمم و حداقل میذارم چون ولتاژ خروجیم تو این حالت بالای 160 ولته که اگه حتی بخوام ولوم تبلتو روی نصف هم بذارم ولتاژ میره بالای 240 ولت .ولی جالبش اینجاست که با اینکه ولتاژ میره بالا ولی هدفو حذف نمیکنه کوچکترین هدفی که داشتم 2.7 گرم صوته که تا 2.5 گرم با ولتاژ خروجی 280 ولت روی فرکانس 612 و 165.3 تونستم سنس کنم .جالبتر اینه که وقتی انتنا رو به 35 با سیم وصل میکنم و شروع به کار میکنم هدف دیر تر نسبت به بی سیم شناسایی میشه حداقل 10 تا 15 ثانیه تفاوت زمانی داره تو حالت بیسیم .به نظرت علت خاصی میتونه داشته باشه که بی سیم سریعتر سنس میشه ؟!!

كثيف ترين ادما اونايي هستند كه اعتماد مردمو به خودشون جلب ميكنن و ازش سو استفاده ميكنن

( هر چه بگندد نمکش میزنند ____________________ وای از اون روز که نمک بگندد )

شنبه 10 آبان1393 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. من تو هر حالتی تست کردم ولوم از یه حد که بالاتر میره شکل موج کم کم شبیه مربعی میشه و تو ولوم اخر موبایل دیگه سینوسی نیست. هر ایسی امپلی یه ماکسیمم ولتاژ ورودی داره که اگه از اون حد رد بشه شکل موج خروجی به هم میریزه. پس بهتره ولوم رو تا اخر زیاد نکنید. توی گوشی سامسونگ و ال جی تست کردم که تا نصف باید باشه. در مورد فیش سه تیکه و چهار تیکه هم مشکلی نیست. چون اگه درست نباشه اصلا کار نمیکنه و تو تستها مشخص میشه.

شنبه 10 آبان1393 - 8:36pm

سلام اقاسعید داداش من قبلا با فیش دو قسمتی کار میکردم وهنگام کار که اتصالات رو وصل میکردم وقتی شاسی اوت رو میزدم صدای بوق روداشتم.ولی الان بانظر شمااستادگرامی فیش رو به سه سیمه تغییر دادم وطبق دستورالعمل نول به وسطی ودوسیم دیگه به طرفین.حالا وقتی فیش رو وصل میکنم صدای بوق قطع میشه ولی تو پراب شوک دارم. استادازاونجا که به کار حساسم لطف کن راهنماییم کن.این یه نقصه یا مهم نیست؟

شنبه 10 آبان1393 - 9:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

AREAN نوشته است:
سلام اقاسعید داداش من قبلا با فیش دو قسمتی کار میکردم وهنگام کار که اتصالات رو وصل میکردم وقتی شاسی اوت رو میزدم صدای بوق روداشتم.ولی الان بانظر شمااستادگرامی فیش رو به سه سیمه تغییر دادم وطبق دستورالعمل نول به وسطی ودوسیم دیگه به طرفین.حالا وقتی فیش رو وصل میکنم صدای بوق قطع میشه ولی تو پراب شوک دارم. استادازاونجا که به کار حساسم لطف کن راهنماییم کن.این یه نقصه یا مهم نیست؟

سلام. یعنی قبلا وقتی خروجی نرم افزار رو روشن میکردید صدا داشتید در حالی که فیش داخل موبایل بود؟وقتی فیش وارد میشه صدای بلندگو باید قطع بشه و صدا به خروجی هدفون وصله. تست اهنربا و وزنگیری رو اگه درست عمل کنه مشکلی نیست.

شنبه 10 آبان1393 - 9:14pm

داداش درسته وقتی فیش وصل میشد بازم صدای بوق میومد.وقتی از دوسیمی استفاده میکردم فاز رو یه طرف ونول هم وسط وصل میشدو یه سوراخ بدون سیم میموند.حالا به نظر شما همه بعداز اتصال فیش صدای بوق ندارن؟واین طبیعیه؟

شنبه 10 آبان1393 - 9:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

AREAN نوشته است:
داداش درسته وقتی فیش وصل میشد بازم صدای بوق میومد.وقتی از دوسیمی استفاده میکردم فاز رو یه طرف ونول هم وسط وصل میشدو یه سوراخ بدون سیم میموند.حالا به نظر شما همه بعداز اتصال فیش صدای بوق ندارن؟واین طبیعیه؟

شما الان میخوای یه اهنگ گوش کنی. اگه بخوای هدفون رو وصل کنی چه لزومی داره از اسپیکر هم صدا بیاد؟؟؟اگه فیش رو وصل کنی و از اسپیکر صدا بیاد مشکل داره.

شنبه 10 آبان1393 - 10:03pm
استاد
استاد

شایان نوشته است:
سلام
جاوید جان خروجیهای تبلت چطورن ؟
من الان با تبلت به امپلی وصل میشم هندز قری خود تبلت چهار کاناله ولی من فیش آوکس سه کاناله بهش وصل میکنم
و تو تستا هم تا حالا خوب جواب داده .در ضمن من ولوم تبلت رو روی مینیمم و حداقل میذارم چون ولتاژ خروجیم تو این حالت بالای 160 ولته که اگه حتی بخوام ولوم تبلتو روی نصف هم بذارم ولتاژ میره بالای 240 ولت .ولی جالبش اینجاست که با اینکه ولتاژ میره بالا ولی هدفو حذف نمیکنه کوچکترین هدفی که داشتم 2.7 گرم صوته که تا 2.5 گرم با ولتاژ خروجی 280 ولت روی فرکانس 612 و 165.3 تونستم سنس کنم .جالبتر اینه که وقتی انتنا رو به 35 با سیم وصل میکنم و شروع به کار میکنم هدف دیر تر نسبت به بی سیم شناسایی میشه حداقل 10 تا 15 ثانیه تفاوت زمانی داره تو حالت بیسیم .به نظرت علت خاصی میتونه داشته باشه که بی سیم سریعتر سنس میشه ؟!!

درود بر شما
با نهایت قدرت ترانس وزن واقعی فلز نشون داده میشه و اگه بخواد کمتر سنس بشه باید از کویل موتور استفاده کرد چون حدود 370 تا 400 ولت خروجی داره و با امپر بالاتر که ایجاد حرقه میکنه و با دست به هیچ عنو.ان نمیشه اون را گرفت چون شوک باعث میشه کت و کول ادمی نیمه فلج دربیاد و یه چند دقیقه ای مجبور بشی دستهات را نرمش بدی تا از خواب دربیاد
اینکه با سیم چرخش کمتر انجام میشه دلیلش این هست که 35 موج مربعی هست و کنترل انتن را در دست میگیره ولی وقتی انتها جدا میشن دیگه 35 اون قدرت تسلط را روی انتها نداره ولی باز هم انتها مطابق میل 35 رفتار میکنند

یکشنبه 11 آبان1393 - 5:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
اقا بنیامین گوشیهای موبایل خروجی اونها با هم فرق داره و باید با اسکوپ کارت صوت کامپیوتر که همه در دسترس دارند خروجی فرکانسه گوشیهای خود را چک کنند سامسونگ ایس مدل5830 بهتر از گراند2 با سیپیو 800 دقت فرکانسی داره هاواییy330 دقت بسیار عالی برای خروجی فرکانس داره چون سی پیو 1300 داره ولی متاسفانه فیش هندزفری 4 تیکه هست و به هیچ عنوان حاضر نیست با امپلی فایر جواب بده. پس ابتدا باید بدونید که واوم شما در چه درجه ای دقیقترین فرکانس را به امپلی فایر میده
فرکانس پایین دقت بیشتری برای نقطه زنی و حذف ذرات داره و عمق زنی داره
در تستی که با کویل موتور انجام دادم یک قلز از الیاز مفرغ که حدود 600 گرم هست و حدود یک سال زیر خاک در عمق 1.5 متری هست و بخاطر اینکه زمین کشاورزی و رطوبتی هست وزنی با ردیاب 35 با فرکانس مس معادل 200 کیلو میده با ترانس معمولی این وزن 200 کیلو 200 گرم میشه با نهایت ولوم گوشی. وقتی که به کویل موتور اون را وصل میکنم و پراپ به زمین میزنم در کمنرین حالت قدرت ولوم وزن 200 کیلویی را فقط 2 گرم نمایش میده ولی وقتی ولوم را کاملا باز میکنم دیگه هیچ عکس العملی نسبت به اون هدف نداره
در ضمن الیاز مفرغ ترکیبی از مس و قلع و اهن هست

با درود و تشکر از توضیحات شما
ایا لزومی هست از کوئل موتور استفاده بشه یا همین ترانسها معمولی کفایت میکنه ؟

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

یکشنبه 11 آبان1393 - 10:32am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1922 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 ... 193  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure