انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 3 بهمن99 - 6:01am

پاسخ به موضوع  [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192
 مکمل ردیاب fpl-35 , fpl-22 حذف بیشتر خطاها 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
مکمل رو ندارین ردیاب 35 رو که داشتین و دارین! مطلب من ارتباطی به مکمل نداشت و از کلمه مکمل هم استفاده نکردم. اما شنیدن این مطلب که روی وزن صفر فرکانس قطع میشه ؛ اون هم از زبان شما که به واقع حکم استاد ردیابی رو دارین واقعا برای من نا امید کننده بود!!! باز هم عرض میکنم در ردیاب 35 سیستم وزن به این صورت عمل میکنه که روی هر وزنی گذاشته بشه اهداف با وزن بیشتر از اون قابل ردیابی هستن. پس بطور مثال روی وزن صفر عملا هیچ فیلتر وزنی اعمال نشده و از ذرات گرفته تا اهداف سنگین همگی قابل ردیابی خواهند بود.
در مورد تجربه دوستمون با مکمل هم بنده نظری ندارم اما دلیلی هم برای درستیش نمیبینم. بسیاری از این مسائل در ردیابی بر اساس ذهنیت شخصی اتفاق میفته و ممکنه عمومیت نداشته باشه. اون چیزی بیشتر ملاک بوده و مورد بحث قرار دادیم که عمومیت بیشتری داشته.
آقا مهدی عزیز در مورد تاثیر فرکانس و تفاوتش برای افراد مختلف هم که اینجا و اونجا میفرمایین بنده با شما زیاد موافق نیستم! درسته عملا شاید به تعداد اپراتورهای ردیاب در دنیا ما تئوریسین ردیابی هم داریم! علتش هم مشخصا تاثیر مهم بخش اپراتوری و تجربیات شخصی و حتی قابلیتهای فردی شخص اپراتور هست. اما همونطور که در مورد عمومیت عرض کردم وقتی مثلا فرکانس 612 هرتز توسط هزاران اپراتور در جاهای مختلف دنیا بعنوان فرکانس ردیابی طلا داره استفاده میشه و در چندین ردیاب شناخته شده هم بعنوان یک فرکانس و مود ثابت ردیابی طلا بکار رفته مسلما دیگه شما نه میتونین تاثیر فرکانس رو کلا رد کنین و نه اون رو بطور کامل به شخص و یا مکان نسبت بدین! ذهن شخص و مکان و شرایط همگی تاثیر دارن ولی رقم اصلی فرکانس واقعا داره همه جا و برای همه کسانی که توان ردیابی دارن جواب میده. کما اینکه سیستم وزن ردیاب 35 با اینکه شاید برای اهداف قدیمی وزن رو بیشتر نشون میده ولی برای اهداف جدید حتی وزن رو هم با دقت خوبی نشون میده و اگر خاطرتون باشه این قابلیت چیزی بود که اوایل ارائه ردیاب 35 همه از جمله خود شما رو متعجب کرده بود! اینها رو کنار هم بذارین متوجه میشین همه چیز هم ذهنیت خود اپراتور نیست. هر چیزی جای خودش رو داره.
متاسفانه چون هر یک از دوستان اپراتور ردیاب بمرور زمان تبدیل به یک تئوریسین و مدعی در امر ردیابی شدن عملا مسیر ردیاب و ردیابی آنتنی به نوعی به بیراهه رفت و هر از گاهی هر کسی مطلبی مطرح کرد که گاها حتی باعث شد دیگری که داشت جواب میگرفت به بیراهه کشیده بشه و الان هم که ملاحظه میکنین از خود مدعیان ردیابی هم صدایی شنیده نمیشه! بنده هیچ ادعایی در ردیابی ندارم اما به جرات عرض میکنم یکی از مهمترین مشکلات الان ما در ردیابی همین هست که هر کسی یک طرح و یک روش اپراتوری رو مطرح کرده که شاید هم فقط خودش بتونه بخوبی ازش جواب بگیره و مطرح کردنش برای بقیه بارها سبب شده دیگری از همون روش اولیه هم دیگه نتونه درست جواب بگیره! لذا بنظر من یک استاندارد اولیه برای ردیابی باید وجود داشته باشه چیزی که ما به کمک شما دوستان در روزهای اول انجمن بنا گذاشتیم و اطلاعاتش هم در انجمن موجود هست. ولی خارج شدن از مسیر اصلی ردیابی که تا قبل این همه جای دنیا مرسوم بوده و بیان مسائل عجیب و غریب توسط برخی اساتید که بعضا بنده خودم هیچ نتیجه ای ازش نگرفتم باعث شد همگی به بیراهه کشیده بشیم!

با سلام خدمت دوستان و استاد حمید ..من چون خیلی حوصله تایپ کردن ندارم بیشتر میخونم پستهارو....من حدودسه ساله که ردیاب شمارو خریدم و استفاده میکنموسابقه چندساله در اپراتوری با ردیابهای دیگه رو هم داشتم.مثل امنترون..ppl و....به دوستان عرض کنم بیش از 70% جاهایی که با ردیاب انجمن گرفتم اثار در اومده و حفره و دالان وقبر وفضای خالی ردخور نداشته ...بهرحال همش به خودشما و تجربه در کار برمیگرده ..حمیداقا کارشو درست انجام داده..هرچند که جای ارتقا و بهتر شدن داره

چهارشنبه 11 بهمن96 - 11:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1911 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure