انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 اردیبهشت1403 - 12:11am

پاسخ به موضوع  [ 117 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 12  بعدی
 روشهای حذف خطاهای ردیاب 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

شاید فکر کنین جنبه تبلیغات داشته باشه! اما ردیابی که ما داریم روش کار میکنیم تا در آینده نزدیک تهیه بشه بنظر من در هر شرایط اقلیمی جواب میده! اینو عرض میکنم چون بارها خودم تست کردم و سیستم های مشابهش هم دارن توی اروپا و امریکا بخوبی جواب میدن. فقط کافیه کاری کنیم خود دستگاه از نظر فرکانس و کیفیت کار تحت تاثیر شرایط محیط قرار نگیره. که این کار هم تا به الان به خوبی انجام شده.
پس بنظر من اگر همه یک ردیاب دقیق داشته باشن نتایج خیلی با هم هماهنگ تر هست و اگر هم خطایی باشه برای همه هست و در نتیجه روش حذف خطاش یکسان خواهد بود و این خیلی به همه ما کمک میکنه تا با تشریک مساعی بتونیم با یک دستگاه خاص به حداکثر دقت و حداقل خطا برسیم.

پنج شنبه 15 فروردین1392 - 10:15pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

مهندس اگه سری نباشه میخواستم بدونم ردیابی که شما ساختید با کدوم فرکانسها کار میکنه؟
ممنون

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 15 فروردین1392 - 1:01am
مدیر کل
مدیر کل

چرا هوشی جان اتفاقا سری هست :D مگه اینکه اقا مجتبی اجازه بدن.
فقط اینو عرض کنم فرکانسهای پایینی هستن و در عین حال یک فرکانس و یک شکل موج نیست! چون برای عملکرد سیستم حذف کننده و کم کردن خطا به میزان قابل ملاحظه به بیشتر از یک فرکانس معمولی نیاز هست.

جمعه 15 فروردین1392 - 1:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
حمید نوشته است:
شاید فکر کنین جنبه تبلیغات داشته باشه! اما ردیابی که ما داریم روش کار میکنیم تا در آینده نزدیک تهیه بشه بنظر من در هر شرایط اقلیمی جواب میده! اینو عرض میکنم چون بارها خودم تست کردم و سیستم های مشابهش هم دارن توی اروپا و امریکا بخوبی جواب میدن. فقط کافیه کاری کنیم خود دستگاه از نظر فرکانس و کیفیت کار تحت تاثیر شرایط محیط قرار نگیره. که این کار هم تا به الان به خوبی انجام شده.
پس بنظر من اگر همه یک ردیاب دقیق داشته باشن نتایج خیلی با هم هماهنگ تر هست و اگر هم خطایی باشه برای همه هست و در نتیجه روش حذف خطاش یکسان خواهد بود و این خیلی به همه ما کمک میکنه تا با تشریک مساعی بتونیم با یک دستگاه خاص به حداکثر دقت و حداقل خطا برسیم.

سلام اقا حمید اینم خودش یه معضل دیگس اخه ردیاب شما کامل کامل و بدون هیچ خطای اما برای فروش است کسی نمی تونه نقشه و شماتیک اونو بدست بیاره و خودش بسازه

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

جمعه 16 فروردین1392 - 3:44am
مدیر کل
مدیر کل

خب بنتمای عزیز چند تا مساله اینجا هست.
یکی اینکه شما هدفتون اینه یه ردیاب داشته باشین که خوب و دقیق و کم خطا کار کنه و ازش برای ردیابی واقعا استفاده کنین ؛ یا اینکه بعنوان یک تفریح و سرگرمی میخواین یه مدار بسازین؟ اگر برای سرگرمی میخواین که خب این همه مدار هست! خودتون میتونین روشون کار کنین و وقت و انرژی و هزینه بذارین بلکه یه چیز خوب از توش در بیاد.
ولی اگر بحث استفاده از دستگاه هست خب باید ببینین کاراییش در برابر قیمتش چقدره؟ این چیزی که ما مد نظرمون هست نسبت به نمونه های دست سازی که دیگران ارائه میکنن و خیلی از ردیاب ما پایین تر و ناقص تره حتی از نصف قیمت اونها هم کمتره! در مقایسه با دستگاههای خارجی هم که اصلا قیمت قابل مقایسه نیست چون حتی از 10 برابر اونها هم کمتر هست و تازه اونا اگر هم سالم باشن باز از جهات زیادی کاراییشون پایین تره!
علاوه بر این اگر بخوایم نتیجه یک دست باشه باید ساخت هم یک دست باشه! وگرنه هر کسی با کیفیت ساخت خودش و قطعات با کیفیتهای مختلف نتایج متفاوتی میتونه بگیره. حتی کیفیت دسته ها هم خیلی تاثیر داره.
گذشته از اینا هم این انجمن هزینه هایی داره و هم ما داریم تقریبا شبانه روزی وقت و انرژی و تخصصمون رو صرف میکنیم! فکر نمیکنم قیمتهایی که آقا مجتبی اعلام کرده اصلا چیز زیادی باشه یا سود زیادی بخواد داشته باشه. ریسک فروش دستگاههای اینجوری رو هم شما به داستان اضافه کن دیگه هیچی!

جمعه 16 فروردین1392 - 1:51pm
استادیار
استادیار

واقعا حق با مهندس حمید هستش.

جمعه 16 فروردین1392 - 1:54pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
چرا هوشی جان اتفاقا سری هست :D مگه اینکه اقا مجتبی اجازه بدن.
فقط اینو عرض کنم فرکانسهای پایینی هستن و در عین حال یک فرکانس و یک شکل موج نیست! چون برای عملکرد سیستم حذف کننده و کم کردن خطا به میزان قابل ملاحظه به بیشتر از یک فرکانس معمولی نیاز هست.

سلام مهندس

شما حق دارید ولی من خدای ناکرده واسه سوءاستفاده نبود که عرض کردم خودم قصدم اینه که با همفکری همه اساتید یه ردیاب بی رقیب ساخته بشه و چون منم با بسیاری از ردیابهای خارجی کار کردم که هر کدوم با فراکانس مخصوص به خودش کار میکرد تجارب زیادی هم بدست اوردم که گفتم شاید بدرد بخور باشه.
راستش من تا یه وسیله الکترونیکی دستم بیاد اونو باز میکنم و انواع تغییرات رو در بهتر کردن اون وسیله انجام میدم و گاها هم مهندسی معکوس میکنم که به نتایج جالبی هم رسیدم که نمیشه تو انجمن گفت .
در ضمن اگه این ردیاب از ازمایشات سربلند بیرون بیاد یه طرحی رو که خودم اختراع کردم بهتون ارائه میکنم که با اون میتونید هدفهای که در بلندی و یا در دیواره ها قرار دارند براحتی ردیابی کنید.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 16 فروردین1392 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
حمید نوشته است:
خب بنتمای عزیز چند تا مساله اینجا هست.
یکی اینکه شما هدفتون اینه یه ردیاب داشته باشین که خوب و دقیق و کم خطا کار کنه و ازش برای ردیابی واقعا استفاده کنین ؛ یا اینکه بعنوان یک تفریح و سرگرمی میخواین یه مدار بسازین؟ اگر برای سرگرمی میخواین که خب این همه مدار هست! خودتون میتونین روشون کار کنین و وقت و انرژی و هزینه بذارین بلکه یه چیز خوب از توش در بیاد.
ولی اگر بحث استفاده از دستگاه هست خب باید ببینین کاراییش در برابر قیمتش چقدره؟ این چیزی که ما مد نظرمون هست نسبت به نمونه های دست سازی که دیگران ارائه میکنن و خیلی از ردیاب ما پایین تر و ناقص تره حتی از نصف قیمت اونها هم کمتره! در مقایسه با دستگاههای خارجی هم که اصلا قیمت قابل مقایسه نیست چون حتی از 10 برابر اونها هم کمتر هست و تازه اونا اگر هم سالم باشن باز از جهات زیادی کاراییشون پایین تره!
علاوه بر این اگر بخوایم نتیجه یک دست باشه باید ساخت هم یک دست باشه! وگرنه هر کسی با کیفیت ساخت خودش و قطعات با کیفیتهای مختلف نتایج متفاوتی میتونه بگیره. حتی کیفیت دسته ها هم خیلی تاثیر داره.
گذشته از اینا هم این انجمن هزینه هایی داره و هم ما داریم تقریبا شبانه روزی وقت و انرژی و تخصصمون رو صرف میکنیم! فکر نمیکنم قیمتهایی که آقا مجتبی اعلام کرده اصلا چیز زیادی باشه یا سود زیادی بخواد داشته باشه. ریسک فروش دستگاههای اینجوری رو هم شما به داستان اضافه کن دیگه هیچی!

سلام
اقا حمید من منکر زحمات شبانروزی شما و استاد عزیز اقا مجتبی نیستم و واقعان به سختی کار و ردیابی که شما در حال ساخت اون هستید کاملا واقفم و در مورد ساخت ردیاب هم موافقم چون قطعات با کیفیت های مختلفی تو بازار است من یه 7805 رو از یه مغازه خریدم 3500 از یه مغازه دیگه 5000 تومن یا یه میکرو اتمل رو خریدم 2500 از یه جای دگه 7500 اصلان بازار قطعات بگیر نگیر داره و کلان می خان بهت بیندازند تازه اگه قطعه معیوب نباشه یا خراب نباشه یا شورتی تو مدار ایجاد نکنه . اینکه قیمت ردیاب عادلانه است یا نه من می تونم بگم که با این بازار اره خیلی هم عادلانه است بعضی از بچه ها هم نمی توانند با موجود نقشه مدار اونو به خوبی دربیاورند و بهترین راندمان رو از اون بگیرند که بهترین راه حل اونا خرید مناسب از انجمن است .اما اگه می شد مدار اونو در اختیار دوستان گذاشت که یکی مثل من که علاقه داره خودش اونو بسازه بهتر بود . هر جور مصلحت هست همون جور میشه. با تشکر

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

جمعه 16 فروردین1392 - 3:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام یه سوال داشتم خدمت دوستان آنتن با ژنراتور روشن خود هدف میزنه یا زاویه 45 یه توضیح کامل بفرمایید تشکر از زحمات با ارزش شما دوستان عزیز و کسانی که تجربه ها رو بدون چشم داشت در اختیار دیگران قرار میدند

دوشنبه 19 فروردین1392 - 9:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza4200 نوشته است:
سلام یه سوال داشتم خدمت دوستان آنتن با ژنراتور روشن خود هدف میزنه یا زاویه 45 یه توضیح کامل بفرمایید تشکر از زحمات با ارزش شما دوستان عزیز و کسانی که تجربه ها رو بدون چشم داشت در اختیار دیگران قرار میدند

با اجازه اساتید
اول یه توضیح کوچک میدم..ردیاب کلا با ژنراتور و بدون ژنراتور زاویه 45 رو میگیره چون طبق قانونی که هست گاز دفینه با زاویه 45 از اطراف دفینه بالا میاد..حالا در مورد اینکه اون جنس رو باز باشه یا بسته این موضوع فرق میکنه..برای جنس روباز شما همون زاویه 45 رو میگیرید با ژنراتور روشن ولی برای جنس پلمپ چون هیچ راهی واسه فرار گازها از زمین نیست شما خود هدف رو میگیرد یعنی روی خود هدف قیچی میشه..برای اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کن توضیحانت کاملتر هست viewtopic.php?f=13&t=34 ..امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

دوشنبه 19 فروردین1392 - 12:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 117 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mehdi16184 و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure