انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 اردیبهشت1403 - 1:43am

پاسخ به موضوع  [ 117 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 12  بعدی
 روشهای حذف خطاهای ردیاب 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

راستش من برای پیدا کردن محدوده مشکوک به نقطه اصلی هیچ گونه مشکلی ندارم و وقتی به جایی میرم از صاحب جا میخوام که اصلا جا رو نشونم نده و خودم درست میرم سر نقطه.
البته من از هیچ کدوم از دستگاههای انتنی که تو انجمنها برای ساخت یا فروش گذاشته شده استفاده نمیکنم واز دستگهایی استفاده میکنم که خودم طراحی کردم ردیابی که من ساختم الان طلا رو هر جا که پنهان کنند براحتی پیدا میکنم اما بیرون وقتی که میرم برای انتن زدن اگه انتنها جایی رو زدند و ما هم اگه بکنیم یا به لونه مار میرسیم یا به تکه های کوزه و این مهمترین مشکلی هست که دارم اگه بتونم راهی پیدا کنم برای حذف این دو خطا دیگه کار تمومه ,یه بار هم توی عمق 1.5 متری یه تا خنجر کوچک شبیه سر نیزه در اوردیم که متاسفانه مسی بود اما روی اون کلا سولفاته شده بود گرچه من دستگاهو روی طلا تنظیم کرده بودم ولی نمیدونم چرا خنجر مسی رو پیدا کردم.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 8 فروردین1392 - 3:35pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

arash22 نوشته است:
ariya نوشته است:
اقا ارش اگر ردیاب فرکانسی باشه واز ژنراتور استفاده کنی دیگه انتنها این ور یا اونورنمیرن وتوی جند ثانیه انتنها حرکت میکنند واحتیاج به ایستادن زیاد نداره

من فرکانسی هم دارم اونم همینطور هست اصلا حرکت نداره ، بهترین نوعش همون ردیابهای حرکتی هست . برای حذف خطاشون هم روشهای وبلاک felezyabguide خیلی موٍثر هست ، این روشهای ایستاده نمیشه روشون حساب باز کرد.

دوست عزیز این روشها که برای من جواب داده وتا حالا جند نقطه کاملا درست رو هم پیدا کردم واینکه اگر دستگاههای شما برای روش ایستاده نسبت به خوراک روی زمین حرکت نمیکنه مطمین باش که برای اون روش که شما اشاره کردید یعنی قیچی شدن روی خوراک هم نمیونه انتها قیجی بشه جون وقتی انتها به طرف تست طلا حرکت نمیکنند پس روی اون هم قیچی نمیشن واین قیجی شدن میتونه نتیجه نیروی ذهن شما باشه واینکه ارش جان قیچی شده روی تست طلا ویااینکه انتن خودش به طرف تست بره مگه چه فرقی میکنه جز اینکه حتی میتونه روش حرکت انتها بسوی خوراک مطمین تر از قیچی شدن باشه که میتونم کاملا بهت ثابت کنم روش قیچی شدن خیلی میتونه باعث خطا بشه در ظمن یکی دیگه از اشتباهات روشی که شما میگید اینه که خوراک رو در 3متری کنار هدف قرار بدید وبعد روش تست انجام بگیره که این موضوع یک اشتباه فاحش وکاملا نادرسته چون وقتی خوراک در 3متری نقطه هدف قرار بگیره یعنی شما در محدوده وخانه هدف قرار گرفتید مثلا اگر هدف در 3متری باشه 6متر به دورخودش خانه ایجاد میکنه وکلا اشتباه هستش که تست خوراک رو نزدیک هدف قرار بدید بهترین قرار گیری 10تا 15متردور تر از هدف ودر 3متری کنار دستگاه مادر هستش که این موضوع هم موارد تجربی هم علمی داره که فعلا وقت اون نیست بهش پرداخته بشه اما اگر انتهای شما حرکت نمیکنند دلیل شو هنوز نمیدونید ومن به دلایلی نمیتونه این دلیل رو توضیح بدم اما اگر خواستی بدونی که روش ایستاده میتونه جقدر انتها رو با قدرت حرکت بده بهم خبر بده تا بگم با کدوم ردیاب کار کنی که این موضوع براتون روشن بشه در کل دوست عزیز این روش یا اون روشی که توی وبلاگ مورد توجه شما هست همه نتیجه تجربیات اپراتوران هستش که برای من یا شما به اشتراک گذاشته میشه ومن هم هیج ادعایی ندارم جز اینکه جواب گرفتم وبرای استفاده شما دوستان قرار دارم واین دلیل نمیشه که شما به دلایلی اگر جواب نگرفتید بخواهید بدون اینکه اشکال کار خودتون روبدونبد با قاطعیت ردش کنید در حالی که کسان بسیار زیادی هم هستند وادعا کردن از موقعی که این روش رو به کار بردند تونستند بسیاری از خطاها رو حذف کنند

mantera

جمعه 9 فروردین1392 - 10:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من خیلی وقت برای این تستها گذاشتم خیلی هم تمرین کردم اون تستی که یه طرف انگشتر با ید گذاشت رو هم با فرکانسی امتحان کردم هم با خوراکی اصلا جواب درست حسابی برای من نداد. ولی این تست جدید روی انتن من خیلی خوب جواب میده خرجی هم نداره همه میتونن تست کنن و نتیجه رو علام کنند تا ببینم روی ردیاب دیگران هم اجرا میشه. در ضمن اگر فاصله رو 10 متر از هدف بزاری دیگه تاثیر ی که باید داشته باشه رو نداره ، من هر کدوم از این دو روش رو شاید 100 بار تست کردم تا بمن ثابت بشه که کلا کار میکنه یا شانسی هست اما روش دوم همه جوره بهتر هست . البته ردیاب زنی هر فردی با فرد دیگه فرق داره ..

شنبه 10 فروردین1392 - 7:03am
مدیر سایت
مدیر سایت

arash22 نوشته است:
من خیلی وقت برای این تستها گذاشتم خیلی هم تمرین کردم اون تستی که یه طرف انگشتر با ید گذاشت رو هم با فرکانسی امتحان کردم هم با خوراکی اصلا جواب درست حسابی برای من نداد. ولی این تست جدید روی انتن من خیلی خوب جواب میده خرجی هم نداره همه میتونن تست کنن و نتیجه رو علام کنند تا ببینم روی ردیاب دیگران هم اجرا میشه. در ضمن اگر فاصله رو 10 متر از هدف بزاری دیگه تاثیر ی که باید داشته باشه رو نداره ، من هر کدوم از این دو روش رو شاید 100 بار تست کردم تا بمن ثابت بشه که کلا کار میکنه یا شانسی هست اما روش دوم همه جوره بهتر هست . البته ردیاب زنی هر فردی با فرد دیگه فرق داره ..

آقا آرش سلام
نظر بنده اینه که امکان داره در ساخت آنتن دقت کامل نکرده باشید یا آنتنها کیفیت کافی نداشته باشن ؛ وگر نه تستی که در بالا استاد آریای عزیزمون زحمت تصویرش رو کشیدن کاملا درسته و عملی خواهد بود ، و اگر واقعاً هدف واقعی وجود داشته باشه آنتنها طبق اصول عمل خواهند کرد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 10 فروردین1392 - 9:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: اصفهان
hoshi نوشته است:
راستش من برای پیدا کردن محدوده مشکوک به نقطه اصلی هیچ گونه مشکلی ندارم و وقتی به جایی میرم از صاحب جا میخوام که اصلا جا رو نشونم نده و خودم درست میرم سر نقطه.
البته من از هیچ کدوم از دستگاههای انتنی که تو انجمنها برای ساخت یا فروش گذاشته شده استفاده نمیکنم واز دستگهایی استفاده میکنم که خودم طراحی کردم ردیابی که من ساختم الان طلا رو هر جا که پنهان کنند براحتی پیدا میکنم اما بیرون وقتی که میرم برای انتن زدن اگه انتنها جایی رو زدند و ما هم اگه بکنیم یا به لونه مار میرسیم یا به تکه های کوزه و این مهمترین مشکلی هست که دارم اگه بتونم راهی پیدا کنم برای حذف این دو خطا دیگه کار تمومه ,یه بار هم توی عمق 1.5 متری یه تا خنجر کوچک شبیه سر نیزه در اوردیم که متاسفانه مسی بود اما روی اون کلا سولفاته شده بود گرچه من دستگاهو روی طلا تنظیم کرده بودم ولی نمیدونم چرا خنجر مسی رو پیدا کردم.

منم مشکل مشابه به شما رو داشتم ردیاب یه نقطه رو زد عمق گیری هم کردیم یه فلزیاب هم اوردیم اونجا و زد اون نقطه چند تا سوراخ مار کنار هم بود یه 10 تا 12 تا سوراخ کنار یه خرابه ما گفتیم مارها به طلا علاقه دارند پس دیگه این نقطه صد در صد است وقتی کندیم یه حفره پیدا کردیم نیم متر در نیم متر دیگم هم هیچی برای منم خیلی سوال بود چرا این جوریه از دوستان که اطلاعی دارند و اقا اریای عزیز به این سوال پاسخ بدهند

زندگی قصه تلخیست که یک مرغ مهاجر دارد...

شنبه 10 فروردین1392 - 11:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
arash22 نوشته است:

آقا آرش سلام
نظر بنده اینه که امکان داره در ساخت آنتن دقت کامل نکرده باشید یا آنتنها کیفیت کافی نداشته باشن ؛ وگر نه تستی که در بالا استاد آریای عزیزمون زحمت تصویرش رو کشیدن کاملا درسته و عملی خواهد بود ، و اگر واقعاً هدف واقعی وجود داشته باشه آنتنها طبق اصول عمل خواهند کرد

سلام دوست عزیز انتن من شرکتی هست کلی براش پول دادم ولی بدرد نمی خورد با کمی تغییرات فرکانسی اش کردم تمام قسمتش از برنج ساخته شده . اما اون روش کار نمیکنه. دو جا رو تست کردم هر دو جا رو خطا داد . به نظر من تست که داخل اطاق جواب بده همه جا جواب میده چون داخل خونه پر از فلز هست اگه بتونه خوب عمل کنه همه جا میشه ازش استفاده کرد البته هیچ یک از تست های ردیاب علمی نیستند مهم اینه که کار بکنه روش اقای اریا برای من کار نمیکنه شاید برای دیگران کار بکنه. من از روش جدید خیلی راضی ترم همون جا هایی که حفاری کرده بودم رفتم ردیاب دوباره اونجا رو میگرفت این روش جدید رو پیاده کردم انتن اصلا عکس العملی نشون نداد . عرض کردم از بین این همه جا فقط یه جا رو میگیره ، اونجا هم کلی اثار داره البته جا های دیگه هم اثار داشت. به نظر من روش های ردیابی باید درست باشه خودتون در نظر بگیرید این همه حفاری میکنن هیچی بیرون نمیاد بخاطر ضعف دستگاه در حذف خطا هست ، مهم اینه که روشی که استفاده میکنی همیشه روی ردیابت کار بکنه نه اینکه یه بار درست باشه دو بار خطا.

شنبه 10 فروردین1392 - 2:04pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

اقا ارش این حرفها چیه که رفتم جایی روش اقا اریا جواب داد وروش جدید جواب نداد شایدروش جدید اشتباه بوده در ظمن دوست عزیز شما دارید از روی لج بازی مطلب مینویسید با اینکه اصلا متوجه مطالب خودتون نیستید چرا نمیخواهید به مطلبی که نوشتید توجه کنید اخه وقتی انتن به طرف خوراک حرکت کنه در واقع میتونه روی اون هم قیچی بشه واگر روی اون قیچی نشه به طرف خوراک هم کشیده نمیشه دوست گرامی ایا واقعا با این روش شما هدف پیدا کردید که اینطور خوب یا بد میکنید من روشیهایی رو اینجا میذارم که حداقل چندین بار روی محل تست اصلی ازمایش میکنم در ظمن اینو یک بار گفتم واونم اینه که ردیابها نسبت به قدرتشون تستهاشون هم فرق میکنه مثلا یک ردیاب اگر خوراک طلا بیشتر از 5متر ازش دور باشه دیگه جواب نمیده بعضی ها 10متر بعضی هاهم15متر یعنی یا باید تست طلا توی فاصله5یا 10یا 15متری باشه مثلاوقتی خوراک15متر از ژنراتور دور هست دیگه انتها خوراک رو سنس نمیکنند یا باید فاصله خوراک به ژنراتوررا نزدیک کنید ویا در این فاصله 15متر خودتون در فاصله حداقل 3متری خوراک قرار بگیرید اون موقع انتها میچرخندبعضی ها میان یک انگشتر رو در فاصله 20یا 50متری قرار میدن وخودشون هم 20یا 50متر از خوراک ویا ژنراتور دور میشن بعد میخوان انتها به طرف خوراک هم بچرخه در حالی که اصلا اینچنین نمیتونید جواب بگیریدچون انتن یا جایی دیگه رو نشون میده ویا حرکت نمیکنه پس شد یا باید خوراک نزدیک ژنراتور باشه یا خودتون نزدیک خوراک باشید اما هر چه خوراک نزدیک ژنراتور باشه بهتره در کل اگر این مقوله ها رعایت نشه مثلا فاصله شما از خوراک نسبت به قدرت دستگاهتون دورباشید انتها یا جهتهای دیگه رو بهتون نشون میدند که میشه گفت خطا میزنند ویا اصلا حرکتی نمیکند وزمان زیادی برای حرکت کردن انها لازمه نکته دیگه که انتها یا حرکت نمیکنند ویا یک بار اینور یا اونور رو نشون میدند اینه که هر دو کیت باید تنظیم بشن چون اگر تنظیم نشن انتها اینو و اونور رو نشون میدن بازم میگم قدرت دستگاه خیلی مهمه من یک ردیاب داشتم که تا فاصله 20متر انگشتر طلا رو باقدرت برابر با یک صندق طلا کاوش میکرد وچه از خوراک دور باشی وچه از ژنراتور انتنها قدرتمند عمل میکردند من همین مورد رو فاصله رو روی یک ردیاب دیگه امتهان کردم 10گرم طلا رو در فاصله 5متری از ژنراتور قرار دادم وقتی در نزدیکی طلا به فاصله 2متر قرار میگرفتم انتنها خوراک طلا رو سنس میگردند همین که فاصله رو به 4یا 5متر میرسوندم انتها جاهای دیگه رو نشون میدادند وبه نوعی خطا میزدند پس قدرت دستگاه شرط اول محسوب میشه وبه شما قول میدم اشکال کار شما در یکی از این موارد بوده برو چیزهایی که گفتم رعایت کن ببین چطور انتنها حرکت میکنند در ظمن میخوام بدونم شما چطور هدفتونو پیدا میکند ایا می ایستید تا انتنها هدف رو کاوش کنند یا دور زنراتور میچرخید که اگر میچرخید مطمین باش خیلی خطا داره دوست عزیز شما اگر با یک هدف واقعی برخورد کنید میفهمید انتنها چطور حرکت میکنند ودر اخر شما میگید اگر ژنراتور 10یا 15متر از هدف دور باشه دیگه جواب نمیده اخه این چه حرف اماتوری هستش که شما بیان میکنید شما 10متر ژنراتور رو از هدفی که گرفتید دور کنید ویک خورا ک10گرمی در فاصله 3متری ااز ژنراتور قرار بدید اگر هدف کاذب باشه ببینید چطور انتها خوراک روی زمین رو سنس میکنند در ظمن بعضی از دستگاهها اشکال دارند من خودم یک نمونه از اونها رو که مال کسی بود برای تست پیش من فرستاد ومتوجه شدم که اصلا انتها انچنان که باید واکنش نشون نمیدن باید نسبت به ردیابی که میسازید کاملا هواستون باشه ودر اخر هر روشی که به اشتراک گذاشته میشه کاملا مورد احترام هستش واون روش مورد اشاره شما هم قابل تعمق واحترامه اما بزار اول نتیجه بگیری وبعد خوب یا بد کن دوست عزیز

mantera

شنبه 10 فروردین1392 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اریای عزیز من نگفتم ژنراتور 10 متر از هدف دور باشه نمیگیره گفتم این قطعه طلایی که میزاریم از نقطه ای که ردیاب گرفته 10 متر دور باشه بعد تست خطا رو انجام بدیم اون عملکرد لازم رو خصوصا برای ردیابهای خوراکی نداره. من اینهایی رو که میگم کاری بکار جای دیگه ندارم خودم بار ها تست کردم این تست هم فقط برای انتن خالی بدون ژنراتور هست . ا دوستان دیگه هم می تونن این دو روش رو امتحان کنن و نظر بدن شاید روی انتن من سازگاری نداره . بازم تاکید می کنم این تست فقط با انتن خالی و خوراکی که بهش میدیم انجام مبیشه . با اون ردیاب فرکانسی که دارای ژنراتور هست نمیشه املاح رو حذف کرد ، توی سایت قبلی خیلی ها با تعارف صحبت میکردند ، البته باید احترامات سر جای خود باشه ولی این همه نون بهم قرض دادن هم درست نیست، بلاخره همه نظر ها باید به اشتراک گذاشته بشه تا بهترین گزینه رو کاربرها انتخاب کنن.

شنبه 10 فروردین1392 - 5:43pm
استاد - مدیر
استاد - مدیر

اقا ارش برای یک حرفه ای ردیابهای خوراکی معنی نداره ودوما از شما خیلی بعیده که به عنوان یک حرفه ای همچینی تست پیش پا افتاده ای رو مد نظر ومطمین محسوب میکنید ایا بنظر شما درسته که یک قطعه طلا رو در کنار هدف قرار بدید وویک تیکه طلا رو هم در دستان وچسبیده به انتن بگیرید واگر انتنها بدون زنراتور روی اون قیچی شدند بگویید که دیگه هدف وجود نداره من اگر میدونستم منظور شما از این تست بدون ژنراتور هستش اصلا حتی یک جمله هم نمینوشتم شما باید بدونید که اگر در شعاع 3متری هدف یک خوراک رو قرار بدید وروی اون انتنها قیچی بشن مطمین باش که شعاع هدف باعث قیچی شدن میشه در کل این نوع تست خیلی با نیروی ذهن در ارتباط هستش واینوباید بدونی که انتن خالی فقط میتونه برای یونهای ازاد شده کارساز باشه مثلا اگر انتنهای شما کاملا از طلا باشه قاعدتا باید فقط روی طلا قیچی بشه اما همون انتنها روی حفره هم قیچی میشن وهم بسمت حفره میچرخند وحرکت میکنند یعنی انتن براش فرقی نکینه از چه جنسی باشه مهم یون ازاده شده هستش واینکه دوست عزیز من به شما سفارش میکنم از این تست به عنوان یک تست قطعی استفاده نکن چون روش مطمینی نیست برای اینکه اگر خوراک توی دستت قرار بدی وروی تست خوراک بروی وانتنها قیچی بکنند بر ان نیست که انتنها خوراک روی زمین روگرفتند چون این نوع تست شما یعنی انتن شما خوراکی شده ودستگاههای خوراکی فقط میتونند نسبت به یون ازاده شده واکنش نشون بدن واز انجایی که اون خوراک روی زمین فلز جدید هست پس نمیتونه از خودش یون ازاد کرده باشه که خوراک توی دستتان وجسبیده به انتها تست روی زمین رو تشخیص بده وروی اون قیچی بشه
خواهشاً دیگه این موضوع رو ادامه ندید چون اصلا همچین تستی قابل بحث وگفتگو نیست
موفق باشید

mantera

شنبه 10 فروردین1392 - 6:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من ادعایی به حرفه ای بودن ندارم من یک اپراتور مبتدی هستم . شاید من نتونستم موضوع رو خوب منتقل کنم ولی این روشی که شما توضیح دادید درست برعکس اونیه که من گفتم. بهر حال بی خیالش بشیم بهتر هست .

شنبه 10 فروردین1392 - 7:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 117 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 63 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure