انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:17am

پاسخ به موضوع  [ 117 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی
 روشهای حذف خطاهای ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

میلاد جان این کار رو هم کردم من وقتی 1فلز رو انتخاب میکنم دستگاه فقط همون فلز رو میگیره.رو این نقطه ای هم که گفتم جز طلا رو هیچ فلز دیگه ای قیچی نکرد.

یکشنبه 27 مهر1392 - 12:53am
کاربر فعال
کاربر فعال

siavash01 نوشته است:
میلاد جان این کار رو هم کردم من وقتی 1فلز رو انتخاب میکنم دستگاه فقط همون فلز رو میگیره.رو این نقطه ای هم که گفتم جز طلا رو هیچ فلز دیگه ای قیچی نکرد.

ردیاب چه شرکتی ؟؟؟؟

یکشنبه 28 مهر1392 - 2:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

milad0111gh نوشته است:
siavash01 نوشته است:

ردیاب چه شرکتی ؟؟؟؟

تریجرفایندر2 شرکت دیپ فایندر

یکشنبه 4 آبان1392 - 12:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

milad0111gh نوشته است:
siavash01 نوشته است:

ردیاب چه شرکتی ؟؟؟؟

تریجرفایندر2 شرکت دیپ فایندر

یکشنبه 4 آبان1392 - 12:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان یک روش ساده واسه شناخت سیستمی که تو دستتون دارین هست اونم اینه که سیستمو ببرین تو حیاط یا هر جا که محیطش بازه وحداقل یک باغچا داشته باشه بدون این که فلزی با خودتون ببرین واسه تست روشنش کنین وجستجو کنین این کارو واسه جستجوی فلزاتی که تو سیستم خلاصه شده تک به تک امتحان کنید امکانش هست رو فلزات دیگه جواب بده چون دورو برمون پر از فلزات مس برنج اهن......ولی واسه طلا نباید جایی رو بگیره ....اگه از عمل کرد سیستم راضی بودین این روشم تست کنین تا خیالتون ازسیستم راحت بشه که الکی جایی نمیبره شمارو .همونجا تو باغچه یک حفره کوچیک درست کنین بعد با دستگاه روشن نه خاموش سرچ کنین اگه روفت رو حفره وقیچی کرد که سیستم بدرد نمیخوره این روشم با حالتهای مختلف جستجو امتحان کنین..این تجربه ایی بود که من بدست اوردم دوستان

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 16 آبان1392 - 10:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اساتيد و دوستان عزيز.من يه مدته با روشهايي كه اساتيد گفتن براي كنترل ذهن و مهارت پيدا كردن در امر رديابي تمرين ميكنم.الان تو هزار متر مربع ميتونم يه النگوي طلا رو تو عمق بيس سانتي خاك پيدا كنم.ديگه چه تمريني رو بايد انجام بدم.قبلن سر جمع 9 متر حفاري الكي داشتم.ديگه ميخوام اصولي و طبق اموزش شما بزرگواران پيش برم.از كمك هاي بنيانگذاران و اساتيد هم سپاسگذاري ميكنم. :-* :-* :-*

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور

سه شنبه 26 آبان1394 - 10:03am
کاربر فعال
کاربر فعال

يه سوال ديگه از اساتيد.فركانس المينيوم ميتونم دنبال حفره بگردم.اگه اين روش درسته ميتونم با المينيوم تمرين كنم.يعني دنبال المينيوم پنهان شده در خاك بگردم براي تمرين حفره يابي؟

سه شنبه 26 آبان1394 - 10:30am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
برای تست واقعی:
- در آزمایش اول : باید یک نفر دیگه و در یک روز دیگه که شما اونجا حضور نداشته باشید ، قطعه ای طلا را در خاک پنهان کند و روی خاک را کاملا با اطرافش همشکل کند . بعد در روز بعد شما را به آنجا ببرد و از فاصله ی بالای 100 متر به هدف ، شما شروع به ردیابی کنید . اگر توانستید پیدا کنید امیدوار باشید . ( اون نفر باید دهنش سنگین باشه :D و کمک نکنه و خود شما هم باید از او کمک نگیرید و سر خودتون کلاه نزارید )

- در آزمایش دوم : یک قطعه طلا را جایی خاک کند و قطعه ای آهن زنگ زده را در فاصله مثلا 11 متری ( عدد خاصی نباشه ) از طلا خاک کند . اگر توانستید هدف واقعی را با یک بار قطعیت و با روشن کردن دلیل و تفاوتش نسبت به هدف دروغین ، پیدا کنید باز امیدوارتر باشید .

- در آزمایش سوم : به آزمایش قبلی و در فاصله ای دیگر ، یک چاله اضافه کنید . قطر 50 و عمق حداقل 1 متر که 50 سانتیمتر رویش خاک باشد .
اگر بازهم هدفها را از هم و با دلیل ، تشخیص دادید احتمال موفقیت بر روی هدف واقعی را دارید .

اگر همینطوری ادامه بدم به دهها آزمایش برای کار بر روی زمین واقعی میرسیم . فعلا این مراحل را آزمایش کنید .
آزمایشات حرفه ای تری هم هست که در آنها بدون تعارف :D مشخص میشود هرکسی درک تشخیص هدف را ندارد :-s و خطا پشت خطا

ضمنا همه ی آزمایشات باید تک به تک انجام بشه و هر روز آهن و فضای خالی و غیره ، یکی یکی به هدف طلا اضافه بشن

بعضیها اینطوری آزمایش میکنند : به اپراتور میگن روتو برگردون ، بعد میرن در 10 قدمی اپراتور طلا را در 1 سانتیمتری خاک پنهان میکنند ( اونم چه پنهان کردنی ! جاش قشنگ معلومه ) . بعدش به اپراتور میگن برگرد و پیداش کن =)) . اپراتور هم که جهت رو میدونه و تقریبا با گوشاش فاصله رو حس میکنه که طرف چقدر دور شده و با چشماش بهم ریختگی خاک رو میبینه و :)) خلاصه اگر در همون خط بره جلو ، معلومه که ردیاب قیچی میکنه . بعدش فکر میکنه که در واقعیت هم حرفه ایه :ymtongue:
ضمنا یه نکته دیگر که کمکش میکنه اینه که میدونه حتما جنسی وجود دارد و اینطوری پیدا کردنش خیلی راحت تر میشه . اما وقتی با کاوش واقعی روبرو میشن تقریبا همه ی اپراتورها روی یه چیز گیر میکنن : =)) صاحب زمین هی میپرسه : چی شد ؟ چیزی هست یا نیست ؟ واپراتور بیچاره هم که از حرکات آنتن چیزی دستگیرش نشده مجبوره به گل یا پوچ و هیپنوتیزم و اجنه و حدسیات و حس ششم رو بیاره و یه چیز عجیبی بگه که صاحب زمین ول کن بشه =))

اونایی که اینطوری آزمایش کردن ، عفو کنید . نمیخواستم بگم ولی گفتم . بین خودتون میمونه :D

لا اله الا هو

سه شنبه 26 آبان1394 - 11:01am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
در آزمایشات بعدی که حرفه ای هستند . اپراتور باید بتواند سفال و ذغال و سنگ معدنی و املاح و ... که طبیعتا در اغلب زمینها یافت میشوند را از هدف طلا تشخیص دهد . و همچنین عمق هدف را در زمین تخت و سراشیبی محاسبه کند و زاویه ها را از هم تشخیص بدهد .
و همچنین اگر چند هدف خطا را در کنار هدفی واقعی بزاریم ، اپراتور بتواند از میان چندین زاویه ی متعدد ، زاویه های مربوط به جنس اصلی را تشخیص دهد و یک زاویه از جنس را با دو زاویه از زوایای خطا جمع نکند و مربوط به هم بداند که نقطه حفاری را به خطا تعین نکند .( این نکته خیلی مهم است )
ور در آزمایش فوق حرفه ای باید بتوانید این عوامل خطا را بدون داشتن هدف طلا ، تشخیص بدهید که خطا هستند یا جنس واقعی . اینجاست که کار سخت میشه :D چون اغلب عوامل خطا تقریبا همان واکنشهایی را ایجاد میکنند که جنس واقعی ایجاد میکند . اعم از زوایای 45 درجه و عمق و کشش و غیره .
میزان تفاوتها بین واکنشهای ردیاب در مواجه شدن با هدف واقعی و هدف غیر واقعی بقدری حساس و ناچیز هستند که فقط افراد دارای درک بالا ، میتوانند آنها را از هم تشخیص دهند . @};-

لا اله الا هو

سه شنبه 26 آبان1394 - 11:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

سپاسگذارم استاد سنه.طبق دستورات شما آزمایشای اول رو تمرین میکنم.فک کنم همینا کلی وخت بخواد.دست همه اساتید این فن رو میبوسم.بدون ریا و چاپلوسی عرض میکنم

سه شنبه 26 آبان1394 - 11:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 117 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure