انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 7:16pm

پاسخ به موضوع  [ 117 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12  بعدی
 روشهای حذف خطاهای ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من اون ردیاب رو دارم خیلی راحت به دوستان عرض کنم که با اون ولوم شما نمی تونید کاری بکنید که زرات حذف بشه بجاش یه سری تمرین های دیگه داشته باشید بهتر هست ، اون ولوم کاری انجام نمیده. با تمرین های وبلاک که گذاشتم خیلی راحت می تونید تقریبا 90 در صد خطا های خودتون رو حذف کنید من اون روشها رو تست کردم اولش خیلی تمرین کردم بعد رفتم حدود 20 نقطه رو که غبلا زده بودم تست کردم فقط یه مورد رو دوباره میگرفت ، بقیه جا ها اصلا انتن واکنشی نشون نداد ، اون قسمت فلز حذف کننده ای که نوشته رو کمی تمرین کنید از دست زرات راحت می شید.

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 6:30am
استاد
استاد

دوست عزیز این ولوم خود فلز را میتونه حذف کنه و لی به گفته شما نمیتونه ذرات را حذق کنه این که جور درنمیاد در حالیکه با با تنظیم این ولوم فقط فرکانسی که به فلز خورده میشه را رصد میکنه و کاری به یون های ضعیف و ازاد طلا یا فلز دیگه نداره و اگه فرکانسی که از زمین بیرون میاد این ولوم صد کیلو نتونه رد بده خوب دیگه معلومه که یه خبرهای زیر خاک هست و دلیلی داره که اونجا را رد نمیده وقتی حفره و سلیس را رد بده گاز را هم میتونه رد بده کلا این ولوم فقط و فقط فرکانسی که به فلز برخورد میکنه شناسایی میکنه وقتی روی حداکثری اون را قرار داد. فقط مااینجا یک الگو میخواهیم که با اون تنظیمات را انجام بدیم و این الگو هم تست ولوم روی یک فلز قدیمی در خاک و سپس حفاری و روئیت فلز مورد نظر و حجم اون هست

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 6:52am
مدیر سایت
مدیر سایت

بسیار عالی جناب جاوید ، مفید و آموزنده بود

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 7:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حالا اسمش هر چی می خواد باشه ولی با این ولوم ها کار بجایی نمیرسه ، یه ردیاب فرکانسی یکی از دوستان داشت شاید 10 تا ولوم روی دستگاه کار گذاشته شده بود ، هی اینور اونور کرد یه جا رو گرفت ، خیلی هم ادعاش میشد که اینطوری بگیره حتما خبری هست من همون تست رو اونجا انجام دادم گفتم اینجا هیچ خبری نیست اخرش هیچ خبری نبود . دستگاه فرکانسی برای ردیابی از خوراکی ها بهتره اما خطا هایی که وجود داره رو نمی تونه حذف کنه . اون تستها رو انجام دادین بازم بگیره صد در صدی هست . البته حتما باید اولش کمی تمرین بکنید. فقط نقطه دقیقش رو با ردیاب نمیشه مشخص کرد یک تا دو متر اینور اونور میزنه . اونم بستگی به عمق هدف داره اگه عمق کم باشه اختلاف کمتر هست.

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 12:16pm
مدیر سایت
مدیر سایت

آقا آرش سلام
بحث ماهم درمورد ردیابهای فرکانسی هست دیگه و اینکه چه راههایی برای حذف خطا وجود داره ، بهترین راه همین عکسهای صفحۀ 1 بوده و یکی هم عوض کردن فرکانس ژنراتور با فرکانس فلزات مختلف و هدف رو بر روی فرکانسهای فلزات مختلف تست کردن . متشکرم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 12:31pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

اگر دوستان جایی برند که قبلا از اونجا بار برده باشند و تقریبا در فاصله چند متربی بایستند و یک تکه طلای بزرگ هم به سمت مخالف همون جا قرار بدند و انتن بزنند هر کاری انجام بدند و هر قدر با ولوم ها ور برند و حتی از حذف کننده هم استفاده کنند باز هم انتنها به سمت همون جایی خواهد رفت که بار رو از انجا در اوردند .حالا اگه شما بتونید کاری کنید که انتنها به سمت قطعه طلا برند تا حدود زیادی میتونید خطا ها رو حذف کنید.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 2:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
آقا آرش سلام
بحث ماهم درمورد ردیابهای فرکانسی هست دیگه و اینکه چه راههایی برای حذف خطا وجود داره ، بهترین راه همین عکسهای بالا بوده و یکی هم عوض کردن فرکانس ژنراتور با فرکانس فلزات مختلف و هدف رو بر روی فرکانسهای فلزات مختلف تست کردن . متشکرم

بحث روی اپراتوری ردیاب هست باید روشی باشه که اکثر کسانیکه ردیاب دارند بتونن ازش استفاده کنند و روشی باشه که کار بکنه نه اینکه روی یک ردیاب خاص مانور داده بشه ، اگر منظور شما بحث در مورد ردیاب خاصی هست من نظری ندارم. فقط این رو روی چند تا ردیاب داخلی و خارجی فرکانسی دیدم که نمی تونن خودشون املاح رو حذف کنن. حتی با داشتن حذف کننده قوی نتونستن املاح رو حذف کنن چه برسه به یک یا دو ولوم ، اخرش اپراتورش از ردیابش خسته شده و کنار گذاشته.

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 5:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshi نوشته است:
اگر دوستان جایی برند که قبلا از اونجا بار برده باشند و تقریبا در فاصله چند متربی بایستند و یک تکه طلای بزرگ هم به سمت مخالف همون جا قرار بدند و انتن بزنند هر کاری انجام بدند و هر قدر با ولوم ها ور برند و حتی از حذف کننده هم استفاده کنند باز هم انتنها به سمت همون جایی خواهد رفت که بار رو از انجا در اوردند .حالا اگه شما بتونید کاری کنید که انتنها به سمت قطعه طلا برند تا حدود زیادی میتونید خطا ها رو حذف کنید.

اگر نظر شما ردیاب ایستاده یا تک انتنه باشه که خودش حرکت کنه درسته ، هر چقدر هم طلا بزارید بازم هر دفعه یه طرف میره یه بار طرف طلا یه بار طرف جایی که بار یا زرات هست ، من این تست انگشتری رو توی سایت های مختلف خوندم و تستش کردم اصلا جواب نمیده . خیلی خیلی ذهن درش تاثیر داره . اما روش جدید تاثیر ذهن خیلی خیلی کم و نزدیک به صفر هست . و تنها عیبش اینه که نقاط صعب العبور نمیشه حرکت کرد تا بشه تستش کرد. من که خیلی خیلی ازش راضی هستم . اگر این روش نبود شاید مجبور میشدم حدود بیست نقطه الکی رو حفاری کنم . جالب اینجاست که وقتی فلز رو دور میکنید دوباره همون جا رو میگیره ولی نزدیک کنید اصلا نمیگیره . یه جا رو نقطه اش حدود یک متر در یک متر حجم میداد من فکر میکردم اونجا دیگه خبری هست ولی وقتی فلز رو نزدیک کردم انتن تکون نخورد. وقتی فلز رو میزارید انتن انگار سفت تر شده دیگه الکی میل به قیچی شدن نداره. حتی بخواهید کمی بهش فشار بیارید که قیچی بشه بازم نمیشه.

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 7:45pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ارش جان شما از روشهای ذکر شده تو وبلاگی که نام بردید استفاده میکنید؟

در ضمن منظور من جفت انتن هست من با تک انتن کار نمیکنم.

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

آخرین بار توسط hoshi در پنج شنبه 8 فروردین1392 - 3:23pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 7 فروردین1392 - 9:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshi نوشته است:
ارش شما از روشهای ذکر شده تو وبلاگی که نام بردید استفاده میکنید؟

در ضمن منظور من جفت انتن هست من با تک انتن کار نمیکنم.

من ردیاب فرکانسی که توی سایت قبلی بفروش میرسید رو دارم برای ردیابی از اون استفاده می کنم اما برای حذف خطا از روشهای وبلاک استفاده میکنم . حتی از ردیاب دو انتنه بطور ایستاده استفاده بشه و یه طرف طلا بزاری تا خودش حرکت کنه بازم خطا زیاد هست. خیلی راحت عرض کنم بیش از 90 درصد خطا ها حذف میشه چیز اندکی که بمونه مربوط به خطای اپراتوری هست ، که با تمرین اونم حذف میشه . تنها مشکل نقطه دقیق هدف هست . دور دسته انتنت اگر چه با میله تماس نداشته باشه بازم چسپ یا عایقی بگیر اینطوری خیلی بهتر میشه و خود ردیاب خیلی از جاهای خطا رو دیگه نمیگیره.

پنج شنبه 8 فروردین1392 - 6:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 117 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure