انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:02am

پاسخ به موضوع  [ 11 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 مقايسه ردياب 35 با ردياب هاي ديگر 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوستان بنده قصد دارم بصورت حرفه اي ردياب 35 رو با ردياب هاي ديگه كه تبليغات زيادي شدن مقايسه كنم.
اولين رديابي كه انتخاب كردم ري فايندر يوناني هستش.
راستش چيزي كه من ديدم اين ردياب چيزي جز كلاه برداري نيستش و در مقايسه اي كه با ردياب 35 داشتم اين ردياب حتي نتونست از 10 مرحله اي كه ردياب 35 سربلند خارج شده بود يك مرحله رو رد كنه.اين ردياب در سنس فلزات سطحي هم طوري كه عمل مي كنه كه ذهن بيشترين تاثير رو داره.در محلي كه ردياب 35 و نقطه زن ها دقيقا محل رو زده بودن اين ردياب زاويه 45 رو زد و من هر كاري مي كردم نقطه اصلي رو رد ميداد.اين ردياب در سنس هاي بالاي 50 متر هم به هيچ وجه درست محل رو نشون نميداد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 31 خرداد1393 - 9:42am
استاد
استاد

درود بر شما
ردیابی و عمق زنی و نقطه زنی 35 تقریبا صد درصد هست ولی تفکیک با اون به صورزت یه راز مونده که ایا این توانایی را دارد یا نه.تا جالا نشنیدم که ردبابی تونسته باشه بهتر از 35 عمل کنه.محصولات دیپ فایندر مخصوص rd pro ظاهرا میتونه تفکیک کنه البته یه ردیاب بالاتر هم این شرکت زده که 6 فیلتره هست و انتظار میرود که تفکیک بهتری بتونه زیر خاک انجام بده.در هر صورت تفکی اونها هم تقریبا توی هاله ای از ابهام هست و درصد توانایی این ردیاب در تفکیک هنوز کاملا مشحص نشده و بیشتر در محک و تست شدن هست تا اینکه عمومیت داشته باشد

شنبه 31 خرداد1393 - 10:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
اساتید نظر شما در مورد ردیاب مهدی قاسمی چیه؟ ورژن 101
نمیخوام بخرما :D میخوام نظر شما رو بدونم

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

شنبه 31 خرداد1393 - 10:46am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

با اینکه من با ردیابهای دیگه کار نکردم اما این مدت و اینهمه وقتی که برای 35 صرف کردم تا حد زیادی منطق کاری ردیاب ها دستم اومده
و همچنین نحوه سنس ، نحوه حرکت به سمت هدف ، نحوه حرکت آنتن ، نحوه تشخیص نقطه هدف ، نحوه تشخیص خطا و مسایل دیگر که مربوط به اپراتور میشه؛
اما جاهایی هم رفتم که طبق گفته صاحبان مکان ردیاب اسپکترا و بعضا هم ریفایندر مکانشون رو تایید کرده اما من با 35 رد دادم.
جاهایی هم با این ردیابها حفاری کرده بودن که این مکان از لحاظ داشتن دفینه و فلز بسیار دور از منطق و عقل بوده ولی این ردیابها اونجارو سنس کرده بودند.
این ردیابها به رگه کوه بسیار حساس هستند و اونطور که فهمیدم بیشتر تمایل به سطح بالاتر و ارتفاع بالاتر دارند.

ما اگر بتونیم فرکانسی مورد اطمینان پیدا کنیم شانس موفقیت بسیار زیادی خواهیم داشت بطوری که احتیاج به نقطه زن هم نداشته باشیم که من به این مهم خوشبینم ولی باید اینو اضافه کرد که تجربه اپراتور هم نقشش بسیار پررنگ است.

شنبه 31 خرداد1393 - 10:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا حمزه من هم با شما موافق هستم من خودم که اولش با 35 مشکل داشتم ولی یک 6 ماهی طول کشید که تونستم با 35 خودمو مج کنم
چون اوایل روش انتن رنی من درست نبود که منو به سمت فلز نمیبرد ولی الان درست رو نقطه میرم
به نظر من اگر فرکانس طلای قدیمی و درست رو داشته باشیم فکر نمیکنم که دیگه نیازی به نقطه زن داشته باشیم
من با ردیاب های جیوه ای هم کار کردم ولی چون از جیوه اصل استفاده نمیکنند نتیجه خوبی نمیده
چون جایی که من رفته بودم طرف با ردیاب جیوه ای فکر کنم تو تیم یک جا رو زده بود گفت 100 درصد طلای بعد که من ردیابو رو مد اهن گذاشتم درست رفت رو همون نقطه قیچی کرد نقطه زن هم بوق آهن کشید خلاصه 40 سانت کندیم 3 کیلو اهن بود

شنبه 31 خرداد1393 - 10:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا سید جواد من ردیاب مهدی قاسمی رو داشتم که معلوم نیست رو چی قیچی میکنه 1 سال ما رو الاف کرد

شنبه 31 خرداد1393 - 11:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ردیاب 101 قاسمی رو یکی از دوستان داشت به درد نمیخوره
فقط فرکانس طلاش سوراخ موش رو خوب میزنه

شنبه 31 خرداد1393 - 11:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
با اینکه من با ردیابهای دیگه کار نکردم اما این مدت و اینهمه وقتی که برای 35 صرف کردم تا حد زیادی منطق کاری ردیاب ها دستم اومده
و همچنین نحوه سنس ، نحوه حرکت به سمت هدف ، نحوه حرکت آنتن ، نحوه تشخیص نقطه هدف ، نحوه تشخیص خطا و مسایل دیگر که مربوط به اپراتور میشه؛
اما جاهایی هم رفتم که طبق گفته صاحبان مکان ردیاب اسپکترا و بعضا هم ریفایندر مکانشون رو تایید کرده اما من با 35 رد دادم.
جاهایی هم با این ردیابها حفاری کرده بودن که این مکان از لحاظ داشتن دفینه و فلز بسیار دور از منطق و عقل بوده ولی این ردیابها اونجارو سنس کرده بودند.
این ردیابها به رگه کوه بسیار حساس هستند و اونطور که فهمیدم بیشتر تمایل به سطح بالاتر و ارتفاع بالاتر دارند.

ما اگر بتونیم فرکانسی مورد اطمینان پیدا کنیم شانس موفقیت بسیار زیادی خواهیم داشت بطوری که احتیاج به نقطه زن هم نداشته باشیم که من به این مهم خوشبینم ولی باید اینو اضافه کرد که تجربه اپراتور هم نقشش بسیار پررنگ است.

سلام استاد نميدونم يا من همون آرش نيستم يا شما کم لطف شديد در همين تايپيک درخواست کردم در تايپيک فرکانس ها روش اصلى خودتون رو در رديابی ارائه بديد از همين موارد گفته شده دربالا از سير تا پياز کار ممنون ميشم

شنبه 31 خرداد1393 - 1:46pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
بعد از اتمام تست ها به اين نتيجه رسيدم كه اين ردياب قابل قياس با ردياب 35 نيست و ردياب يوناني هم يه ردياب به درد نخور هستش و بقدري بد بود كه اگه بخوام از صد بهش نمره بدم نمره 5 اونم بخاطر قيافش بهش ميدم.اين ردياب بر اساس ذهنيت كار مي كنه و تستش هم به اين صورت بود كه اگه اوپراتور جاي فلز رو ميدونست ردياب ري فايندر سريع واكنش ميداد و جا رو دقيق بهت نشون ميداد و اگه جاي فلز براي اوپراتور نامشخص بود ديگه گيج ميزد :D
نمره ردياب 35 هم در قياس با اين ردياب از صد صد بود :ymhug:

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 1 تیر1393 - 2:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون حمزه عزیز.
جناب شهبال شما که هنوز ردیاب 35 رو اصلا استفاده نکردین چطور اینجور نظر میدین؟! جناب حمزه اگر مقایسه میکنن خب با هر دو کار کردن! بحث هم اینجا همینه که در عمل مقایسه انجام بگیره. اینکه شما میفرمایین از روی عکس مشکل داره!!! این نشان از دانش و تجربه شما داره که در چه حدی هست! وگرنه کی تا حالا از روی عکس در مورد کارکرد اینجور دستگاهها تونسته نظر درستی بده که شما دومیش باشین؟ اگر نیاز به یک اسباب بازی خوشگل دارین همون بهتره شما و امثال شما تشریف ببرین چند برابر هزینه کنین همین ری فایندر رو تهیه کنین ببینید به کجا میرسید!
در خصوص ردیاب ری فایندر هم در تاپیک خودش توضیحات مفصلی دادم که میتونین مراجعه و مطالعه کنین تا متوجه بشین این شرکت یونانی صرفا بر اساس زیباسازی دستگاه محصولشو ارائه میکنه وگرنه از نظر کارایی واقعا حرف زیادی نداره. شما همون سیستم صرفا نمایشی بالانس خاکش رو که ربطی به ردیابی هم نداره نگاه کنین متوجه میشین که هدفشون ساخت یک سیستم ردیاب کارامد نبوده.
بهرحال این مهمه که شما بدونین کسی مثل من که میاد ردیاب 35 رو طراحی میکنه خیلی از ردیاب های دیگه رو هم در گذشته آنالیز کرده! پس شما که نه اطلاعاتی از این ردیاب دارین نه اطلاعات فنی درستی از سایر ردیاب ها دارین درست نیست اینطور نظر بدین مگر اینکه قصد و غرض خاصی داشته باشین!
در خصوص خطا زدنها هم صد البته حق با شماست! موضوع همینه بقدری ما از کار خودمون مطمئنیم که اجازه میدیم همه چیز بصورت شفاف در خود این انجمن مطرح بشه. آیا شما حتی یک سایت یا انجمن در دنیا سراغ دارین که در مورد چنین دستگاهی این فضای تبادل نظر آزاد رو فراهم کرده باشن؟ اگر وجود داره لطف کنین به بنده هم ادرس بدین! وانگهی مثلا اگر همین شرکت یونانی سازنده ری فایندر میومد و همین فضای تبادل نظر رو برای اپراتورهای دستگاهش فراهم میکرد ؛ فکر میکنین چی میشد؟! مگه زدن یک سایت یا انجمن برای چنین شرکتی کار مشکلی هست؟ چرا این کار رو هیچوقت نمیکنن؟ خب خیلی سادست چون سریعا ورشکست میشن! :D ما هم که این کار رو میکنیم هدفمون فروش حداکثری نیست ؛ کارایی و جوابگیری حداکثریه! اگر منصفانه کمی پیش خودتون فکر کنین متوجه میشین که من راست میگم یا نه. وگرنه خیلی ساده میشد اصلا در مورد اپراتوریش توی انجمن صحبتی نکرد یا هر کی توضیح از خطا زدن داد سانسورش کرد!!!
اصولا هم در هر سیستم ردیابی خطاها بیشتر از موفقیتهاست و این قابل انکار نیست. اون کسی هم که با فلان ردیاب موفق میشه مطمئن باشین ده ها بار خطا زده تا یک بار موفق شده! غیر از این باشه که با وجود این همه ردیاب های معروف با شعاع زنی های بالا باید هر چه در کوه و دشت و بیابان بوده درو کرده باشن! ولی واقعیتش هم همینه که کلا در سیستم ردیابی به علت ماهیت کارکرد فرکانسی و تشابهات فرکانس و تاثیر بسیار زیاد مغناطیس محیطی روی حرکت آنتنها ؛ خطاها بیشتر از موفقیتهاست و میزان حذف خطا بستگی به تجربه اپراتور و البته امکانات حذف خطا با خود دستگاه ردیاب داره. از این حیث ردیاب 35 حداکثر اون چیزی که بشه بقول معروف با امواج از هر لحاظ بازی کرد و تغییر ایجاد کرد رو در اختیار اپراتور قرار میده. همین مساله هم کار ردیابی با این ردیاب رو بسیار پیچیده میکنه که طبیعتا کار هر تازه کاری هم نیست! اصولا ردیاب 35 برای کسانی هست که در ردیابی حرفه ای باشن و حوصله ردیابی واقعی رو داشته باشن. وگرنه بارها گفتیم چنین ردیابی بدرد هر کسی نمیخوره!
در خصوص تبلیغات هم ممنون میشم بفرمایین کجا تبلیغات اضافی شده؟ اگر بنده میام مشخصات واقعی دستگاه و تکنیکهایی که در این دستگاه کار شده رو بیان میکنم این میشه تبلیغ؟ همه اون چیزی که در خصوص مختصات کاری دستگاه نوشته شده کاملا واقعیته. بارها هم عرض کردم. از نظر کمتر بودن خطاها نسبت به اکثریت ردیاب ها هم کاملا ادعای درستیه که بارها ثابت شده. با این حال ما هیچوقت و هیچ کجا نگفتیم بدون خطاست!
حالا شما هر شبهه دیگری دارین بنده در خدمتتون هستم. بشرطی که توضیحات من رو با دقت بخونین و روش فکر کنین! :D

یکشنبه 1 تیر1393 - 5:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 11 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure