انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 12:20pm

پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 
 اتاق فکر 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
خلاصه عرض میکنم
ضمن این تاپیک همه دوستانم رو دعوت میکنم تا نظرات خودشون رو در مورد خطاهای ردیابی اعلام کنند
اولین سوال:
بنظرتون چرا ردیاب خطا میزنه؟
باحتمال 99% جواب سوالم رو میدونم
ولی دوست دارم همه عزیزان منطقی فکر کنند تا یک تجربه جالب و مفید باشه برای همه مسائل
اگر منطقی فکر کنیم براحتی میفهمیم دلیل خطا کجاست
@};- @};- @};-

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

جمعه 2 خرداد1393 - 9:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
با سلام به نظر من دلیل خطای ردیاب نقش ذهن در کار آن است. زیرا به من ثابت شده که اگر اوپراتور ردیاب به جایی مشکوک شود 100 درصد همانجا رو خواهد زد. :D

دوشنبه 4 خرداد1393 - 1:44am

سلام به نظر من خطای ذهن میتونه تاثیر بزاره ولی باید دستگاه جوری ارتقا پیدا کنه که خطای ذهن روی آن دستگاه تاثیر زیادی نگذاره و به حداقل برسه

چهارشنبه 13 خرداد1393 - 1:08am
استاد
استاد

درود بر شما
خطای ذهن برای من حتی یک بار هم ردیاب نتونسته بگیره و هر کجا گرفته و حفاری شده عاملش بیرون اومده در چهار حفاری بدون علامت و یا سنگ چین چهار اسکلت خارج شده و حتی یک بار هم خطای حفاری نداشتم اینقدر قدرت ذهنی دارم که وقتی ردیاب خیلی قوی یه نقطه را گرفت شاید چند برابر ی که انتن برای گرفتن هدف سرعت داشته انتنها را با ذهنم بر گردونم اما به محض اینکه نیروی ذهن را قطع کردم انتنها مجددا بر می گردند به طرف نقطه هدف ومواردی از خطای ذهن که بچه ها برخورد داشتند برای من هیچ اتفاق نیو فتاده که اگه به یک نقطه نظر مثبت داشته باشم انتنها به طرف اون نقطه بروند .انتها فقط هدفی را میگیرند که دستگاه سیگنال اون را فرستاده منتهی تفکک یک نقطه تا حالا به صورت یک معما مونده

شنبه 17 خرداد1393 - 5:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
به نظر من گذشته از عمل ذهن که تآثرگذار هست عوامل دیگ هم وجود داره که شخص من تا بحال با هر ردیابی امتحان کردم این عوامل باعث شده که به موفقیت نرسیم..
اول اینکه ریشه بعضی از گیاهان میتونه فرکانهایی مانند طلا یا سایر فلزات داشته باشه که این دستگاه رو به خطا میندازه بعنوان مثال ریشه گیاه گون اغلب موارد با طلا اشتباه گرفته میشه و شناخت اون به تبحر اوپراتور مربوط میشه.
نکته بعد گازهای درون زمین و گازهای موجود در حفره های داخل زمین هست که ایجاد اشتباه میکنه ..تا جایی که من دیدم دستگاهها و علی الخصوص دستگاههای رد یاب حفره ها و فضاهای خالی رو بیشتر نشون میدن و حتی اگر در یک جا با فاصله چند متر ،حفره در زمین باشه و چند متر اونطرف تر بعنوان مثال طلا موجود باشه،دستگاه حفره رو به عنوان منطقه هدف به ما نشون میده.
عموما در نقاطی که باستانی هست و احتمال وجود بار در اون محل زیاد میره،،حال یا قبرستان باشه و یا محل گذاشتن دفینه و ... حفره ها در اون اطراف به وفور در زیر زمین وجود داره، و همچنین در اینطور مناطق ، تا شعاع چند ده متری و حتی چند صد متری به علت وجود قبرهای مختلف و همچنین وجود زیرسازی در اطراف محل هدف تا شعاع چندین متر میتونه آثاری مبنی بر دستی بودن خاک و وجود علائمی مثل کوزه و زغال و... پیدا بشه. و حتمآ پیدا کردن اثار دلیل به وجود جنس در اون نقطه نیست . بعنوان مثال و طبق گفته اساتید در همین انجمن،برای ساخت یک اتاقک 1.5*1.5 در زیر خاک،، سطحی معادل 15 تا 20 متر مربع رو در خاک حفر میکردن و در تمام این سطح آثاری همچون کوزه و استخوان و زغال وآهک و... میتوان یافت. و این کار رو برای محافظت از اتاقک، و محکم سازی و همچنین نشانه گذاری و گاهآ گذاشتن رد گم کن و تله و.. انجام میدادن .
مهم این هست که بعد از کاربرد دستگاه بتونیم به جنس برسیم.
و البته به نظر من،وجود یک اوپراتور حرفه ای و با تجربه خیلی مهم هست،تا بتونه خطاها رو به حداقل برسونه.
ببخشید زیدا صحبت کردم @};-

سه شنبه 27 خرداد1393 - 6:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام خدمت دوستان و بردیای عزیز
بنده خطای ردیابی رو اول از اپراتور می دونم
اگر اپراتور قلق دستگاهشو داشته باشه خیلی خوب می تونه منطقه رو کاوش کنه و بنده به عینه دیدم کسانی رو که صرفا با ردیاب و بدون هیچ نقطه زنی موفق میشن
گرچه می دونم نظر آقا بردیا شکست امواج از محیطی به محیط دیگه هست
شاید این هم موثر باشه ولی خیلی با نظر ایشون موافق نیستم
اگر یه اپراتور حرفه ای باشه و دستگاه خوبی در اختیار داشته باشه ، تشابه فرکانسی بزرگترین خطای ممکنه که هیچ کاریشم نمیشه کرد
من خودم جایی رو ردیابی کردم روی طلا و مفرغ و فضای خالی گرفت ولی اونجا طلا وجود نداشت
البته از قبری که چندین ظرف فلزی خارج کردیم یکیشون خیلی خیلی کمتر از بقیه پوسیده شده بود و تقریبا میشه گفت کاملا سالم مونده بود
شاید مقدار کمی هم طلا توش بوده که این رو باید بررسی کنم

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

شنبه 31 خرداد1393 - 12:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان یه نکته رو هم دقت کنید که الان به ذهنم رسید مطرح کنم
ممکنه شما جایی رو با دستگاه حالا چه ردیاب و چه نقطه زن سنس کنید و حفاری هم کنید ولی اون فلز مورد نظر رو نبینید
ممکنه فلز طی سالها پودر شده باشه (کاملا اکسید یا سولفات شده باشه) و شما فکر کنید که خطا داشتید در حالی که این اصلا خطا نبوده
اگر جایی حفاری کردید و اون نقطه ای رو که شناسایی کردید خاکی خارج شد که کاملا متفاوت بود مثلا کاملا قرمز یا سیاه و ... بود ممکنه اکسید همون فلزی بوده که سنس شده
مخصوصا در مورد آهن که خیلی سریع اکسید میشه
در مورد نقره هم که بسیار دیده شده که طبق سند یه خمره سکه نقره در میاد ولی توش کلا پودره و مثل خاک میمونه

شنبه 31 خرداد1393 - 12:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

karajniaz نوشته است:
دوستان یه نکته رو هم دقت کنید که الان به ذهنم رسید مطرح کنم
ممکنه شما جایی رو با دستگاه حالا چه ردیاب و چه نقطه زن سنس کنید و حفاری هم کنید ولی اون فلز مورد نظر رو نبینید
ممکنه فلز طی سالها پودر شده باشه (کاملا اکسید یا سولفات شده باشه) و شما فکر کنید که خطا داشتید در حالی که این اصلا خطا نبوده
اگر جایی حفاری کردید و اون نقطه ای رو که شناسایی کردید خاکی خارج شد که کاملا متفاوت بود مثلا کاملا قرمز یا سیاه و ... بود ممکنه اکسید همون فلزی بوده که سنس شده
مخصوصا در مورد آهن که خیلی سریع اکسید میشه
در مورد نقره هم که بسیار دیده شده که طبق سند یه خمره سکه نقره در میاد ولی توش کلا پودره و مثل خاک میمونه

دوست خوبم فرمایشتون درسته...البته فقط در مورد نقره و آهن صدق میکنه....طلا و مس و ... خیلی کم اکسید میشن که نزدیک به 1 درصد هم شاید نباشه بعد از مدت هزاران سال

شنبه 31 خرداد1393 - 2:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

karajniaz نوشته است:
باسلام خدمت دوستان و بردیای عزیز
بنده خطای ردیابی رو اول از اپراتور می دونم
اگر اپراتور قلق دستگاهشو داشته باشه خیلی خوب می تونه منطقه رو کاوش کنه و بنده به عینه دیدم کسانی رو که صرفا با ردیاب و بدون هیچ نقطه زنی موفق میشن
گرچه می دونم نظر آقا بردیا شکست امواج از محیطی به محیط دیگه هست
شاید این هم موثر باشه ولی خیلی با نظر ایشون موافق نیستم
اگر یه اپراتور حرفه ای باشه و دستگاه خوبی در اختیار داشته باشه ، تشابه فرکانسی بزرگترین خطای ممکنه که هیچ کاریشم نمیشه کرد
من خودم جایی رو ردیابی کردم روی طلا و مفرغ و فضای خالی گرفت ولی اونجا طلا وجود نداشت
البته از قبری که چندین ظرف فلزی خارج کردیم یکیشون خیلی خیلی کمتر از بقیه پوسیده شده بود و تقریبا میشه گفت کاملا سالم مونده بود
شاید مقدار کمی هم طلا توش بوده که این رو باید بررسی کنم

بنده خیلی روی این مسئله تحقیق کردم.به جرات خدمتتون عرض کنم کار به تحقیق آزمایشگاهی هم رسید و با صراحت خدمتتون عرض کنم دلیل خطا در این ردیاب همین هستش.
یک راه دیگه هم هست.شما میتونید ردیابی با قابلیت طول موج متغیر بسازید و بیاید از جدول ملی استاندارد خاک منطقه ضریب مقاومت رو تهیه کنید که اینم خودش دقیق نیست و با استفاده از یک فرمول خاص فیزیک همه پارامترها که خیلی زیاد هستند رو بدید تو فرمول و فرکانس مربوط به اون محیط رو پیدا کیند که توی این محاسبات باید خطاتون کمتر از یک در میلیون باشه که از لحاظی نشدنی هستش.

شنبه 31 خرداد1393 - 2:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب بردیای عزیز
جواب مطلبی که نوشتید رو در قسمت مربوط به مکمل ردیاب نوشتم که دیگه اینجا تکرار نمیکنم
ضمنا لازم به ذکره قصد بنده هم مثل شما رسیدن به راهکاری مناسب جهت موفقیته و از نظر بنده هر تئوری قابل احترامه

یکشنبه 1 تیر1393 - 9:20am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 10 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure