انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 11:06am

پاسخ به موضوع  [ 225 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 23  بعدی
 مژده - مکمل ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bardia نوشته است:
حالا اگر کمی به این موضوع که چرا فرکانسهای بسیار خوبی که داریم در سطح از چند 100 متری هدف رو میزنند ولی در عمق یک متری حتی از فاصله چند متری هم هدف رو ردیابی نمیکنند به منطق این قضیه پی می بریم.
بنظر من خطای ردیابی فقط یک دلیل داره اون هم شکست امواج هنگام تغییر فضا از هوا به خاک و از خاک به هوا(2 بار منحرف میشه)

like ;)
با نظر شما موافقم ! دستگاه قبلی من دیپ فایندر بود و با همین منطق کار میکرد !!!

جمعه 30 خرداد1393 - 5:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash99 نوشته است:
ال آر جان قاعدتا اگه به عقربه قطب نما دقت کرده باشی يه سرش رو با مشگى علامت زدن و جنس اين سياهى آهنرباي قوى هست که استفاده شده و از نوع منفی هست چطور توضيح بدم متوجه بشى دو قطب مثبت و منفی آهنربا همديگرو جزب ميکنن و اينجا شمال مغناطیسی مثبت کشش و قسمت سياه عقربه منفی کشش هست و چون کشش مغناطيسی شمال بزرگتراز منفی ناچيز قطب نماست به سمت شمال کشيده ميشه و فرضيه من اينه که اگه بشه فهميد هر فلزى چه نوع کشش (مثبت يا منفى )داره ميشه با دادن جريان باعث کشش اين عقربه به طرف جنس شد البته توضيحش برام سخته حالا نميدونم تونستم برسونم منظورم رو يا قاطی کردم

ممنون آرش و بردیا جان بابت توضیحتون
بله تاحد زیادی متوجه قضیه شدم.
ولی میشه یه کارایی کرد هاا.
یه چیزای پراکنده ای میاد به ذهنم ولی نمیشه جمع کرد یه جا

جمعه 30 خرداد1393 - 5:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ال آر جان
کسی هست که از زمان شاه قطعه اى داره که اجازه ديدن به کسى نميده درست شبيه به همين طرح که برديا ارائه دادن فقط يکبار ديدمش که دوازده تا ساچمه داره و هرساچمه يک جنس خاص داره (يکى طلا،يکى نقره،وو الى آخر)و اطراف اين قطعه که ساخت روسيه هستش دورتا دور ميله برنجي لوله هست که تهش ميرسه به ميله برنجى و هرکدام از اين ساچمه ها حکم خوراک رو داره که تک تک استفاده ميشه و و برای هر جنس خوراک صفحه گردى هست که روى ميله نصب بميشه که داراى هشت جهت هستش وداخل هرجهت فلزگردی برنجى هست که با تعادل خاصى قرار گرفته بعد از نصب بروى زمين فلز هرسمت به بيرون حرکت کرد جنس اون سمته و برای قبور کاربرد داره اگه شد ازش عکس ميزارم يا ميکشم ميزارم

جمعه 30 خرداد1393 - 6:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جالبه.اگر عکس باشه که عالی میشه، اگر آدم از مکانیزمش سردربیاره میشه داد این سی ان سی کارا خیلی دقیق درستش کنن.
فقط متوجه نشدم این قطعه که شما میفرمایید اینم آیا فرکانسی هست؟
یکیم چرا فقط واسه قبور کاربرد داره.
اگر عکس و مکانیزمش رو بلدید با همفکری هم من بدم خیلی دقیق درستش کنن.

جمعه 30 خرداد1393 - 6:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ال آر جان به اين خاطر که از فرکانس استفاده نميشه يا در اصطلاح خودمون آنالوگه و خوراک خور مکانيزم خاصى نداره ميله وسط که برنجی هست اتصال داره به هشت جهت و فلز قلتان روی فلزى هست که به برنجی و اتصال به زمينه مثل اينکه لوله پوليکارو نصف کردی و شده يک ناودان حلالى و ساچمه که گرد کامله روى اون قرار داره متوجه شدى جالب اينجاست که يه طراز آبی هم داره و بعداز طراز کردن روی زمين ساچمه ها به وسط کشيده ميشه از شياريکه روى طلق داره و بعد از اطمينان از طراز شدن ساچمه خوراک به داخل يکى از روله ها که به اسم خودش به روسى و انگليسی نوشته شده انداخته ميشه ولی تو طرح برديا جان عقربه کار همون ساچمه هارو انجام ميده

جمعه 30 خرداد1393 - 7:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ال آر اين شکلی هستش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 30 خرداد1393 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قابل به ذکره که اندازه ميله برنجى 35سانته که 10 سانتش مربوط ميشه به قسمت مخروطى ،5 سانتش مربوط ميشه به طراز آبی و20سانت ديگه درخاک فرو ميره و قطر دايره 8سانته /دوستان نظرى نداريد بابت کيفيت و نقاشى بدم عذر ميخوام چون فقط باگوشى آن ميشم

جمعه 30 خرداد1393 - 8:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بردیا جان طرحت جالب بود :ymapplause: @};-
ولی مساله ای که هست اینه که 1) زاویه شکست به میزان فرکانس و طول موج بستگی داره و میشه در زمان نقطه زنی از فرکانسهایی استفاده کرد که شکست کمتری داشته باشن
2) اگر خطای ردیابی به خاطر شکست باشه شما کمش میکنی نمیتونی از بین ببریش چون فرکانس از خاک دوباره وارد هوا میشه
3) اگر به صورت قایم روی بار قرار داشته باشی زاویه شکست صفر میشه به عبارت دیگه ما هر چقدر به بار نزدیک بشیم شکست رو داریم کاهش می دیم

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

شنبه 31 خرداد1393 - 4:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من از این ایده آقا بردیا خوشم اومد
من دیروز یک تستی کردم خیلی اتفاقی بود من یک ام اف دی از قبل داشتم و تو یک زمین که دوستم یک طلا و یک آهن قدیمی رو دفن کرده بود ردیاب ام افدی رو تست کردم به سمت اهن میرفت بعد ام افدی رو خاموش کردم با 35 هم با فرکانس 219.9 به سمت اهن رفت ولی با فرکانس 24.44 ردیاب 35 به سمت طلا رفت
خلاصه من گفتم میله های ردیاب ام اف دی که تو زمین بود روشنش کردم و ردیاب 35 رو هم روشن کردم و فرکانس رو روی 219.9 گذاشتم به سمت طلا رفت ولی وقتی ردیاب ام اف دی رو خاموش میکردم به سمت اهن میرفت

این یک تستی بود که من کردم حالا مونده اساتید هم یک نظری بدن علت این کار چی بود چرا با روشن شدن ردیاب ام اف دی ردیاب 35 با فرکانس 219.9 به سمت طلا میرفت ولی با خاموش شدن ام اف دی به سمت اهن

شنبه 31 خرداد1393 - 11:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

طرح آقا بردیا طرح خوبیه اگه بتونیم خوب درستش کنیم
میشه فرکانس های خوبی باهاش پیدا کرد و خیلی از خطا ها هم کم میشه

شنبه 31 خرداد1393 - 11:55am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 225 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure