انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 5:32am

پاسخ به موضوع  [ 225 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 23  بعدی
 مژده - مکمل ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
hoshyar191 نوشته است:
یک تخته چوب دایره ای بقطر 10 سانت رو در یک کاسه آب به قطر 11 سانت بندازیم و روی چوب یک سیم برنج بطول 9 سانتی متر فیکس کنیم ( در روی یکی از قطرهای چوب دایره ای ) چطوره ؟ اگر آب در عملکرد ردیابی تاثیر منفی داره بجاش از سایر مایعات مثل شیر بز ، روغن ، نفت و.... استفاده نمود

شیر بز هم که همون آب هست . ولی بنظرم آقا حمید باید نظر بدن که انتنها کدومش گیرنده و کدوم فرستنده هست. بعد اگه درست متوجه شده باشم فرمودند که عقربه روی هسته برنجی باشه که اگه اتصال با زمین برقرار بشه اونوقت عقربه میتونه واکنش داشته باشه یا نه؟ بعد قطب نما اگه میچرخه به این خاطره که یک سمتش حالت مغناطیس داره و چون تعاد عقربه رو به هم میزنه به سمت شمال میچرخه ولی تو این عقربه ها چه عاملی و چطور باید باعث چرخش بشه. به نظرم تا این مسئله از نظر تئوری توسط اساتید تایید نشه نمیشه روش مانور داد. ولی به هر حال ایده جالبیه

جمعه 30 خرداد1393 - 3:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقا من همین الآن امتحان کردم، یه قطب نما داشتم که بازش کردم اول بهش خوراک دادم نرفت سمت طلا.
بعد به پایه قطب نما که عقربه روش قرار داده جریان مثبت دادم و یه تیکه طلا هم به پایه وصل کردم.بعد به چند تیکه طلا رو رمین هم جریان منفی دادم ولی بازم نرفت سمتش عقربه ها.
آخه مگه ردیاب خوراکی هم به همین شکل نیست که خوراک میدیم میره سمت فلز موردنظر.

جمعه 30 خرداد1393 - 4:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
lrl نوشته است:
آقا من همین الآن امتحان کردم، یه قطب نما داشتم که بازش کردم اول بهش خوراک دادم نرفت سمت طلا.
بعد به پایه قطب نما که عقربه روش قرار داده جریان مثبت دادم و یه تیکه طلا هم به پایه وصل کردم.بعد به چند تیکه طلا رو رمین هم جریان منفی دادم ولی بازم نرفت سمتش عقربه ها.
آخه مگه ردیاب خوراکی هم به همین شکل نیست که خوراک میدیم میره سمت فلز موردنظر.

این چیزی که بردیا جان میگن بر اساس ردیاب فرکانسی مثل 35 هست . و این عقربه روی قطب نما(بقول شما) باید در نقش گیرنده باشه تا بتونه مسیر فرکانس دریافتی رو تشخیص بده

جمعه 30 خرداد1393 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

متوجه شدم امیر جان.
من میگم ردیابهای خوراکی مگر مدل کارشوم به این صورت نیست که هر خوراکی بدیم میره دنبالش.
پس چرآ قطب نما اینکارو انجام نمیده؟

جمعه 30 خرداد1393 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا طرح قشنگ و جالبی هست که ميشه از نرم افزار موبايل براى ايجاد فرکانس استفاده کرد و يا خوده ردياب ولى بايد امتحان بشه و بردياجان بايد توضيح بدهند که طرح آزمايشى رو چطورى ساختن و چطوری باهاش کار کردن با آيا با استفاده از پراپ و اتصال اون به زمين فرکانس مربوطه برای واکنش وسيله مکانيکی ارسال و يا با دريافت اون فرکانس به حرکت درمياد ؟ خلاصه ماجرا اين طرح قابل اجراست و واقعا فکرجالبى هست اگه شفاف سازی بشه

جمعه 30 خرداد1393 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash99 نوشته است:
آقا طرح قشنگ و جالبی هست که ميشه از نرم افزار موبايل براى ايجاد فرکانس استفاده کرد و يا خوده ردياب ولى بايد امتحان بشه و بردياجان بايد توضيح بدهند که طرح آزمايشى رو چطورى ساختن و چطوری باهاش کار کردن با آيا با استفاده از پراپ و اتصال اون به زمين فرکانس مربوطه برای واکنش وسيله مکانيکی ارسال و يا با دريافت اون فرکانس به حرکت درمياد ؟ خلاصه ماجرا اين طرح قابل اجراست و واقعا فکرجالبى هست اگه شفاف سازی بشه

پرابها باید به فیش وصل بشوند تا سیگنال مستقیما به زمین بره و تلسکوپی قطع باشه...
بع از اینکه به قول دوستان هدف باردار شد مکمل باید در زمین فرو بره تا انعکاسات رو دریافت کنه...
برای نمونه اولیه بنده یک جفت پراب ساختم و با استفاده از ساب دادن به میله فلزی به طول 7 سانت بسیار نازکش کردم و یک حفره کوچک هم در وسطش ایجاد کردم(مثل سوزن لحاف دوزی)
یک میله برنجی به طول 30 سانت رو که سرش رو تیز کرده بودم و داخل حفره قطعه هفت سانتی کردم و میله 30 سانتی رو در خاک فرو کردم و در جایی که طلا را در خاک دفن کرده بودم امتحان کردم(با سرعت خوبی لنگ لنگون به طرفش میرفت)خیلی سبک بود ولی روان نبود.باید چیزی مثل بلبرینگ بسیار کوچک براش فراهم بشه

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

جمعه 30 خرداد1393 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lrl نوشته است:
متوجه شدم امیر جان.
من میگم ردیابهای خوراکی مگر مدل کارشوم به این صورت نیست که هر خوراکی بدیم میره دنبالش.
پس چرآ قطب نما اینکارو انجام نمیده؟

عزیزم اصلا قطب نمارو بیخیال شو(فقط یک مثال برای درک بهتر بود)....باید سیگنال با فرکانس معین ایجاد بشه

جمعه 30 خرداد1393 - 5:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ال آر جان قاعدتا اگه به عقربه قطب نما دقت کرده باشی يه سرش رو با مشگى علامت زدن و جنس اين سياهى آهنرباي قوى هست که استفاده شده و از نوع منفی هست چطور توضيح بدم متوجه بشى دو قطب مثبت و منفی آهنربا همديگرو جزب ميکنن و اينجا شمال مغناطیسی مثبت کشش و قسمت سياه عقربه منفی کشش هست و چون کشش مغناطيسی شمال بزرگتراز منفی ناچيز قطب نماست به سمت شمال کشيده ميشه و فرضيه من اينه که اگه بشه فهميد هر فلزى چه نوع کشش (مثبت يا منفى )داره ميشه با دادن جريان باعث کشش اين عقربه به طرف جنس شد البته توضيحش برام سخته حالا نميدونم تونستم برسونم منظورم رو يا قاطی کردم

جمعه 30 خرداد1393 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حالا اگر کمی به این موضوع که چرا فرکانسهای بسیار خوبی که داریم در سطح از چند 100 متری هدف رو میزنند ولی در عمق یک متری حتی از فاصله چند متری هم هدف رو ردیابی نمیکنند به منطق این قضیه پی می بریم.
بنظر من خطای ردیابی فقط یک دلیل داره اون هم شکست امواج هنگام تغییر فضا از هوا به خاک و از خاک به هوا(2 بار منحرف میشه)

جمعه 30 خرداد1393 - 5:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان ديگرهم اگه نظرى در رابطه با اين طرح دارن ارائه بدهند تا سريعتر به نتيجه برسيم

جمعه 30 خرداد1393 - 5:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 225 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure