انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 9:13am

پاسخ به موضوع  [ 225 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 23  بعدی
 مژده - مکمل ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

karajniaz نوشته است:
بردیا جان از اون چند روز که فرمودی بنده هر روز دارم سر میزنم
10 روز گذشت برادر :((
امیدوارم زودتر موفق بشی و چشممون به جمال طرحت روشن بشه

سلام دوست خوبم
چند روزی نبودم
از این بایت شرمنده ام...هنوز حاضر نشده
اجازه بدید این هفته حتما تکمیلش میکنم
@};-

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

دوشنبه 26 خرداد1393 - 11:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

برديا جان انشاالله که طرحت مشگل گشاى بيشتر مشگلات باشه

دوشنبه 26 خرداد1393 - 12:51pm
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
بردیا جان امیدوارم موفق باشی دوست عزیز و ایشالا دست پر و خوش خبر پست بعدیت رو بزاری :ymhug:
فکر نمیکنی اگه طرحت رو بصورت تئوری میزاشتی خیلی زودتر از اینها با تلاش همگانی تست میشد و نتیجه میداد؟
یه ماه گذشت بابا انتظار سخته برای کسانی که چشم انتظار طرح شما هستند
L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 26 خرداد1393 - 3:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

bardia جان ضمن عرض سلام و خسته نباشید،امیدوارم که با این ذهن خلاقی که داری بتونی یک کار مهم در این عرصه رو انجام بدی
برات بهترینها رو آرزو میکنم.
ضمنا دوستان و اساتید محترم،، به نظر من بد نیست که در صورت امکان مطالبی هم در مورد فروش اجناس کشف شده احتمالی توسط کاربران گفته بشه تا دوستانی که احیانآ با هزار زحمت موفق به یافتن جنس میشن،اثیر کلاهبرداران و حتی مسائل دیگه نشن.
البته نمیدونم این امکان هست یا نه؟

سه شنبه 27 خرداد1393 - 6:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
salamon545 نوشته است:
bardia جان ضمن عرض سلام و خسته نباشید،امیدوارم که با این ذهن خلاقی که داری بتونی یک کار مهم در این عرصه رو انجام بدی
برات بهترینها رو آرزو میکنم.
ضمنا دوستان و اساتید محترم،، به نظر من بد نیست که در صورت امکان مطالبی هم در مورد فروش اجناس کشف شده احتمالی توسط کاربران گفته بشه تا دوستانی که احیانآ با هزار زحمت موفق به یافتن جنس میشن،اثیر کلاهبرداران و حتی مسائل دیگه نشن.
البته نمیدونم این امکان هست یا نه؟

با تشکرازsalamon545
به نظر من ریسک خیلی بالایی داره تو دنیای مجازی.{حداقل تو این مورد}
داشتن جنس و همکاری با دوست وآشنا خیلی بهتر از نشناختن افراد نا شناس هستش.دوست گلم تو پیدا کن.ببین خریدار خودش بو میکشه :D :
موفق باشید.

چهارشنبه 28 خرداد1393 - 2:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان
و با عرض معذرت بابت تاخیر
متاسفانه اینقدر مشغله دارم که نتونستم تکمیلش کنم
ولی کلیات رو توضیح میدم تا دوستان خودشون تعمیمش بدن و بسازنش
کلیات این طرح بر این اصل بنا شده که امواج چه از نوع الکترو مغناطیسی و چه صوتی موقعی که از یک محیط انتشار به محیط دیگه ای وارد میشوند دچار شکست میشوند که در مورد ردیابهایی از قبیل 35 هم این اتفاق رخ میده
موقعی که هدفی روی سطح قرار میگیره و ما فرکانس هدف رو به ردیاب میدیم خیلی راحت ردیاب اون هدف رو پیدا میکنه.حالا موقعی که همین هدف دفن میشه کار به مشکل میخوره که دلیل این مسئله هم فقط و فقط شکست امواج منتشره و بازتاب شده هستش.
خیلی از دوستان اشتباها دنبال این هستند که فرکانس دفینه رو پیدا کنند که اینکار صرفنظر از سخت بودن کاری بیهوده هستش که بنظر من معتبر نیستش.
برای خلاصی از این مسئله 2 تا راه حل وجود داره:
1_اندازه گیری ضریب نفوذ امواج در خاک منطقه که این راه خیلی سخت و پر هزینه هستش و در بعضی مواقع هم غیر ممکن.
2-ارسال مستقیم امواج به داخل خاک (بوسیله پراپ) و دریافت همان امواج از خاک.یعنی اینجا باید چیزی مثل پراب هم برای دریافت داشته باشیم.به اینصورت که تعداد 4 عدد و یا حتی 2عدد از این مکمل بجای آنتنهای برنجی استفاده بشه.

جمعه 30 خرداد1393 - 11:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حالا ایده ای که به ذهن من رسید رو توضیح میدم:
2 عدد لوله از جنس مس که ته آن حالت مخروطی داشته یاشه و از وسط این مخروط یک میله برنجی بیرون آمده یعنی این قطعه دارای هسته ای از جنس برنج هستش.که این قسمت داخل خاک رفته.حال در بالای این قطعه باید چیزی شبیه به صفحه قطب نما باشه که مکانیزم کاریش دقیقا مثل آنتنهای برنجی هستش فقط در مقیاس بسیار کوچک و دقیق و متعادل.بطوریکه این نمایشگر باید از یک بلبرینگ بسیار ظریف و عقربه برنجی با چگالی یکسان در کل سطحش که به هسته برنجی وصل باشه تا کار دسته های کنونی رو انجام بده.
حال برای ردیابی پرابهای امواج خروجی رو به زمین وصل کرده و ردیاب رو روشن میکنیم و بعد پرابها(مکمل) دریافت را در زمین فرو میکنیم تا نمایشگر(عقربه) حرکت کند.هرچقدر تعداد مکملها بیشتر باشد قطعا دقت نقطه زنی بالاتر میره.
این قطعه دارای چند حسن هستش:
1-عدم دخالت نیروهای خارجی مثل ذهن در ردیابی
2-جلوگیری از شکست امواج منتشره و بازتابی که باعث خطا در ردیابی میشود.
3-عدم نیاز به محاسبات دقیق مربوط به امواج
این مکمل قابلیت پیدا کردن اهداف در 2 بعد هستش و برای بعد سوم (عمق باید همین صفحه نمایشگر بصورت عمود بر زمین نصب یشه)که البته این قسمت نیاز به ساخت قطعه ای با خاصیت فنرسانی داره تا بتونه با نیروی جاذبه زمین تا حد زیادی مقابله کنه.
ناگفته نماند که تا موقعی که این نمایشگر عمودی ساخته نشه میتونیم با همان نمایشگر افقی بصورت سنتی(گرفتن فاصله از هدف) عمق گیری کرد که یکم زحمت رو بیشتر میکنه.ولی دقت بسیار بالایی داره.
@};-

جمعه 30 خرداد1393 - 11:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بردیای عزیز ممون از طرحت
میشه به شکل از طرحت بکشی تا بهتر متوجه بشیم

جمعه 30 خرداد1393 - 11:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
bardia نوشته است:
حالا ایده ای که به ذهن من رسید رو توضیح میدم:
2 عدد لوله از جنس مس که ته آن حالت مخروطی داشته یاشه و از وسط این مخروط یک میله برنجی بیرون آمده یعنی این قطعه دارای هسته ای از جنس برنج هستش.که این قسمت داخل خاک رفته.حال در بالای این قطعه باید چیزی شبیه به صفحه قطب نما باشه که مکانیزم کاریش دقیقا مثل آنتنهای برنجی هستش فقط در مقیاس بسیار کوچک و دقیق و متعادل.بطوریکه این نمایشگر باید از یک بلبرینگ بسیار ظریف و عقربه برنجی با چگالی یکسان در کل سطحش که به هسته برنجی وصل باشه تا کار دسته های کنونی رو انجام بده.
حال برای ردیابی پرابهای امواج خروجی رو به زمین وصل کرده و ردیاب رو روشن میکنیم و بعد پرابها(مکمل) دریافت را در زمین فرو میکنیم تا نمایشگر(عقربه) حرکت کند.هرچقدر تعداد مکملها بیشتر باشد قطعا دقت نقطه زنی بالاتر میره.
این قطعه دارای چند حسن هستش:
1-عدم دخالت نیروهای خارجی مثل ذهن در ردیابی
2-جلوگیری از شکست امواج منتشره و بازتابی که باعث خطا در ردیابی میشود.
3-عدم نیاز به محاسبات دقیق مربوط به امواج
این مکمل قابلیت پیدا کردن اهداف در 2 بعد هستش و برای بعد سوم (عمق باید همین صفحه نمایشگر بصورت عمود بر زمین نصب یشه)که البته این قسمت نیاز به ساخت قطعه ای با خاصیت فنرسانی داره تا بتونه با نیروی جاذبه زمین تا حد زیادی مقابله کنه.
ناگفته نماند که تا موقعی که این نمایشگر عمودی ساخته نشه میتونیم با همان نمایشگر افقی بصورت سنتی(گرفتن فاصله از هدف) عمق گیری کرد که یکم زحمت رو بیشتر میکنه.ولی دقت بسیار بالایی داره.
@};-

بردیا جان اینو رو تصویر توضیح بده بچه ها هم پیشنهاد برای بهتر شدن طرح دارن مطرح کنن که انشاءالله به یک نتیجه مطلوب برسیم

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

جمعه 30 خرداد1393 - 12:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bardia جان . ممنون ایده ی خوبی هست .
اگر درست متوجه شده باشم ماباید چند تا مینی آنتن بشکل زیر بسازیم و دور نقطه هدف در زمین فرو کنیم و به عملکرد و جهت آنتنها دقت کنیم. درست میگم ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 30 خرداد1393 - 12:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 225 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure