انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 1:58pm

پاسخ به موضوع  [ 24 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3
 طریقه کار با مکمل شرکت دیپ فایندر MES-X1 
نویسنده پیغام

با سلام.
دوست عزیز اقای با اراده از اینکه لطف کردین ممنونم.
دوست عزیز من یه جا رو با ردیاب گرفتم که طبقه شواهد باید بار باشه.اونجا چند درخت کهنسال وجود داره که در یه ردیف و به فاصله تقریبا 10 متر شاید یه کم بیشتر قرار داره که ردیاب دور یه درخت گرفت و از چهار جهت امتحان کردم و از حذف کننده هم استفاده کردم بازم به نزدیک درخت که میرسیدم قیچی داشتم ولی متاسغانه اونجا رو هفاری کردیم ولی چیزی نبود.ولی الان بازم ردیاب قیچی میکنه ولی نه جای قبلی در امتداد همون قیچی ولی مسیر برگشت به شمال و نزدیک درخت دیگه ولی باز از حذف کننده استفاده کردم بازم قیچی داشتم ولی موضوع بالایی رو که عنوان کردین فکر کنم بعد از قرار دادن حذف کننده یکجا قیچی داشتم حالا موندم تو این کار.اینطور بگم که این چند درخت در یه راستا قرار دارن که تقریبا یه خط درست میکنن که خط شمال به جنوب تشکیل میشه و خطای که من کردم و منجر به حفاری شد و جایی که الان ردیاب باز میگیره در همون راستا و برگشت به طرف شماله و نزدیک و قبل از یه درخت دیگشه.(نکته مهم اینکه در حفاری اولی تقریبا 1 متر خاک دست ریز و زیر 1متر 1متر سنگ چین که بین سنگ چینها خاک و کوزه شکسته و کمی زغال مخلوط بود و عرض این سنگ چین تقریبا باید 3 تا 3.5 میشد که زیر درخت رو پوشش داده بود و احتمالا این سنگ چین تا این درختی که باز قیچی داریم ادامه داره.با این وضعیت طریقه صحیح کار کردن در این مکان به چه صورته اگه راهنمایی بکنید ممنون میشم.ردیابم تریز فایندر 2 هست و مکملی که عنوان شده.

دوشنبه 5 مرداد1393 - 12:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: سرزمین آریایی
آقا سیروس توضیحات شما نشون میده که یه چیزایی رو تو ردیابی رعایت نمیکنی و نیاز به تمرین بیشتر داری.امیدوارم هر چه زودتر موفق بشی.یکی اینکه شما دقیقا حذف کننده رو روی هاله دوم شمال قرار بدی، در غیر این صورت جواب نمیگیری.دوم اینکه یه مقدار بایدبه ذهنیتت مسلط تر بشی و نقطه واقعی رو سرچ کنی، حذف کننده قطعا ذهن اپراتور رو حذف نمیکنه و اپراتور اول باید به ذهنش غلبه کنه.ضمنا مگه درختا چقد سن دارن که میتونن نشونه باشن،اغلب درختای ایران 300 تا 350 سال سن دارن و نشانه خوبی نیستن، به نظر شما درخت 300 ساله با بار مثلا1500 ساله مطابقت داره.مساله آخر اینکه توی ردیاب Rd-Pro بعد از چهار تست، تازه سراغ حذف کننده میریم ،بنابراین تفاوت خیلی زیادی بین آردی و ترژر هست که ممکنه اگه شما هیچ خطایی هم نداشته باشید، خود دستگاه خطا کرده باشه،هر چند خیلی بعیده.به امید موفقیت روز افزون شما در ردیاب زنی.

دیر و زود داره ، سوخت و سوز نداره.

چهارشنبه 8 مرداد1393 - 3:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز آقا معراج برقراری ارتباط یونی یا همون خروج یونها در جهت شمال نقطه ای نیست و به صورت یک بازه ست.به این صورت که حرکت یونها از طرف بار زیر زمین نقطه ای ،ولی به طرف بالا پراکنده شده و در سطح زمین به صورت یک خط،نه نقطه خارج میشه.انگار مثلثی که راسش روی بار و قاعدش روی زمین باشه .پس قاعده مثلث طولی داره که این طول در جهت شماله و نقطه دوم که نقطه بیرونی این طول باشه شمالی تره و ملاک عمله.بنابراین وقتی از جنوب به طرف نقطه حرکت میکنیم و مرکز نقطه رو پیدا میکنیم، به حرکت خود ادامه داده و در جهت شمال دو نقطه هاله شمالی رو پیدا میکنیم ،ملاک عمل همونطور که عرض کردم، نقطه ی دومه.موفق باشید. :-J

چهارشنبه 8 مرداد1393 - 8:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا معراج، اینکه سیستمهای فرکانسی نباید زوایای فرعی رو بگیرن، حق با شماست، من نمیدونم که سیستم های دیپ فایندر از چه اصولی تبعیت میکنن ،ولی میدونم که بعد از آخرین مرحله که مرحله حذف ذرات باشه، دیگه آنتن رو هاله ها قیچی نمیشه و فقط رو مرکز اصل بار قیچی میشه.مهندس حمید شاید در این رابطه بهتر بتونه جواب بده چرا که با دنیای الکترونیک کاملا اشناست.پیروز باشید. :-J

پنج شنبه 9 مرداد1393 - 10:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 24 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure