انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 4:39am

پاسخ به موضوع  [ 87 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی
 شرح حالی در مورد ردیاب 35 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
استاد تهرانی عزیز اتفاقا خیلی متین و منطقی موضوع رو مطرح کردی.
بنده هم با فرمایشات شما موافقم و همیشه نظرم اینه که هر دستگاهی حداکثر میتونه 50 % کار رو حل کنه و بیشتر موارد بستگی به اپراتور و محیط و سایر عوامل داره.
موفق باشی
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 17 اردیبهشت1393 - 10:31am

با سلام
دوستان من بیشتر بحثهاراجع به ردیاب 35 رو خوندم.خیلیا راضی بودن و عده ی کمی هم فقط بخاطر اینکه به بار نرسیدن در دوراهی بودن.بین این افراد راضی از ردیاب فلزجو کسانی راضی هستند که واقعا معلومه ادمهای درستکار و راستگویی هستند که دیگه نام نمیبرم و میشناسینشون.فقط من اومدم این نظر رو بدم و یک ابراز وجودی کنم.
شاید این قصه استاد و پسرک کوزه گر رو رو شنیده باشید که یه پسرکی میره پیش یه کوزه گر تا کوزه گری یاد بگیره و بعد یک مدت استاد کوزه گرش میگه میخام ببینم چیزی یاد گرفتی یا نه.پس وقتی رفتی خونه یک کوزه درست کن و بیار ببینم چی بلد شدی تو این مدت.این پسره هم میره و فردا میاد و کوزه رو نشون میده اما استادش میزنه کوزه رو میشکنه.بعد میگه نه این درست نیست بعد باز فردا پسره کوزه ای دیگه میاره نشون میده بازم استاد اون کوزه رو میشکنه و میگه نه درست نیست.بعد چند روز که اینجوری ادامه پیدا میکنه .پسره کوزه ای میاره و استاد که کوزه رو میشکنه پسره اشک تو چشماش جمع میشه اونوقت استادش میگه اره این درسته! معلوم شد که این کوزه رو خودت ساختی و خودت زحمت کشیدی و سختی کشیدی برای ساختنش که براش اینچنین ناراحتی پس دیگه استاد شدی !
.به هر حال قصدم این بود بگم که تو بیشتر تایپیکهایی که بعضیا حمله میکنن به ردیاب فلزجو مهندس حمید با علم خودش جواب میده اما کمی که حرف بیخودی و تقریبا مغرضانه پیش میاد ایشون ناراحت میشه و این رو میخام بگم که این ناراحتی اقا حمید بعضی وقتا این مطلب رو میرسونه که اقا حمید واقعا برای این دستگاه از جون و دل مایه گذاشته و خیلی خیلی برای کارش ارزش قایل هستش که خیلی برام جالب و عزیز هستش..
در اخر تشکر میکنم بخاطر زحماتی که بخاطر انجمن و ردیاب 35 انجمن کشیده شده و امیدوارم همیشه در راه پیشرفت قدم بردارید.

جمعه 18 اردیبهشت1393 - 1:33am
مدیر کل
مدیر کل

sasy110 عزیز خیلی ممنون از حسن نظر شما.
در خصوص مسیر طراحی و ساخت ردیاب 35 درست فرمودین واقعا وقت و انرژی زیادی صرف شد. بنده به نوبه خودم این کار رو با عشق و با هدف طراحی یک ردیاب کارا بر اساس تمام اطلاعات موجود انجام دادم. یادم هست وقتی این سیستم تخمین وزن فلز رو تونستم بر اساس تستهای زیاد با صد ها هدف مختلف و کمک گرفتن از ترازو و پیدا کردن یک فرمول ریاضی نه چندان ساده طراحی کنم اصلا شب خوابم نبرد! :D
بهرحال فکر میکنم بنده اون کاری که در توانم بود انجام دادم. امیدوارم که راضی کننده بوده باشه. بهرحال بقول دوستان کار با ردیاب کلا دردسر های خودشو داره! ردیاب 35 هم از نظر من دیگه نکته خاصی برای بهبود نداشته. تنها مساله مهم از نظر من که بارها عرض کردم قسمت آنتنهاست. من احساس میکنم آنتنها حتما باید به نوعی تغییر بکنن. در واقع ما یک سیستم ردیاب جدید ساختیم ولی از آنتنهای استاندارد که در گذشته برای ردیابی کاربرد داشته استفاده کردیم. در صورتیکه میشه آنتنهای بسیار بهتری ساخت و نتیجه میتونه در حد شگفت انگیزی بهتر باشه!

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 7:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام. خیلی وقته که انجمن نمیام. اونم به خاطر شرایط جوی شهرمونه که نمیتونستیم بریم واسه تست. بیشترین مشکل ردیابی اینه که اگه تو محل مورد نظر چیزی نباشه احتمالا ردیاب چه 22 چه 35 چه ردیابهای دیگه یه جا قیچی خواهند کرد. وگرنه جایی که جنس باشه از نظر من روی جنس میزنه. من خودم ردیاب35 رو ندارم و با 22 کار میکنم. قبلا هم تو تاپیک 22 توضیح دادم بعد از اینکه محلی توسط ردیاب گرفتم اونجا رو با ردیاب موبایلی تست میکنم. یعنی موبایلو رو موج مربعی تنظیم میکنم و اگه محل رو زد یه موج سینوسی سوار موج مربعی میکنم. تا حا لا چهار جا رو که 22 با فرکانس 612 قیچی کرده با این روش رد دادم. لازم به توضیحه که با موج ترکیبی طلا رو تست کردم که قیچی میکنه. حالا یه خواهشی از اقا حمید دارم که این روشو تست کنن.مداری در ست کنن که هردو موج رو بتونه همزمان درست کنه و کلیدی واسه ترکیب دو موج تعبیه بشه و توسط اساتید تست بشه. با تشکر

یکشنبه 28 اردیبهشت1393 - 9:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. دوستان نظری ندارن ؟ اقا حمید لطفا نظر بدید. ممنون

چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 - 2:16pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون سعید جان. خیر بنده فعلا نظری ندارم! چون این مسائل فنی به این سادگی نیست و شانسی هم نیست و باید یک بیس فنی و علمی پشت قضیه وجود داشته باشه تا مطمئن باشیم چیزی بهتر میشه.
شما اگر تجربیات بیشتر و دقیق تری در این زمینه بدست آوردین خوشحال میشیم در اختیار ما بذارین.

چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 - 2:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من یه جا خوندم که اگه موج سینوسی رو با موج مربعی ترکیب کنیم میتونیم حدف کننده درست کنیم. من هر جا تست کردم تا حالا درست جواب داده. حالا چون شما تو این زمینه مهارت دارید میتونید تو مدت کوتاه یه مدار بسازید که هردو موج رو بسازه و با هم ترکیب کنه و بدید به یکی از اساتید تست کنه.

چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 - 4:49pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان تست کردنش زیاد هم مشکل نیست! ولی باید دید منظور شما از حذف کننده چیه؟! اگر منظورتون سیستم حذف بر اساس وزن هدف باشه که این در ردیاب 35 وجود داره و اصلا قابل ترکیب با موج دیگری نیست! ولی ردیاب 22 که این سیستم رو نداشت شما میتونی این کار رو باهاش انجام بدی. البته در ردیاب 35 هم با وزن صفر میشه این کار رو کرد ولی دیگه سیستم ارزشمند حذف کننده خودش کلا غیر فعال میشه و حساب و کتاب دقیقی هم برای درجه حذف کنندگی وجود نخواهد داشت.

چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 - 5:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منظور من از حدف کننده حدف تمامی جاهاییکه ردیاب 22به عنوان طلا میگیره ولی خطاست. تا حال چهار پنج جا که ردیاب 22 به عنوان طلا قیچی میکرد وقتی موج سینوسی با مربعی رو ترکیب کردم دیگه اونجا رو نگرفت. یعنی فقط به طلا واکنش نشون میده. بافرکانس 612 رو نقطه خطا هم رو موج سینوسی و هم مربعی قیچی میکرد ولی وقتی دو تا موج رو ترکیب کردم دیگه اونجا هیچ واکنشی نداشت

چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 - 9:05pm
مدیر کل
مدیر کل

خب این که حذف کننده نیست و نوعی حذف خطاست! با این روش شما هم هیچ معلوم نیست اگر جایی هدف واقعی باشه حتما سنس بشه! ضمن اینکه خیلی از این تغییراتی که بعضیها انجام میدن و فکر میکنن درست جواب میده در واقع حاصل ذهنیت خودشون هست و برای همینه که دیگری همون جواب رو نمیگیره! :D
بهرحال این روش حذف خطا بصورت جدا گانه ممکنه قابل استفاده باشه. اما روی ردیاب 35 با سیستم کنترل وزن تداخل میکنه و به این راحتی جواب نمیده. چون اصولا وقتی شما موج دیگری با همون فرکانس ارسال میکنی ؛ هدف توسط خود اون فرکانس هم ردیابی میشه! موج سینوسی معمولی هم موجی نیست که به این سادگی بشه براش حذف کننده بر اساس وزن طراحی کرد. اگر هم بشه دقتش صدها برابر پایین تر میاد!

چهارشنبه 31 اردیبهشت1393 - 9:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 87 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure