انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 5:13pm

پاسخ به موضوع  [ 87 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 9  بعدی
 شرح حالی در مورد ردیاب 35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

متفاوت بودن فرکانس فک نکنم جواب بده کانی جان :چون این چندوقته باانواع واقسام طیفه فرکانس هایه پایین به بالاخیلیهازدندولی جوابی نداده....نمیدونم والله :(

شنبه 30 فروردین1393 - 11:08pm
مدیر سایت
مدیر سایت

hamed_cruiser نوشته است:

سلام جاوید جان.
1-میدان مغناطیس!!!
2-شما فرمودید:فلز چسبیده به خاک یون اطراف خودش تشکیل میده .اما در صحبت قبلی فرمودید:.فلزی که در خاک و چسبیده به خاک قرار می گیره به خاطر عاملهای ناشناخته در خاک یک هاله دور خودش و خاک اطراف اون ایجاد میکنه که هاله تمام اشیا زیر زمین خاصیت یکسانی دارند
که این دوتا صحبت با هم تفاوت داند و در تضاد هستند.
3- اثر میدان مغناطیس که شما فرمودید ارتباطی با دفن شدن و نشدن نداره و رابطه اون برابر است با: عدد g ضرب در جرم جسم اول ضربدر جرم جسم دوم تقسیم بر مجذور فاصله شعالی آنها
4-در تمامی خاک ها و آب ها اثرات جیوه دیده میشود. در این زمین میتونید توی گوگل سرچ کنید.
5-شما فرمودید: زمین هم یک آهن ربای بزرگه هر چیزی که رسانا باشه وقتی توی زمین دفن میشه تحت تاثیر میدان مقناطیسی بزرگ زمین قرار میگیره و این میدان مقناطیسی که به جسم رسانا واردشده باعث تاثیر اون جسم بر محیط اطراف میشه
این صحبت را کامل میکنم.تمامی اجسام و اشیا از نظر علم فیزیک و متافیزیک رسانا هستند و درصد رساناییشون با هم متفاوته
6-شما در جای دیگه اشاره کردید: با جابجایی خاک میدان مغناطیسی رو به هم زدی و حالا دستگاه شما داره جایی روکه زرات میدان مغناطیسی قوی تری ایجاد کرده میگیره
چه جالب.میدان مغناطیسی با جابجایی خاک به هم میخوره.جاوید جان این مطالب را کپی کردید این هم لینکش: http://www.x.az.gs/archive/index.php?thread-3239.html
جهت اطلاع عرض کنم میدان مغناطیسی یک میدان هست و نه جسم که بشه ذرات اون را با حرکت های فیزیکی به هم زد. یا عامل به وجود آمدن میدان را باید به هم زد یا با ایجاد یک میدان دیگه تعادلش را بر هم زد
7- در مورد اون جنس برنج هم اگر توضیحات خواستید براتون میگم. اما برای این مورد لطفا دو سه نمونه عینی دیگه هم که خودتون دیدید بفرمایید

درود
دوست عزیز با اجازه جاوید جان من پاسخ این موارد رو میدم
1- میدان مغناطیس؟ نه میدان مغناطیسی
2-یون یعنی اتمهایی که یا الکترون از دست داده اند و یا گرفته اند که مورد اول یون مثبت و مورد دوم یون منفی هست و یونهای همنام همدیگرو دفع میکنند و یونهای غیر همنام همدیگر رو جذب میکنند و پس در هر صورت بین آنها نیرویی وجود دارد
حالا اگر اجتماعی از یونهای مثبت و منفی کنار هم باشند میتونند تشکیل یک ماده ی رسانا بدهند که این ماده تحت تاثیر یک میدان مغناطیسی حتی میتونه دارای جریان بشه و حتی خودش هم میدان مغناطیسی ایجاد کنه
حالا به فرض که میدان مغناطیسی ایجاد شده صرف نظر از اندازه و بزرگی میدان آیا بنظرتون میدان مغناطیسی اجسام مختلف نوعش با هم فرق میکنه؟ خیر و منظور جاوید عزیز هم همین بود که هاله مغناطیسی ایجاد شده در تمام موارد از یک جنسه همین!
3-خیر این فرمول شما کاملا اشتباهه و هیچ ارتباطی به میدان مغناطیسی نداره
این فرمول مربوط به نیروی ناشی از جرم اجسام بر همدیگره و پایه و اساس نیروی جازبه است و به مغناطیس هم هیچ ارتباطی نداره و هر دو ذره ای که جرم داشته باشن این نیرو بینشون برقراره
4-این موضوع هم کاملا غیر مستند هست و اتفاقا جیوه خودش از عناصر کمیابه و من توصیه میکنم شما بیشتر تحقیق کنید
5-رسانی چی هستن؟ رسانای گرما و یا الکتریسیته؟ یعنی موادی که مقاومت بینهایت دارن هم رسانای الکتریسیته هستن؟ خیر بسیاری از مواد نارسانای مطلق هستن (رسانایی جاری شدن جریان الکترونها در مواد و اجسامه )
6-خب مگر کپی کردن مشکلی داره؟ مگه تمام اطلاعات شما حاصل کشفیات و اختراعات خود شما هستن؟ چه اشکال داره آدم تحقیق و مطالعه کنه؟
خب من تناقضی در صحبتهای ایشون ندیدم ایشون هم فرمودن که خاک رو جابجا کردن یعنی امکان نداره عامل ایجاد میدان رو هم جابجا کرده باشن؟
7- درمورد برنج هم اگه میخواید اینجوری توضیح بدید ممنون میشم توضیح ندید. یه غلط املایی دلیل بر کمبود اطلاعات نیست
موفق باشید

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 30 فروردین1393 - 1:25am

از کلمه فوق حرفه ای معلومه که باید خیلی حرفه ای باشید که بتونید با این ردیاب کار کنید در غیر صورت همش ذرات میگیرید :D منظور اینه!

یکشنبه 31 فروردین1393 - 4:28am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
راستش از دوستان مي خوام سريع پيش داوري نكنن.با تلاش هاي كه شده و پيگيري هاي جناب كاني عزيز فكر كنم مشكل مشخص شده و جواب همه سوال ها رو پيدا كرديم.چرا ردياب با فركانس هاي ازاد براي افراد مختلف فرق مي كرد و چرا بايد تو حفاري ها بايد خطا ميزديم همشون فقط يك جواب داره.فركانس هاي كه زديم در نوع خودشون بي نظير بودن و مشكل از ما و اوپراتوري دوستان نبايد باشه.از جناب كاني درخواست دارم در صورت ثابت شدن اين موضوع بيان و اون رو بصورت علني اعلام كنن تا براي برطرف كردن مشكل اقدام كنيم.ردياب حريف يون و مغناطيس فلزات و حتي تفكيك هم ميشه و متاسفانه اگه درست باشه مشكل از يه جاي ديگه هستش.با تشكر

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 4:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه دوستان
راستش از دوستان مي خوام سريع پيش داوري نكنن.با تلاش هاي كه شده و پيگيري هاي جناب كاني عزيز فكر كنم مشكل مشخص شده و جواب همه سوال ها رو پيدا كرديم.چرا ردياب با فركانس هاي ازاد براي افراد مختلف فرق مي كرد و چرا بايد تو حفاري ها بايد خطا ميزديم همشون فقط يك جواب داره.فركانس هاي كه زديم در نوع خودشون بي نظير بودن و مشكل از ما و اوپراتوري دوستان نبايد باشه.از جناب كاني درخواست دارم در صورت ثابت شدن اين موضوع بيان و اون رو بصورت علني اعلام كنن تا براي برطرف كردن مشكل اقدام كنيم.ردياب حريف يون و مغناطيس فلزات و حتي تفكيك هم ميشه و متاسفانه اگه درست باشه مشكل از يه جاي ديگه هستش.با تشكر

مشتاقانه در انتظار خبرای خوشیم :ymhug:

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 6:49pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه دوستان

سلام
حمزه جان من که گفتم اینو هم بارها تو انجمن تشریح کرده ام که هر کسی باید واسه خودش با ردیاب خودش فرکانسگیری کنه.
متاسفانه کسی اهمیت نداد.
نمیدونم مبحثی که متوجه شدم چقد درسته ولی این بحث رو دوستان دیگه هم مطرح کردند و مهندس حمید هم جواب داده اند.
من با مولتی متر خروجی فرکانسهارو گرفتم که کمی با تغییر بیرون میاد و به اصطلاح نوسان داره. البته مولتی متر باید خیلی دقیق باشه و با وزن صفر و قدرت 10 اندازه گیری بشه. با دخالت ولوم وزن چون موج ترکیب میشه مولتی متر نمیتونه اندازه گیری کنه.
آقای اکسپلورر هم به این موضوع اشاره داشتن که مهندس حمید هم جواب ایشونو دادند.
من چون از خروجی ردیاب همه خبر ندارم نمیتونم بطور قطع بگم مشکل از اینه.

من یه مثال بزنم. فرکانس 119.5 که خود شما زحمتشو کشیدید برای مس هستش برای منم عالی جواب میده ولی آقای کمال باهاش سنس نداشته و رو 119.6 گفتن که جواب عالی گرفتن.
به نظر من آقای علی زحمتکش که متحمل این همه حفاری شدن به خاطر همین مسئله بوده. اگه ایشون بتونن با مولتی متر خروجی دقیق یه فرکانسو به بنده بدن مقدار دقیقشو بهشون میگم و برن تست کنن که تفاوت تا چه حده. من امیدوار هستم با این کار این مشکل تا حدودی حل بشه.

@};-

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 7:26pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

دوستانی هم که زود نا امید شده ان میخوام بهشون بگم با کمی زحمت میشه بهترین نتیجه رو بگیرید.فقط کمی صبر و طاقت ومیخواد که این چند فرکانسی که تو تایپک قفل شده گذاشته شده رو دوباره چک کنن به این روش. به نظر من حیفه بزارید کنار. @};-

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 8:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چشم من درخدمتم سعی میکنم بامولتی مترم خروجی بگیرم...ولی به نظرم خیلی ازبچه هانقطه زن ووسیله دارن مثه هوشی وکرمی هرکی که داره ...که خیلی راحت میتونندرویه یه هدف تمومه عکس العملایه ردیابوچک بکنندونقطه وردشوببینن عکس العملش چیه وچطوریه ولی کمک نمیکنندنمیدونم چرا......

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 8:48pm
استاد
استاد

درود بر شما
کانی جان خیلی وقته که ما داد میزنم هر کس فرکانس مطابق با مگنت بدن خودش پیدا کنه جناب کوهیار سه تا فرکانس داد که هیچکدومش به من جواب نداد حال اونکه به دوستان جواب میداد.این موضوع که دیگه تمام شد و نتیجه قطعی اون شد که هر کسی مطابق با بدن خودش فرکانس گیری کنه.اصل مطلب عبور از هاله یونی دور اشیا هست که فرکانس اونها را میگیره و تفاوتی بین جنسهای واقعی فرکانس نمیتونه بزاره.درد اینجا هست.یکی از بچه ها گویا مداری طراحی کرده که فرکانس میتونه از این هاله رد بشه این مدار در حال تست هست در صورت جواب مثبت اگه جور شد و اجازه داد ما هم یه تست از این مدار می گیریم و یه ردیاب دیگه هم هست که در عمل این کار را انجام داده منتظر نتایج قطعی اون هستم فقط این را می دونم که موج این ردیاب باموج جی پی 4500 شباهت دارد البته با اسلیسکوپ اندازه گیره شده و موج ها در ابتدا دامنه اونها بالا میرود و چند هرتز همینجوری ادامه پیدا میکندو بعد دامنه نصف میگردد و چند هرتز باز همین کار تکرار می شود. در کل امیدی هست ولی در اخر فقط نتایج مشخص کننده خواهند بود که ایا این امکان عبور فرکانس از هاله وحود دارد یا نه

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 9:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منم با این ردیاب اقای جاوید جنس دراوردم .مفرق بوده.ولی به همه چی تقریبا حساسه.
ولی اگه همون شکل موج رو بهش فرکانسهاس مختلف بدید شاید بشه نتیجه گرفت.
شکل موج شبیه شکل موج AM در رادیو می باشد.

دوشنبه 1 اردیبهشت1393 - 9:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 87 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure