انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 6:07pm

پاسخ به موضوع  [ 87 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9  بعدی
 شرح حالی در مورد ردیاب 35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

hamed_cruiser نوشته است:
خب جاوید جان.این مطلب را در جهت اون هاله ای که میگفتید نمیدونید چی هست و کشفش کرده بودید میگذارم.توضیحات تقریبا علمی گذاشتم و اگر کسی کاملا علمی را بخواد بگه تا فرمول نویسی کنم.فقط این را بگم که فلز طلا در لایه 6 انرژی خودش یک الکترون داره.که بقیه خواص ترکیب و تجزیه را در شیمی دبیرستان خوندیم و کسی خواست براش توضیح میدم. این هاله ای که شما فرموده بودید به دلیل وجود جیوه در خاک هست.جیوه تمایل فوق العاده بالایی به جهت ترکیب و تجزیه با فلزات داره .جای مباهاته که شما به این خوبی این را فرمودید و خیلی هم عالی. در ترکیب جیوه با فلزات که اسم اون ملغمه هست ایزوتوپ جیوه به وجود میاد و هاله اطلاف فلز دیده میشه.

ميكروارگانيسم ها در آب و خاك سبب تشكيل متيل جيوه مي شوند
جيوه بر اثر انحلال از كانسارها و آنومالي ها و باطله هاي معدني و كانه آرايي و فعاليت هاي آتش فشاني وارد خاك و آب مي شود.
جيوه غيرآلي از كانسارها، فعاليت هاي معدن كاري، سوزاندن ذغال سنگ و پس ماند كارخانجات حاصل مي شود.
خاک مخلوطی منفصل از کانیها و سنگ دانه ها و بقایای مواد آلی (گیاهی- جانورزی) است که فضاهای خالی آن توسط آب و هوا پر شده است و معمولا قسمت سطحی زمین را ی پوشاند. و معادل لاتین Soil می باشد.
فرض کنیم که یک تو.ده سنگی، مثلا گرانیت روی سطح زمین قرار گرفته است. این توده سنگی در اثر عوامل فیزیکی و شیمیایی مثل تاثیر دما، آب های جوی، باد و ... هوازده شده و به قسمت های کوچک و بزرگ خرد می شود و بعد از تاثیر دیگر فرآیندها و سپری شدن زمان زیاد، به خاک تبدیل می شود. نرخ تولید خاک به صورت طبیعی خیلی کم بوده و در حدود 1 سانتیمتر در هر 100 سال است
میل ترکیبی طلا با جیوه زیاد است و یکی از روشهای جداسازی طلا از سایر ترکیبات است.
ترکیب هر فلز با جیوه را ملغمه گویند. میل ترکیبی طلا با جیوه زیاد است و یکی از روشهای جداسازی طلا از سایر ترکیبات است. برای جداسازی طلا از جیوه تبخیر می شود و طلا باقی میماند.
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
به هر آلیاژی از جیوه، مَلغَمه یا آمالگام (به انگلیسی: Amalgam) گفته می‌شود.[۱]
به سخن دیگر ملغمه ترکیب جیوه-فلز است که ممکن است مایع یا جامد باشد. از ملغمه‌ها معمولاً در پر کردن دندان بهره می‌گیرند.
جستارهای وابسته

جیوه دارای دو ظرفیت ترکیبی مهم است، جیوه (I) و (II). البته جیوه‌های با ظرفیت بالاتر هم شناسایی شده‌است اما چندان مهم نیستند. برای نمونه فلوئورید جیوه (IV) ترکیبی است که در شرایط بسیار ویژه بدست می‌آید
رسوب‌های جیوه در سراسر زمین پیدا می‌شود، اما بیشتر به صورت شنگرف (سولفیدهای جیوه) این رنگدانهٔ قرمز شنگرفی بیشتر از راه کاهش شنگرف بدست می‌آید. شنگرف بسیار سمّی است بویژه اگر گرد و غبار آن بوییده یا خورده شود. راه دیگر مسمویت جیوه قرار گرفتن در برابر ترکیب‌های حل شدنی جیوه در آب است مانند کلرید جیوه(II) یا متیل‌جیوه، تنفس بخار جیوه یا خوردن خوراک‌های دریایی آلوده به جیوه.

درود بر شما
حامد جان در فلزی که توی یک گور بود و ردیابی کرده بودم 30 گرم از اون بدست من رسید که جنس اون برنج می باشد وزن قبل از حفاری 10 کیبو زده بود وزن یک هفته بعد از حفاری شد 5 کیلو در ضمن قبل از اینکه فلز را روی خاک اندازه گیری کنم با اب اون را تمیز شسته بودم و بعد از گذشت 40 روز وزن این فلز به 30 گرم که وزن واقعی خود فلز بود رسید خوب با این تجربه دیگه میشه گفت که فلز چسبیده به خاک یون اطراف خودش تشکیل میده
جیوه و مواد شیمیایی دیگه فکر نکنم نقشی در تشکیل هاله یون به این صورت داشته باشند اخه همه جا که جیوه نیست یا نوع خاکها با هم متفاوت هستندو در کل جیوه و مواد شیمایی و نقش اونها نمیتواند عمومیت داشته باشد و بیشتر به طور خاص دیده می شود.در مورد این هاله یه نفر در سایتی مطلبی گذاشته که با نظر من تقریبا یکی هست و من قبلا اون را کپی کرده که الان این متن را اینجا می گذارم.هر چند که این فرد اشاره خوب کرده ولی باز هم نتونسته درست و حسابی مسعله را باز کنه

: دستگاه های فلزیاب و توانایی آنها در یافتن فلزات قدیمی اکسیده شده و پاتین بسته
باید خدمت دوستان عرض کنم هر جسمی که رسانا باشه و تحت تاثیر میدان مقناطیسی قرار بگیره خواصیت اون رو به خودش میگیره مثل آهن وآهنربا وقتی این دورو به هم نزدیک کنید آهن تحت تاثیر میدان مقناطیسی آهن ربا قرار میگیره و مقناطیس میشه
زمین هم یک آهن ربای بزرگه هر چیزی که رسانا باشه وقتی توی زمین دفن میشه تحت تاثیر میدان مقناطیسی بزرگ زمین قرار میگیره و این میدان مقناطیسی که به جسم رسانا واردشده باعث تاثیر اون جسم بر محیط اطراف میشه مثل رمانی که تو کارگاه علوم براده های آهن رو روی کاغذ میریختیم وبا رد کردن آهن ربا از زیرش میتونستیم تاثیر میذان رو روی براده فلز ببینیم
وقتی طلا زیر زمین دفن میشه چون یک ابر رسانای قوی هست این اثرات بسیار قوی تر میشه و روی ذرات اطرافش تاثیر زیادی میزاره و محیط رو یونیزه میکنه و هر چی بیشنر بمونه زیر خاک این خاصیت قویتر میشه این میذان مقناطیسی حتی بعد از سالها کشف و استخراج طلا از محیط بر جا میمونه و ممکنه جایی رو که دیگه زیرخاکی نداره رو دستگاه بگیره و شمارو به خطا بندازه این خطا ها در ردیاب ها بیشتر دیده میشه چون مکانیزه کار ردیاب بر اساس همین میدان مقناطیسی هست
حالا چرا ردیاب جایی رو که اصلا زیر خاکی نداره میگیره ؟
چون این خاصیت مقناطیس شدن در تمام فلزات وجود داره حتی غیر فلزات
مثل کربن سیلیس و سیلیکن چون این مواد هم رسانای ذاتی هستند حتی نمک
و به خاطر نزدیکی فرکانس اونها با طلا دستگاه دچار خطا میشه
و به اونها هم حساسه حتی در بعضی از ردیابها تاثیر بیشتر از ظلا بر روی ردیاب میزاره
و وقتی اون محل رو که دستگاهتون گرفته حفاری میکنی میبینی هیچی نیست و میای دوباره دستگاه میزتی میبینی که ای بابا چند متر اونطرف ترو میگیره !
چرا؟
چون شما با جابجایی خاک میدان مغناطیسی رو به هم زدی و حالا دستگاه شما داره جایی روکه زرات میدان مغناطیسی قوی تری ایجاد کرده میگیره
وشما دوباره و سه باره و چند بار دیگه میوفتی تواین سیکل و مثل سیستم عامل ویندوز هنگ میکنی
بعد یه آدم دیگه میاد میگه آقا طلسم داره و داره حرکت میکنه و شما دوباره حفاری میکنی و اخرش از همه چی بدت میاد
ازخودت از فلزیاب از زمبن از طلسم از زیر خاکی و همه چیز

ولی بعضی وقتا یه اتفاق دیگه هم میفته اونم اینه که دستگاه شما طلا رو سنس میکنه اما با خطای کمی به سمت شمال یا جنوب !!
چون میدان مقناطیسی در شمال و جنوب همه اجسام تولید میشه
مثل آهن ربا و مثل کره زمین خودمون چون قطبهای زمین در این کار دخیل هستند

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 10:08pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
بیشتر از ردیابی نمیشه از یک ردیاب انتظار داشت ,همین کار رو اگه یک ردیاب بدرستی انجام بده شاهکار کرده ,دوستان فراموش نکنند که همیشه وجود یک نقطه زن خوب در کنار ردیاب واجب و الزامی هست واین نکته ای هست که خیلی ها فراموش میکنند ,من خودم الان با چند دوست یک گروه تشکیل دادیم که سه ردیاب ,یک gpx 5000 , یک راوور سی و یک اگزاماینر هم داریم هنوز به نتیجه نرسیدیم پس وای به حال کسانی که فقط میخوان با یه ردیاب به نتیجه برسند .

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 28 فروردین1393 - 12:29am

طبق تست هایی که من روی طلا مس و برنج انجام دادم ردیاب نباید مس آلیاژ شده درون برنج بگیره چون فرکانس مس در آلیاژ برنج فرق میکنه اما مس درون طلا میگیره ویکی از خاصیت های طلا اینه که با هر فلزی مخلوط بشه خاصیت هر دو فلز از لحاظ فرکانسی حفظ میشه اما بقیه فلزات اینگونه نیستند مثلا وقتی یه تیکه آهن روی مس قرار میگیره ردیاب نمیتونه مس یا آهن بگیره چون درتماس آهن با مس فرکانس هر دو فلز تغییر میکنه اما وقتی یه تیکه مس داخل یه کوزه سفالی قرار میگیره ردیاب مس به راحتی میگیره نتیجه اینکه فرکانس تماس دو یا چند فلز با هم (بجز طلا) نسبت به تماس یه فلز با غیر فلز فرق داره من این تست بارها انجام دادم و نتیجه یکی بوده!

جمعه 28 فروردین1393 - 3:22am
استاد
استاد

mehran15451545 نوشته است:
طبق تست هایی که من روی طلا مس و برنج انجام دادم ردیاب نباید مس آلیاژ شده درون برنج بگیره چون فرکانس مس در آلیاژ برنج فرق میکنه اما مس درون طلا میگیره ویکی از خاصیت های طلا اینه که با هر فلزی مخلوط بشه خاصیت هر دو فلز از لحاظ فرکانسی حفظ میشه اما بقیه فلزات اینگونه نیستند مثلا وقتی یه تیکه آهن روی مس قرار میگیره ردیاب نمیتونه مس یا آهن بگیره چون درتماس آهن با مس فرکانس هر دو فلز تغییر میکنه اما وقتی یه تیکه مس داخل یه کوزه سفالی قرار میگیره ردیاب مس به راحتی میگیره نتیجه اینکه فرکانس تماس دو یا چند فلز با هم (بجز طلا) نسبت به تماس یه فلز با غیر فلز فرق داره من این تست بارها انجام دادم و نتیجه یکی بوده!

درود بر شما
مهران جان در فلزاتی که به صورت الیازی هستند مثل برنج که از روی و مس تشکیل شده عمل تجزیه صورت نگرفته که مس و یا روی تغییر موبکولی کرده باشند که فرکانس خودت را از دست داشته باشند فقط با هم ترکیب شده اند پس هر فلزی فرکانس مخصوص به خودش را حفظ کرده باشه و اگه اینجوری ردیاب برای شما عمل میکنه بدن و مگنت بدن شما عامل این کار میشه که برای من هم فرکانسهای گلد 1 تا 5 اینجوری هستند که همگی اهن ربا را به جای طلا و حتی فرکانسهای نقره میگیره و من به هیچ عنوان نمیتونم از فرکانسهای خود رد یاب استفاده کنم و به اجبار باید از فرکانسهای دستی مطابق با بدن خودم استفاده کنم

جمعه 29 فروردین1393 - 6:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظرم باوررفتن وشكافتنه حركاته وزن ومگنت وعكس العملشون وجلوبردنه اين موضوع شايديه روزنه اميدي باشه
ولي اندازه درك واستنباطه خودم ازردياب ميگم كه ردياب ٣٥مشكل فني ش اينه كه فركانس هاانگارتوخاك ميشكنندوخوب جواب نميدأبه فلزوحساس يتش كمه وچي ميشه نميدونم
دقيق مثه اين ميمونه كه ميگأمثلا:gpx5000حساسيته زيادبه طلاداره ولي حتي لونرزكمتره و...حس ميكنم همچين خلأيي،علمي ،كمبودي روازش بي بهره هستيم

جمعه 29 فروردین1393 - 12:00pm

جاوید نوشته است:
hamed_cruiser نوشته است:
خب جاوید جان.این مطلب را در جهت اون هاله ای که میگفتید نمیدونید چی هست و کشفش کرده بودید میگذارم.توضیحات تقریبا علمی گذاشتم و اگر کسی کاملا علمی را بخواد بگه تا فرمول نویسی کنم.فقط این را بگم که فلز طلا در لایه 6 انرژی خودش یک الکترون داره.که بقیه خواص ترکیب و تجزیه را در شیمی دبیرستان خوندیم و کسی خواست براش توضیح میدم. این هاله ای که شما فرموده بودید به دلیل وجود جیوه در خاک هست.جیوه تمایل فوق العاده بالایی به جهت ترکیب و تجزیه با فلزات داره .جای مباهاته که شما به این خوبی این را فرمودید و خیلی هم عالی. در ترکیب جیوه با فلزات که اسم اون ملغمه هست ایزوتوپ جیوه به وجود میاد و هاله اطلاف فلز دیده میشه.

ميكروارگانيسم ها در آب و خاك سبب تشكيل متيل جيوه مي شوند
جيوه بر اثر انحلال از كانسارها و آنومالي ها و باطله هاي معدني و كانه آرايي و فعاليت هاي آتش فشاني وارد خاك و آب مي شود.
جيوه غيرآلي از كانسارها، فعاليت هاي معدن كاري، سوزاندن ذغال سنگ و پس ماند كارخانجات حاصل مي شود.
خاک مخلوطی منفصل از کانیها و سنگ دانه ها و بقایای مواد آلی (گیاهی- جانورزی) است که فضاهای خالی آن توسط آب و هوا پر شده است و معمولا قسمت سطحی زمین را ی پوشاند. و معادل لاتین Soil می باشد.
فرض کنیم که یک تو.ده سنگی، مثلا گرانیت روی سطح زمین قرار گرفته است. این توده سنگی در اثر عوامل فیزیکی و شیمیایی مثل تاثیر دما، آب های جوی، باد و ... هوازده شده و به قسمت های کوچک و بزرگ خرد می شود و بعد از تاثیر دیگر فرآیندها و سپری شدن زمان زیاد، به خاک تبدیل می شود. نرخ تولید خاک به صورت طبیعی خیلی کم بوده و در حدود 1 سانتیمتر در هر 100 سال است
میل ترکیبی طلا با جیوه زیاد است و یکی از روشهای جداسازی طلا از سایر ترکیبات است.
ترکیب هر فلز با جیوه را ملغمه گویند. میل ترکیبی طلا با جیوه زیاد است و یکی از روشهای جداسازی طلا از سایر ترکیبات است. برای جداسازی طلا از جیوه تبخیر می شود و طلا باقی میماند.
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
به هر آلیاژی از جیوه، مَلغَمه یا آمالگام (به انگلیسی: Amalgam) گفته می‌شود.[۱]
به سخن دیگر ملغمه ترکیب جیوه-فلز است که ممکن است مایع یا جامد باشد. از ملغمه‌ها معمولاً در پر کردن دندان بهره می‌گیرند.
جستارهای وابسته

جیوه دارای دو ظرفیت ترکیبی مهم است، جیوه (I) و (II). البته جیوه‌های با ظرفیت بالاتر هم شناسایی شده‌است اما چندان مهم نیستند. برای نمونه فلوئورید جیوه (IV) ترکیبی است که در شرایط بسیار ویژه بدست می‌آید
رسوب‌های جیوه در سراسر زمین پیدا می‌شود، اما بیشتر به صورت شنگرف (سولفیدهای جیوه) این رنگدانهٔ قرمز شنگرفی بیشتر از راه کاهش شنگرف بدست می‌آید. شنگرف بسیار سمّی است بویژه اگر گرد و غبار آن بوییده یا خورده شود. راه دیگر مسمویت جیوه قرار گرفتن در برابر ترکیب‌های حل شدنی جیوه در آب است مانند کلرید جیوه(II) یا متیل‌جیوه، تنفس بخار جیوه یا خوردن خوراک‌های دریایی آلوده به جیوه.

درود بر شما
حامد جان در فلزی که توی یک گور بود و ردیابی کرده بودم 30 گرم از اون بدست من رسید که جنس اون برنج می باشد وزن قبل از حفاری 10 کیبو زده بود وزن یک هفته بعد از حفاری شد 5 کیلو در ضمن قبل از اینکه فلز را روی خاک اندازه گیری کنم با اب اون را تمیز شسته بودم و بعد از گذشت 40 روز وزن این فلز به 30 گرم که وزن واقعی خود فلز بود رسید خوب با این تجربه دیگه میشه گفت که فلز چسبیده به خاک یون اطراف خودش تشکیل میده
جیوه و مواد شیمیایی دیگه فکر نکنم نقشی در تشکیل هاله یون به این صورت داشته باشند اخه همه جا که جیوه نیست یا نوع خاکها با هم متفاوت هستندو در کل جیوه و مواد شیمایی و نقش اونها نمیتواند عمومیت داشته باشد و بیشتر به طور خاص دیده می شود.در مورد این هاله یه نفر در سایتی مطلبی گذاشته که با نظر من تقریبا یکی هست و من قبلا اون را کپی کرده که الان این متن را اینجا می گذارم.هر چند که این فرد اشاره خوب کرده ولی باز هم نتونسته درست و حسابی مسعله را باز کنه

: دستگاه های فلزیاب و توانایی آنها در یافتن فلزات قدیمی اکسیده شده و پاتین بسته
باید خدمت دوستان عرض کنم هر جسمی که رسانا باشه و تحت تاثیر میدان مقناطیسی قرار بگیره خواصیت اون رو به خودش میگیره مثل آهن وآهنربا وقتی این دورو به هم نزدیک کنید آهن تحت تاثیر میدان مقناطیسی آهن ربا قرار میگیره و مقناطیس میشه
زمین هم یک آهن ربای بزرگه هر چیزی که رسانا باشه وقتی توی زمین دفن میشه تحت تاثیر میدان مقناطیسی بزرگ زمین قرار میگیره و این میدان مقناطیسی که به جسم رسانا واردشده باعث تاثیر اون جسم بر محیط اطراف میشه مثل رمانی که تو کارگاه علوم براده های آهن رو روی کاغذ میریختیم وبا رد کردن آهن ربا از زیرش میتونستیم تاثیر میذان رو روی براده فلز ببینیم
وقتی طلا زیر زمین دفن میشه چون یک ابر رسانای قوی هست این اثرات بسیار قوی تر میشه و روی ذرات اطرافش تاثیر زیادی میزاره و محیط رو یونیزه میکنه و هر چی بیشنر بمونه زیر خاک این خاصیت قویتر میشه این میذان مقناطیسی حتی بعد از سالها کشف و استخراج طلا از محیط بر جا میمونه و ممکنه جایی رو که دیگه زیرخاکی نداره رو دستگاه بگیره و شمارو به خطا بندازه این خطا ها در ردیاب ها بیشتر دیده میشه چون مکانیزه کار ردیاب بر اساس همین میدان مقناطیسی هست
حالا چرا ردیاب جایی رو که اصلا زیر خاکی نداره میگیره ؟
چون این خاصیت مقناطیس شدن در تمام فلزات وجود داره حتی غیر فلزات
مثل کربن سیلیس و سیلیکن چون این مواد هم رسانای ذاتی هستند حتی نمک
و به خاطر نزدیکی فرکانس اونها با طلا دستگاه دچار خطا میشه
و به اونها هم حساسه حتی در بعضی از ردیابها تاثیر بیشتر از ظلا بر روی ردیاب میزاره
و وقتی اون محل رو که دستگاهتون گرفته حفاری میکنی میبینی هیچی نیست و میای دوباره دستگاه میزتی میبینی که ای بابا چند متر اونطرف ترو میگیره !
چرا؟
چون شما با جابجایی خاک میدان مغناطیسی رو به هم زدی و حالا دستگاه شما داره جایی روکه زرات میدان مغناطیسی قوی تری ایجاد کرده میگیره
وشما دوباره و سه باره و چند بار دیگه میوفتی تواین سیکل و مثل سیستم عامل ویندوز هنگ میکنی
بعد یه آدم دیگه میاد میگه آقا طلسم داره و داره حرکت میکنه و شما دوباره حفاری میکنی و اخرش از همه چی بدت میاد
ازخودت از فلزیاب از زمبن از طلسم از زیر خاکی و همه چیز

ولی بعضی وقتا یه اتفاق دیگه هم میفته اونم اینه که دستگاه شما طلا رو سنس میکنه اما با خطای کمی به سمت شمال یا جنوب !!
چون میدان مقناطیسی در شمال و جنوب همه اجسام تولید میشه
مثل آهن ربا و مثل کره زمین خودمون چون قطبهای زمین در این کار دخیل هستند

سلام جاوید جان.
1-میدان مغناطیس!!!
2-شما فرمودید:فلز چسبیده به خاک یون اطراف خودش تشکیل میده .اما در صحبت قبلی فرمودید:.فلزی که در خاک و چسبیده به خاک قرار می گیره به خاطر عاملهای ناشناخته در خاک یک هاله دور خودش و خاک اطراف اون ایجاد میکنه که هاله تمام اشیا زیر زمین خاصیت یکسانی دارند
که این دوتا صحبت با هم تفاوت داند و در تضاد هستند.
3- اثر میدان مغناطیس که شما فرمودید ارتباطی با دفن شدن و نشدن نداره و رابطه اون برابر است با: عدد g ضرب در جرم جسم اول ضربدر جرم جسم دوم تقسیم بر مجذور فاصله شعالی آنها
4-در تمامی خاک ها و آب ها اثرات جیوه دیده میشود. در این زمین میتونید توی گوگل سرچ کنید.
5-شما فرمودید: زمین هم یک آهن ربای بزرگه هر چیزی که رسانا باشه وقتی توی زمین دفن میشه تحت تاثیر میدان مقناطیسی بزرگ زمین قرار میگیره و این میدان مقناطیسی که به جسم رسانا واردشده باعث تاثیر اون جسم بر محیط اطراف میشه
این صحبت را کامل میکنم.تمامی اجسام و اشیا از نظر علم فیزیک و متافیزیک رسانا هستند و درصد رساناییشون با هم متفاوته
6-شما در جای دیگه اشاره کردید: با جابجایی خاک میدان مغناطیسی رو به هم زدی و حالا دستگاه شما داره جایی روکه زرات میدان مغناطیسی قوی تری ایجاد کرده میگیره
چه جالب.میدان مغناطیسی با جابجایی خاک به هم میخوره.جاوید جان این مطالب را کپی کردید این هم لینکش: http://www.irantreasureforum.az.gs/arch ... -3239.html
جهت اطلاع عرض کنم میدان مغناطیسی یک میدان هست و نه جسم که بشه ذرات اون را با حرکت های فیزیکی به هم زد. یا عامل به وجود آمدن میدان را باید به هم زد یا با ایجاد یک میدان دیگه تعادلش را بر هم زد
7- در مورد اون جنس برنج هم اگر توضیحات خواستید براتون میگم. اما برای این مورد لطفا دو سه نمونه عینی دیگه هم که خودتون دیدید بفرمایید

جمعه 29 فروردین1393 - 12:22pm

hoshi نوشته است:
سلام
بیشتر از ردیابی نمیشه از یک ردیاب انتظار داشت ,همین کار رو اگه یک ردیاب بدرستی انجام بده شاهکار کرده ,دوستان فراموش نکنند که همیشه وجود یک نقطه زن خوب در کنار ردیاب واجب و الزامی هست واین نکته ای هست که خیلی ها فراموش میکنند ,من خودم الان با چند دوست یک گروه تشکیل دادیم که سه ردیاب ,یک gpx 5000 , یک راوور سی و یک اگزاماینر هم داریم هنوز به نتیجه نرسیدیم پس وای به حال کسانی که فقط میخوان با یه ردیاب به نتیجه برسند .

سلام.دقیقا بنده هم حرفتون را تایید میکنم.نقطه زن لازمه.ردیاب هم لازمه.و هیچ کدوم به تنهایی کامل نیست.اما با ردیاب به تنهایی میشه حدود را مشخص کرد ولی با نقطه زن به تنهایی نمیشه

جمعه 29 فروردین1393 - 12:24pm

mehran15451545 نوشته است:

مهران جان قسمت فرکانس های به دست آمده برای همین ایجاد شده که دوستان فرکانس های مختلف را بررسی کنند و اعلام کنند. البته صحبت شما متین. و ممنون که تجربیات خودتون را گفتید .اما باید بررسی علمی بشه و دلیل علمی گفته شما پیدا بشه :ymhug:

جمعه 29 فروردین1393 - 12:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:-\ :-\ :-?

جمعه 29 فروردین1393 - 2:58pm
استاد
استاد

درود بر شما
حامد جان عرض کردم که یک نفر این پست را جایی دیگه زده و و گفتم که نظر من به اون نزدیک هست ولی کامل نتونسته مسعله را باز کنه.هاله از نظر من همون یونی هست که به دور اشیا زیر خاک تشکیل شده و یون ها جذب مغناطیس زمین میشوند و یک عامل شیمیایی باعث تشکیل اون نشده و این خاصیت ذاتی اشیا هست که الکترون به دور هسته میگردد و تشکیل یک میدان مغناطیس میدهند که همین میدان مغناطیسی باعث میشه اجسام توسط فرکانس شناسایی شوند حال اونکه اصول کار ردیابها بر اساس یون هست پس اولین گزینه تشخیص هدف همین یونها هست که به خاطر عاملهای ناشناخته اعم از فشار و حرارت خاک یا مواد شیمیایی این یونها ازادانه نمی توانند جذب قطب مثبت و منفی مغناطیس زمین شوند و تراکم اونها به دور جسم زیادتر میشه و همون هاله را تشکیل میده که اگه این جسم از خاک بیرون اورده شود بعد از چند روزی این هاله کاملا از اون جسم جدا و جذب مغناطیس زمین میشود که بصورت تجربی خودم با اون مواجه بودم و شرح اون را در پست قبلی گذاشتم و در یک مورد دیگه که در حفاری یک فلز اهنی بمدت 30 سال زیر خاک بوده در موقع حفاری اون فلز از خاک اطراف خود درجه حرارت بیشتری داشت که به راحتی احساس میشد و حدود دو ماهی که بیرون بود در تست بین یک انگشتر و اون با مد فرکانسهای دستی و یا خود ردیاب انتنها میل به فلز اهنی پوسیده داشتند تا انگشتر طلای روی زمین و در یک مورد دیگه که یک سنگ تراشیده و شکیل که به صورت نیم بیضی بود که در یک گور پیدا شد تمام فرکانسهای ردیاب را می بلعوند و انتنها تمایل به سنگ داشتند با هر فرکانس فلزی که روی دستگاه تنظیم شده بود و مگنت حدود 75 با فرکانس مگنت 2 موجود در ردیاب حدود وزنی نمایش داده میشد. من نه بابغه فیزیک هستم نه شیمی اونچه که هم در این زمینه اطلاعات دارم تجربی هست همراه با اطلاعاتی از فیزیک که در دروس مدرسه بوده و یا اطلاعاتی از اینترنت بدست اوردم و ادعای بیشتری هم ندارم.شرکتهای بزرگ ردیاب و دستگاه سازی هم هنوز توی این موندن که نمیتوانند دستگاههای کار امد بیرون بدهند پس علم فیزیک هم محدودیتهایی داره و توان من و شما فکر نکنم در اون حد باشه که بخواهیم دست عالمان فیزیک و استادان دستگاه ردیاب و نقطه زن را از پشت ببندیم اگر واقعا امکان ساختن چنین دستگاههای با علم امروزی وجود داشت مطمعنا شما و من هیچوقت توی این زمینه ردیابی دنبال ثابت کردن حرف خودمون نبودیم پس علم توی این زمینه برای همه محدود هست و انچه که من و شما اظهار میکنیم ترکیبی از اطلاعات فیزیک و فرضیه های هست که ذهن کنحکاو ما در پی روشن کردن یک معمای حل نشده هست. با کمبود اطلاعات و عدم تجربه نمیشه معمای به این مشکلی را حل کرد پس به نظر من این کار فقط دست و پا زدن هست .اینکه نظر من درست هست یا نظر شما صرفا یک جدل علمی هست که با اطلاعات ناقض ما معما حتی مشکل تر میشه تا اینکه راه حلی برای اون پیدا کنیم در دنیای که وجود همه چیز نسبی هست.نمیشه با قاطعیت مسایل علمی پیچیده را حل کرد و شاید بعضی از این موضوع ها تا ابد حل نشده باقی بمونه

جمعه 29 فروردین1393 - 5:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 87 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure