انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 8:04pm

پاسخ به موضوع  [ 87 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9  بعدی
 شرح حالی در مورد ردیاب 35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

درود بر شما
اصول ردیابی و اینکه ردیاب چگونه کار میکند و چگونه میشه با اون نتیجه گرفت کار هر کسی نیست این یک واقعیت هست که من بارها با اون روبرو شدم.پس هیچوقت انتظار نداشته باشید که با یک دو ماه تمرین انتن زنی بتونید در این کار خبره شوید.در کار ردیابی دو چیز مهم هست یکی اپراتور که 90 درصد با بدن خود و ذهن خود ردیابی را انجام میدهد و شاید 10 درصد فقط دستگاه در اون موثر باشد البته در دستگاهای انالوگ یا دستگاههایی که هم انالوگ هست هم دیجیتال مثل ردیاب 35.اصولا ردیابها در حالت تفکیک روی خاک فقط کارایی دارند ودر زیر خاک شاید هیچوقت نتوانند تفکیکی انجام دهند برای همین هم با ردیاب 35 اکثر اوقات یک جسم غیر فلزی به جای فلزی که ردیاب گرفته بیرون میاد.در مورد تفکیک زیر خاک افرادی پیدا میشوند که ادعا میکنند که میتوان با ردیاب زیر خاک تفکیک صد درصدی کرد یا اینکه 90 درصدی ولی همین افراد با اینکه این دستگاهها را داشته اند هنوز موفق به پیدا کردن دفینه و بیرون اوردن اون نشده اند و یا اینکه 20 جا حفاری کرده اند فقط سه جا را به گفته خودشون طلا گرفته اند پس این چه نفکیکی هست که ردیاب می تواند انجام دهد اکثر کسانی که از اصول ردیابی چیزی میدانند به اتفاق نظر اونها بر عدم تفکیک با دستگاههای ردیاب امروزی هست و واقعا اگه همچنین دستگاهی طبق ادعای این دسته از افراد خاص که نسبت به بعضی دستگاهها دارند صحت داشته باشد با یک دستگاه کشوری به بزرگی ایران را میتوان ظرف یک سال خالی از دفینه کرد.در یک سفر کاری به دعوت یکی از دوستان حاضر در سایت فلزجو در جمعی که من انتظار اون را نمی کشیدم و قرار ما هم اینجنین نبود علیرغم اینکه باد تندی میوزید و محل تست پرا از ات اشغال و فلز از 1 گرمی گرفته تا درب حیاط شاید 500 کیلویی و رطویت و هوای ابری و زمین نمناک خواسته یا تاخواسته افراد حاضر در محفل ازمایشگاه ردیابی ما را به محک کشیدند تا توانایی ما و ردیاب 35 مشخص بشه که ما و 35 هر دو دروغ می گوییم و یا هر دو راست می گوییم. با نظر جمع یکی از افراد در این محفل یک کاسه از جنس مس را زیر خاک کرده و از ما خواستند که اون را پیدا کنیم با اینکه میدانستم که توی باد تند ردابی تقریبا محال هست و اقایون حاضر در جلسه این را تشخیص نمیدانند و به اونها هم گوشزد کردم ولی باز اصرار به ردیابی در چنین شرایط بدی که هیچ ادم غیر عاقلی هم اون را تایید نمی کرد باز ما این ریسک را پذیرفتیم و قبول کردیم اتفاقا جایی که من ردیابی کردم حدود دو تنی سنگریزه تقریبا سیاهرنگ ریخته بود که روی سطح زمین پهن شده بود.در هر صورت ما شروع به ردیابی توی این شرایط بادی و نمناکی با فرکانس مس انجام دادم هر دو بار یک کپسول فرسوده گاز یا هوا که در 3 متری من قرار گرفته بود و رنگ مشخصی هم نداشت گرفت و من هم در جواب اونها گفتم که این کپسول را میزند و من موفق نشدم که اون کاسه مسی را پیدا کنم که این شخص حدود 20 متری یا 30 متری من گذاشته بود و در هر دوبار ردیابی انتنها به طرف کپسول خالی فرسوده می رفتند .از شخصی که کاسه را زیر خاک کرده بودم مگه جنس کپسول گاز از چیست که طرف گفت از فولاد هست.منم به دنبال دلیلی می گشتم که چرا ردیاب به طرف کپسول گاز رفته.فردای اون روز صلج هنگام به طرف کپسو.ل رفتم و دنبال دلیل میگشتم که متوجه شدم شیر کپسول از جنس برنج هست و شاید بیشتر از 150 گرم وزن دارد و ردیاب مس درفلز برنج را گرفته و چون وزن این شیر برنجی از وزن حدود 50 گرمی کاسه البته به گفته شخصی که اون را زیر خاک کرده بود بیشتر بودن ردیاب اون را گرفته و دیگه به طرف اون کاسه زیر خاک عکس العملی نشون نمی داده.بعد از این که متوجه شدم این موضوع را .دست دعوت کننده را گرفتم و بردم پیش اون کپسول فرسوده و شیر اون را به اون نشون دادم تا یک وقت من یا 35 دروغی نگفته باشیم.تازه سوالی داشتم از یکی از دوستان حاضر در اونجا نسبیت به این سنگریزها که ریخته بود و من ردیابی روی اونها کردم گفت که یه کمی اورانیم داره و بیشتر ارسنیک دارند و جای ردیاب زدن من روی این ستگریزها بوده ولی با این حال حداقل 35 من را پیش خودم شرمنده نکرد هر چند که در این محفل یا چه بگویم محاکمه افراد مهر باطلی بر ما و 35 زدند و خود را پیروز میدان دیدند و حتی حاضر نشدند که با تقطه زن محل هایی که با ردیاب برای اونها گرفته بودم نقطه زنی کنند.با این حال هنوز میگویم که ردیاب 35 در ردیابی و نقطه زنی و عمق زنی شکست ناپذیر هست و تا اندازه ای هم میتواند ذرات کوچک را رد بدهد اما با اون تفکیک فلز از غیر فلز و یا تفکیک قلزات از هم را نمی توان انجام داد. البته افرد ماهردر ردیابی تا اندازه ای قادر خواهند بود که فلز را از غیر فلز تشخیص دهند

و قصدم از زدن این پست این بود که کسانی که قصد خرید ردیاب 35 را دارند بدون تحقیق این کار را نکنند و من و دیگر افراد از کانی تا حمزه رامحکوم به تبلیغات برای فروش این ردیاب نکنند و عذر و بهونه ای و یا گلایه ای از مهندس حمید و اقا مجتبی نداشته باشندو دیگر این موضوع را بدانند که با 35 و هر ردیاب دیگری نفکیک زیر خاک نمی توان کرد و حتما یه نقطه زن خوب مثل جی پی 4500 باید برای نقطه زنی در دسترس شما باشد وگرنه این کار گنچ پزوهی را ببوسید و کنار بگذارید و عمر خودتون را تلف نکنید . همیشه به عنوان تفریح به به این موضوع نگاه کنید نه بعنوان کار

موفق باشید

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 5:15pm

سلام جاوید جان.ممنون از پستی که زدید. توی این پست شما هم حمله کردی از 35 هم دفاع. این حرف که میفرمایید تفکیک زیر خاک را نمیتوان انجام داد بنده قبول ندارم به شخصه.به دلایلی که عرض میکنم خدمت شما.اما بخشی که فرمودید نقطه زن مثل 4500 نیازه را تصدیق میکنم که دلایل اون را هم میگم.
با 35 شاید وقتی یکی از گلدها را جستجو میکنید با کک اشتباه بگیره یا سنگ آهن.اما فزکانس آزاد چطور؟ اگر همه گلدها و فرکانس های آزاد و بازه دقت گلدها مثلا +-3 در نظر گرفته بشه و وزن سنجی بشه من به شخصه نسبت به صحبت های دوستان و تجربه کاری کمی که با این دستگاه دارم میگم این دستگاه خوب تفکیک میکنه و تشخیصش عالی هست. وقتی میگیم نقطه زن خوبه و نیازه به این معنی هست که وقت برای ما مهمه.نمیشه رفت و روی یک محل یک روز کامل با دستگاه کاوش کرد.نقطه زنی مثل 4500 فورا کمک میکنه برای جستجو. به نظر بنده از 35 برای محدود کردن شعاع کاری میشه عمل کرد. در مورد اینکه فرمودید اگر تفکیک خاصی داشت یکساله ایران را خالی از دفینه میکردند باید خدمت شما بگم دستگاه های فوق پیشرفته دنیا را اگر خاطرتون باشه در خصوص گنج گمشده ایران به سما همدان و کرمانشاه آوردند اما پیداش نکردند.اون هم یک دلیل منطقی داره.به طور مثال یک جاه با ارتفاع 30 متر را در نظر بگیرید که از ارتفاع 10 متری تا صفر زمین پلمپ باشه.قطر چاه 160 سانت باشه.و در پایین چاه یک اتاقک با طول 3 و عرض 2 و ارتفاع 3 متر باشه.با احتساب وزن مخصوص طلا که 19300 کیلوگرم هست و احتساب فضای حجمی طلای موجود در این چاه و اتاقک با 60% حجم طلا و 40% خالی ما حدود 357 هزار کیلوگرم طلا داریم یعنی 674 تن طلا.که اینگونه حساب میشه:
(20*(8.*8.*3.14)+(3*2*3))*6.*19300= 674 تن حدودا
این حجمی نمیگیره توی فضای زمین. یعنی فقط یک دریچه چاه به قطر 1.60 متر حجم اشغال میکنه. با حدود 30 تا از این چاه ها میشه گنجینه گمشده ایران که برآوردش 20 هزار تن هست را مخفی کرد. و چه بسا دوستان زیادی کشف های خوبی دارند و صداش را در نمیارند.اما نکنه مهم اینه که چرا سازنده های این دستگاه هنوز به تولید اون میپردازند با اینکه کلا دستگاه و عملکرد اون را میشناسند و میتونند با جستجو بار خودشون را ببندند که این را من هنوز جوابی براش پیدا نکردم.

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 5:58pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
جاوید جان با سپاس از شما
به مطالب مهمی اشاره کردید. از زحمات و همراهیهای شما بسیار ممنون و سپاسگزارم. انصافا جو و همکاری خوبی طی چند ماه گذشته بوجود اومد
که بعضا با موفقیت هایی همراه شد و اغلب هم دلسرد و ناامید از ادامه کار.

شیوه و کار با ردیاب و اصول کار ردیاب نه تنها 35 بلکه همه ردیابها تاکنون به این صورته که آقای جاوید اشاره کردند و بنده تکرار نمیکنم.
میخوام به آندسته از کسانی که علاقه مند به کار گنج پژوهی هستن و توقع دارن بسیار هم زود به نتیجه برسن عرض کنم:::
اگر نمیتونید به صورت تخصصی با ردیاب و ردیابی برخورد کنید اگر نمیتونید وقت و حوصله خاصی پای ردیاب بزارید بطور جدی دورشو یه خط قرمز بکشید و توصیه اکید میکنم بهیچ وجه سراغ ردیاب و ردیابی نرید.

ناراضیان از ردیاب 35 را به جواب دادن به این سوال فرا میخوانم. کسانی که هر جا میرن بدون هیچ اطلاعی از نحوه کار ردیاب بدگویی میکنند.
لطفا بفرمایید اگر به جای ردیاب 35 ردیاب ریفایندر در اختیار داشتید بطور قطع و یقین موفق میشدید؟
لطفا بفرمایید اگر با ردیاب ریفایندر یا هر ردیاب با کیفیت دیگری با این مشکلاتی که گریبانگیر ما و 35 شد برخورد میکردید باز هم از ریفایندر بدگویی میکردید؟ یا اینکه میگید نه این ریفایندره و خارجیه حتما ما اشتباه کردیم!!!

تا حالا به خودتون زحمت دادید یه فرکانس بگیرید؟ به خودتون زحمت دادید قضیه رو موشکافی کنید یا اینکه توقع دارید که نه هر جا قیچی کرد باید فلز با ارزش بیرون بیاد؟

تا حالا به این فکر کردید که احتمالا توقعمون بالاست؟ به این فکر کردید که شاید ما کمی تنبل بازی در بیاریم؟
هر کسی هم که میفرماید ما(جاوید حمزه و من یا هر کس دیگه) داریم تبلیغ این ردیاب رو میکنیم عاجزانه ازشون میخوام این ردیاب رو تهیه نفرمایند.
هر ردیاب یا دستگاهی که دوست دارید تهیه کنید.
تا جایی که یادمه تبلیغی صورت نگرفته و هرآنچه واقعیت بوده منعکس کردیم. چی باعث شده به ما انگ تبلیغ دستگاهی رو بزنن که هیچ نفعی واسه ما نداره و خود بنده 2میلیون تومان بابت هردو ردیاب متحمل شدم؟
چرا باید تبلیغ کنم.
باید عرض کنم بنده هدفم فقط کاوشه و بس. و با ردیاب هم میدونم چطور رفتار کنم. خطا زد نمیکوبمش به دیوار. یه خورده باهاش منطقی برخورد میکنم.چندین جای مختلفو زدم که دستگاههای مختلفی تایید کردن و منتظر حفاریها هستم.
اگه خدا خواست نتایج رو هم در اختیار انجمن قرار میدم.شایدم نه که احیانا جنبه تبلیغ به خودش نگیره.

امیدوارم که همیشه موفق و سربلند باشید. @};-

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 6:13pm

جناب کانی عزیز ممنونم.متاسفانه دوستان فکر میکنند که اگر 4500 را بگیرند دستشون را میگیره میبره روی بار. کار با 35 یا هر دستگاه دیگه ای مثل رانندگی هست.باید طرز گرفتن فرمون و دنده عوض کردن را بلد باشید و قلق بشه براتون تا کم کم بدون فکر کردن و زدن به در و دیوار برید به مقصدتون.

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 6:18pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
منم با استاد جاويد موافق هستم.در واقع رديابي علمي نيست كه بشه يه شب باهاش موفق شد.
راز هاي رديابي چيزي هست كه من دارم روي انها كار مي كنم و چيزي هاي كه بدست اوردم نشون ميده رديابي با نظرات اشتباه بعضي ها مسيرش منحرف شده.تلفني به استاد جاويد هم گفتم كه كسي نيستم كه بخوام تسليم بشم بلكه تا جاي كه توان دارم مي جنگم.رديابي خودم رو انجام دادم و يه جا رو بعنوان بار واقعي تاييد كردم و فلز اون رو هم طلا تشخيص دادم.اگه بعد حفاري نتايج درست باشه نكات جالبي رو خواهم گفت كه نشون ميده فاصله بين تشخيص خطا و بار واقعي به ضخامت يه تار مو هستش.بنده و دوستاي ديگه هم مثل بقيه تو اين سايت كاربر هستيم و قصد تبليغ هم به هيچ وجه نداريم.از دوستاي كه ردياب رو دارن درخواست دارم اگه توانش رو دارن يه نقطه زن خوب رو هم كنار ردياب مكمل قرار بدن تا نتايج و قدرت ردياب رو در زدن بار واقعي ببينن.در كل اين ردياب چيزي نيست كه ازش تبليغ شده و اين يك واقعيت هستش كه اميدوارم كسي رو ناراحت نكنه و البته بايد قبول كرد كه بهترين رديابي هست كه ميشه ساخت.موفق باشيد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 6:23pm

حمزه جان به نکته مهمی اشاره کردند:بهترين رديابي هست كه ميشه ساخت
و این را در نظر داشته باشید علم باستان شناسی علمی هست که علامات و تفسیر علامات کار داره و با دستگاه نیست.ما دستگاه را مکمل علم باستان شناسی و تفسیر علامات میشناسیم تا در جایی که علامت داره و شک دفینه داریم جستجو کنیم

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 6:27pm
استاد
استاد

hamed_cruiser نوشته است:
سلام جاوید جان.ممنون از پستی که زدید. توی این پست شما هم حمله کردی از 35 هم دفاع. این حرف که میفرمایید تفکیک زیر خاک را نمیتوان انجام داد بنده قبول ندارم به شخصه.به دلایلی که عرض میکنم خدمت شما.اما بخشی که فرمودید نقطه زن مثل 4500 نیازه را تصدیق میکنم که دلایل اون را هم میگم.
با 35 شاید وقتی یکی از گلدها را جستجو میکنید با کک اشتباه بگیره یا سنگ آهن.اما فزکانس آزاد چطور؟ اگر همه گلدها و فرکانس های آزاد و بازه دقت گلدها مثلا +-3 در نظر گرفته بشه و وزن سنجی بشه من به شخصه نسبت به صحبت های دوستان و تجربه کاری کمی که با این دستگاه دارم میگم این دستگاه خوب تفکیک میکنه و تشخیصش عالی هست. وقتی میگیم نقطه زن خوبه و نیازه به این معنی هست که وقت برای ما مهمه.نمیشه رفت و روی یک محل یک روز کامل با دستگاه کاوش کرد.نقطه زنی مثل 4500 فورا کمک میکنه برای جستجو. به نظر بنده از 35 برای محدود کردن شعاع کاری میشه عمل کرد. در مورد اینکه فرمودید اگر تفکیک خاصی داشت یکساله ایران را خالی از دفینه میکردند باید خدمت شما بگم دستگاه های فوق پیشرفته دنیا را اگر خاطرتون باشه در خصوص گنج گمشده ایران به سما همدان و کرمانشاه آوردند اما پیداش نکردند.اون هم یک دلیل منطقی داره.به طور مثال یک جاه با ارتفاع 30 متر را در نظر بگیرید که از ارتفاع 10 متری تا صفر زمین پلمپ باشه.قطر چاه 160 سانت باشه.و در پایین چاه یک اتاقک با طول 3 و عرض 2 و ارتفاع 3 متر باشه.با احتساب وزن مخصوص طلا که 19300 کیلوگرم هست و احتساب فضای حجمی طلای موجود در این چاه و اتاقک با 60% حجم طلا و 40% خالی ما حدود 357 هزار کیلوگرم طلا داریم یعنی 674 تن طلا.که اینگونه حساب میشه:
(20*(8.*8.*3.14)+(3*2*3))*6.*19300= 674 تن حدودا
این حجمی نمیگیره توی فضای زمین. یعنی فقط یک دریچه چاه به قطر 1.60 متر حجم اشغال میکنه. با حدود 30 تا از این چاه ها میشه گنجینه گمشده ایران که برآوردش 20 هزار تن هست را مخفی کرد. و چه بسا دوستان زیادی کشف های خوبی دارند و صداش را در نمیارند.اما نکنه مهم اینه که چرا سازنده های این دستگاه هنوز به تولید اون میپردازند با اینکه کلا دستگاه و عملکرد اون را میشناسند و میتونند با جستجو بار خودشون را ببندند که این را من هنوز جوابی براش پیدا نکردم.

درود بر شما

حامد جان نمی دانم تا چه اندازه در ردیاب و ردیاب زنی تبحر داری.فلزی که در خاک و چسبیده به خاک قرار می گیره به خاطر عاملهای ناشناخته در خاک یک هاله دور خودش و خاک اطراف اون ایجاد میکنه که هاله تمام اشیا زیر زمین خاصیت یکسانی دارند و ردیاب و طرز کار اون بیشتر یون یابی هست تا شناختن جنس هدف.این مورد را تجربه عملی داشتم و بنا بر فرضیات یا حدسیات یا گفته کسی این موضوع را اظهار نمیکنم.فلزاتی که در یک کوزه در اتافک در زیر زمین قرار می گیرند چون به دور خود هاله تشکیل نمیدهند یا توان هاله اونها ضعیف هست ردیاب میتونه اونها را در اتاقک تفکیک کنه حتی زیر زمین اما به محضی که هر شی دست ساز بشر یا ذرات بزرگ یا سلیس و سنگهای نمکی به خاک بچسبند تفیک اینها از همدیگر با ردیاب های امروزی و علم موجود تقریبا محال هست . شکی در دقت 35 نیست اما شاید توی ایران 4 نفر هم نباشه که بتونه فلزات را از اشیا و ذرات زیر خاک تفکیک کنه نمونه اون حفاریهای زیاد کاربران انجمن که این ردیاب را دارند.در کل 35 نسبت به ردیاب های دیگه تقریبا سرتر هست اما کس تا حالا نتونسته تفکیک بالای 60 درصدی با این ردیاب انجام بده و شما اگه واقعا این قدر تبحر دارید چرا تا حالا نیومدید و راه هایی که میشه با 35 فلزات زیر خاک را تفکیک کرد در سایت اعلام کنید تا بچه ها دیگه با خیال راحت بتونن کارشون را انجام بدهند و حفاریهای الکی انجام ندهند

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 7:24pm

جاوید جان از اینکه جوابهای منطقی میدید ممنونم.و خوشحالم که فلزیاب 35 را شما تایید نمودید.خوشحال میشم در مورد سوالهاتون کمی صحبت کنیم.اینکه فرمودید هاله اطلاف تمام اشیا زیر زمین خاصیت یکسانی دارند را کمی برای بنده میشکافید و توضیح میدید.منم در مورد طلا و خصوصیاتش الان دارم مینویسم و پست میکنم توی همین پست شما
ممنونم

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 8:48pm

خب جاوید جان.این مطلب را در جهت اون هاله ای که میگفتید نمیدونید چی هست و کشفش کرده بودید میگذارم.توضیحات تقریبا علمی گذاشتم و اگر کسی کاملا علمی را بخواد بگه تا فرمول نویسی کنم.فقط این را بگم که فلز طلا در لایه 6 انرژی خودش یک الکترون داره.که بقیه خواص ترکیب و تجزیه را در شیمی دبیرستان خوندیم و کسی خواست براش توضیح میدم. این هاله ای که شما فرموده بودید به دلیل وجود جیوه در خاک هست.جیوه تمایل فوق العاده بالایی به جهت ترکیب و تجزیه با فلزات داره .جای مباهاته که شما به این خوبی این را فرمودید و خیلی هم عالی. در ترکیب جیوه با فلزات که اسم اون ملغمه هست ایزوتوپ جیوه به وجود میاد و هاله اطلاف فلز دیده میشه.

ميكروارگانيسم ها در آب و خاك سبب تشكيل متيل جيوه مي شوند
جيوه بر اثر انحلال از كانسارها و آنومالي ها و باطله هاي معدني و كانه آرايي و فعاليت هاي آتش فشاني وارد خاك و آب مي شود.
جيوه غيرآلي از كانسارها، فعاليت هاي معدن كاري، سوزاندن ذغال سنگ و پس ماند كارخانجات حاصل مي شود.
خاک مخلوطی منفصل از کانیها و سنگ دانه ها و بقایای مواد آلی (گیاهی- جانورزی) است که فضاهای خالی آن توسط آب و هوا پر شده است و معمولا قسمت سطحی زمین را ی پوشاند. و معادل لاتین Soil می باشد.
فرض کنیم که یک تو.ده سنگی، مثلا گرانیت روی سطح زمین قرار گرفته است. این توده سنگی در اثر عوامل فیزیکی و شیمیایی مثل تاثیر دما، آب های جوی، باد و ... هوازده شده و به قسمت های کوچک و بزرگ خرد می شود و بعد از تاثیر دیگر فرآیندها و سپری شدن زمان زیاد، به خاک تبدیل می شود. نرخ تولید خاک به صورت طبیعی خیلی کم بوده و در حدود 1 سانتیمتر در هر 100 سال است
میل ترکیبی طلا با جیوه زیاد است و یکی از روشهای جداسازی طلا از سایر ترکیبات است.
ترکیب هر فلز با جیوه را ملغمه گویند. میل ترکیبی طلا با جیوه زیاد است و یکی از روشهای جداسازی طلا از سایر ترکیبات است. برای جداسازی طلا از جیوه تبخیر می شود و طلا باقی میماند.
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
به هر آلیاژی از جیوه، مَلغَمه یا آمالگام (به انگلیسی: Amalgam) گفته می‌شود.[۱]
به سخن دیگر ملغمه ترکیب جیوه-فلز است که ممکن است مایع یا جامد باشد. از ملغمه‌ها معمولاً در پر کردن دندان بهره می‌گیرند.
جستارهای وابسته

جیوه دارای دو ظرفیت ترکیبی مهم است، جیوه (I) و (II). البته جیوه‌های با ظرفیت بالاتر هم شناسایی شده‌است اما چندان مهم نیستند. برای نمونه فلوئورید جیوه (IV) ترکیبی است که در شرایط بسیار ویژه بدست می‌آید
رسوب‌های جیوه در سراسر زمین پیدا می‌شود، اما بیشتر به صورت شنگرف (سولفیدهای جیوه) این رنگدانهٔ قرمز شنگرفی بیشتر از راه کاهش شنگرف بدست می‌آید. شنگرف بسیار سمّی است بویژه اگر گرد و غبار آن بوییده یا خورده شود. راه دیگر مسمویت جیوه قرار گرفتن در برابر ترکیب‌های حل شدنی جیوه در آب است مانند کلرید جیوه(II) یا متیل‌جیوه، تنفس بخار جیوه یا خوردن خوراک‌های دریایی آلوده به جیوه.

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 9:16pm

در خصوص ردیابی با 35 هم بنده نگفتم من واردم.که شما فرمودید:شما اگه واقعا این قدر تبحر دارید چرا تا حالا نیومدید و راه هایی که میشه با 35 فلزات زیر خاک را تفکیک کرد در سایت اعلام کنید تا بچه ها دیگه با خیال راحت بتونن کارشون را انجام بدهند و حفاریهای الکی انجام ندهند
من گفتم این تلاش میخواد تا یاد بگیرند.وگرنه جاوید جان اینجا یک محیط عملی و دوستانه است و اگر روزی قرار باشه کسی را به عنوان مرجع بشناسیم شما اساتید و استادیارها هستید.من فقط بیننده و پیگیر این سایت بوده ام از اول با اکانت دوستان و خودم.

پنج شنبه 28 فروردین1393 - 9:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 87 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure