انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 8:59am

پاسخ به موضوع  [ 17 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 ردیابی آبهای زیر زمینی 
نویسنده پیغام

سلام به همه دوستان گرامی. یکی از موضوعاتی که امروزه گریبان گیر بخش کشاورزی شده بحث کم آبی هست.همانطور که میدونید مسیر گاوخونی و زاینده رود را به سمت یزد تغییر مسیر دادند و چند سالی هست کشاورزان سما گاوخونی با مشکل بی آبی موجه هستند.سوال من اینه که با توجه به حالت خطی بودن آبهای زیر زمینی و مشابه رودخونه بودن آنها به اسکیل کوچکتر،چطوری میشه آب را ردیابی کرد؟حجم آب و دبی گذر اون را چطور میشه اندازه گرفت؟ :-\ ممنون میشم از دوستانی که تجربه ای دارند و یا نظری دارند بیان اعلام نظر کنند.نکته مهم اینه که همه نظرات پذیرفته میشن و در مرحله اول یعنی مرحله جمع آوری نظرها هیچ کس حق نداره نظر بقیه را رد کنه.در مرحله بعدی نظرات را بررسی میکنیم. :)
امیدوارم بتونیم به اجماع نظر خوبی دست پیدا کنیم و روشی عملی را پیدا کنیم ;;)

یکشنبه 17 فروردین1393 - 9:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamed_cruiser عزیز . خیلی خوشحالم که چنین موضوعی رو مطرح کردید. متاسفانه با بحران کم آبی مواجه شدیم . خیلی از چاهها خشک و کم آب شده اند . قبلا دیده بودم افرادی با آنتن برنجی ردیاب ، آب پیدا میکردند . من خودم با الهام از یک ویدیوی شبکه بی بی سی یک جفت آنتن از چوب آلبالو ساختم و جالب اینکه با تست روی یک مخزن آب غیر فلزی ، شاهد قیچی کردن آنتنها بودم . همچنین این آنتنهای چوبی به لبه های حفره و چاله حساس بود . چاه فاضلاب را شناسایی میکرد .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 17 فروردین1393 - 12:37pm

hoshyar191 نوشته است:
hamed_cruiser عزیز . خیلی خوشحالم که چنین موضوعی رو مطرح کردید. متاسفانه با بحران کم آبی مواجه شدیم . خیلی از چاهها خشک و کم آب شده اند . قبلا دیده بودم افرادی با آنتن برنجی ردیاب ، آب پیدا میکردند . من خودم با الهام از یک ویدیوی شبکه بی بی سی یک جفت آنتن از چوب آلبالو ساختم و جالب اینکه با تست روی یک مخزن آب غیر فلزی ، شاهد قیچی کردن آنتنها بودم . همچنین این آنتنهای چوبی به لبه های حفره و چاله حساس بود . چاه فاضلاب را شناسایی میکرد .

ممنون هوشیار جان. اون ویدئوی شبکه بی بی سی را الان میگردم ببینم پیدا میکنم یا نه.یه توضیح کوچک و کامل درباره آنتنی که از چوب آلبالو ساختید میفرمایید لطفا.جالبه @};-

یکشنبه 17 فروردین1393 - 1:40pm

http://www.aparat.com/v/FPcEL
این کلیپی هست از پیدا کردن میدان آبی زیرزمینی با دوتکه چوب درخت آلبالو.به همون روشی که میدان مغناظیس کیهانیی را پیدا میکنن در دست گرفته میشه.دو تکه چوب ال شکل میخواد.و تمرکز روی هدف و توکل.هوشیار جان منظور شما همین کلیپ بود؟

یکشنبه 17 فروردین1393 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله مرسی همین ویدیو هست.
امسال دو ترکه ی از چوب آلبالو چیدم .چون نرم بود داخل یک قالب چوبی قرار دادم تا به شکل ال خشک بشه از طناب پیچی و فیکس کردن با آتل هم کمک گرفتم . بعد از چند روز که در آفتاب خشک شد و آب داخل چوب بخار شد . بازش کردم و قسمتهایی رو سمباده زدم . و واسش دسته درست نکردم بلکه برای مهارش از دستم کمک گرفتم مثل ویدیوی بالا .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 17 فروردین1393 - 7:59pm

hoshyar191 نوشته است:
بله مرسی همین ویدیو هست.
امسال دو ترکه ی از چوب آلبالو چیدم .چون نرم بود داخل یک قالب چوبی قرار دادم تا به شکل ال خشک بشه از طناب پیچی و فیکس کردن با آتل هم کمک گرفتم . بعد از چند روز که در آفتاب خشک شد و آب داخل چوب بخار شد . بازش کردم و قسمتهایی رو سمباده زدم . و واسش دسته درست نکردم بلکه برای مهارش از دستم کمک گرفتم مثل ویدیوی بالا .

عالیه.من چندروز دیگه میخوام برم قم.اونجا یکی بود که با یه تیکه نخ و یه تیکه چوب آب یابی میکرد.برم ببینم چوبش همین آلبالو بوده یا نه. @};- .امیدوارم دوستان بیان و راه حل های بیشتری را یادمون بدن

یکشنبه 17 فروردین1393 - 9:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
سلام تو شبکه من و تو حدود ۷یا۸ ماه پیش نشون میداد طرف دو تا میله اهنی ال شکل دستش گرفت و منبع اب زیر زمینی رو زد جالب اینجا بود دستگاه پیشرفته هم اوردن ولی جای دیگه ای رو زد و بعد از حفاری دیدن جای که طرف با دو تا سیم زده ابس بیشتره،به نظر من این چوب البالو و ... فقط حالت تلقین داره وگرنه با هر چیزی میشه پیدا کرد
(قدرت ذهن کولاک میکنه اگه بتونه ادم ازش استفاده کنه)

شنیدن کی بود مانند دیدن

دوشنبه 17 فروردین1393 - 12:59am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
اقا حامد اگه دنبال چوب البالو هستی که میخوای باهاش اب پیدا کنی بیخیال شو به همین سادگی که فکر میکنی نیست،دوست دیگمونم که گفت من تست کردم جواب داده هم بخاطر اینکه میدونسته اونجا اب هست ذهنش رفته اونجا نه خود چوب البالو

شنیدن کی بود مانند دیدن

دوشنبه 17 فروردین1393 - 1:05am
YIM

keyhanjam نوشته است:
سلام تو شبکه من و تو حدود ۷یا۸ ماه پیش نشون میداد طرف دو تا میله اهنی ال شکل دستش گرفت و منبع اب زیر زمینی رو زد جالب اینجا بود دستگاه پیشرفته هم اوردن ولی جای دیگه ای رو زد و بعد از حفاری دیدن جای که طرف با دو تا سیم زده ابس بیشتره،به نظر من این چوب البالو و ... فقط حالت تلقین داره وگرنه با هر چیزی میشه پیدا کرد
(قدرت ذهن کولاک میکنه اگه بتونه ادم ازش استفاده کنه)

سلام.ممنون دوست عزیز از نظرتون. درباره اون فیلم کانال من و تو که فرمودید میتونی لینکی چیزی بدی؟ کلا مبنار کاریشون چی بود؟ میله آهنی که گفتید را ما استفاده میکنیم برای پیداکردن نقاط برخورد اشعه های کیهانی.جالب بود.نشنیده بودم برای آب هم ازش استفاده میشه

دوشنبه 18 فروردین1393 - 8:18am

keyhanjam نوشته است:
اقا حامد اگه دنبال چوب البالو هستی که میخوای باهاش اب پیدا کنی بیخیال شو به همین سادگی که فکر میکنی نیست،دوست دیگمونم که گفت من تست کردم جواب داده هم بخاطر اینکه میدونسته اونجا اب هست ذهنش رفته اونجا نه خود چوب البالو

چیزی در مورد ردیابی آب با چوب درختآلبالو تا به حال شنیدید یا دیدید؟ اگر بله لطفا مارا هم مطلع کنید.چون حقیقتش اطلاعاتمون کمه @};-

دوشنبه 18 فروردین1393 - 8:20am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 17 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure