انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 1:17am

پاسخ به موضوع  [ 53 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 دو روش ساده حذف ذرات 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
بهرام جان میتونم تخصصی برات توضیح بدم که چه اتفاقی میوفته اما سعی کردم به زبون ساده بگم اون چی رو که خیلی ها در این انجمن در آرزو دارند دیگه برای من شده یه موضوع عادی....

تمام آنچه از زندگی باید آموخت تنها یک کلمه است...

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 3:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kahyal جان عزیز بگو اتفاقا باید بحث بشه تا مسائل روشن بشه من که خوشحال میشم وارد بحث تخصصی بشم دوستان دیگه هم که همگی حرفه ای پس مشکلی نمیمونه :ymapplause:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 6:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kahyal عزیز ما همچنان منتظریم یکم این قضیه رو با زبان شیرین وپویای خودت باز ترش کنی من هنوز یک علامت سوال بالای سرم در مورد موبایل وحذف ذرات هست ...یا علی

جمعه 1 اسفند1392 - 1:47am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
با درود بخدمت کاربر حرفه ای من نمیدونم این القاب رو (کاربر حرفه ای, استاد یار , استاد) رو با چه معیاری به کاربران توی این انجمن میدن!
اماراجع به سوالت در رابطه با موبایل بد نیست که بدونی دستگاهی در بازار الکترونیک وجود داره (دوربین یاب)که میتونه از فواصل دور و حتی از پشت موانع میدان الکترومغناطیسی حاصله از لحظه اتصال تماس تلفنی با گوشی موبایل رو تشخیص بده چرا اینوگفتم؟ دلیلش این بود که وقتی خواستم بگم هارمونیک های امواج موبایل باعث تاثیر گذاری و تخلیه یک میدان مغناطیسی در محیط اطرافشون میشند نگی فرکانسش بالاست از اجسام ضخیم عبور نمیکنه...
چون هر موج رادیویی دارای دو مولفه الکتریکی و مغناطیسیه وقتی یک هدف فلزی تحت تاثیر این میدان قرار میگیره(میدان مغناطیسی رو میگم) جریانهای ثانویه در اطرافش پدیدار میشه که با توجه به اینکه هدف ما یک جسم کاملا فلزیه (و نه مشتی خاک که حاوی مقداری مواد معدنی که نتونه مراحل ذکر شده رو بوجود بیاره) میتونی با دلی آرام و قلبی مطمئن اقدام به حفاری کنی...

تمام آنچه از زندگی باید آموخت تنها یک کلمه است...

شنبه 2 اسفند1392 - 12:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kahyal نوشته است:
با درود بخدمت کاربر حرفه ای من نمیدونم این القاب رو (کاربر حرفه ای, استاد یار , استاد) رو با چه معیاری به کاربران توی این انجمن میدن!
اماراجع به سوالت در رابطه با موبایل بد نیست که بدونی دستگاهی در بازار الکترونیک وجود داره (دوربین یاب)که میتونه از فواصل دور و حتی از پشت موانع میدان الکترومغناطیسی حاصله از لحظه اتصال تماس تلفنی با گوشی موبایل رو تشخیص بده چرا اینوگفتم؟ دلیلش این بود که وقتی خواستم بگم هارمونیک های امواج موبایل باعث تاثیر گذاری و تخلیه یک میدان مغناطیسی در محیط اطرافشون میشند نگی فرکانسش بالاست از اجسام ضخیم عبور نمیکنه...
چون هر موج رادیویی دارای دو مولفه الکتریکی و مغناطیسیه وقتی یک هدف فلزی تحت تاثیر این میدان قرار میگیره(میدان مغناطیسی رو میگم) جریانهای ثانویه در اطرافش پدیدار میشه که با توجه به اینکه هدف ما یک جسم کاملا فلزیه (و نه مشتی خاک که حاوی مقداری مواد معدنی که نتونه مراحل ذکر شده رو بوجود بیاره) میتونی با دلی آرام و قلبی مطمئن اقدام به حفاری کنی...

درود بر شما kahyal گرامی
در مورد نفوذ امواجی که فرمودید، میشه لطف کنین بفرمایید این امواج حاصله از موبایل تا چه حد در داخل زمین نفوذ میکند و یا اصولا به نوع خاک و یا سختی و تراکم آن بستگی دارد یا خیر ؟ بطور خلاصه تا چه عمقی میشود برای سنس هدف روی آن حساب کرد ؟
با سپاس از راهنمایی ارزشمندتان @};-

شنبه 3 اسفند1392 - 3:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش kahyal بابت توضیحت ممنون ..ولی هر کسی تو یک چیز مهارت داره قرار نیست همه به درجه استادی رسیده باشن وفقط وفقط با تجربه خود شخص ودیگران میشه به تکامل رسید شما روش موبایل رو گفتین من با انتن خالی میتونم ذرات رد بدم خیلی هم راحت البته قبلا یک تایپیک به همین اسم گذاشته بودم..حذف ذرات با یک روش ساده ولی همیشه یک روش کافی نیست حتی روش من وشما دوست گلم :) .متشکر یا علی

شنبه 3 اسفند1392 - 12:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
سلامـ در رابطه با موبایل
یک سال پیش یک نفر دستگاه درست کرد برای ردیابی این دستگاه حساس به طلا و نقره بود.دستگاه رو تو ضبط و چراق قوه گذاشته بود چراق قوه بدون هیچ اتصالی به ضبط بود روش کارش بعد از روشن کردن چراغ قوه رو به طرفین میگرفت و سمتی که جنس بود بوق میزدن و متراژ و حجم و کیلو رو میگفت جنس جدید روعالی میزدن که حتی تمام دستگاه های فرکانسی رو تو جیب ساعتیش میزاره در کل ما این دستگاه رو دادیم به یک مهندس که ببینه چه وسایلی درش هست طرف گفت این توش هیچی جز لوازم موبایل باورش نمی‌شود که این طلا رومیزنه

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 3 اسفند1392 - 10:59pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به نظرم شما اساتیدبرید تو نخ مدار موبایل عالی جواب میده

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 3 اسفند1392 - 11:03pm
YIM
استاد
استاد

keyhanjam نوشته است:
به نظرم شما اساتیدبرید تو نخ مدار موبایل عالی جواب میده

درود بر شما
ما 6 یا 7 ساله که تعمیر کار موبایل هستیم یه عکس ازش بزار تا قطعات و مدار را بررسی کنم و همینطور ای سی بکار رفته در اون را ولی باور کنید تا سی پیو وجود نداشته باشه مدار موبایل هیچوقت و تحت هیچ شرایطی کار نمیکنه و یا بر نا مه ای نباشه باز هم هیچ عملی انجام نمیشه و پایه های ای سی ها جوری ساخته شده اند که به این سادگی نمیشه از اون استفاده کرد به نظر من که نمیشه ای سی های موبایل را به این سادگی روی بردهای دیگه بکار برد چون پایه های ای سی ها خیلی کوچک می باشند و امکان فیبر زدن برای اونها تقریبا با امکانات امروزی در ایران صفر م یباشد مگه اینکه تکنولوزی این کار توسط یک شرکت خارجی در اختیار ایرانیان قرار بگیره و همچنین مهندسی هم بازم فکر نکنم توی ایران باشه که بخواد طراحی همچنین مداری با قطعات موبایل کنه ممکنه بشه یه مدار ساخت و به موبایل وصل کرد و با یه برنامه بشه اون را به مدار اضافه کرد و لی باز هم یک برنامه نویس عالی میخواد این کار را بکنه که باز هم این علم در ایران اونچنان پیشرفته نیست که بتونه برنامه را با پردازشگر موبایل تطبیق بده. در کل این کار به نظر من خیالی هست چون کافی با چند صدم ولتاز کم و زیاد گوشی هنگ کنه یا اصلا کار هیچوقت نکنه

یکشنبه 4 اسفند1392 - 5:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دستگاه دستم نیست که بتونم عکس رو بزارم ـجالبه بدونید سازندش یک ادم معتاد خراب بود و فکر نکنم با اون تکنولوژی که شما گفتید درست کرده باشهـ بلاخره باید یک راهی داشته باشه دوست عزیز

شنیدن کی بود مانند دیدن

یکشنبه 4 اسفند1392 - 5:54am
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 53 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure